İçeriğe Yönlendir

Polo Gti Dsg Vs Punto Tjet

Ali Elöver

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
(düzenlendi)
Hocam oldu mu şimdi hayal mayal ? Bırakıcaz bu katalog verilerini reel'e bakıcaz.

Al bak pratikte neler oluyor. 180 Bg'lik Cupra, 200 bg'lik Clio RS, GP Abarth yanyana kalkıyor, GP hepsini geçiyor. 4.49 sn'den itibaren izle lütfen katalog işi ne kadar doğru veya yanlış. Bu video da mı HAYAL ?

Bu arada fabrika verisi hızlanmaları da veriyor en yavaş GP ama hepsini geçiyor. O yüzden bırakıcaz bu katalog işini yolda-kapalı alanda deniycez.

Diyorum sana pilotaj farkı. GP şöförüne öbür aracı ver yine geçer bu sefer. Fabrika verilerine bakmayıp, gece kuşlarına mı bakacağız? Yapma allahaşkına.

Videoda verdiğin Abarth modifikasyonlu bir araç. Bizim DSG POLO 44 bin liraya git çarşıdan al hesabı. Çocukların deyimi ile "stock". Aç bak doğuş oto web sayfasını pazardaki dsg polo 6.9 saniye.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Diyorum sana pilotaj farkı. GP şöförüne öbür aracı ver yine geçer bu sefer. Fabrika verilerine bakmayıp, gece kuşlarına mı bakacağız? Yapma allahaşkına.

Ne diyim peki öyle olsun :) . Fikirlere saygılıyım.

GP'nin şöförü yarış pilotu, Cupra ile RS'i çayçı Ulrike ile bekçi Hans kullanıyor o zaman.

Üzmeyelim birbirimizi tamam VW ve Ford süper, GP tüü kaka :p

Videoda verdiğin Abarth modifikasyonlu bir araç. Bizim DSG POLO 44 bin liraya git çarşıdan al hesabı. Çocukların deyimi ile "stock".

Hayır ne modifikasyonu ?? Satış listesinde olan GP Abarth SS. Yani STOCK oğlu STOCK, aynen al bayiden bin git hesabı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ulrike olmasına gerek yok. Ahmet ile mehmet farkeder. Bazısı çekingen davranır basamaz, kasamaz :p

Linkini versene bir verilerine bakayım abrth ss in?

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Aç bak doğuş oto web sayfasını pazardaki dsg polo 6.9 saniye.

Ya Doğuş bu, iyi 5,5 sn yazmamış.

Aynı motor, aynı şanzıman Cupra 7,5 sn, Polo 6,9 ? VW farkı bu olsa gerek :)

Ulrike olmasına gerek yok. Ahmet ile mehmet farkeder. Bazısı çekingen davranır basamaz, kasamaz :fiuw:

Linkini versene bir verilerine bakayım abrth ss in?

Ya teste çıkmış dümdüz pist, vergazı yürüsün, zaten otomatik 15 yaşında adamda binse aynısını yapacak, gaza sonuna kadar basacak. debriyaj yok vites değiştir kol yok :)

Top gear olur mu ?

GP ABARTH SS

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ben TOFAŞ web sitesinde demiştim. Git al tarzında. Bu araç kaçadır nerdedir, teknik tablosu nedir? fiat.com.tr ye baktım bulamadım. Linki verir misin? Bizde satılmıyor ise fiat.co.uk de olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ya Doğuş bu, iyi 5,5 sn yazmamış.

Aynı motor, aynı şanzıman Cupra 7,5 sn, Polo 6,9 ? VW farkı bu olsa gerek :)

..

Almanya sitesine bak o zaman. Vupra 7.1 galiba. fark son dişli oranı, lastik boyu, araç ağırlığı ile de ilgili.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
(düzenlendi)

Cuprayı geçtiği de belgeli...

Pisste Leon Cupra ve Golf GTI'dan daha hızlı olduğu da belgeli :)

Ben TOFAŞ web sitesinde demiştim. Git al tarzında. Bu araç kaçadır nerdedir, teknik tablosu nedir? fiat.com.tr ye baktım bulamadım. Linki verir misin? Bizde satılmıyor ise fiat.co.uk de olur.

Yok ki TR'de. Olmaz com.tr'de.

Zaten GP bitti EVO Abarth SS'e bakmak lazım.

tarihinde Ali El tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Fabrika Teknik tablosunu rica ediyorum mümkünse.

Cuprayı geçtiği de belgeli...

Pisste Leon Cupra ve Golf GTI'dan daha hızlı olduğu da belgeli :)

Yok ki TR'de. Olmaz com.tr'de.

Zaten GP bitti EVO Abarth SS'e bakmak lazım.

İki sayfadır olmayan araç için mi konuşuyoruz?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Dimi ? VW, Ford geçince o videolar doğru oluyor :), başka marka geçerse VW'ci arabasına kıymadı basmadı, Ford kaale almadı fren yaptı oluyor değil mi gözüm.

Sende pek iddaa ederdin Mondinin GP'yi geçeceğini ama 5 kere GP tokatladı hemde 3-4 boy farkla, kanıt videoyu artık koymuyorum millet ezberledi bir sen doymadın pehlivan :)

Teknik veriyi boşvereceksin, Nasıl 120 Bglik GP, 130 BGlik Mondeoya 10 bg eksik halde güle oynaya fark atıyorsa, o video da da olan budur. Testi yapan AutoShow grubu dergi, merak etme yanlı değillerdir.

Bende şunu bilirim, yenilen pehlivan (sen gibi :) ) güreşe doymazmış.

Bazı şeyleri olgunlukla kabul etmek lazım, bükemedeğim eli öpecen kardeşim.

Abi gp nin geçeceği aşikardı zaten formül basit

130hp / 1250kg = 0,104

120hp / 1080kg = 0,111

aradaki kg farkından gp kazanıyor, Bende senin kadar maddi durum olsa nos ta takardım aracıma :fiuw:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Fabrika Teknik tablosunu rica ediyorum mümkünse.

İki sayfadır olmayan araç için mi konuşuyoruz?

Maalesef bulamadım, GP üretimi durduğu için EVO da Abarth Essesse henüz olmayabilir.

İtalyan sitesinde illa vardır ama İtalyancam hiç yok.

Hayır araç tabiki var ama TR'de yok ben napiyim :nazar: Aklıevvel pazarlamacılar Otosanda yaptığını Fiat ta da yapıyor, top model getirmiyor.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Abi gp nin geçeceği aşikardı zaten formül basit

130hp / 1250kg = 0,104

120hp / 1080kg = 0,111

Madem aşikardı ne diye o meyadn okuyup durdun ? Ağırlıklar yanlış, GP'de hem ben hemde Mustafa vardı. Bu da GP'nin 1170 Kg olan boş ağırlığının senle denerken 1350 Kg (ben+mustafa) olduğunu senin aracın 1330 Kg (sen içinde) ile değil eşit 20 kg ağır oldğunu gösterir :D

3-4 boy farkı nasıl açıklıyorsun şimdi :nazar: (ben biliyorum ama sende de bakalım)

aradaki kg farkından gp kazanıyor, Bende senin kadar maddi durum olsa nos ta takardım aracıma :fiuw:

Doğru o yüzden ben Tofaş'a biniyorum sen ise Ford Focus Coupe'ye ;) Benim durumum olsa şöyle kendime Tofaş harici bir araba alırdım. Mesela Fiesta TDCi 68 Bg :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yutüp zevkli tabii, markalar arası farklar o kadar belirgin ki fabrikasyon hali düz duvara tırmanıyor, ralli için hazırlanmışı düz yoldan aşağı düşebiliyor :kutlama:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Fiesta RS Turbo MK7 gelince hiçbiri kalmayacak bunların :kutlama: (1.6 ecoboost 200hp olacakmış)

Bu görüntüye de 200 Bg yakışır zaten, ben hemen alırım 1 adet ve 4 sene binerim :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Madem aşikardı ne diye o meyadn okuyup durdun ? Ağırlıklar yanlış, GP'de hem ben hemde Mustafa vardı. Bu da GP'nin 1170 Kg olan boş ağırlığının senle denerken 1350 Kg (ben+mustafa) olduğunu senin aracın 1330 Kg (sen içinde) ile değil eşit 20 kg ağır oldğunu gösterir :p

3-4 boy farkı nasıl açıklıyorsun şimdi :kutlama: (ben biliyorum ama sende de bakalım)

Abi ne demek her zaman bilmediğin yerde yardımcı olurum, bilmemek değil öğrenmemek ayıp

ağırlık hesabı ile

mondeo 1250 + 95kg (ben) + yarım depo benzin ( 29kg) = 1374kg + 3cm paspas limitör en önemli etken !!!! unutmayalım

Tofaş Gp 1350kg + ışık yanan benzin ağırlığı ( 7kg) = 1357 kg

Tüm bunlara etken olarak GP nin kısa vites oranları önde götürmesini sağladı. Lakin videoda göründüğü üzere 60km giib rakamlarda hızlandığımız zaman geçemiyor gibiydin ? Yanlışmıyım vidyodada göründüğü üzere önüme araç çıkınca yavaşladım :crazy:

Doğru o yüzden ben Tofaş'a biniyorum sen ise Ford Focus Coupe'ye :p Benim durumum olsa şöyle kendime Tofaş harici bir araba alırdım. Mesela Fiesta TDCi 68 Bg :)

Fiesta tdci 68 ile ne gibi bir alıp veremediğin var anlamadım abi yahu :crazy:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Abi ne demek her zaman bilmediğin yerde yardımcı olurum, bilmemek değil öğrenmemek ayıp

Bak gene bilmiyorsun, biliyormuş gibi yazmışsın ama tutmamış :kutlama: Hadi öğren bakalım.

Olay sırf vites oranı değil. 30 nm TORK farkı 10 Bg'lik farkı kapatan ve GP'nin uzamasını sağlayan.

ağırlık hesabı ile

mondeo 1250 + 95kg (ben) + yarım depo benzin ( 29kg) = 1374kg + 3cm paspas limitör en önemli etken !!!! unutmayalım Tofaş Gp 1350kg + ışık yanan benzin ağırlığı ( 7kg) = 1357 kg

Ne zaman vazgeçeceksin şu paspas savından. Ben senin hızlanmak için nasıl abandığını gördüm, yüzünden belli idi :p

Sen o geçilme hırsı ile öyle bir abandın ki pedala, değil paspas halı dahil ezdin pedal zemine yapıştı. Yani sorun yok, seninkinin gideri o kadar, üzülme.

Tüm bunlara etken olarak GP nin kısa vites oranları önde götürmesini sağladı. Lakin videoda göründüğü üzere 60km giib rakamlarda hızlandığımız zaman geçemiyor gibiydin ? Yanlışmıyım vidyodada göründüğü üzere önüme araç çıkınca yavaşladım :crazy:

Hımmm demek önüne araba çıktı, tekrar izleyelim o zaman. Ben araba falan göremiyorum önde benden başka :):crazy:

GP T-JET vs MONDEO 1

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Bak gene bilmiyorsun, biliyormuş gibi yazmışsın ama tutmamış :s Hadi öğren bakalım.

Olay sırf vites oranı değil. 30 nm TORK farkı 10 Bg'lik farkı kapatan ve GP'nin uzamasını sağlayan.

Ne zaman vazgeçeceksin şu paspas savından. Ben senin hızlanmak için nasıl abandığını gördüm, yüzünden belli idi :)

Sen o geçilme hırsı ile öyle bir abandın ki pedala, değil paspas halı dahil ezdin pedal zemine yapıştı. Yani sorun yok, seninkinin gideri o kadar, üzülme.

Hımmm demek önüne araba çıktı, tekrar izleyelim o zaman. Ben araba falan göremiyorum önde benden başka :D :D

GP T-JET vs MONDEO 1

yok bu vidyo değil bunda senin erken gazlaman var sanırım :D Harbi o kadar farklı aranın açılmaması lazım dı ! :)

bu video

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
yok bu vidyo değil bunda senin erken gazlaman var sanırım :D

Dimi ? :D Ya erken gazladım, yada paspas sana mani oldu :p Yoksa ne haddine Tofaş'ın Fordu böyle NET tokatlaması değil mi ?

Harbi o kadar farklı aranın açılmaması lazım dı ! :)

Evet ya, açılmaması lazım Fordist düşünceye göre, ama açılıyor işte be gözüm. (Belki de sen gaza basmadın :) )

hepimiz kardeşizzz bu öfkee ne diyeee :) koşarak geçerim hepinizi :D

Evet kardeşiz, senle birde komşuyuz ekstardan. Tatlı tatlı sohbet ediyoruz öfke yok :s

Tamam gel bu gece Göztepe parkında senin takayı da tokatliyim, ok ? :)

Yorum bağlantısı
Arda Merve
Tamam gel bu gece Göztepe parkında senin takayı da tokatliyim, ok ? :s

abi haftasonu kapora aldık ayıp olur alacak kişiye yarın öbür gün vericem arabayı :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Dimi ? :D Ya erken gazladım, yada paspas sana mani oldu :p Yoksa ne haddine Tofaş'ın Fordu böyle NET tokatlaması değil mi ?

Evet ya, açılmaması lazım Fordist düşünceye göre, ama açılıyor işte be gözüm. (Belki de sen gaza basmadın ;) )

Evet kardeşiz, senle birde komşuyuz ekstardan. Tatlı tatlı sohbet ediyoruz öfke yok :bambam3:

Tamam gel bu gece Göztepe parkında senin takayı da tokatliyim, ok ? :D

Ali abi bu göztepe parkı nedir yahu ? hiç gitmedim sanırım bilmiyorum yerini galiba :) Benim bildiğim parklarda oyuncak arabalar, çarpışan arabalar felan olur. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Maalesef bulamadım, GP üretimi durduğu için EVO da Abarth Essesse henüz olmayabilir.

İtalyan sitesinde illa vardır ama İtalyancam hiç yok.

Hayır araç tabiki var ama TR'de yok ben napiyim :bambam3: Aklıevvel pazarlamacılar Otosanda yaptığını Fiat ta da yapıyor, top model getirmiyor.

Benim 89 Mustang LX vardı çok iyi kaçardı. O da satılmıyor.

Bence satılan araçlar arasında kıyaslama yapmak lazım. Farzet beğendim almak istiyorum. ne olacak? Oysa ki akşamüstü gidip polo gti alıp çıkabilirim. 180 hp , 0-100 6.9 saniye. yakıt ise 100 km de 5.1 litre.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
abi haftasonu kapora aldık ayıp olur alacak kişiye yarın öbür gün vericem arabayı :D

Haydaaa, e geçen sefer doğum günün vardı gene gelmedin :D bir seferde kız arkadaşının d.günü vardı gene gelmedin :bambam3:

Seni tokatlayamacağım anladık ;)

Hayırlı olsun, gel sana tek kapı Sport T-jet alalım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Trafiğe kapalı yer Göztepe parkı mı? El insaf yahu. Bari otoban felan deseydiniz.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Ali abi bu göztepe parkı nedir yahu ? hiç gitmedim sanırım bilmiyorum yerini galiba :D Benim bildiğim parklarda oyuncak arabalar, çarpışan arabalar felan olur. :bambam3:

Göztepe Parkı trafiğe kapalı alan, geceleri drag yapıyorlar.

Hatta bu resimler hep o parkta çekildi, toplantı bile yaptık. Cupra geldi hani ...

Biz Gökhan Ay ile burda test ettik gecenin yarısı GP'yi.

Oyuncak araba seninkisi, traktör motorlu işte.

GÖZTEPE PARKI TOPLANTI

Benim 89 Mustang LX vardı

Ayy en çirkin 2. Mustang.

Dscf0053angledshot.jpg

çok iyi kaçardı.

Belli çok iyi kaçtığı şaha kalkmış mübarek 89 LX, maşallahı varmış bu modelin.

Ama tip fena, satılmaması doğal kanımca.

1989-Ford-Mustang-LX-9069.jpg

Bence satılan araçlar arasında kıyaslama yapmak lazım. Farzet beğendim almak istiyorum. ne olacak? Oysa ki akşamüstü gidip polo gti alıp çıkabilirim. 180 hp , 0-100 6.9 saniye. yakıt ise 100 km de 5.1 litre.

Hocam beni kızdırmak için yapıyorsun biliyorum :D

Beğendiysen alamıyorsun, çünkü yok gelmiyor TR'ye. Saolsun KOÇ. Aynen Focus RS gibi.

Poloyu bende beğeniyorum, hatta 41'e verdi Uzay 4 kapılısını.

Ama o araba ne 6,9 da 100'e çıkar DSG ile, nede 5,1 Lt yakar, mümkün değil.... Tamamen sallamasyon bir değer, laboratuarda belki 5,1 görebilir ama İstanbul'da asla, hele ki 180 beygirella'nın hakkını veriyorsa...

Benim düz T-jet ortalamam 10,1 Lt, 150 Bg. Nasıl yakacak 180 bg otomatik Polo bunun yarısını ?? İMKANSIZ.

He 180 bg'in hakkını vere vere 5,1 yakarsa yarın sabah alıyorum.

Trafiğe kapalı yer Göztepe parkı mı? El insaf yahu. Bari otoban felan deseydiniz.

Hıhı, bana en yakın drag alanı, geceleri de trafik olmuyor, kapalı sayılır ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...