İçeriğe Yönlendir

Sigorta şirketlerinin Bazılarının Ayıbı

Onur Efe

Recommended Posts

Ben anlatamadım sanırım.

Bir yerden teklif aldım bir yer teklif veremiyor değil. Her yerden teklif alıyorum. Sadece ERGO geçen yılki mini onarım hizmetlerini TRAMERE hasar olarak tanımladığından diğer teklif aldığım 8- 10 acenta benim hasarsızlığımı görmüyor ve indirim uygulamıyor. Dolayısıyla bu acentalarda 1500 - 2000 tl arası kasko fiyatı çıkıyor. Ancak bu hasarsızlığı bir tek ERGO bildiği için bana 1000 tl fiyat verdi. Aslında ben hasarsızlık indirimimin tüm sistemde herkes tarafından görülebilmesini ve ERGO tekelinden kurtulmayı istiyorum.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Memnunsanız Ergo'dan devam edin derim ben...

Ergo bugün cazip gelebilir. Daha uygun fiyat veren aynı teminatları içeren sigorta şirketleri de var belki. Şu an için memnun olsam da bir şirkete zorunlu olarak bağlı kalmayı kabul edemem.

Neyse ki çabalarım sonuç vermeye başladı. Bugün aradılar ve TRAMER deki hatanın düzeltilme talimatının verildiğini bildirdiler. 24 saat içinde sisteme geçecekmiş. Pazartesi günü belli olacak netice.

tarihinde Onur Efe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tramer'e maili kim atıyor?

Acente..

Ben anlatamadım sanırım.

Bir yerden teklif aldım bir yer teklif veremiyor değil. Her yerden teklif alıyorum. Sadece ERGO geçen yılki mini onarım hizmetlerini TRAMERE hasar olarak tanımladığından diğer teklif aldığım 8- 10 acenta benim hasarsızlığımı görmüyor ve indirim uygulamıyor. Dolayısıyla bu acentalarda 1500 - 2000 tl arası kasko fiyatı çıkıyor. Ancak bu hasarsızlığı bir tek ERGO bildiği için bana 1000 tl fiyat verdi. Aslında ben hasarsızlık indirimimin tüm sistemde herkes tarafından görülebilmesini ve ERGO tekelinden kurtulmayı istiyorum.

Yok siz doğru anlattınız da, konu biraz dallandı..

Memnunsanız Ergo'dan devam edin derim ben...

En azından bu yıl devam edin ve bu yıl mini onarım kullanmayıp, vade sonuna özgürlüğünüzü ilan edin..

Neyse ki çabalarım sonuç vermeye başladı. Bugün aradılar ve TRAMER deki hatanın düzeltilme talimatının verildiğini bildirdiler. 24 saat içinde sisteme geçecekmiş. Pazartesi günü belli olacak netice.

Sizinkinin bir hata olduğunu, yeni uygulama ile alakası olmadığını öğrenmiştik zaten.. Sizin adınıza sevindim..

Yorum bağlantısı
Sizinkinin bir hata olduğunu, yeni uygulama ile alakası olmadığını öğrenmiştik zaten.. Sizin adınıza sevindim..

Mehmet Bey Teşekkürle.

Bu arada Pazartesi tramerde kendi kendimizi kontrol etme imkanı varmı yoksa hasar durumlarını sadece sigorta acenteleri mi görebiliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Bey Teşekkürle.

Bu arada Pazartesi tramerde kendi kendimizi kontrol etme imkanı varmı yoksa hasar durumlarını sadece sigorta ecenteleri mi görebiliyor.

Onur Bey, siz göremezsiniz..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Onur Bey, siz göremezsiniz..

Hasar ardından plaka yazınca 5664 ten gelen mesaj geçerli olmaz mı emmi ?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

O olur belki ama hem çok kontör çok gidiyor hem de hasarsızlık durumu net olarak anlaşılmıyor öyle olunca.

Artık pazartesi rica ederiz Mehmet Beyden bir kontrol eder bizim durumu.

tarihinde Onur Efe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yok Serkan, önemli olan bize nasıl göründüğüdür..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Bilerek aldın :p

:p 200 lirasına kandım. Ama bakalım ne olcak 15 inden sonra kullanablisiniz diyordu. Görecez yarın :p

Yorum bağlantısı
:p 200 lirasına kandım. Ama bakalım ne olcak 15 inden sonra kullanablisiniz diyordu. Görecez yarın :p

Bu arada F kasko nedir pirimi de 200 lira mı? Eğer öyleyse ben de f kaskoya geçeyim pazartesi Allah ın izniyle kasko özgürlüğüm inşallah elimde olacak :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu arada F kasko nedir pirimi de 200 lira mı? Eğer öyleyse ben de f kaskoya geçeyim pazartesi Allah ın izniyle kasko özgürlüğüm inşallah elimde olacak :p

Yok Onur Bey, forumda F-Kasko ile ilgili başlık var uzun uzun konuşuldu...

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Kasko-t191054.html

Poliçe prim tutarı, standart poliçeler ile aşağı yukarı aynı iken, geçici süreli bir kampanya ile, Ford marka aracına F-Kasko (Allianz/Ford-Kasko) yaptıranlara, Otosan, 200 lira servis indirimi verdi.

örnek; kasko için 600 ödediniz ama, servisten 2 lastik alıp, 300 lira ödemeniz gerekirken 100 lira ödeyeceksiniz.

Yorum bağlantısı
Yok Onur Bey, forumda F-Kasko ile ilgili başlık var uzun uzun konuşuldu...

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Kasko-t191054.html

Poliçe prim tutarı, standart poliçeler ile aşağı yukarı aynı iken, geçici süreli bir kampanya ile, Ford marka aracına F-Kasko (Allianz/Ford-Kasko) yaptıranlara, Otosan, 200 lira servis indirimi verdi.

örnek; kasko için 600 ödediniz ama, servisten 2 lastik alıp, 300 lira ödemeniz gerekirken 100 lira ödeyeceksiniz.

Önemli bişey değilmiş o zaman. Zaten servis genelde 100 lira olan parçadan 300 alıyor.

Bu arada benim mesele çözüldü. Hazine müsteşarlığı ve ERGO genel müdürlüğüne yazdığım yazsılar neticesinde tramer kayıtlarını düzeltmişler. Cumartesi günü yeni kasko poliçemi 800 TL ye allianz dan yaptırdım. ERGO dan kurtuldum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Önemli bişey değilmiş o zaman. Zaten servis genelde 100 lira olan parçadan 300 alıyor.

Bu arada benim mesele çözüldü. Hazine müsteşarlığı ve ERGO genel müdürlüğüne yazdığım yazsılar neticesinde tramer kayıtlarını düzeltmişler. Cumartesi günü yeni kasko poliçemi 800 TL ye allianz dan yaptırdım. ERGO dan kurtuldum.

Hadi hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim vereceğim cevabı Çağlar ve Sani vermiş... :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ben uzun bir süredir düşünüyordum bu AutoKing bu şaşa ile sürdürülemez bir yolda ilerliyor diye. İşte sürdürülemez yol bitmiş. Koca koca plazalar, sanki sıfır araç satışı yapılıyor gibi giyimli müşteri temsilcileri. Vesaire vesaire.

İyi mini hasar hizmeti için bunlar gerekli değil ki? Daha salaş ve sıcak bir ortam da olabilir. Hatta daha iyi olurdu. Nihayet sigorta firmaları dayanamamışlar ve yetti gari demişler anlaşılıyor.

Yorum bağlantısı
Ben uzun bir süredir düşünüyordum bu AutoKing bu şaşa ile sürdürülemez bir yolda ilerliyor diye. İşte sürdürülemez yol bitmiş. Koca koca plazalar, sanki sıfır araç satışı yapılıyor gibi giyimli müşteri temsilcileri. Vesaire vesaire.

İyi mini hasar hizmeti için bunlar gerekli değil ki? Daha salaş ve sıcak bir ortam da olabilir. Hatta daha iyi olurdu. Nihayet sigorta firmaları dayanamamışlar ve yetti gari demişler anlaşılıyor.

Autokingden memnunum aslında. İşlerini gayet iyi ve disiplinli yapıyorlar. Gayette samimiler. Yaklaşık 8 ay önce yaptırdığım işlermlerin kayıtları da duruyor. Benim konuyla ilgili dava açarsan abi her türülü mni onarımdır diye kayıtlar ve kanıtlar mevcut gel veririz dedi.

Aslında konunun autokingle ilgisi yok. Bu yanıkleığı yapan bir kaç kasko şirketi var. Onlar da yersen hesabı yapıp hasasar açıyor.

Diğerleri mini onarımda hasar dosyası açmıyor.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Kemal Korkmaz

Bütün konuyu okudum benim de aynı bir sorunum var . Aviva Sigorta dan geçen sene aracımı kasko yaptırmıştım. İki adet boya çiziği hediye Otto Zenith hizmeti vardı kasko poliçesinde bende bundan faydalandım ve yeni kasko yaptırmak istediğimde Tramere hasar olarak girmişler hasarsızlık indirimim çıkmıyor . İşin ilginç tarafı Avivanın kendinde bile indirim çıkmıyor nasıl iştir anlamadım. Sizce ne yapmam gerekir...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bütün konuyu okudum benim de aynı bir sorunum var . Aviva Sigorta dan geçen sene aracımı kasko yaptırmıştım. İki adet boya çiziği hediye Otto Zenith hizmeti vardı kasko poliçesinde bende bundan faydalandım ve yeni kasko yaptırmak istediğimde Tramere hasar olarak girmişler hasarsızlık indirimim çıkmıyor . İşin ilginç tarafı Avivanın kendinde bile indirim çıkmıyor nasıl iştir anlamadım. Sizce ne yapmam gerekir...

Çok kötü bir durum...

İki mini onarım uygulamanız da, Çarpma çarpılma devrilme olarak tramere girilmiş.

Kasko priminiz % 40 indirimli olması gerekirken % 25 artırımlı geliyor..

Önce Aviva ile, sonra bildiğiniz yerler ile irtibata geçmelisiniz..

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Öncelikle konu başlığının umarım uygun yere açmışımdır.

Bildiğiniz gibi birçok sigorta cam değişimi ve mini onarım hizmetlerini hasarsızlık indirimini bozmadan yapıyor. Ancak ERGO İSVİÇRE de başıma gelen olayı anlatayım.

Poliçemde hasarsızlık indirimini bozmayan cam değişimi ve mini oarım yaptırdım. Ancak tramer kayıtlaranda bu onarım hizmetleri hasar olarak görünüyor ve hangi sigorta şirketinden teklif alsam hasar var olarak görünüyor ve uygun teklif alamıyorum.

Bu konuyla ilgili olarak ERGO genel müdürlüğünü aradığımda konunun acentam tarafından bildirilmesi gerektiği ve düzeltileceğini söyledirler. Acentayı aradığımda her hasar tramerde gözükür ancak teklif verecek şirketin detayını inceleyerek hasarsızlığı bozmadığını görmesi veya ERGO dan teyit alması gerekiyor diyorlar.

Ben bu maduriyeti nasıl aşabilirim.

Tamamen acentenizin bilgi eksikliginden magdur olmussunuz,yapilacak islem suydu: acentenize gidip baska yerden yapacaginizi soyleyecektiniz,acentenizde bagli oldugu bolge mudurlugune konuyu iletip antetli kagida hasarsizlik onay yazisi hazirlatacakti sizde istediginiz yerden hasarsizlik kademenizle devam edecektiniz.. Hatta siz dahi gidip bolge mudurlugune hem cayinizi kahvenizi icip hemde isinizi halledebilirdiniz..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tamamen acentenizin bilgi eksikliginden magdur olmussunuz,yapilacak islem suydu: acentenize gidip baska yerden yapacaginizi soyleyecektiniz,acentenizde bagli oldugu bolge mudurlugune konuyu iletip antetli kagida hasarsizlik onay yazisi hazirlatacakti sizde istediginiz yerden hasarsizlik kademenizle devam edecektiniz.. Hatta siz dahi gidip bolge mudurlugune hem cayinizi kahvenizi icip hemde isinizi halledebilirdiniz..

Bunu, sigortalı başkasına gidemesin diye yapıyorlar..

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
Bunu, sigortalı başkasına gidemesin diye yapıyorlar..

Mehmet abi Tramerden sildiremedik . Avivaya yaptırmak zorunda kaldık fiyatı 775 tl çektiler bende yaptırdım .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet abi Tramerden sildiremedik . Avivaya yaptırmak zorunda kaldık fiyatı 775 tl çektiler bende yaptırdım .

Bu seneyi nasıl geçireceğini biliyorsun o zaman :p

Tabi Allah kaza bela vermezin.. Lazım olmaz inşallah..

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Evet çok iyi biliyorum inşallah kaza bela olmaz :unknw:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...