İçeriğe Yönlendir

Kullandığınız En Sessiz Otomobil Hangisi?

Gökhan Bilge Aldırmaz

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Araçların kabin iç gürültüleri 50km / 90 km / 120 km de ölçümleri mevcut. Karşılaştırılabilir. internette bulunur.

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

focus 1in ilk çıktığı zamanlarda bir komşumuz 0km almıştı yıllar önce. Ozamana kadar şahin-doğan-broadway üçlüsünde olan ben inanılmaz etkilenmiştim :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

focus 1 ile 2 nin karşılaştıması:

"The total effect of all these developments worked to reduce Ford Focus’ overall interior noise level by 4 decibels, or db(A). Specific sources, such as road noise, wind noise and engine noise, were reduced by as much as 5 dB(A). A 3 dB(A) reduction on the noise scale is generally equated with a 50 percent reduction in perceived noise."

detay: http://www.topspeed.com/cars/ford/2007-ford-focus-ar17535.html

Yorum bağlantısı
Arda Calak

golf- leon ve c-4 üçüde sesizdi..pejo ve fabia bunlara nazaran daha sesli ama fiestaya göre dilsizler adeta :biggrin: fiesta bu orkestranın şefi.her tarafından farklı sesler çıkartır..hiç canınız sıkılmaz :biggrin:

abi bu yazıyı şimdi okudum bir önceki aracım fiestaydı.. bir saattir gülüyorum yazdığınıza

Yorum bağlantısı
Ahmet Göksel
(düzenlendi)

ikidir focus alıyorum, birincisi 2001 modeldi aracın on takımından ve motorundan gelen sesten dolayı bezdim, sattım bu sefer almayacam dedim, döndüm dolaştım bu seferde hay şeytanın kör gözüne deyip yine 2006 modelini aldım. ama aldım alalı aracın ön takımından gelen seslerle uğraşıyorum. amortisördü, üst tablaydı, z rottu derken arabada değişmedik ön takım kalmayacak nerdeyse belliki forumdan da anlaşılacağı fordun kronik sorunu bu... bu sorunda araçtan bıktırdı. arabayı satmayı bile düşünüyorum. konfor, rahatlık ve teknoloji açısından bu arabayı aratmayacak araç hangisi sizce...aracım 2006 model ghia otomatik vites, sanruuf falan herşey var.. bunun muadili hangi araç...sessiz olacak birde tabi...

tarihinde Ahmet G&#246ksel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Necat Ertan

ikidir focus alıyorum, birincisi 2001 modeldi aracın on takımından ve motorundan gelen sesten dolayı bezdim, sattım bu sefer almayacam dedim, döndüm dolaştım bu seferde hay şeytanın kör gözüne deyip yine 2006 modelini aldım. ama aldım alalı aracın ön takımından gelen seslerle uğraşıyorum. amortisördü, üst tablaydı, z rottu derken arabada değişmedik ön takım kalmayacak nerdeyse belliki forumdan da anlaşılacağı fordun kronik sorunu bu... bu sorunda araçtan bıktırdı. arabayı satmayı bile düşünüyorum. konfor, rahatlık ve teknoloji açısından bu arabayı aratmayacak araç hangisi sizce...aracım 2006 model ghia otomatik vites, sanruuf falan herşey var.. bunun muadili hangi araç...sessiz olacak birde tabi...

Çook eskiden 1. nesil Focusların z-rot sorunu vardı. Ses yapardı sıklıkla, bu sorunu ise Türkiye'de üretilmeye başlanan Transit Connect z-rotları ile çözmüşlerdi. C-max lerde de amortisör üst tabla sıkıntısı olmuştu tek tük. Bunun dışında kronik alt-ön takım sorunu olmamıştır Focuslarda. Bence sizdeki sorun farklı. Doğru teşhis, kaliteli yedek parça ve işçilik ile uzun yıllar sorunsuz kullanmalısınız aracınızı.

Özellikle alt takım konusunda tamir yerine, güvenilir yedek parça ile değişimi tercih ederim. Tornacının v.s ustaların tamir ettiği, bağlantı yerlerini, fişeklerini v.s. tamir ettiği parçalara güvenemiyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Fuat Alagöz

Corolla, Bora, (Jetta), Ve Astra sessizler. pek çoğuna göre. (segment itibariyle)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...