İçeriğe Yönlendir

Kaza Haberleri

Furkan Esgin
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Motorcu mu kamyoncu mu ?

Motorcu silah çekmiş gibi geldi bana. 

Evet 0.24’de gözüküyor. O yüzden taraf belirtmedim ben. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Konuyla ilgili haberlerde motosikletlinin silah çektiğine dair (eğer gerçekten öyleyse) hiçbir bilgi yok. Hatta bazı siteler haberi yazarken videonun o bölümünü bile kırpıp koymuş (trthaber). Kişilerle ilgili isim de yok. Kamyoncunun yaptığı suç tamam ama eğer orada gerçekten bir silah çekilmişse neden sadece kamyoncu ceza alıyor? Motosikletli önemli bir kişi veya kolluk kuvvetleri mensubu falan mı ki kimlikler gizleniyor? 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Yurdaer Elay yazdı:

Konuyla ilgili haberlerde motosikletlinin silah çektiğine dair (eğer gerçekten öyleyse) hiçbir bilgi yok. Hatta bazı siteler haberi yazarken videonun o bölümünü bile kırpıp koymuş (trthaber). Kişilerle ilgili isim de yok. Kamyoncunun yaptığı suç tamam ama eğer orada gerçekten bir silah çekilmişse neden sadece kamyoncu ceza alıyor? Motosikletli önemli bir kişi veya kolluk kuvvetleri mensubu falan mı ki kimlikler gizleniyor? 

Olayın oluş anını haberin girişine verip, bahsi geçen anı videonun devamında tekrar tekrar vermiş. 

https://www.trthaber.com/m/video_gallery_detail.php?id=58160

Kişiler ile ilgili diğer bilgiler aşağıdaki haberin içeriğinde mevcut. 

https://m.haberturk.com/son-dakika-kamyon-soforunun-direksiyonu-uzerine-kirdigi-motosikletli-dehset-anlarini-anlatti-haberler-3155932

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Recep Selim Kaya yazdı:

Olayın oluş anını haberin girişine verip, bahsi geçen anı videonun devamında tekrar tekrar vermiş. 

https://www.trthaber.com/m/video_gallery_detail.php?id=58160

Kişiler ile ilgili diğer bilgiler aşağıdaki haberin içeriğinde mevcut. 

https://m.haberturk.com/son-dakika-kamyon-soforunun-direksiyonu-uzerine-kirdigi-motosikletli-dehset-anlarini-anlatti-haberler-3155932

Ben bu haberi görmemişim teşekkür ederim. Motosikletli arkadaş umarım kısa sürede sağlığına kavuşur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Yurdaer Elay yazdı:

Ben bu haberi görmemişim teşekkür ederim. Motosikletli arkadaş umarım kısa sürede sağlığına kavuşur. 

Kötü bir “kaza” ve görünene göre iyi atlatılmış.

Gördüğümüzü sandığımız da silah değil “n’apıyorsun” anlamındaki klasik el hareketi sanırım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Balıkesirdeki kazada fena, otobüs dönemeyip bariyeri aşmış takla atmış, yaklaşık 3-4 mt. kot farkı var o noktada, 15 kişi vefat, kaza Balıkesir-Edremit yolu Savaştepe bağlantısında olmuş, Edremitten Balıkesire gelirken Savaştepe ayrımı var sağa doğru, yukardan gelen otobüs oradaki deli virajı farkedemeyip hızlı girmiş sanırım, 40 mt. fren izi varmış, Allah rahmet eylesin.....

Bilen biliyordur , bende sık geçerim oradan, çok sert yeterli uyarı levhası yok, bilmeyen hızlı dalabilir, zaten alttaki resme baktığınızda göreceksiniz, yolun rengine bakın birde diğer tarafa, fren yapa yapa dönüyorsun yada yavaş gireceksin, bilmeyen insan dalıyor sert viraj ve eğimli, dever çok az, direk uçmuş aşşağı...

balikesir-de-15-kisinin-oldugu-otobus-ka

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Herkes şöför uyumuş diyor ama bence acemiymiş. Balıkesir otogardan yeni çıkmış. uyuma ihtimali az. Kaldı ki ikinci şöför varmış arabada. Viraja hızlı girmiş besbelli. Allah rahmet eylesin. Karayollarına dava bile açılır. Yetersiz uyarı, yol deveri vs hakkında

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yokuş aşağı hızlı indi ve virajı alamadı büyük ihtimalle. Uyunacak bir yol değil orası, virajlı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Herkes şöför uyumuş diyor ama bence acemiymiş. Balıkesir otogardan yeni çıkmış. uyuma ihtimali az. Kaldı ki ikinci şöför varmış arabada. Viraja hızlı girmiş besbelli. Allah rahmet eylesin. Karayollarına dava bile açılır. Yetersiz uyarı, yol deveri vs hakkında

bencede, o viraj harbiden ters, hem çok sert hem dever yok hatalı, hemde uyarı levhaları yetersiz, o kısma ışıklı viraj lambaları ve yolada titresim yaratan hız kesici çizgi yapmalılar bence, yoksa bilmeyen bir 90 la bile dönemez panikleyebilir....

bunlardan sık sık koy mesela, yolada koy sıklaşan aralıklı kasis etkili beyaz yavaşlatma çizgilerini, karşıyada dolgu yap bariyeri aşan araç yaslansın şeve zaten kısa bir bölge doldur gitsin be arkadaş, freni falan patlasa tırın çekici kafa üstü çakılır kalır, arkadan gelen dorse biçer geçer çekiciyi, şoförü böler ikiye....

g%C3%BCne%C5%9F-enerjili-ledli-trafik-le

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok kötü bir kaza
Ölenlere Allah rahmet eylesin, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Otobüsün sağlamlığı ile ilgili ne diyorsnuz? Eski Mercedesler daha mı sağlamdı acaba? Direkler zayıf mı?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Evren Erakçora yazdı:

Otobüsün sağlamlığı ile ilgili ne diyorsnuz? Eski Mercedesler daha mı sağlamdı acaba? Direkler zayıf mı?

O kadar taklaya direk mi dayanır. Yine de iyi duruyor son hali. Yolcular savrulmuşlar. Kemerleri takılı belki kimse canından olmazdı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Aynen o ağırlığa tabiki o direkler az geliyordur ayrıca kemer çok şeyi değiştirir. Ne kadar mesanemi zorlasa da otobüste mutlaka kemer takıyorum bindiğimde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Viraja hızlı girmiş besbelli. Allah rahmet eylesin. Karayollarına dava bile açılır. Yetersiz uyarı, yol deveri vs hakkında

Her gün kullandığım çevre yolunda dahi be hatalar var, Allah muhafaza...

Evren Erakçora yazdı:

Bütün otobüslerin hatta yolcu trenlerinin bile direkleri böyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Önce Allahtan rahmet vefat edenlere. Mekanlari cennet olsun. Ben firma filan bilmem direk bu firma kasap firma. 2 otobüsüyle Bolu da üstüme çıkıyordu. 3 şerit otoban, sağ şerit tırlar zaten. Ortada ben 110la gidiyorum zaten etim butum belli sol şerit tapagaz gidenler. Bu firmanin birinci otobüsü dibime kadar girip selektör yağmuruna tuttu aynadan bakinca bagaj kapağımda idi. Biraz gazla tirlari geçtim sağa attim kendimi herif korna basa basa uçtu gitti ben 110la gidiyorum beni sollayip kayboldu gitti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Haftasonu Trakya’nın ara yollarında bayağı gezdim. Yolların tümü hatalı, tecrübe+dikkat olmazsa uçmak işten değil. Tabi koca yolda otobüsün uçması çok daha büyük bir olay. Yol ne kadar hatalı olsa da temkinli gitmesi gerekirdi. 

Bizim şoförlerimiz bir türlü can taşıdığını anlayamadı. Yarım saat erken varmak için neler yapıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Sinan Akgöl yazdı:

Önce Allahtan rahmet vefat edenlere. Mekanlari cennet olsun. Ben firma filan bilmem direk bu firma kasap firma. 2 otobüsüyle Bolu da üstüme çıkıyordu. 3 şerit otoban, sağ şerit tırlar zaten. Ortada ben 110la gidiyorum zaten etim butum belli sol şerit tapagaz gidenler. Bu firmanin birinci otobüsü dibime kadar girip selektör yağmuruna tuttu aynadan bakinca bagaj kapağımda idi. Biraz gazla tirlari geçtim sağa attim kendimi herif korna basa basa uçtu gitti ben 110la gidiyorum beni sollayip kayboldu gitti. 

işte böyle şeylerde devletin affı olmayacak, aracında kamera olacak hatta ruslar gibi şart olacak, ön arka kamera, otobüsü bu şekilde yakaldınmı şoförü direk men edeceksin ömür boyu, cinayete teşebbüstende yargılayacaksın, firmayada o otobüsün sıfırı kadar cezayı basacaksın adam gibi şoför çalıştırsınlar....

o yüzden hep derim, bizim ülkede aracın güçlü olacak, bastınmı kaçabileceksin.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

o yüzden hep derim, bizim ülkede aracın güçlü olacak, bastınmı kaçabileceksin.

Frene bastığın zamanda durmak önemli ama 😉

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Frene bastığın zamanda durmak önemli ama 😉

evet, benimki neyseki sınıfında en iyilerden ;)

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bencede, o viraj harbiden ters, hem çok sert hem dever yok hatalı, hemde uyarı levhaları yetersiz, o kısma ışıklı viraj lambaları ve yolada titresim yaratan hız kesici çizgi yapmalılar bence, yoksa bilmeyen bir 90 la bile dönemez panikleyebilir....

bunlardan sık sık koy mesela, yolada koy sıklaşan aralıklı kasis etkili beyaz yavaşlatma çizgilerini, karşıyada dolgu yap bariyeri aşan araç yaslansın şeve zaten kısa bir bölge doldur gitsin be arkadaş, freni falan patlasa tırın çekici kafa üstü çakılır kalır, arkadan gelen dorse biçer geçer çekiciyi, şoförü böler ikiye....

Ali abi istediğin uyarıyı koy. Bence otobüsler haddinden fazla kuvvetli. Adamlar cidden çok hızlı gidiyor. Şapçı rampasında sol şeritten tırmanıyorum 110 la adam arkamdan sellektör yapıyor. Otobüs bunu yapan. Sağa geçiyorum biraz daha basıyorum gaza hadi yürü bakalım diye adam geçip gidiyor. Orjinalleri bu kadar gidiyor mu yoksa yazılım mı var nedir. En dandiğinde 12 litre turbo dizel makina var. Üzerindeki adam da bilinçsizse al sana uçan tabut. Ayrıca otobüs dediğin profil boru ve sac levha artı 2 dingilden ibaret. Dayanım standardı var mı bu araçlarda euro ncap gibi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kemerleri takılı belki kimse canından olmazdı

Birkişi varmış kemeri takılı oda hafif yaralanmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

O kadar taklaya direk mi dayanır. Yine de iyi duruyor son hali. Yolcular savrulmuşlar. Kemerleri takılı belki kimse canından olmazdı. 

Fatih Sarıkaya yazdı:

Birkişi varmış kemeri takılı oda hafif yaralanmış.

Şu kazada kemeri takılı olsa kimse ölmezdi. Otobüs gayet diri duruyor gibi geldi bana. Bahsi geçen firmada kemer anonsları yapılırdı geçmiş zaman hatırlıyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay BAŞARAN yazdı:

Ali abi istediğin uyarıyı koy. Bence otobüsler haddinden fazla kuvvetli. Adamlar cidden çok hızlı gidiyor. Şapçı rampasında sol şeritten tırmanıyorum 110 la adam arkamdan sellektör yapıyor. Otobüs bunu yapan. Sağa geçiyorum biraz daha basıyorum gaza hadi yürü bakalım diye adam geçip gidiyor. Orjinalleri bu kadar gidiyor mu yoksa yazılım mı var nedir. En dandiğinde 12 litre turbo dizel makina var. Üzerindeki adam da bilinçsizse al sana uçan tabut. Ayrıca otobüs dediğin profil boru ve sac levha artı 2 dingilden ibaret. Dayanım standardı var mı bu araçlarda euro ncap gibi?

basacak olduktan sonra ...

ve evet otobüsler deli gibi bastımı uçuyor resmen, gerçi bende sendeki durum olmuyor öyle arkama yapış falan, ışınlanırım direk :D

bu otobüslere fabrikasyon hız kilidi koymalılar,ayrıca Trafik şubeye bağlı sürekli GPS araç takipte eklesinler, hadi bassınlarda görelim, sinyal kesildiği an polis kontrol edecek, baktı üçkağıt var, sürücü ehliyet ömür boyu iptal, firmaya 2 milyon ceza,  firma 2. cezayı yediği an 10 milyon ceza lisans ömür boyu iptal, kurucuları izlemeye alınacak bir daha bu işlere sokulmayacak, al sana önlem.

Bana bırakın ülkeyi 10 sene bak nasıl muma çeviriyorum.....:)

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

basacak olduktan sonra ...

ve evet otobüsler deli gibi bastımı uçuyor resmen, gerçi bende sendeki durum olmuyor öyle arkama yapış falan, ışınlanırım direk :D

bu otobüslere fabrikasyon hız kilidi koymalılar,ayrıca Trafik şubeya bağlı sürekli GPS araç takipte eklesinler, hadi bassınlarda görelim, sinyal kesildiği an polis kontrol edecek, baktı üçkağıt var, sürücü ehliyet ömür boyu iptal, firmaya 2 milyon ceza, otobüs başına, firma 2. cezayı yediği na 10 milyon ceza lisans ömür boyu iptal, kurucuları izlemeye alınacak bir daha bu işlere sokulmayacak, al sana önlem.

Bana bırakın ülkeyi 10 sene bak nasıl muma çeviriyorum.....:)

Ya bende daha gitmediğinden 110 la çıkmıyorum 2 çocuk var arabada. Sende sanki altındaki araba 300 beygirmiş gibi yazmıyor musun abi deli olacam ya aramızda 20 beygir var. 68 hp fiestadan 130 a geçince bi özgüven geldi sana :tongue: 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Şerit takip, otomatik fren mutlaka zorunlu olmalı otobüslerde. Ayrıca sürücünün uyuyup uyulmadığını analiz eden bir sistem de şart. 40 kişi taşıyor adam. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...