İçeriğe Yönlendir

Kullandığınız En Sessiz Otomobil Hangisi?

Gökhan Bilge Aldırmaz

Recommended Posts

Onur Demir
Bendede geçen yıl 94 model bir Doğan slx vardı ve emin olun fusion'dan daha sessiz bir araçtı :D

Onur Arka koltukların menteşelerini, ondan sonra kapı fitillerini elden geçir, Sonra birde kapı, bagaj kapağı ayarlarını yaptır Benim gibi :) Sonra her aracına binen fusion sahibi, Aa senin araba neden ses çıkarmıyor, Aa benimki kazalımı acaba vs. sorular sormaya başlar :good2:

C segment için Honda Civic.

Olabilir.

Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz

astra yada cruze deneyimi olan varmı ki?

97 model toplanmış bir vectraya binmiştim dişli asfaltta yağ gibi gidiyordu yamalardan kuğu gibi geçiyordu:)üstelik dökük olmasına rağmen..

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar
En seslisi dememiş kardeş.

Yenileri kötü değil. :ninja:

97 model toplanmış bir vectraya binmiştim dişli asfaltta yağ gibi gidiyordu yamalardan kuğu gibi geçiyordu:)üstelik dökük olmasına rağmen..

Astra 1,5 sene kullandım. Focus ile aman aman farkı yok. Vectra üst sınıf olduğundan izolasyon işi daha detaylı yapılmıştır.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Farklı modellerde Ford Focus, Fiesta ve Mondeo'ları kullandım. 99 yılında aldığım 2000 Focus 1 en sessiz olanıydı. Diğer markaları pek kullanmadığım için karşılaştıramayacağım.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Honda Civic bana çok sessiz geldi.belkide focustan indindikten sonra öyle gelmiştir :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Gökhan Bey B sınıfı araç sormuş, B sınıfında pek sessiz araç yok ama, C sınıfında bence Toyota Corolla en sessizi.

Yeni kasa coralla kullandım uzun yolda dişli asvaltta otobandan gayet sessiz. Hatta kaç defa motor çalışmıyor diye kontak bastığımız oldu :D ama LPG takılınca seste artma oldu veya biz çok alıştığımız için en ufak sesi hissediyoruz.

3 yıla yakın Opel vectra kullandım. Ne yaptıysam (Egzos değişti, yeni motor yapıldı) ama 3000 devirden sonra 130 km hızda araç çok bağıyordu. Çok rahatsız oluyordum. Şimdi mondeo var motor sesi ona göre hiç yok.(rüzgar sesi her ikisinde de var)

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

b segmentinde bence sessizlik biraz zor gibi, bir üst sınıfta bir çok örnek verilebilir, B sınıfı içingeçtiğimiz yıl yeni kasa polo kiralamıştım Almanya da; sınıfına göre iyiydi, ama aynı araç Türkiyede yollarda 10-15000 km ye gelince nasıl ses verir bilemem :D

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

1,6 toyota corolla elegantım var beklemelerde motorun çalıştığını dahi anlayamazsınız tekrar marşa basarsınız... asfaltta lastik sesini dahi çok az duyarsınız bazen hiç hissetmesiniz bile 100 km yi geçmediğiniz sürece... salı günü garajdan çıkardım onu 1 aydır yanına uğramıyordum çıktık e-5 e bi 200 bastık bi yıkandı falan özlemişim sessizliği ford onun yanında magrus minibüs gibi kalıyo :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Kurt

En sessiz c segmentini bilemem ama focus II oldukça sesli, kontağa hiçbir zaman çalışırken basmazsınız. :)

Bence en sessiz araçlar, mercedesler 270CDI kullanmıştım yıllar önce dizel olmasına rağmen oldukça sessizdi. s600 falan zaten ses duymazsınız. Jeep konusunda deneyimim az. O tarz arabaları bilmiyorum.

Dizel olan arabalarda ses her zaman vardır. Azaldı ama halen var.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Mehmet Pınar

1,6 toyota corolla elegantım var beklemelerde motorun çalıştığını dahi anlayamazsınız tekrar marşa basarsınız... asfaltta lastik sesini dahi çok az duyarsınız bazen hiç hissetmesiniz bile 100 km yi geçmediğiniz sürece... salı günü garajdan çıkardım onu 1 aydır yanına uğramıyordum çıktık e-5 e bi 200 bastık bi yıkandı falan özlemişim sessizliği ford onun yanında magrus minibüs gibi kalıyo :biggrin:

yahu magiruslar kadar ses çıkartan başka araç varmı ?

o kadar fark yoktur dimi :)

ama ford un ses konusunda sınıfta kaldığı kesin..arabamı çok seviyorum ama biraz daha sessiz olsa tadından yenmez..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

golf- leon ve c-4 üçüde sesizdi..pejo ve fabia bunlara nazaran daha sesli ama fiestaya göre dilsizler adeta :biggrin: fiesta bu orkestranın şefi.her tarafından farklı sesler çıkartır..hiç canınız sıkılmaz :biggrin:

Kendi araban için konuş kardeşim :) Bende sadece motor sesi var :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Türkiye'de passat. Yurtdışında kadillak en sessiz araçtı. Başka aracım olmadı. Mersedes e200 felan daha sessiz.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

mercedes üstüne tanımam sessizlik ve konforda..

kullandıklarım demiyelim de sahip olduklarım içinde mondeo

dizel focusu çok severek 3 yıl kullandım..

ama benzinli mondeo ya binmeye başlayınca traktör gibi geliyor focus.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kayralı

Şu ana kadar kullandığım en sessiz araç toyota corollaydı.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Motor sesinden çok yol sesi bence daha anlamlı. Motor sesinin olmasını isteyebilirsiniz. Ama yol sesi ya da hızlandıkça artan uğultulara dayanamam. Ayrıca, markaların kendi içinde bile önemli farklar olabiliyor. Örneğin, Mondeo daha önce kullandığım farklı focuslardan çok daha sessiz olmasına rağmen Ghia ve Trend arasında da farklar vardır. Mondeo'nun ön koltuğunda fark etmeyeceğiniz yol sesini, trend modelinde arka koltukta duyabilirsiniz. Orta direkden itibaren yalıtım MK3 trend'lerde yoktur. otosan yaklaşımı olduğu için hepsinde böyle olduğunu düşünüyorum. Benim kullandığım sıfır araçlar için sıralamam aşağıda yer aldığı gibi.

1. BMW 3.16 2011

2. Mondeo Trend MK3

3, Focus Trend MK1 (gürültüğü eşiğim bu sırada daha yüksek olduğu için olabilir.)

4, Focus Trend MK2

Yorum bağlantısı
Salih Saldık

Clio symbolümde 110-120km/h den sonraki rüzgar sesi üstü açık araç sürüyormuş havası verirdi :D fanıda sonuna kadar açıp yüzüne üflet tamamdır...

Yorum bağlantısı
Cem Boneval
(düzenlendi)

Bu son derece öznel bir değerlendirme, aracın durumunda, bakımdan sonra geçen km'den, yolun durumundan, kullanılan devir aralığından, hava şartlarından ve en önemlisi algısal hafızadan etkilenir.

Dolayısı ile yazılmış ifadelerin kıyaslama açısından pek bir kıymeti yoktur.

Eşit yol ve hava şartlarında, belirlenmiş bir protokol çerçevesinde dBmetre ile ses ölçümleri yapılarak kıyaslanabilseydi yazılanlarla ilgili çok şaşırtıcı sonuçlar elde edilebilirdi.

Tabii bu yazdıklarımın da kimseye bir faydası yok ayrı mesele.

Bir de bu sessizlik olayına neden bu kadar önem veriyoruz, çok mu önemli birkaç dakikadan birkaç saate hafif bir gürültü hissedilmesi, evinizde dinlenirken bile geri planda TV sesinden komşu gürültüsüne ortamı zenginleştiren (!) bir ses paleti içinde oturmuyor muyuz?

Ayrıca mesela F3'de radyo makul açık ve iki kişi sohbet halindeyken devir saatine bakmazsanız motorun bağırdığı fark edilmiyor ve buna sinir oluyorum. :)

Bu arada kullandığım en sessiz araç Paris otomobil fuarında arka bahçede deneme şansım olan elektrikli Fluence idi, ama yol sesini değerlendirecek fazla bir asfalt yoktu, ancak motor sesi sıfır idi. ;)

tarihinde Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

Kusursuz Mercedes-Benz...

kesinlikle katılıyorum. ancak dışardan motor sesi olarak değerlendirirsek opeller motor sesi olarak daha sessiz. ancak şu ana kadar kullandığım hiçbir arabada mersedesin konforunu (yol tutuş, sessizlik, rahatlık, genişlik vs. ) görebilmiş değilim. ancak konu B sınıfı araçlar üzerinden yürüdüğü için B sınıfı hakkında pek fikrim yok. zaten b sınıfı diye tanımlanan arabaların alayı sesli.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...