İçeriğe Yönlendir

Mondeo & Mercedes Takası?

Fatih Bayram

Recommended Posts

Fatih Bayram

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...-41420259/detay

Arkadaşlar ilandaki araçla,

2002 mondeo otm ghia lpg li km.150000 deki modifiyesine baya bi masraf edilmiş,kazasız,şu ana kadar herhangi bi sorunu olmayan araçla takas yaparmısınız?Aracımı çok seviyorum,fakat bazı özel ailevi nedenlerden dolayı aracı değiştirmek istiyorum,takas isteğim tamamen bu yüzdendir.

Madem takas istiyorsun başka araç mı kalmadı demeyin,bu tarz kaslı arabaları seviyorum,ayrıca mondeo yuda aratmasın diyorum,bu araç mercedes tabiki aratmaz ancak;

Bu araçlarda öncelikle neye dikkat etmeliyim,başıma dert almak istemiyorum,extra masraflarla boğuşmak sanayi sanayi dolaşmak hiç istemiyorum,lütfen yardım-öneri.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...-41420259/detay

Arkadaşlar ilandaki araçla,

2002 mondeo otm ghia lpg li km.150000 deki modifiyesine baya bi masraf edilmiş,kazasız,şu ana kadar herhangi bi sorunu olmayan araçla takas yaparmısınız?Aracımı çok seviyorum,fakat bazı özel ailevi nedenlerden dolayı aracı değiştirmek istiyorum,takas isteğim tamamen bu yüzdendir.

Madem takas istiyorsun başka araç mı kalmadı demeyin,bu tarz kaslı arabaları seviyorum,ayrıca mondeo yuda aratmasın diyorum,bu araç mercedes tabiki aratmaz ancak;

Bu araçlarda öncelikle neye dikkat etmeliyim,başıma dert almak istemiyorum,extra masraflarla boğuşmak sanayi sanayi dolaşmak hiç istemiyorum,lütfen yardım-öneri.

Olası arızalarda parça fiyatlarına, vergisine ( neticede 3000 motor), ikinci elde çok çok ağır olacağına, lpg ile bile 450-500 yakmasına bakabilirsiniz diye düşünüyorum. Konforuna ve sağlamlığına kesinlikle lafım yok ama ben böyle bir arabayı tercih etmezdim.

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Üste para alma verme durumu var mıdır. ? Şahsi fikrim bu arac size maddi yönden kaybettirecektir. Diğer yönleri ile baksak , aracınız mondeo zaten , Fiesta değil , Focus değil. D segment bir araç kullanıcısısınız. Bu aracın sizin beklentilerinizi karşılayacağınızı sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
Olası arızalarda parça fiyatlarına, vergisine ( neticede 3000 motor), ikinci elde çok çok ağır olacağına, lpg ile bile 450-500 yakmasına bakabilirsiniz diye düşünüyorum. Konforuna ve sağlamlığına kesinlikle lafım yok ama ben böyle bir arabayı tercih etmezdim.

Vergi olarak mondeonun daha fazla 430 civarı,bu aracın 200küsur.

Yakıtta da çok aşırı fark olacağını sanmıyorum,mondeo 250-300 yakıyor,bu da yaksın 350-400 o çok sorun değil.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

18 yaşındaki aracın orjinal 126000 km de olması mantıklı gelmedi bana birde makam otosu demişler

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bolu da trafik park sorunu nasıldır bilmem ama ; tam şehir dışı yolculuk yapılacak araba..

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Vergi olarak mondeonun daha fazla 430 civarı,bu aracın 200küsur.

Yakıtta da çok aşırı fark olacağını sanmıyorum,mondeo 250-300 yakıyor,bu da yaksın 350-400 o çok sorun değil.

Parça fiyatlarınıda araştırdınızmı?

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
Üste para alma verme durumu var mıdır. ? Şahsi fikrim bu arac size maddi yönden kaybettirecektir. Diğer yönleri ile baksak , aracınız mondeo zaten , Fiesta değil , Focus değil. D segment bir araç kullanıcısısınız. Bu aracın sizin beklentilerinizi karşılayacağınızı sanmıyorum.

Kafa kafaya hemen hemen.

Hangi açıdan beklentileri karşılamaz diyorsunuz,anlayamadım.

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Ailevi nedenlerden dolayı takas düşündüğünüzü yazmışsınız. Bende beklentinizin daha geniş iç hacim , daha yüksek konfor olduğunu düşündüm. Bu bağlamda mondeodan sonra bu mercedes eski teknolojisi , metal yorgunluğu , şehir içi park sorunu , şehir içi yüksek yakıt tüketimi vs. konularda can sıkacaktır. Eminim daha konforludur , daha geniştir. Ancak bunları da düşünmek gerek. C sınıf bir araçtan E sınıf bir araca geçmek hakikaten büyük değişim olur. D sınıftan E sınıfa geçmek tüm beklentileri karşılamayabilir.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
18 yaşındaki aracın orjinal 126000 km de olması mantıklı gelmedi bana birde makam otosu demişler

Özellikle sordum,orjinal dendi,kesinlikle servise göstermeden almam zaten,direksiyondan döşemelerden anlaşılır herhalde.

Bolu da trafik park sorunu nasıldır bilmem ama ; tam şehir dışı yolculuk yapılacak araba..

Bolu da park sorunu yok,sağolsunlar her yer paralı olmuş,illaki bulunuyor.

Parça fiyatlarınıda araştırdınızmı?

:ohooh: tahminim yüksektir,mondeo nun parça fiyatları da pek ucuz değil.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Boluyu bilmemde, İzmirde mercedesin parçası daha kolay ve ucuza bulunur. Fordu çok küçümsemeyin fusionun sol aynası 4yüzküsür tl. mercedesinde ondan pahalı değildlr. Ha bu kasa macera dicem de mondeoda çok normal sayılmaz hani :ohooh:

Yorum bağlantısı

S300 için ve bu yıldaki araç için çok yüksek fiyat.İyi düşünün.Bence değmez.Bunun yerine 94 250e daha verimli takas olur

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Fatih bey , aracı kullanacak sizsiniz. Sizin içinize siniyorsa diyecek söz yok. Fikir danışmışsınız , bende diğer yorum yapan saygıdeğer forum üyelerimizde iyiliğinizi isteriz. Az çok olumlu olumsuz yönler belirtilmiş , tercih tabiki sizin. :ohooh:

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Amarigan rüyasından uyanmışsınız, buna olur diyorum hocam.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
Fatih bey , aracı kullanacak sizsiniz. Sizin içinize siniyorsa diyecek söz yok. Fikir danışmışsınız , bende diğer yorum yapan saygıdeğer forum üyelerimizde iyiliğinizi isteriz. Az çok olumlu olumsuz yönler belirtilmiş , tercih tabiki sizin. :D

Benim bu araçlar hakkında kullanmadığım için çok fazla bilgim yok,kullanan veya bu seri hakkında bilgisi olan varsa yorum istemiştim.

Değerli görüşlerini bildiren herkese teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
(düzenlendi)
Amarigan rüyasından uyanmışsınız, buna olur diyorum hocam.

:p:):D

Amerikan rüyam hala devam ediyor etmesine de,

Ben bu tip büyük araçları seviyorum,amerikalı,fransız,japon....farketmiyo

Bu rüya nasıl iyi mi?

18 yaşında araba kim bilinir ne arızalar çıkartır :)

İşte olur-olmaz benim için ince çizgi tam burası. :angry:

Korkum bu yoksa vergi,yakıt çok önemli değil.

Ama bi arıza çıkarırsa veya araç sorunluysa ondan korkuyorum.

tarihinde Fatih Bayram tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Parça fiyatlarından çok korkmaya gerek yok,çok abuk parçalar hariç,genel bakım sarf malzemeleri mondeo ile hemen hemen aynı fiyatlarda. Yan sanayi imkanı yüksek olan araçlardan. Abuk subuk sorunlarla uğraşmazsınız,düzenli bakım yapılarak daha uzun yıllarca binilebilir. Mersonun,merso olduğu araçların sonuncularından bi alet S serisi.

18 yaşında ford olsa ne arıza çıkaracağını kendi bile tahmin edemez araba,ama mersoda hiç bişey önceden kendini belli etmeden arıza çıkarmaz. Pat diye yolda kalmazsınız yani. Belki LPG yüzünden sıkıntı çıkabilir ama gerçekten 126 bindeyse o da imkansıza yakın. :D

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
Parça fiyatlarından çok korkmaya gerek yok,çok abuk parçalar hariç,genel bakım sarf malzemeleri mondeo ile hemen hemen aynı fiyatlarda. Yan sanayi imkanı yüksek olan araçlardan. Abuk subuk sorunlarla uğraşmazsınız,düzenli bakım yapılarak daha uzun yıllarca binilebilir. Mersonun,merso olduğu araçların sonuncularından bi alet S serisi.

18 yaşında ford olsa ne arıza çıkaracağını kendi bile tahmin edemez araba,ama mersoda hiç bişey önceden kendini belli etmeden arıza çıkarmaz. Pat diye yolda kalmazsınız yani. Belki LPG yüzünden sıkıntı çıkabilir ama gerçekten 126 bindeyse o da imkansıza yakın. :D

Katılıyorum :p)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İlanda güzel duruyor. Dediğim gibi kmsi orjinalse bence o araca değer. Mercedesin her yerde ustası var. hele benim bildiğim sakaryada felan bmw-mercedes usta sorunu yaşamazsınız. bizim bir bmw ci abimiz burdan sizin oralara gidiyor.

Tüketiminden biraz çekinilebilir. çünkü ağır bir araba. uzun yolda neysede şehir içinde tüketim fazla oalcaktır.

Bu araçlarda hangi motor var onu bende merak ettim. Çünkü E serisinde o yıl geçiş yılı. 200E ler jetronik enjeksiyonlu idi ve lpg ile sorun yaşıyordu. Ama E200 lerde kullanılan motor tam elektronik diye biliyorum.

motor gerçekten 126 binde ise ve ilk sahibinden felan ise mondeoya dönüp bakmazsınız.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Cihan bey araç 126 bindeyse zaten sorun yok,orjinal diyo,ama ne bileyim inanasım gelmiyo.

Aracın son sahibi de olmak istemem açıkçası.

+1 :p

Fotoğraflarda diri gözüküyor, olmaz diye birşey yok ama buna ayrı bir dikkat göstermek gerekir.

Eğer biraz daha yeni olsaydı hiç düşünmeyin alın derdim ama yaşı korkutuyor. Eğer aracın geçmişi temizse, bakımları düzgün yapılmış, özenli kullanılmışsa alınır binilir. Ama ne kadar da olsa metal yorgunluğu diye birşey var, o yüzden yakın zamanda ne gibi bakımlar yapıldığı da önemli. Eğer kapsamlı bir bakımdan da geçmişse ben olsam alırdım. Daha oturaklı, daha geniş, ve daha konforlu. Ama şunu da bilin ki sizin aracınızla arasındaki yaş ve teknoloji farkından dolayı umduğunuzu bulamamanız da söz konusu.

Biraz karışık oldu ama özetle, riskli bir değişim, eğer araç sorunsuz çıkarsa memnun olursunuz, sorunlu çıkarsa perişan olursunuz.

En güzeli eğer aklınıza yatıyorsa bu araçlarda uzman olan bir usta bulup, aracı baştan aşağı inceletip onun görüşünü almak bence. Ayrıca aracı görmeden de karar vermeyin derim, sonradan hayal kırıklığına uğramayın.

Ahmet bey sizle aynı aracı kullanıyoruz,aracınızı değiştirmek istiyorsunuz bu araçla takas yapar mısınız?

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

iyi arabaların yaşça eski olanı bence alınmaz 93 model bir araba sizi üzer alınırsa da evladiyelik kullanılabilir fakat yürütmek size sıkıntı olabilir

nedense takasta özel bir neden olmadıkça herzaman zararda gözüyle bakıyorum ben

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...