İçeriğe Yönlendir

Kaza Haberleri

Furkan Esgin
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

Metin Akbal
Kazayı anlayamadım. O tellerin yolda işi ne?

İp var dedikleri bu olsa gerek [emoji1787]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Eyüp Çetin yazdı:

Kazayı anlayamadım. O tellerin yolda işi ne?

https://youtu.be/8ESnAjWHi54

Kamyon telleri düşürmüş diye okumuştum sonra araba geçerken o tele takılıyor ve teli gerdirip takla attırıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Furkan Bakırel

Ölen kişilerin aileleri kamyonet sürücüsünü mermi yağmuruna tutmalı ki hak yerini bulsun.Böyle bir mallık olamaz bir insan bu kadar salak olamaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bu adam büyük ihtimalle o yolu bölünmemiş yol olarak anladı. Çünkü şeridini bozmadan tünele giriyor. 

sağ tarafındaki yola bakmamış. İşaretlere bakmamış. Karadeniz sahil yolu saçmalıklarla doludur. Ters yöne girmesi o kadar kolay ki. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu adam büyük ihtimalle o yolu bölünmemiş yol olarak anladı. Çünkü şeridini bozmadan tünele giriyor. 

sağ tarafındaki yola bakmamış. İşaretlere bakmamış. Karadeniz sahil yolu saçmalıklarla doludur. Ters yöne girmesi o kadar kolay ki. 

Eminim isteyerek yapmamıştır fakat trafikte iki kat dikkatli olmak gerekiyor. Geri dönüşü yok bu işin. Allah kimsenin başına vermesin.

Hatırlarsanız paylaşmıştım daha bir buçuk yıl önce annem babam ana yolun ortasında duran bir adam yüzünden kaza yaptı. Çok şükür bir şey olmadı ama olsa kim getirecek onları?! 

Furkan Bakırel yazdı:
Eyüp Çetin yazdı:
Kaza değil katliam.

Ölen kişilerin aileleri kamyonet sürücüsünü mermi yağmuruna tutmalı ki hak yerini bulsun.Böyle bir mallık olamaz bir insan bu kadar salak olamaz

Maalesef. Hadi getir ölenleri bakalım. Allah rahmet eylesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Karadeniz sahil yolunda 2 kere başıma geldi. Bir kere de kendi ilçe bağlantı yolumda gece kamyon denk geldi. Ölür müsün öldürür müsün dedikleri işte.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Düzcede de sıkça karşılaşılan bir durum, geçen yıl kaynaşlı ilçesinde bir arkadaşımızın yeğeni öldü.

Daha kötüsü gece vakti otoyolda istanbuldan Düzceye gelirken sapanca gişeleri civarında en sol şeritten ters gelen bir toros ile karşılaşmıştım. Yol müsaitti kaçmıştım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yada daha önce diğer tünel bakında iken bu tünel gidiş geliş olarak kullanılmıştır ve adamın aklında da bu kalmıştır.. 

Yani bir hata olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca, o tünele tersten girmesine imkan tanıyan yol düzenlemesini de hatalı buluyorum.. Girememeli. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ayrıca, o tünele tersten girmesine imkan tanıyan yol düzenlemesini de hatalı buluyorum.. Girememeli. 

Hatanın nereden kaynaklandığı esastır, bende bu yolu yapan kişi ve kurumları hatalı buluyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sahil yoluna her yere viyadük üst geçit yapamazsın. Karşı seride geçmek için illaki döner kavşak şart. Tabelada illaki vardır ama o şoför dikkatsizlik sonucu bu olayı yaşadı ve yaşattı. O yolu ilk kez görüyor olamaz. Neredeyse 15 senelik yol.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan

Rize de aynı olay başıma gelmişti.sol şeritte kafa kafaya geldik.Allah 'tan kaza olmadı.

Karadenizdeki yollarda bi saçmalık var demekki.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Allah rahmet eylesin, duvara çarpmakla eşdeğer bir durum. Kamyonet sürücüsünün içeriden çıkmaması lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Allah rahmet eylesin. Adalet yerini bulur inşallah. Karadenizli arkadaşlar hak verecektir  bu yolla ilgili o kadar söylenecek şey var ki . Mealen yol nedir bilmeyen bizlere çift şeritli yol yaptılar o kadar sözde büyütüldü ki bu yol.  Bizde zannettik otoyol.

Karadeniz sahiline gerçekten geçiş garantili olmayan bir otoyol şart.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Karadenizde tünel harici bir hatalı durumda en sol seridin bazen viraj icinde orta seride baglanması. Hatta bir kaza atlatma videom vardı. bulamadım. izleyenler vardı isin icinden cıkamamıstık. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

sahil yolu hızlı bitsin diye türlü saçmalıklarla doludur. her türlü uygunsuzluğu bulabilirsiniz. kendi memleketimden bir örnek mesela. eski sahil yolu ile yeni sahil yolunu birleştiren bu kavşakta o kadar çok kaza oluyor ki, önlem olarak yaptıkları tek şey fuşya okların olduğu yere basit bir ada ve sinyalizasyon yapmak oldu. ama kazalar engellenmedi. ışıkları kimse sallamıyor çünkü. bu tarz bir kavşak akla mantığa sığacak gibi değil. 

1.jpg2.jpg

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Tünele tersten girip hemi de hiç far yakmamak!!

Ters ışık, sürücünün yapabileceği hiç bir şey yok.

-Güneş gözlüğünüz varsa çıkışa yakın takın.

-Tünelin hız kurallarına uyun.

-Yola çıkarken okuyun.

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Allah rahmet eylesin. Çok üzücü bir kaza.

Aslında bu tür terse girilebilecek bağlantı yollarına acaba kapan tarzı engeller konsa faydalı olmaz mı?

Tansu beyin gösterdiği yolda mesela, fuşyayla gösterdiği dönülmemesi gereken çarpının olduğu yola kapan konsa, kimse o yöne istese de giremez?

Bunun normal olan çözümü, kullandığı aracı bilinçsiz, kuralları, tabelaları bilmeden, uyarı tabelalarına, trafik ışıklarına uymadan kullananları seçip, araç kullanmalarını engellemek öncelikle; sonra da eğer araç kullanmak istiyorsa tüm kuralları öğrenip, bunlara uyduğunu gösterdiği zaman tekrar o koltuğa oturttuğumuz zaman olur.

Kurallar ‘herkese’ ve katı bir şekilde uygulanmalı ama. Önemli nokta burası. Gel 40 yaş gel...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Oktay Göktaş yazdı:

Allah rahmet eylesin. Çok üzücü bir kaza.

Aslında bu tür terse girilebilecek bağlantı yollarına acaba kapan tarzı engeller konsa faydalı olmaz mı?

Tansu beyin gösterdiği yolda mesela, fuşyayla gösterdiği dönülmemesi gereken çarpının olduğu yola kapan konsa, kimse o yöne istese de giremez?

Bunun normal olan çözümü, kullandığı aracı bilinçsiz, kuralları, tabelaları bilmeden, uyarı tabelalarına, trafik ışıklarına uymadan kullananları seçip, araç kullanmalarını engellemek öncelikle; sonra da eğer araç kullanmak istiyorsa tüm kuralları öğrenip, bunlara uyduğunu gösterdiği zaman tekrar o koltuğa oturttuğumuz zaman olur.

Kurallar ‘herkese’ ve katı bir şekilde uygulanmalı ama. Önemli nokta burası. Gel 40 yaş gel...

O zaman da acil durumda acil durum araçları giremez. Bizim sokakta sürekli ters yön kavgası oluyor. Birkaç kere kapan koyulsun diye talepte bulunduk. Bir arka sokak cadde için daha önemli ve orada kapan var. Orada kapan olduğu için bizim sokağa koymuyorlar mesela. Sahil yolunda garip saçmalıklar var. Tabelalara dikkat edilmezse ve biraz dalgınlık varsa ters yöne girme ihtimali oluşabiliyor. Ya da uyanıkların kuralları çiğnemesi kolay oluyor 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Sakin olup polis jandarma haber verip durdurulmayı beklemek lazım. Resmen cinayete teşebbüs.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...