İçeriğe Yönlendir

Yakıt Seçimi - Dizel

Misafir

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Bence yanlış demişsin şimdiye kadar Shell mazotu pek iyi değildi, o söz benzin için geçerlidir "Aklı kelden BENZİNİ shellden alcaksın" V power dediği normal euro mazot çekiş normal menzil kısa, BP - Total - PO ondan çok daha iyi, ama bu GTL ile bu sefer olayı aşmışlar galiba.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cihangir Keskin

bu yazıyı okuyordum, az önce zam geldi hangisini alırsanız alın bizim ülkede en kazığını alıyoruz burası kesin:(

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Nuri Atasever

peki arkadaşlar hiç shell den gtl alan yok mu acaba euro dizel den 0.9 kuruş filan daha pahalı ama kükürt oranı düşük

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat İmeci

İki sefer shell gtl kullandım denemek için bariz bir fark göremedim fakat aracın cekişinde biraz fark etti gibi.

Birde bu BP nin eurodizeli var ,kendi yakıtlarını baya bir övüyorlar bir seferde ondan alıp deniyecem.

saygılar...

BP Ultimate Diesel

Yorum bağlantısı
Özgen Acar
İki sefer shell gtl kullandım denemek için bariz bir fark göremedim fakat aracın cekişinde biraz fark etti gibi.

Birde bu BP nin eurodizeli var ,kendi yakıtlarını baya bir övüyorlar bir seferde ondan alıp deniyecem.

saygılar...

BP Ultimate Diesel

bp de benim farkettiğim kadarıyla ses gerçekten farkediyor shell e göre daha sessiz çalışıyor..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bu gtl 2,90 mı :D yolda gördüğümde dedim dizel uçmuş iyice

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Özay

Arkadaşlar ben aracıma sürekli Opet Euro Dizel alıyordum ama son iki depodur Shell GTL Dizel alıyorum ve herkese tavsiye ederim Opet yakıtının ne kadar dandik olduğunu sizde kendi aracınızda görün.Aracın sesi bariz değişiyor.Eksozdan çıkan siyah duman azalıyor ve performansı gaza tepkisi çok değişiyor.Deneyin yorumunuzu yazın.Herkese kazasız günler..

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Çok temiz bir yakıt sprit monitörden durumu kontrol edebilirsiniz. Ama değer mi konusunda şüphelerim var çünki arada fiyat farkı da var

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ben bir kere denedim bananın getz de.Faydasını gördük ama bir daha o yakıttan bulamadım balıkesir de.

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz

Lt'de 15 kuruş gereksiz bir fiyat farkı bence... Birde depoda 1 litre tasaruf diyor reklamda. E zanten 3 zarar ediyoruz baştan, sonradan 1 litre tasaruf olsa ne olur. GTI ST bir araç kullanmadıktan sonra gereksiz bence.

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
Ben bir kere denedim bananın getz de.Faydasını gördük ama bir daha o yakıttan bulamadım balıkesir de.

Her istasyonda yok zaten mutlaka sormak gerekiyor, bana var demişlerdi ısrarla sordum sonra bir baktım o değil bu ne dedim bizde ondan yok dedi :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

5 depodur GTL kullanıyorum. Öncesinde yine Shell'in V-Power'ını kullanıyordum. Motor sesinde azalma, motorun gaza verdiği tepkide bir iyileştirme olduğunu düşünmekteyim. En bariz fark egzost gazında hissediliyor; daha az duman ve koku geliyor. Aradaki fiyat farkı bütçenizi zorlamayacaksa GTL tercih edilebilir. Aşağıdaki linkte bu konu tartışılmış...

http://forum.donanimhaber.com/m_32465339/tm.htm

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Geçen gün İstanbul Levent' te Shell istasyonuna girdim. Giyiminden oraların şefi olduğu izlenimi uyandıran bir arabadan inmeden karşıladı. Pompacıya hemen GTL doldurun dedi. Hayır normal eurodizelden olsun dedim. Şaşırmış vaziyette yüzüme baktı ve müşteri normal istiyor normal verin derken ben markete gidiyordum. :) Aynı fiyat olsa belki ama aradaki farka değmez... :i-ih:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ben sürekli gtl kullanıyrum herhalde 15 depo olmuştur. Seste azalma var. güç ve yakıtı tam ölçmedim. zaten güçlü araba kilosuna göre.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

aracıma sürekli shell vpower diesel alırım geçen gün ilk defa gtl aldım ama pek bi fark göremedim. bunun için sanırım 5-6 depo yakıp ondan sonra görmek lazım. birde en önemlisi motoru temiz tutması shell den vazgeçmeyin derim

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Fiyat %3.5 daha pahalı.

3 depo denerim Menzil %3 yani aracım şehir içi bir depo ile 20-25 km daha fazla giderse değer. Kurum yapmayan bir yakıt olduğu için motorun temizliğide kar olarak bana kalır.Yakıtı daha denemedim ama menzil 20-30 km artar gibime geliyor. Bir depoda menzil yakıt farkı ile 30-40km oynayabilir unutmayalım. Denemekte fayda var.

Birde şu durum var, GTL renksiz şeffaf bir yakıt, Kuzenim aracına GTL aldığını söyledi ve pek fark etmediğini söyledi. Beraber onun aracına tekrar almaya gittiğimizde pompanın yeşil renkte yakıt bastığını gördüm ve şüpelendim. GTL yerine euromu veriyorlar acama?

Ben yine ilk seferlerde 20 litrelik bidona alıp temizmi pismi renklimi şeffafmı deneyeceğim. İstasyon değiştirdiğimde bunu yapıyorum. Çok pis yakıtlarla karşılaştığım günler oldu, süzüpte koydum. İstasyon önemli.

5 depodur GTL kullanıyorum. Öncesinde yine Shell'in V-Power'ını kullanıyordum. Motor sesinde azalma, motorun gaza verdiği tepkide bir iyileştirme olduğunu düşünmekteyim. En bariz fark egzost gazında hissediliyor; daha az duman ve koku geliyor. Aradaki fiyat farkı bütçenizi zorlamayacaksa GTL tercih edilebilir. Aşağıdaki linkte bu konu tartışılmış...

http://forum.donanimhaber.com/m_32465339/tm.htm

Bende tercih edilebilir diye düşünüyorum. Gazdaki güç tepkisinin hissedilir oranda artması bir depoda en az 50 km extra menzil olarak yansır.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Fiyat farkı önceden azdı. Şimdi epey fark artmış.

tarihinde Evren Erak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Fiyat farkı önceden azdı. Şimdi epey fark artmış.

İlk çıktığında 10 kuruş fark vardı, sonradan fiyatları eşit oldu. İşte ben tamda bu noktada yaklaşık 10 depo kullandım. E bu da bana yeter... :)

Yorum bağlantısı
Atila Taşçı
sanmam nasıl sanmam shell bunu üretmiştir ama bizim istasyonlar müşteriye ulaştırmazlar.benzinlik sahibi arkadaşlarım var kulağıma geliyor bişeyler.

ben de istasyonların bazen 97 oktan diyerek 95 oktan sattıklarını bizzat istasyon sahibinden duydum aynı durumun bu yeni dizelde de olabileceğini düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
100bin km arkaya bakmazsınız artık. :i-ih:

Zaten araba olmuş 140k km. bu saatten sonra birşey olmaz herhalde... İyi bir fiyat veren çıksada Focus' a terfi etsek diye bakıyorum... :):p

Yorum bağlantısı
Abdullah Ercan

Ben de bir kaç yerden GTL aldım. Her depo da farklı oldu. Yani iki depoda etkisini hissettim diğerlerinde hiç bir fark yoktu. Galiba her istasyonda GTL yok fakat var diyerek eurodizel koyuyor olabilirler. En son Eryaman daki Göksuya gelmeden önceki shellden aldım o baya iyi gelmişti. Hatta sanki biraz da fazla yol gittim galiba. Galiba diyorum çünki depoyu fulleyerek deneyememiştim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Ben de bir kaç yerden GTL aldım. Her depo da farklı oldu. Yani iki depoda etkisini hissettim diğerlerinde hiç bir fark yoktu. Galiba her istasyonda GTL yok fakat var diyerek eurodizel koyuyor olabilirler. En son Eryaman daki Göksuya gelmeden önceki shellden aldım o baya iyi gelmişti. Hatta sanki biraz da fazla yol gittim galiba. Galiba diyorum çünki depoyu fulleyerek deneyememiştim.

Abi benden sana tavsiye, Bilkent Shell, kolejdeki Shell, birde Kazım Karabekir caddesindeki Shell istasyonlarından şaşma. İlk ikisi Shell in kendi istasyonudur.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bırakın bunları, ben vazgeçtim GTL den, BP alıyorum seste çekişte menzilde aynı, e ne anladım bu işten, haybeye para vermeyin, 15000 de bir wurth atın depoya olsun bitsin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...