İçeriğe Yönlendir

Turbom Sizlere Ömür

Sinan Yalçın Durmuş

Recommended Posts

Metin Mustafa Oral
Teşekkür ederim metin abi vallahi tam araba bana kasko dahil 30.000tlye mal oldu kasko haric de sen düz 28.000tl

baya masraf ettim baskı balata bakım jant lastik turbo aksesuar felan derken =)

sunroof sol ön kapı kılıdı felan ufak şeler ama baya extra para gitti.

Yıl başında bi uzun yol planım vardıda iptal oldu malesef.

Canın sağ olsun yeterki, para her zaman olur, olacağın önüne de geçilmez kafana takma, yola devam.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Geçmiş olsun, arabamda sorun yok ama sırf torbo veya enjeksiyon arızası tereddütüyle arabayı satıp benzinli sıfır comfort almayı düşünüyorum ,ama sonra

yine cayıyorum,benzin- lpg falan yine uğraş ,birde bu aralar devamlı yanan lpg li araç haberi denk geliyor.Hayırlısı olsun güle güle kullanın.

Teşekkür ederim ilker bey

Vallahi ilk arabam o yüzden keşke sıfır alsaydım diyorum başka bişe demiyorum bunu alacagıma. çok pişmanım ikini el aldıgım için.

Bende benzinli alıcaktım. ama geri lpg felan vaz geçtim.

Canın sağ olsun yeterki, para her zaman olur, olacağın önüne de geçilmez kafana takma, yola devam.

Mustafa abi vallahi ölede inan bu araba ilk arabam ve beni çok yordu maddi olarak. hayırlısı inş bundan sonra masraf çıkartmaz:)

Yalçın geçmiş olsun.hadi kurtardın artık. arabayı nazik kullan, yorma.

Sagollasın Lokman abi bugun seni aradım bişe sormak için musait degildin galiba.

Vallahi yavaş kullanıyorum yormadan basmıyorum bilene çok yakıyor diye:D

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

üstadım iyi günlerde kullanman dilepiyle.turbo ve dizel olunca naziklik istiyor.umarım daha sorunun olmazda iyi günlerde kazasız cezasız arızasız binmen dileğiyle. :D:D

verdiğin link açılmadı tekrar bakıcam.

krank kasnağı yanılmıyorsam yanlış biliyorda olabilirim.v kayışına bağlı olan üzerinde kayış dişlerinin oturacağı yuvarlak parça.sıfırı biraz pahalı ama 400 müdür bilmiyorum.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Geçmiş olsun.Umarım sorunsuz bi şekilde binersiniz..Masraf büyük bununla geçmiş olsun..

Sagollasın Teşekkür ederim

Masraflar bitmiyor malesef inş bu son olur :D

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral
üstadım iyi günlerde kullanman dilepiyle.turbo ve dizel olunca naziklik istiyor.umarım daha sorunun olmazda iyi günlerde kazasız cezasız arızasız binmen dileğiyle. :D:D

Evet kesinlikle benzinli araç ile dizel aracı karıştırmamak lazım, dizel araba 2. el alınmaz dedikleri bu işte ama kullanıcısından al kardeşim korkma bide benzinli gibi baygın baygın kullanılmışsa o zaman yarı ömrü gidiyor arabanın.

Oktay Bey link açmaz yöneticiler o linkin reklamını istemiyorlar sanırım.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Yalçın telefona baktım abim senin aradığın görünmüyor :D başka birini aramış olmuyasan :D

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Yalçın telefona baktım abim senin aradığın görünmüyor :p başka birini aramış olmuyasan :D

Lokman abi vallahi 2 kere aradım acaba rehberde bi sorunmu oldu karıştımı numaralar:S

Özelden sana aradıgım numarayı msj atim teyit edelim.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
üstadım iyi günlerde kullanman dilepiyle.turbo ve dizel olunca naziklik istiyor.umarım daha sorunun olmazda iyi günlerde kazasız cezasız arızasız binmen dileğiyle. :D:p

krank kasnağı yanılmıyorsam yanlış biliyorda olabilirim.v kayışına bağlı olan üzerinde kayış dişlerinin oturacağı yuvarlak parça.sıfırı biraz pahalı ama 400 müdür bilmiyorum.

Oktay ab teşekkür ederim

Vallahi nazik kullanıyorum. basmıyorum bilene çok dikkat ediyorum. ilk arabam oldugu için.

İnş bundan sonra sorun olmaz

evet aynen öle dedigin parça abi krank kasnagı demek dogru demışım adını yarın resmını cekıp eklıyecem.

260tlye aldım ben orjınal

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Lokman abi vallahi 2 kere aradım acaba rehberde bi sorunmu oldu karıştımı numaralar:S

Özelden sana aradıgım numarayı msj atim teyit edelim.

tamam şimdi gördüm Yalçın telefonu değiştirdim numara olarak düşmüş. tekrar kayıt ettim şimdi ;)

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
tamam şimdi gördüm Yalçın telefonu değiştirdim numara olarak düşmüş. tekrar kayıt ettim şimdi :help:

Tamam Abi bu arada hayırlı olsun abi yeni telefonun.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
hadi tekrar geçmiş olsun.

Teşekkür ederim Lokman abi 1500-2000 devir arası arada tekleme oluyordu oda turbodanmış hiç bi sorun yok 2 gundurlu=)

Araba ama eskiye göre baya bi fark etti serilikte

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İlker Ayhan

benim de aynı sorun var gibi. ama anlayamadım. araç eskiden 2.200 devirde iken koltuğa yapıştırırdı. artık yapıştırmıyor. hava filtresi ile turbo arasındaki hortumun çentiği kırılmış ve ben sıkışırmıştım bi şekilde. turbo tamamen ölmüş mü yoksa turbo ara hortumunu değiştirmem yeterli olurmu

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
benim de aynı sorun var gibi. ama anlayamadım. araç eskiden 2.200 devirde iken koltuğa yapıştırırdı. artık yapıştırmıyor. hava filtresi ile turbo arasındaki hortumun çentiği kırılmış ve ben sıkışırmıştım bi şekilde. turbo tamamen ölmüş mü yoksa turbo ara hortumunu değiştirmem yeterli olurmu

Turbonun girişi değil de çıkışı çekişi etkiler...Çıkış hortumunda olası bir çatlama basınç kaybı yaratı bu da çekişi olumsuz etkiler...EGR ne durumda bilginiz var mı ?

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Tahmin etmiyorum turbodan oldugunu turbo hortumu olabilir büyük ihtimal benim arabada pek bi güc kaybı yoktu cünkü aynıydı arabanın performanssı sadece turbo ötme yapıyordu ses yapıyordu diye degiştirdim degiştirdikten sonra ama eskiye göre biraz daha performans farkı oldu.

Turbo hortumunu kontrol edil bide arabanız 3000 deviri geçiyormu? yoksa 3000 devirde kilitlenip kalıyormu?

Turbonun girişi değil de çıkışı çekişi etkiler...Çıkış hortumunda olası bir çatlama basınç kaybı yaratı bu da çekişi olumsuz etkiler...EGR ne durumda bilginiz var mı ?

+1

Yorum bağlantısı
İlker Ayhan

EGR yi geçen sene değişirmiştim. en son maf sensörünü temizletmiştim ondan sonra bu şekilde oldu araba

Tahmin etmiyorum turbodan oldugunu turbo hortumu olabilir büyük ihtimal benim arabada pek bi güc kaybı yoktu cünkü aynıydı arabanın performanssı sadece turbo ötme yapıyordu ses yapıyordu diye degiştirdim degiştirdikten sonra ama eskiye göre biraz daha performans farkı oldu.

Turbo hortumunu kontrol edil bide arabanız 3000 deviri geçiyormu? yoksa 3000 devirde kilitlenip kalıyormu?

benimkinde ötme filan yok. sadece hızlanmama sorunu veya ivmelenmeme sorunu var. ama motora giren turbo hortumunun tırnağı kırık. ondan olma ihtimali yüksek o zaman. 3.000 deviri de arada geçiyo arada geçmiyo. kafasına göre takılıyo valla araba

+1

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
(düzenlendi)
EGR yi geçen sene değişirmiştim. en son maf sensörünü temizletmiştim ondan sonra bu şekilde oldu araba

Maf sensörünü neyle temizlettiniz ve nerde temizlettiniz?

IDS Baglatıp bi test yaptırın bi ford servisine giderek

tarihinde Yal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Geçmiş olsun dizel araçlarda turbo dikkat edilmesi gereken bir parça

Yorum bağlantısı
İlker Ayhan
Maf sensörünü neyle temizlettiniz ve nerde temizlettiniz?

IDS Baglatıp bi test yaptırın bi ford servisine giderek

temizlemesi basit.. hava filtresinin üzerindeki kapağı açıp çıkarıp philips temizleme spreyi ile temizliyosunuz..

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
temizlemesi basit.. hava filtresinin üzerindeki kapağı açıp çıkarıp philips temizleme spreyi ile temizliyosunuz..

Biliyorum İlker bey temizlemeyi ama temizlediginiz ürün önemli yagli urun olursa ondanda dolayı olabılır o yuzden dedım=).

Yorum bağlantısı
İlker Ayhan
Biliyorum İlker bey temizlemeyi ama temizlediginiz ürün önemli yagli urun olursa ondanda dolayı olabılır o yuzden dedım=).

pardon hocam ben bilmiyorsunuz da o yüzden soruyosunuz zannettim.. aha fazla biliyomuşunuz tam tersi. sanırım yağlı bi ürünle temizlemiştim..ooof of.. gitti maf sensörü.. bu gün alıyorum artık maf sensörünü Şener otodan.. tavsiye ederim arkadaşlar. yarı yarıya fiyatlar. parçayı burdan alıp ustaya taktırmak en iyisi

Yorum bağlantısı
İlker Ayhan
Bence o MAF sensörünü değiştirmeden evvel balata spreyi ile bolca sıkarak temizleyin ve 10-15 dk açık havada bekletin, sonra takıp test edin, muhtemelen sorun düzelecektir. Kullandığınız yağlı spreyden kaynaklı ölçüm problemleri nedeniyle araç saçmalıyor gibi görünüyor. Ben daha evvel uyguladım ve sorunsuz olarak kullanıyorum, forumda aratırsanız konuyla ilgili bir çok paylaşıma rastlarsınız.

teşekkür ederim cevaplar için ama artık temizleme filanla uuraşmıycam. bu gün aldım maf sensörünü taktıracam 1 sene daha binip aracı yeniliycem inşallah

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...