İçeriğe Yönlendir

Mondeo & Mercedes Takası?

Fatih Bayram

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Son sahibi olmazsınız merak etmeyin :D sel ler bile halen çok rahat el değiştiriyor :p Hadef kitlesinin ancak 40-50 yaş sonrası binebileceği bir araba oldğu için hassatası çok

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

9 yaşındaki arabadan inip mercedes diye 18 yaşındaki arabaya binmem..

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
İlanda güzel duruyor. Dediğim gibi kmsi orjinalse bence o araca değer. Mercedesin her yerde ustası var. hele benim bildiğim sakaryada felan bmw-mercedes usta sorunu yaşamazsınız. bizim bir bmw ci abimiz burdan sizin oralara gidiyor.

Tüketiminden biraz çekinilebilir. çünkü ağır bir araba. uzun yolda neysede şehir içinde tüketim fazla oalcaktır.

Bu araçlarda hangi motor var onu bende merak ettim. Çünkü E serisinde o yıl geçiş yılı. 200E ler jetronik enjeksiyonlu idi ve lpg ile sorun yaşıyordu. Ama E200 lerde kullanılan motor tam elektronik diye biliyorum.

motor gerçekten 126 binde ise ve ilk sahibinden felan ise mondeoya dönüp bakmazsınız.

Mondeomu asla unutmam ararım,

Mondeoma aşığım,kendi istediğim gibi yaptırmıştım,10 binde yağ-fitre-ıvır zıvır...hiç problemsiz biniyordum.

Motor hakkında benimde hiç bilgim yok,illaki bilen-anlayan vardır.

Son sahibi olmazsınız merak etmeyin :D sel ler bile halen çok rahat el değiştiriyor :p Hadef kitlesinin ancak 40-50 yaş sonrası binebileceği bir araba oldğu için hassatası çok

Dünya hali ihtiyaç olur satmam gerekir,elimizde patlamasında.

Ama illa ki benim gibi vatandaşın biri çıkar herhalde :)

9 yaşındaki arabadan inip mercedes diye 18 yaşındaki arabaya binmem..

Bi de o var,

Millet model yeniler biz yaşlı arabayla takas yapıyoruz :)

Arkamızdan teneke çalmazlar inşallah...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Fatih bey, bu araçta yakıt ekonomik olmayacaktır. Motor hacmi büyük ve yüksek devirli motoru var.Amerikan araçları gibi büyük hacim-düşük devir Alman motorlarında yok.

tarihinde Servet Ayd?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
Fatih bey, bu araçta yakıt ekonomik olmayacaktır. Motor hacmi büyük ve yüksek devirli motoru var.Amerikan araçları gibi büyük hacim-düşük devir Alman motorlarında yok.

Fatih bey, bu araçta yakıt ekonomik olmayacaktır. Motor hacmi büyük ve yüksek devirli motoru var. Amerikan araçları gibi büyük hacim-düşük devir Alman motorlarında yok.

Servet bey ben motordan pek anlamıyorum :D ,kasa olarak ne tarz araçlar beğendiğimi anlamışsınızdır herhalde.

Bu tip kaslı-hantal araçlar ilgimi çekiyor nedense.

Evet yakıtın fazla olabileceğini ben de tahmin edebiliyorum.Teşekkürler. :p

Yorum bağlantısı
Çağdaş İbiş

Mercedes'in ölüsü bile yeter, çalıştığım şirketin sahiplerinde baba yadigarı 92 200E var, binilmiyor, bakılmıyor öyle yatıyor, tüm fitilleri çürümüş, lastikleri mermer olmuş arada sırada lazım oluyor alıyorum ve ilk yazdığım kelimeler dökülüyor ağzımdan.

Ama "ha" diyince satabilir misiniz o muamma, yok ben binerim arkadaş, keyif aracı olacak diyorsanız gösterin, iyi olduğundan emin olun ve alın.

Günlük kullanılacak birşey ise ihtiyaç kesinlikle yanlış duraktasınız, bir sınıf küçültün ve 96 sonrası E200'lere bakın.

Yorum bağlantısı
Melih Uyar

gene arkadaşlar atıp tutmuşlar yok mondeo bundan aşağı değil yok teknoloji farkı yok metal yorgunluğu hemen çöp ettiler arabayı hiç mondeoyla s300 kıyaslanırmı ALLAH aşkına bu kadar fanatik olmayın

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
kasa olarak ne tarz araçlar beğendiğimi anlamışsınızdır herhalde.

Bu tip kaslı-hantal araçlar ilgimi çekiyor nedense.

Zannederim daha çok güven hissi verdiği içindir ( ben öyle düşünenim )

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
Bu arabayı kullanamadım ama binmişliğim de var. İstanbul E-5'te Yenibosna'ya gelince burası niye bu kadar sessiz demiştim, camları açınca aslında arabanın ses almadığını gördüm. Gerçi benim bindiğim araba gerçekten makam otosuydu, belki camları vs. farklıdır ama arabanın verdiği rijitlik hissi ve konfor harikaydı.

Biraz daha yeni bir E serisi bile olsa hiç düşünmezdim ama bu araba biraz risk bence. Ayrıca Mondeo'da yabana atılır bir araba değil, siz de çok emek vermişsiniz. Zaten Mondeo değil de başka bir model olsaydı aracınız hiç düşünmeyin, takasa girin derdim.

Birşey söylemek gerçekten zor, konu mercedes çünkü.

Ben olsam ne yapardım diye düşünüyorum şimdi saniyede bir fikrim değişiyor. Mondeo'da bundan aşağı kalır bir araba değil o yüzden de değiştirmezdim herhalde çünkü, işin içinde hayal kırıklığına uğrama ihtimali de var. Ama daha önce de belirttiğim gibi eğer aracın geçmişine sağlıklı bir şekilde ulaşabiliyorsanız ve siz de şüphe oluşturmuyorsa değiştirin, ama yok eğer aklınızda soru işaretleri kalıyorsa hiç bulaşmayın.

Yani bana göre iş tamamen aracın temizliği ile ilgili.

:D

Dediğiniz gibi aracımı sevmesem zaten fazla düşünmeden takasa girerdim,

Hüsrana uğramakta istemem açıkçası.

Yakın biyer olsa aracı görünce fikirler olumlu-olumsuz değişir.

Büyük ihtimalle aracı görmeye gidicem,fotolar yanıltıcı olabiliyor.

boya vs..önemli değil,km orjinalse sorun yok,hiç sanmıyorum ya neyse...

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
Mercedes'in ölüsü bile yeter, çalıştığım şirketin sahiplerinde baba yadigarı 92 200E var, binilmiyor, bakılmıyor öyle yatıyor, tüm fitilleri çürümüş, lastikleri mermer olmuş arada sırada lazım oluyor alıyorum ve ilk yazdığım kelimeler dökülüyor ağzımdan.

Ama "ha" diyince satabilir misiniz o muamma, yok ben binerim arkadaş, keyif aracı olacak diyorsanız gösterin, iyi olduğundan emin olun ve alın.

Günlük kullanılacak birşey ise ihtiyaç kesinlikle yanlış duraktasınız, bir sınıf küçültün ve 96 sonrası E200'lere bakın.

Günlük kullanılacak,E200 de bakıyorum :good1: ,genelde km ler çok yüksek,fiyatta anlaşamıyoruz vs...

Zannederim daha çok güven hissi verdiği içindir ( ben öyle düşünenim )

:good1: Teşhiş doğru herhalde.

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar
gene arkadaşlar atıp tutmuşlar yok mondeo bundan aşağı değil yok teknoloji farkı yok metal yorgunluğu hemen çöp ettiler arabayı hiç mondeoyla s300 kıyaslanırmı ALLAH aşkına bu kadar fanatik olmayın

Kimsenin birşey kıyasladığı yok. Atıp tutmuşlar vb. sözler sarfetmeyiniz !

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Kimsenin birşey kıyasladığı yok. Atıp tutmuşlar vb. sözler sarfetmeyiniz !

rıfat mercedeste neymiş mondeonun yanında diyodun demin :good1:

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Ben öyle birşey demedim , D segment ile E segment tabiki farklı ama bu iki araç arasında çok yaş farkı var beklentileri karşılamayabilir dedim.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Arkadaşlar mondeo da oldukça donanımlı bi araç,mercedes için tabi ki söylenecek bişey yok.

Fakat arada 10 teknoloji yaşı var.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Ben öyle birşey demedim , D segment ile E segment tabiki farklı ama bu iki araç arasında çok yaş farkı var beklentileri karşılamayabilir dedim.

ciddiyemi aldın bide :good1:

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar
ciddiyemi aldın bide :good1:

Şimdi ciddiye almadım diyemem ki. :good1: Nası denir , ayıp olur. Cumartesisi var bu işin. :)

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
Aslında Kayseri'deki arkadaşlar yardım etseler, araca bir ön inceleme yapılsa fena olmaz.

:nazar:

Araca bakma imkanı olan olsa çok iyi olur tabi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Gönlünüzde yıldız yatıyorsa, ulaşabiliyorsanız alın, umarım bakımları tamdır.

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Şahsi düşüncem s 300 uzun yolar için biçilmiş kaptan :D lakin şehir içi yoğunlukta kullanın için fazla sarfiyatlı

olur :nazar: yaşadığınız şehrin trafiği nasıldır bilemem. ama bana sorarsanız adana trafiğinde kesinlikle o güçteki bi araçı kullanmam.

1.6 ya yetişemiyorum :nazar: işin ilginç yanı araç adana plaka :nazar:

Yorum bağlantısı

Sahsen ben bakımlı olsa, km'sı gercek bıle olsa 93 model mercedes almam.

Aracım eger on yıl genc bır modelse alacagım aracın mercedes bmw olması farketmez.

Maddı nedenlerle boyle bır takasım olacaksa da aracın pıyasa fıyatının altında olması onem kazanır.

Mondeo mercedes tartısması ıcın baska bır baslık acılırsa konu amacından uzaklasmaz.

Mercedes alıbacaksa:

Km'den once turkıye ye gırıs belgelerını veya kayıtları arastırın. Resmı ıthalatta 300 sel var mı arastırın. Bu model aracın servıs kaydına ulasmak zor olacagından tramer kayıtlarından sahıp sayısı ıle yaptıgı km arasında fıkırsel bır baglantı kurabılırsınız.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
Şahsi düşüncem s 300 uzun yolar için biçilmiş kaptan :) lakin şehir içi yoğunlukta kullanın için fazla sarfiyatlı

olur :) yaşadığınız şehrin trafiği nasıldır bilemem. ama bana sorarsanız adana trafiğinde kesinlikle o güçteki bi araçı kullanmam.

1.6 ya yetişemiyorum :D işin ilginç yanı araç adana plaka :nazar:

Evet adana plaka olması benim de dikkatimi çekti.

Günlük kullanılacak,trafik ilçede yaşadığım için yoğun değil.

Sahsen ben bakımlı olsa, km'sı gercek bıle olsa 93 model mercedes almam.

Aracım eger on yıl genc bır modelse alacagım aracın mercedes bmw olması farketmez.

Maddı nedenlerle boyle bır takasım olacaksa da aracın pıyasa fıyatının altında olması onem kazanır.

Mondeo mercedes tartısması ıcın baska bır baslık acılırsa konu amacından uzaklasmaz.

Mercedes alıbacaksa:

Km'den once turkıye ye gırıs belgelerını veya kayıtları arastırın. Resmı ıthalatta 300 sel var mı arastırın. Bu model aracın servıs kaydına ulasmak zor olacagından tramer kayıtlarından sahıp sayısı ıle yaptıgı km arasında fıkırsel bır baglantı kurabılırsınız.

Evren bey görüşleriniz çok önemli benim için,takip ediyorum,yorumlarınızı ve bakış açılarınızı çok beğeniyorum :good1:

Maddi nedenle takas yapılmıyor.

Bu araçları kullandıysanız yorumunuz nedir?

Büyük ihtimalle vazgeçtim :nazar: ,biraz gaz veren olsa yarın kayserideydim :nazar:

Yorum bağlantısı

Üstadım üst komşumda bunun 95 modeli vardı epeycede bindik gezdik.Müthiş derecede rahat,konforu harika içerde gürültü duyulmuyor.Dreksiyonun dönüş açısı son derece geniş.Tüplü bir araçtı yakıtı 30kuruş civarlarındaymış komşumun demesi buydu.Kaza yaptı ön tarafta epey hasar vardı 10.000tl civarında fiyat vermişler bana öyle dedi sonrasını bilmiyorum.Kullanım ve rahatlığa kimsenin sözü olmadı zaten.

Şunu eklemem gerekirse bildiğim kadarıyla bu modeller makam otoları olarak geldiler şahsi kullanım için gelen varsa gümrüktendir.Bu belirtilen km değerine cidden inanmıyorum.Kayseriden bir arkadaş bulup baktırmanız sizin gitmenizden daha iyi seçenek olacaktır.Belki yaşar ustamız bu aracı tanıyordur sormak lazım. :nazar:

Ayrıca ciddi manada merco aşığı helede bu modellere,özellikle 280s olanlarına sevdalı biri olarak yinede Evren üstadımın sözlerine katılıyorum. :nazar:

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
(düzenlendi)

S kasa mercedes gençlik yıllarımda kullandığım ve 5 km'de beni aşık etmiş 2 arabadan biridir. Diğeri Ford Mustang. Zaten ikisinide 30 km'den fazla kullanma şansı bulamadım. Bir tankın bu kadar sessiz ve stabil hatta performanslı olabileceğini görmek inanılmaz. Tank aslında benzetmede değil. :nazar: Son sahibi olacağım ve mali sıkıntım olmaz derseniz, alın derim. Ben bu araçlar için hayal kurmakla yetiniyorum. Ekonomi gereği teknoloji az tüketim yönünde hızla ilerlerken mali açıdan beni zora sakar. Mondeo'yu bile sıfır almış biri olarak sattığımda, zararım büyük olacağını bilmek hoş değil. İlk ve son sahibi olacağım sanırım.

Şimdilerde kullandığım ve beğendim hayalim. 7.30 D

tarihinde Hasan Aks tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...