İçeriğe Yönlendir

Kaza Haberleri

Furkan Esgin
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

Özdemir Deniz

Bu bahsettiğim kazada ise bir genç üniversiteli arkadaşımızı kaybetmişiz malesef

http://www.haberler....k-kazasi-13.htm

2 oldu maalesef Tahir. bahsettiğin video kaza sonrası çekim olmak üzere kanal32'nin 14 aralık haber bülteni arşivinde var. ben fazla dayanamadım izlemeye çünkü çekim yapılırken yaralılar (sonradan vefat eden) araç içerisindeydi hala :(

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sani Gerşon

Allah'tan benimki değil. Clio forumunda gezinirken gördüm.

Arkadan Ford kamyonun çarpması ile oluşan hasardır. Stepnenin yarısına kadar girmiş. Sanıyorumki perte çıkartır kasko...

rszfoto127.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

şasi gitmiş sanırım..

yolcuya en fazla hasar arkadan çarpma esnasında oluyormuş..

Kamçı etkisinden dolayı. Bu sebeple ölenler mevcut. Kemer herşeyden önce gelir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

şasi gitmiş sanırım..

Şasi mi... ?

Plastik stepne havuzunun olduğu kısmı kasdediyorsun galiba. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sürücüye bişey olmamıştır inşallah, arkada biri oturuyosa durumu kötüdür.

Araçta önde iki kişi varmış, ikiside iyiymiş.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Geçenlerde 2012 fiestaya arkadan "dokunan" j9'un fiestaya ne yaptığını görünce buna da pek şaşırmadım. Çizik bile almadan fiestanın arka camını patlatmayı başardı adam servis minibüsüyle. :)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Daha çok motor gibi birşey çarpmış gibi geldi bana. Ortadan girmiş gibi, kamyonun neresi denk gelmiş ki öyle. Bence sahibi sizi yemiş :D

Motor çarpmasıyla bu hale geldi demeye utanmıştır kamyon demiştir. Türk insanı abartmayı sever :D :D

tarihinde Yiğitcan Coşar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Cetin

Benim merak ettiğim şu ; orada simit tipte dolu bir lpg tankı olsaydı durum ne olurdu acaba ?

Yorum bağlantısı
Emre Cetin

Bu tür şeylerden korktuğumdan tankı tamamen hiçbirzaman doldurtmuyorum şehir içinde kullanacaksam aracı.

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Kamyon vb. araçların çarpmalarında marka , model pek farketmiyor , tabii sonuçta pek farklı olmuyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim merak ettiğim şu ; orada simit tipte dolu bir lpg tankı olsaydı durum ne olurdu acaba ?

Forumda simit tank lpg'li bir hyundai resmi vardı.. Benzer bir kaza idi..

Simit lpg tankı hiç deforme olmadan ileri doğru taban sacını ezerek ilerlemişti..

Bu sebeple, ömrünü dolduran lpg tanklarınızı mutlaka değiştirin.. Metal yorulması olayı gerçektir..

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ya burada kimseyi eleştirmek için demiyorum zamanında bende çok yaptım bu tip yorumlar ama kazalarla ilgili espiri içeren yorumlar yapmasak veya buna sebep olacak konuları açmasak kaza ciddi bir durum yaralanma ölüm gibi sonuçlar doğurabiliyor hadi bu kazada bir şey olmadı diyelim o aracın sahibinin siz olduğunu düşünüp bu yorumları okusanız vereceğiniz tepki ne olurdu sizin aracınız parçalanmış orada ama bir foruma konu olmuşsunuz insanlar dalga geçiyor aracınızla ne düşünürdünüz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

1. linkte fiesta-BMW kazasıda uçuz atlatılmış. Fiesta BMW'ye göbekten girse çok kötü olurdu.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Fiesta BMW'nin burnunu resmen kesti. BMW'nin ön kaput kağut gibi buruşurken fiestanın ön kaput ve genel formda bozulma yok..

ssswn.jpg

ssxs.jpg

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

80ler, 90lardan kalma araçlara bakıyorum, o zamanlarda güvenlik çok önemli olmamasına rağmen ford, opel,vw gibi araçların fiat,renault, peugeot, honda, toyota ya göre daha güvenli olduklarını görüyorum, bu yüzden fordlar bana daha fazla güven veriyor.

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Tahir beye yorumunda katılıyorum.

Onun dışında zaten pek fazla yazacak bişey yok sözde değil özde bir cevap zaten Renault verdi zamanında :good1:

Alıntıdır :

Araçların güvenlik testleri esnasında uygulanan çekme, sıkıştırma, basma, kopma dayanımı kriterlerini sağlamaları gerekmektedir. Motor bölümünde bulunan aksamlar aracın kaza anındaki deformasyonunda, sürücünün ve yolcuların korunmasında aktif olarak rol almaktadır. “ Herkes için güvenlik ! ” prensibiyle yola çıkan Renault’nun tüm araçları bu prensip doğrultusunda tasarlanmış ve üretilmiştir. Euro Ncap güvenlik testlerinde Laguna II ‘nin sınıfında bir ilk olarak almış 5 yıldız bu prensibin bir sonucudur. Renault ürün gamında yer alan 8 farklı model Euro Ncap testlerinden 5 yıldız almayı hakederek, tüm markalar arasında en çok modeli 5 yıldız almış marka olmasını sağlamıştır.

+1

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Öldürmeyen Allah öldürmüyor, demek nasipleri daha kesilmemiş.

Ama kuş serisi için ikiye bölünme çok ender rastlanan bir durum değil. Bir yerde bir hata var ve bu nedenle ikiye çok çabuk bölünüyorlar.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Şu şahinleri piyasadan kaldırsınlar artık. Çevreye verdikleri zarar kullandıkları arabanın değerinin 10 misli. Yollar iyileşti, hızla yükseldi, şahine göre yol yok artık.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Sıfır araç fiyatları düşsün bakalım kim şahine biniyor. Bazıları seviyorum, ilk göz ağrım falan dese de bence kimse isteyerek binmiyordur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...