İçeriğe Yönlendir

Yakıt Seçimi - Dizel

Misafir

Recommended Posts

Tolga Canvar
(düzenlendi)

Po ya devam abi.Bu konudaki en büyük etken istasyon sahibinin arkadaşım ve güvenilir olması.Bizim burası küçük yer herkes neyin ne olduğunu bilir.Bir de benim forda ne zaman opet koysam az km yapıyor.Shell de po kadar iyi ama yakında yok.En son total aldığımda az gitti ama çok basmıştım.

tarihinde Tolga Canvar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bp yi denedinizmi acaba, shell benzinde iyidir dizelde eh işte...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Görkem Azizoğlu

Az önce pompacı arkadaşa sordum test aracında menzil ve güç artışı sağlamış ayrıca 4 depo filan kullanılırsa kurumları önemli ölçüde azaltıyormuş. İnşallah benzinci arkadaş çok üfürmemiştir.

Yarın sabah satışa sunacaklarmış litre fiyatıda 2.710 Tl yürodizelden 10 kuruş fazla. Deneyelim görelim...

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz

sanmam nasıl sanmam shell bunu üretmiştir ama bizim istasyonlar müşteriye ulaştırmazlar.benzinlik sahibi arkadaşlarım var kulağıma geliyor bişeyler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

lpg+ lar gtl ler sanırım yeni zam şeklide bu olsa gerek artık zam yapmıyacaklar ''yeni'' ürünleri pahalıya bize kakalayacaklar

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
lpg+ lar gtl ler sanırım yeni zam şeklide bu olsa gerek artık zam yapmıyacaklar ''yeni'' ürünleri pahalıya bize kakalayacaklar

+1907

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tolga Canvar

Shell in son dieselini kullandıktan sonra favorim shell oldu.Galiba v power gtl di.Benim arabanın eksozundan acayip bir koku geliyordu devamlı bu yakıtı kullandım sonra bir ara yine po alınca kokuyu hissettim hiç dikkatimi çekmemişti ama shell kullanırken koku gelmiyor du.Şimdi yine shell aldım koku yok.Ve performans olarakta,menzil olarakta olumlu oldu.

Yorum bağlantısı
Murat İmeci

YGS kartımızdan dolayı hep Opet eurodizel kullandım ,her hangi bir sorun yaşamadım ,menzil konusunda ise sürüş ve yol şartları normal olursa full depo ile (60 lt) ortalama 800 ila 850km yapmaktayım.

2009 yılı itibarı ile rafineri eurodizelin kükürt oranı max.10ppm kadar düştüğü doğrudur ,fakat en yüksek SETAN sayısının 55 ,BP ultimate oldunu ifade edebilirim diğer akaryakıt şirketlerinde ise setan sayıları 51 olarak biliyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Shell' in yeni yakıtı çok iyi geldi benim arabaya. (GTL) Bende inanamadım ama yakıt tüketimi düştü ve çekiş arttı. Kesinlikle psikolojik değil. 3. depo bitiyor, hayırlısı ile cc işinin sonuna geldik gibi...

Yorum bağlantısı
Özkan Yenigün
benzinde shell

dizelde po

tecrübe ile sabittir.

bende po dan shell e geçtim iyidir diye.. :lol2: bakalım birazda bunu kullanalım...

Yorum bağlantısı
Guest Ahmet Y?ld?r?m
Shell' in yeni yakıtı çok iyi geldi benim arabaya. (GTL) Bende inanamadım ama yakıt tüketimi düştü ve çekiş arttı. Kesinlikle psikolojik değil. 3. depo bitiyor, hayırlısı ile cc işinin sonuna geldik gibi...

Shell tüm istasyonlarda bu yakıtı vermeye başladı mı acaba?

Birde fiyat farkı varmı?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

GTL'den yakıt ekonomisi veya daha iyi çekiş beklemeyin. GTL motoru temizliyor. Buna bağlı olarak motor olması gereken sağlığına kavuşuyor. Burada önemli olan kurum oluşmayıp motorun devamlı temiz çalışması.

Eğer motorunuz temiz ise ve olması gerektiği gibiyse GTL sadece temizler, mucise ekonomi veya çekiş sağlamaz.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bursa'ya daha gelmemiş. İnsallah dediğiniz gibi yakıt tüketimi düşer ve çekiş artar. :lol2: EGR sorunlarıda azalır. ;)

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
(düzenlendi)

kesinlikle shell GTL diyorum,gözle görülür tasarruf var.gaza gelip basmazsan tasarruflu,pedala tepkisi iyi,duman az,motor sesi normal.

biraz pahalı ama değer.

tarihinde U?ur Aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdullah Ercan
kesinlikle shell GTL diyorum,gözle görülür tasarruf var.gaza gelip basmazsan tasarruflu,pedala tepkisi iyi,duman az,motor sesi normal.

biraz pahalı ama değer.

Eurodiesel 2.62 bu ne kadar acaba bilen arkadaş yok mu?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

GTL ve normal euro dizel fiyatının aynı olması gerek. Eşitlendi diye biliyorum.

Shell pompa fiyatlarına girdiğinizde de eşit gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Fiyatları eşit, ancak Ankara'da sadece Bilkent Shell de bulabildim. Orası da Shell in kendi istasyonu....Tasarruf gerçek, ben farkederim mutlaka...

Yorum bağlantısı
Emrah Talay

YGS olmasa alacağım benzin BP ardından SHELL gelir. Opet temiz benzin satıyor ama. BP'den şaşmamalı.

önceki aracım normal dizeldi. BP'den alınca performansı artar tüketimi azalırdı. yol bilgisayarı şahidimdir. :-)

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Tanr?verdi

kesinlikle en iyi eurodizel şudur diyemezsiniz. bence hepsi iyidir de yeter ki işletme dürüst çalışsın. yani her gördüğümüz opette poda shellde pbde alpette vs aynı yakıt yok. birisi diğerini tutmuyor. . bence sahibini tanıdığınız ve güvendiğiniz istasyondan aldığınız eurodizel olsun her hangi bir yakıt olsun iyidir. her şeyden önce güven meselesi.

Yorum bağlantısı
Cemal Arslan
kesinlikle en iyi eurodizel şudur diyemezsiniz. bence hepsi iyidir de yeter ki işletme dürüst çalışsın. yani her gördüğümüz opette poda shellde pbde alpette vs aynı yakıt yok. birisi diğerini tutmuyor. . bence sahibini tanıdığınız ve güvendiğiniz istasyondan aldığınız eurodizel olsun her hangi bir yakıt olsun iyidir. her şeyden önce güven meselesi.

aynen katılıyorum

benzerini ben yazacaktım ancak Hasan bey yazmış fazla söze gerek yok..

ancak ilginç bir tespit...normal dizel aracın gücünü ve menzilini artırıyor , eurodizel de dumansız oluyor ama daha az gidiyor...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
aynen katılıyorum

benzerini ben yazacaktım ancak Hasan bey yazmış fazla söze gerek yok..

ancak ilginç bir tespit...normal dizel aracın gücünü ve menzilini artırıyor , eurodizel de dumansız oluyor ama daha az gidiyor...

Sanırım daha ince olduğu için eurodizel tüketimi artıyor....

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ben hep Opet'ten benzin aldım, hep aynı terden sorun yaşamadım. Dizelde de Opet'e devem edeyim derim bakalım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu

Arkadaşlar yeni çıkan Shell GTL dizel yakıtını kullanan varmı? Ben Edirneden dönerken Uzunköprüdeki bayiden depoyu fulledim bu bayi Türkiye' deki en eski Shell bayisiymiş bana öyle söyledi, neyse konuya gelelim bu yakıtı sadece en eski bayilere veriyorlarmış, o yüzden her yerde yok ve zaten bol bulunmuyor bir tek rafinerisi varmış ve doğalgazdan üretiliyormuş, yani normal mazot değilmiş, özelliği ise çok yüksek setana sahip olması ve hiç kükürt olmamasıymış, yani olayı şu daha temiz gaz atığı ve çok iyi yanma performansı vermesi, bu sebeble motoru sürekli temizliyor ve korumuş oluyor ayrıca araç daha performanslı oluyormuş, şimdi ilk depo kullanımımdaki yorumlara gelelim, daha ilk depom olduğundan net olarak şu oldu diyemiyorum, tespitlerimse şunlar, birkere araç ani kalkışlarda kesin kara duman atmıyor bp mazotu kullanırdım sürekli onda hafif olurdu, opette baya oluyordu, PO da araç güzel gidiyor ses falan iyi ama duman devam ediyordu, bundaysa yok gibi, yakıt bence güzel fakat birde şu olayı varmış şu an üretilen dizel motorlar bu yakıtı çok yüksek setan yüzünden tam verimli kullanamıyorlarmış, yüksek ısı ve daha yanıcı olması gibi etkenler yüzünden motorun ayarlanması hatta daha geliştirilmesi lazımmış (Euro 7 normuna ulaşmalı yani) bu sebeblerden dolayı Shell V power euro dizelle belli oranda karıştırılarak (ne oranda öğrenemedim) satılıyormuş, böyle bile olsa sadece motoru temizleme özelliğinden bile tercih edeceğim bir yakıt oldu benim için, üstelik dik rampa testimde 5 le sonuna doğru 4 e attığım rampalarda artık 5 le hızımı koruyabiliyorum, motor zaten temiz bakalım birkaç depo daha bitirince neler olucak (tabi bulabilirsem heryerde yok ne yazıkki) kullanan arkadaşlar fark ettikleri şeyleri yazarlarsa faydalı olur diye düşünüyorum arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Her zaman demişimdir "Aklı kelden Mazotu shellden alcaksın" diye :lol2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...