İçeriğe Yönlendir

Turbom Sizlere Ömür

Sinan Yalçın Durmuş

Recommended Posts

Sinan Yalçın Durmuş

Merhabalar arkadaşlar 2 gündürlü dikkatimi çekti arabamda 2000 devirden sonra ıslık sesi geliyordu turboda oldugunu anladım az çok zaten bugun servise götürdüm turbo sizlere ömür degişecek ve bi tane turboyu ayarlıyan sensör varmış degişecek 1700tl fiyat aldım garanti işini sormadım_?

özel serviste 1100tl dediler turboya. arkadaşlar özel servise sordum garanti vermiyoruz dedi.

yetkili servise sormadım garanti konusunu napacagım arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

Saygılar

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Garanti varsa ( ki vardır ) servisi tercih ederdim ben olsam..

Eger garanti verirse servisi tercih edecem ama bi kaç yere sordum garanti verirler dedi ama kullanıcı hatası deyıp cıkarlar dedı bı problem oldugunda.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İstanbul'da fabrika düzeninde çalışan revize yapan firmalar mevcut, Mersin i bilemem tabi...

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
İstanbul'da fabrika düzeninde çalışan revize yapan firmalar mevcut, Mersin i bilemem tabi...

Çağlar abi mersinde bi yer yapıyor çalıştıgım şirket ranger turbosu rezive yaptırmıştı 350tl ye ben gidip almıştım aracı.

Mersinde bi tane turbo tamircisi var onada güvenilirmi bilmiyorum...

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

Eğer güvenilir bir kişiden çözüm olabiliyorsa dışarıdan, yok eğer güvenilir değilse kesinlikle yetkili servisten almanı tavsiye ediyorum çünkü iş ikilenirse daha pahalıya malolur diyorum.

Ayrıca ben mercedes sprinter için sıfır turbo almıştım ama o zamanlar tamir olumuyordu şimdi turbo tamiri var yada benim araç gurubunda var bilemiyorum ama bir araştırma yapılsa daha ucuza malolurdu yani turbo tamir olsa büyük olasılıkla kelebektir diye düşünüyorum ve bir araştırma sonucu bunu buldum belki bilgi için arasanız yardımcı olurlar.

BAKIMDA KAMPANYA HERFORD SERVİSTE KIŞ KAMPANYASI

BAKIMDA İŞÇİLİKTE %50 YEDEKPARÇADA %15

İNDİRİM YAPILMAKTADIR KREDI KARTINA 12 TAKSIT İMKANI SUNULMAKTADIR.

RANDEVU İÇİN:0216 573 77 99

1.4 TDCİ FİESTA/FUSİON 15.000 KLM BAKIM İNDİRİMLİ 150 TL

1.4 TDCİ FİESTA/FUSİON 15.000 KLM BAKIM 12 TAKSIT 205 TL

1.4 TDCİ FİESTA/FUSİON 30.000 KLM BAKIM İNDİRİMLİ 232 TL

1.4 TDCİ FİESTA/FUSION 30.000 KLM BAKIM 12 TAKSİT 302 TL

1.6 TDCİ FOCUS/CMAX 15.000 KLM BAKIM İNDİRİMLİ 197.58 TL

KREDİ KARTINA 12 TAKSİT:261.61 TL

1.6TDCİ FOCUS/CMAX 30.000 KLM BAKIM İNDİRİMLİ 270.80 TL

KREDİ KATINA 12 TAKSİT 347.75 Tl

FOCUS VE CMAX ARACLARIMIZDA

AMORTİSOR KAMPANYASI PARÇADA %30

İŞÇİLİKTE %50 İNDİRİM BASLAMISTIR

ARALIK 31 SON GUN FIRSATLAR DEVAM EDECEK BIZDEN AYRILMAYIN.

Yorum bağlantısı
O.Doğuş Bahçekapılı

Turbodan çekmiş biri olarak (1 adet sıfır , 1'de revizyon) , Sefaköy de mekanik turbo diye bir firma var , tavsiye ederim , kargo ile yollayıp yaptırabilirsiniz.

Hatta revizyonlu turbo satışlarıda var.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Yalçın çok geçmiş olsun, imkan varsa yenisini almakta fayda var diyorum gözün arkada kalmaz.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Geçmiş olsun. Turbo TDCI araçla için en önemli parça. Arabaya şimdiye kadar yaptığınız masraflar ile 2007-2008 model sorunsuz bir c-max alırdınız herhalde :)

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Turbodan çekmiş biri olarak (1 adet sıfır , 1'de revizyon) , Sefaköy de mekanik turbo diye bir firma var , tavsiye ederim , kargo ile yollayıp yaptırabilirsiniz.

Hatta revizyonlu turbo satışlarıda var.

Hmm Kaça yapıyorlar acaba sonradan sorun olmasın ?

Yalçın çok geçmiş olsun, imkan varsa yenisini almakta fayda var diyorum gözün arkada kalmaz.

Teşekkür ederim lokman abi, imkan yok ama malesef imkanları zorlayıp sıfır alıcam. ama servistemı taktırayım dışardamı bilmiyorum

özel servis dedi taktıktan sonra garanti yok dedi 2 gun sonra ötme olursa bişe olursa yapacagımız bişe yok dedi o kafamı karıştırdı

Geçmiş olsun. Turbo TDCI araçla için en önemli parça. Arabaya şimdiye kadar yaptığınız masraflar ile 2007-2008 model sorunsuz bir c-max alırdınız herhalde :)

Teşekkür ederim Evet malesef. arabayı 22.000tlye aldım bana 28.000tlye mal oldu şu anda dahada bi 2000t masraf ederim rahat 30.000tlyı buluyor :good1:

Geçmiş olsun kardeşim, umarım bu son olur artık. Üstadları dinlemeni öneririm,

Bu araca binmeye devam edeceksen turbo şakaya gelmez.

+1919

+1919

Hemi de Ghia.

Mustafa abi teşekkür ederim hiç sorma ya her gün sorun çıktı siz degerli forum ailesine sormadan bişe yapmak istemedim zaten.

Arabaya binmeye devam etmiyecem evin önüne çektim sakin bi yere biraz dinlensin istirat etsin araba

ya hiç sorma abi buna harcadıgım paraya ghia alırdım dedigin gibi

acaba satsam arabayı sıfırmı alsam ne eder acaba benim araba?

Yorum bağlantısı
Bedri Baki
ya hiç sorma abi buna harcadıgım paraya ghia alırdım dedigin gibi

acaba satsam arabayı sıfırmı alsam ne eder acaba benim araba?

Ben 19 bin veririm :) Tabi şin şakası satarsanız, aldğınız fiyata ya da biraz üzerine gidebilir ama malesef yapılan masraflar size zarar olarak kalır.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Ben 19 bin veririm :) Tabi şin şakası satarsanız, aldğınız fiyata ya da biraz üzerine gidebilir ama malesef yapılan masraflar size zarar olarak kalır.

Hmm kötü olmuş yav bende diyordum turboyu rezive ettirip 26 ya felen satarım diye plan yapıyordum ozaman çok zarar edeceksem binim daha iyi yaptırıp

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Bence de o kadar para harcadıktan sonra binmek daha iyi. 26-27 bin TL civarında alanlar ghia almayı tercih ederler büyük ihtimalle.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Bence de o kadar para harcadıktan sonra binmek daha iyi. 26-27 bin TL civarında alanlar ghia almayı tercih ederler büyük ihtimalle.

Ama arabamda da baya ekstra var boş bi araba degil yav :( boşunamı o kadar çok masraf ettim.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Araştırmalarımı yaptım bugun

Ford ergin yetkili servisi 1800TL garantili

Ford yasaklı özel servis 1500tl yag hava fılıtresı yag fılıtresıde degısecek 1 yıl garantılı

Ford özel servis dirim 1400tl garantisi yok.

ford özel servis aytaç usta 1200tl garantisi yok

bugun aldıgım fiyatlar bunlar arkadaşlar

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

ya biraz önce ford ergin yetkili servisteydim garanti işini konuştum

bana dediler garanti için motoru kompile elden geçirecegiz tüm bakımlarını yapıcagız bişeler uygiliyacagız fiyat 2500tl ye çıktı otomatikmen.

sıkı pazarlık sonucu 2100tl ye düştüler

Yorum bağlantısı
O.Doğuş Bahçekapılı
(düzenlendi)
Hmm Kaça yapıyorlar acaba sonradan sorun olmasın ?

350 tl verdim , söktüler tamir ettiler ve taktılar.

tarihinde Ersen Tapan tarafından düzenlendi
quote kodlar?n? de?i?tirmiyoruz..
Yorum bağlantısı
İsmail Yazıcı

Bence fiyat fazla,1100-1200 arası turbo,yağ,yağ filtresi değişecek,(turbo kelebeklerde falan,kırık varsa)kartel temizliğide önemli,yeni takılan turbo,yağlama kanalı tıkanırsa 300-500km demeden tekrar keser.Şora şura derken fiyat max. 1500tl anca bulur.Yetkili servisde,özel yerler garanti vermez.Sakın piyasada 2.el turbolar var,onlarada aldanmayın,kafa ağrıtır.En temizi yetkili servis,2 yıl garanti veriyorlar,lakin bu süre zarfında yağ,filtre vs.vs. yetkili servisde değişeceksin.Yoksa garanti dışı bırakmak için en büyük kozlarıdır.Geçmiş olsun.Yapacak bi şey yok.Cana gelmesin,mala gelsin.

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral
Bence fiyat fazla,1100-1200 arası turbo,yağ,yağ filtresi değişecek,(turbo kelebeklerde falan,kırık varsa)kartel temizliğide önemli,yeni takılan turbo,yağlama kanalı tıkanırsa 300-500km demeden tekrar keser.Şora şura derken fiyat max. 1500tl anca bulur.Yetkili servisde,özel yerler garanti vermez.Sakın piyasada 2.el turbolar var,onlarada aldanmayın,kafa ağrıtır.En temizi yetkili servis,2 yıl garanti veriyorlar,lakin bu süre zarfında yağ,filtre vs.vs. yetkili servisde değişeceksin.Yoksa garanti dışı bırakmak için en büyük kozlarıdır.Geçmiş olsun.Yapacak bi şey yok.Cana gelmesin,mala gelsin.

En doğrusu bu aslında ucuz iş her zaman pahalıya malolur, İsmail Bey'e katılıyorum. :good1:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence revize ettirin.Ben olsam öyle yapardım...Ha Mersin de yoksa Başka illerde yaptırın.Mutlaka bu işin hakkını veren yerler vardır.Geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Bence revize ettirin.Ben olsam öyle yapardım...Ha Mersin de yoksa Başka illerde yaptırın.Mutlaka bu işin hakkını veren yerler vardır.Geçmiş olsun...

Mersinde bi tane turbo rezive yapan yer var yanlış bilmiyorsam şirketin bi tane rangerrı vardı 2008 onu rezive ettirmiştik turbosunu.

vallahi napacagımı şaşırdım. turboyu yaptırayımmı degiştireyimmi bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Mersinde bi tane turbo rezive yapan yer var yanlış bilmiyorsam şirketin bi tane rangerrı vardı 2008 onu rezive ettirmiştik turbosunu.

vallahi napacagımı şaşırdım. turboyu yaptırayımmı degiştireyimmi bilmiyorum.

O yaptırdığınız işlemden memnun kalmışsanız oraya yaptırabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
O yaptırdığınız işlemden memnun kalmışsanız oraya yaptırabilirsiniz...

Bilmiyorum araç kirada sormadım. yaptırdıktan sonra kiraya gitti.

Bi yerden daha fiyat aldım 1300lira garantili yag felan dahil vs.vs

kafam karıştı her yer bi fiyat diyor.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

arkadaşlar özel servislere sordugumda bi sensör varmış diyorum oda degişmesi gerekiyor bilmiyorlar sensörün tam olarak adı ne oluyor?

Saygılar

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Turbo konusu açılmışken,araç sollama ya da yüksek hızda ani devir düşmelerine sebep olabilir aman dikkat,birde turbo hortumu tırnakları çok hassas hemen kırılabiliyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...