İçeriğe Yönlendir

Turbom Sizlere Ömür

Sinan Yalçın Durmuş

Recommended Posts

Sinan Yalçın Durmuş
teşekkür ederim cevaplar için ama artık temizleme filanla uuraşmıycam. bu gün aldım maf sensörünü taktıracam 1 sene daha binip aracı yeniliycem inşallah

Hayırlı olsun inş daha fazla masraf açmaz arabanız güle güle kullanırsınız

kaça aldınız acaba maf sensörünü ?

Yorum bağlantısı
İlker Ayhan
Hayırlı olsun inş daha fazla masraf açmaz arabanız güle güle kullanırsınız

kaça aldınız acaba maf sensörünü ?

100 tl ye almıştım ama yine farketmedi. egr valfi dendi değitirdim. mafdan olur dediler mafı değiştirdim. yetmedi turbo hortumunu değiştirdim. araç halen 3.000 devri geçmiyo bazen.. içimden uçuruma atmak geçiyor arabayı artık.. bıkkınlık verdi valla.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
100 tl ye almıştım ama yine farketmedi. egr valfi dendi değitirdim. mafdan olur dediler mafı değiştirdim. yetmedi turbo hortumunu değiştirdim. araç halen 3.000 devri geçmiyo bazen.. içimden uçuruma atmak geçiyor arabayı artık.. bıkkınlık verdi valla.

IDS Ye baglattınızmı arabanızı ne hatası verıyor araba motor sistem hatası vermiş o yüzden dolayı 3000 deviri geçmiyor

bunun bir çok sebebi olabilir.

Yorum bağlantısı
Murat Yıldırım
(düzenlendi)

EGR selenoid vanası arızalı olabilir.

tarihinde Murat Y?ld?r?m tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlker Ayhan
IDS Ye baglattınızmı arabanızı ne hatası verıyor araba motor sistem hatası vermiş o yüzden dolayı 3000 deviri geçmiyor

bunun bir çok sebebi olabilir.

ads de egr arızası dedi. egr yi değiştirdim. bu gün tekrar gittim bunda da turbo valfi arızası olabilir dediler.. bakalım ne kadar vana valf varsa hepisini değişiricem bu gidişle

Yorum bağlantısı
ads de egr arızası dedi. egr yi değiştirdim. bu gün tekrar gittim bunda da turbo valfi arızası olabilir dediler.. bakalım ne kadar vana valf varsa hepisini değişiricem bu gidişle

Bence gittiğiniz yeri değiştirin.

Yorum bağlantısı
İlker Ayhan
Bence gittiğiniz yeri değiştirin.

bakalım en son bi kalibrasyon yaptılar filan. tekrar yaparsa turbo valfi değişecekmiş. birde bu arada yakıtı berbat bi şelred almışım. zeytinburnundaki sahil yolundaki shell den almıştım. araba gitmiyor bile.. iğrenç bi mazotu varmış kesinlikle tavsiye etmem orayı sakın gitmeyin

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Mustafa Kemal Yırtıcı

Arkadaşlar iyi günler uzun zamandır formu takip ediyorum ancak yazmak bu güne nasipmiş. Bende 2004 cmax giha var. 150.000'de son birkaç aydır klima'dan eksoz gazı gelmeye başladı. motoru kontrol ettiğimde turbo salyangozunun olduğu yerden çok az bir eksoz gazı kaçağının olduğunu fark ettim. çekişte herhangi bir problem yoktur. bu arızayı nasıl giderebilirim. Burdur da yaşıyorum ve birkaç ustaya sorduğumda turbo revizyona gidecek dediler ancak dediğim gibi çekişte bir sorunum yoktur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...