İçeriğe Yönlendir

Polo Gti Dsg Vs Punto Tjet

Ali Elöver

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

225 HP yahu neresi belli değil?

Valla şaha felan kalkmıyordu gayet iyiydi. Türkiye'ye getirebilsem diye çok üzülmüştüm.

m5lp_0807_06_z%201989_ford_mustang_lx%20back_view.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Yakıt konusunda 5.1 şehirlerarası değerdir. ECE Driving Cycle konusunda daha önce bir mesajım var gerekli bilgi orada mevcut. İstanbulda şöyle yakar burda böyle denilmez. Usulü var orda 5.1 yakıyor. Yine TJET için de benzer düşük değerler var. Muhtemelen 5.1 değildir. Çünkü DSG değil.

İstanbul şehiriçinde hiç çekinmeden ama atraksiyona girmeden kullanıldığında 7 litre averaj olacaktır. 10 litreye çıkarmak için uğraşmak gerekir. Zaten senin araba yokmuş, millet nasıl alacak?

Tabii ki kızdırmak için yapıyorum denilebilir. Eğleniyoruz şurda :bambam3: Sizin arabanız da güzel tabi ama iki tane genç şöförün birbirini tokatlaması iki arabanın kıyaslamasından çok iki şöförün kıyaslamasıdır. Gerçekten deneme yapacaksanız otobana çıkarsınız, 40 ile başlarsınız, sonra kocaelinde buluşursunuz.

Orada bile şöför etkisi daha belirgindir. Alıp alamayacağın kesin olmayan viraja nasıl girilir vs. Bazısı "ya allah" girer bazısı frene basar içten alır geri kalır.

Ali TJET doğrudan enjeksiyon mu yoksa bogaz enjeksiyonlu mu?

Mustang tipi konusunda bugün aynı araç olsa alırım. Biraz Taunus benzerliği var gibidir ama çok daha güzeldir.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arda Merve
Haydaaa, e geçen sefer doğum günün vardı gene gelmedin :D bir seferde kız arkadaşının d.günü vardı gene gelmedin :bambam3:

Seni tokatlayamacağım anladık :)

Hayırlı olsun, gel sana tek kapı Sport T-jet alalım.

Abi benim doğum günüm 31 mart kız arkadaşımın ki 1 nisan :D

sağolasın abi teşekkür ederim bakalım olabilir bakınıyorum ;)

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
225 HP yahu neresi belli değil?

Valla şaha felan kalkmıyordu gayet iyiydi. Türkiye'ye getirebilsem diye çok üzülmüştüm.

Amerikanın 225 bg = Avrupalı arabanın 150 Bg. Bu amerikanlarda muscle car harici bir numara yok.

Koca koca hacim canavarı ama verimsiz bloktan egzantrikli motorlar. Adamlar düne kadar Corvette'de arkada makas kullanıyordu :s

Gelmediği isabet olmuş Hocam, bunun farı, tamponu Aksarayda bile yoktur. Aynı Çaylar Buyur Bey'in Silikası gibi vesile ile saksı olurdu bahçede.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Gp ile donut çiz yerde, celica :wub: hediye :p gısganç, mondeo/fiesta ya benzemez çift 45 lik weberli arkadam çekişli makine :f1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Hah işte sekiz çizemezsin GP ile :f1: Gaza rölantide basınca araba yana yatıyor. Parça sıkıntısı olacağını sanmam birkaç tane gördüm kızıltoprakta. Olmadı dışardan gelir. Motor ise zaten standart ford 5.0 motoru. her araçtakinin aynısı. (Town Car, Bronco, Explorer, Crown Victoria vs)

Şimdi piyasada olmayan araçları kenara koyalım TJET ne var piyasada? Fiat 500 mü?

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Yakıt konusunda 5.1 şehirlerarası değerdir. ECE Driving Cycle konusunda daha önce bir mesajım var gerekli bilgi orada mevcut. İstanbulda şöyle yakar burda böyle denilmez. Usulü var orda 5.1 yakıyor. Yine TJET için de benzer düşük değerler var. Muhtemelen 5.1 değildir. Çünkü DSG değil.

Valla Polo Gti alıp ta 5,1 ortalama, hadi benden hediye 1 litre 6,1 lt ortalama tüketimi olan bir araba bulursanız helal olsun diyeceğim :wub:

Bu arabayı alan adam yara yara gidecek, dip gaz max devir, ara hızlanma yapacak, hem o DSG 3 sene içinde dağılıcak, bakınız Şırakkolara, yarısı bozuldu DSG'lerin, hemde 10 lt altına düşmeyecek. Ben T-Jet ile deneme yaptım en düşük ortlamam remap öncesi 6,8 lt idi ş.içi. Onda da peygamber sabrı ile. ZAten 1 gün kullanabildim sonra devam normal stile.

He az yakmak isteyen gider Polo TDi Blue Motion alır o belki 5,5 lt.

İstanbul şehiriçinde hiç çekinmeden ama atraksiyona girmeden kullanıldığında 7 litre averaj olacaktır. 10 litreye çıkarmak için uğraşmak gerekir. Zaten senin araba yokmuş, millet nasıl alacak?

Hocam, herkeşler Tuzla - Kadıköy yapmıyor sahilden veya TEM'den ;) Gel bizimle mesela Barbarosa sabah, akşam da Hadımköy-Mahmutbey-Kavacık-Kadıköy yapsın o Polo bakalım 10 Lt altına indiği gün oluyor mu ? Tamamen güzergah olayı. Zaten az yakacam diye kasan adam GTİ almaz, TDİ alır.

Ben takıcam garret 1446 olacak AbarthSS :p

Tabii ki kızdırmak için yapıyorum denilebilir. Eğleniyoruz şurda :)

Demek öyle :f1:

Hocam hani benim Tofaşı pilli araba yapacaktık 5.000 TL'ye. Hani ZE olacaktı ve ivmelenme son hız aynı kalacaktı ?

Proje bekliyorum, arzu specler belli. 0-100 km 8 sn, 200 km son hız olsun, pillerhızlı şarjda 6-7 dk da fullensin, menzilim 600 km olsun OK ?

Pil ömrü min 7 sene olsun veya %80 dayanım olsun, -20 ile +90 derece arası performansını kaybetmesin.

Tesla gibi oldu ama sen yaparsın hocam :good1:

Sizin arabanız da güzel tabi ama iki tane genç şöförün birbirini tokatlaması iki arabanın kıyaslamasından çok iki şöförün kıyaslamasıdır. Gerçekten deneme yapacaksanız otobana çıkarsınız, 40 ile başlarsınız, sonra kocaelinde buluşursunuz.

Orada bile şöför etkisi daha belirgindir. Alıp alamayacağın kesin olmayan viraja nasıl girilir vs. Bazısı "ya allah" girer bazısı frene basar içten alır geri kalır.

Benim arabam dandik ama seri :) Ben ş.dışı yüksek hız sevmem, korkarım. Pilotluğum zayıf yaradana sığınıp makas atarım veya viraja dalarım.

Ali TJET doğrudan enjeksiyon mu yoksa bogaz enjeksiyonlu mu?

Maalesef direkt enjeksiyon hocam.

Mustang tipi konusunda bugün aynı araç olsa alırım. Biraz Taunus benzerliği var gibidir ama çok daha güzeldir.

Kesseler almam, ama zevkler ve renkler tartışılmaz.

Bence hocam sen arabayı değil, o araba ile USA'da yaşadıklarının, ilklerin özlemi ile bu aracı istiyorsun.

Ama geçmiş zaman olur ki, aynı arabaya bulup alsan da aynı tadı artık alamazsın.

Senin aradığın araba değil aslında , gençlik günlerin :)

Gp ile donut çiz yerde, celica :wub: hediye :p gısganç, mondeo/fiesta ya benzemez çift 45 lik weberli arkadam çekişli makine :f1:

Normalde çizerdim de namussuz esp off olmuyor bende :p

Valla alırım senin dandik 1600 cc Kadıköy Bostancı sarı dolmuş jantlı Silikanında ifadesini, denemesi bedava. Getirin birde antik saksı tokatliyim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
..

Ama geçmiş zaman olur ki, aynı arabaya bulup alsan da aynı tadı artık alamazsın.

Senin aradığın araba değil aslında , gençlik günlerin :f1:

Gençlik günlerimi isterim tabi ama araba da iyiydi. Ben alırım zevk sen merak etme :wub: Camaro/mustang sahibi olanlar enayi mi şimdi pazar gezenler? Zevk meselesi. Bir de bütçe tabi.

İçimde kalan bir araba var Nissan 300ZX. Onu alamadım zamanında. Çok yanarım.

Tofaşı pilli yaparım ama 100 km menzil veririm. Araban da muayeneden ya da hiç bir hukuki yerden geçmez. Kabul ise getir.

Hemen sökelim. Öğrenciler zaten bekliyor aç kurtlar gibi hemen hallederiz. :p

Sizin GP direk enjeksiyon olduğunu sanmıyorum. Birazdan bakarım. 6.8 yüksek değer o zaman fabrika verisi neydi? uzun yol?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

celica yı :f1: önce otoparkta geçmen lazım, karşılıklı park edip seyredeceğiz, kim hangi tarafa bakacak diye, çakma fellali farlarım yok ama olsun.

yeni multiair ler boğaz enjeksiyon sanırım?

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Hah işte sekiz çizemezsin GP ile :wub: Gaza rölantide basınca araba yana yatıyor. Parça sıkıntısı olacağını sanmam birkaç tane gördüm kızıltoprakta. Olmadı dışardan gelir. Motor ise zaten standart ford 5.0 motoru. her araçtakinin aynısı. (Town Car, Bronco, Explorer, Crown Victoria vs)

Şimdi piyasada olmayan araçları kenara koyalım TJET ne var piyasada? Fiat 500 mü?

Canım 8 çizmem de eksik olsun varsın.

Olmaz mı yav, 2011 model Cupraların sabit arka camları yok piyasada, 1 aya geliyormuş :p

Mastenkin hele ki 89'un hiiç yoktur kanımca. Ha desen 64,5 veya 69 fastback onların sıfır parçası bol nette ama 89 zorlar bence.

He Town car ile aynı ise ise motorda sıkıntı olmaz, zilyon tane polis taxi arabası çıkması windsor bulunur ebay de :f1: Zaten bi bu windsor birde northstar GM'nin. Hangi arabaya takacaklarını şaşırdılar.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Off Ali'yi çarpraz ateşe almışlar :f1:

Bakalım nasıl sıyrılıcan aradan

tarihinde Servet Ayd?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Gençlik günlerimi isterim tabi ama araba da iyiydi. Ben alırım zevk sen merak etme :f1: Camaro/mustang sahibi olanlar enayi mi şimdi pazar gezenler? Zevk meselesi. Bir de bütçe tabi.

Kim istemez ki ? Arabam olmasın ama 18 yaşında olayim. Ha birde bu yaşımın şuur ve bilgi birikimim ile olursa tam süper olur.

Hocam adamlar SS, Stingray, 64,5 ile geziyor pazarları, 89 LX ile dolanan ben pek görmedim.

İçimde kalan bir araba var Nissan 300ZX. Onu alamadım zamanında. Çok yanarım.

Valla ona bende yandım şimdi. Birde kimono giymiş porşe NSX'im olsun isterdim.

Tofaşı pilli yaparım ama 100 km menzil veririm. Araban da muayeneden ya da hiç bir hukuki yerden geçmez. Kabul ise getir.

Hemen sökelim. Öğrenciler zaten bekliyor aç kurtlar gibi hemen hallederiz. :wub:

Yook olmadı hocam menzil az. H.Köy depoya gitmem lazım Gebze 6'dan. E yolda kalırım ben :p

Florhasan gibi göstersek, o da pilli, Leaf bu desek ? Yemez mi Tüvtürk ?

Senin öğrencilerin yan keskisi de vardır ;) Kasaplık okulu mu ora ? Ben dünyanın en pahalı benzini ile doyurmaya devam edeyim tijetimi.

Sizin GP direk enjeksiyon olduğunu sanmıyorum. Birazdan bakarım. 6.8 yüksek değer o zaman fabrika verisi neydi? uzun yol?

Varmısın hocam iddaya? Direkt ise Pasat benim olsun, değil ise GP senin. He ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

baktım direct.

diğer konularda biraz dağılıyorsunuz. İsterseniz konuyu bozmayalım. Yan keskimiz var :f1:

Şimdi multiair mi bu serinin devamı olacak? Hangi araç performans aracı olacak? Bravo mu?

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
celica yı :f1: önce otoparkta geçmen lazım, karşılıklı park edip seyredeceğiz, kim hangi tarafa bakacak diye, çakma fellali farlarım yok ama olsun

Evet sizin otopark, asılı siyah donlar fanilalar pazenler kimin vesile ile ?

Valla böyle Taksim-Kadıköy sarı dolmuş jantlı araba ile aynı otoparka girmem :)

phot0003zo9.jpg

phot0006dg4.jpg

Off Ali'yi çarpraz ateşe almışlar :f1:

Bakalım nasıl sıyrılıcan aradan

Gözüm ben 2003 yılından beri burada ne çapraz ateşler içinde kaldım sen bilmezsin :wub:

Hepsinden canlı çıktık 3 kere gittim 4 kere döndüm allahın izniyle.

baktım direct.

Canın soalsun hocam. Giden Pasat olsun. Sen daha iyilerine layıksın.

Yarın sabah erkenden Kadıköy 9.noterde buluşalım da ver devrini benim Pasatın.

diğer konularda biraz dağılıyorsunuz. İsterseniz konuyu bozmayalım. Yan keskimiz var :p

Şimdi multiair mi bu serinin devamı olacak? Hangi araç performans aracı olacak? Bravo mu?

Eksen kaydıran benim diğer adım ;) KOnun ortasında girerim mahfeder Fiat-Ford savaşı çıkarma yeteneğim var.

Evet ama t-jet de devam ediyor. Multiair yeni bir deneme. Aynı hacimde turbo ise +20 bg fazla alıyorlar, atmosferikte +10 bg.

Şu an bu motor Fiatda var. T-Jet Alfa ve Lancia'da 120 bg, 135 bg, 155 bg ve 180 bg versiyonları ile T-Jet devam ediyor. Fiat da kullanıyor hala.

Performans aracı grubun Jülyet'i 1.8 turbo benzin 235 Bg, kilitli diff vs vs. Fiat da ise Evo Abarth SS top model olur kanımca.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

donların sahibini tanıyorsundur? otoparka gel bizzat görüştüreyim seni?

Arap-Kadri.jpg

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Arap-Kadri.jpg

Vay Arap Kadri abimiz foruma gelmiş, hoşgeldin abi... :):D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

şuan yoldayım e6 da bir baktım önümde t~jet punto kendince hareketler yapıyor. Önce arkadan biraz ittirme hareketi ile yanaştım sonra çok fena tokatladım, sanırım aracında esp yok elemanın :) ee mekanik yol tutuş diye boşuna konuşmuyoruz burda. Ali abi aklıma geldin buraya yazayım dedim

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
..

Canın soalsun hocam. Giden Pasat olsun. Sen daha iyilerine layıksın.

Yarın sabah erkenden Kadıköy 9.noterde buluşalım da ver devrini benim Pasatın.

..

Performans aracı grubun Jülyet'i 1.8 turbo benzin 235 Bg, kilitli diff vs vs. Fiat da ise Evo Abarth SS top model olur kanımca.

Notere gelin güvey olup gidersin ha :) Ben iddiaya felan girmedim? Yok olması lazım bakacağım dedim baktım varmış. Bu kadar anormal bir olay mı bu?

Haydi iyi geceler. Alfa'ya bakacağız demek ki. Tamamdır.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Arap-Kadri.jpg

Ben bilmiyorum tanımıyorum zat-ı. Ama sizin komşu olduğuna göre aranız iyi bakıyorum :) Goodfellas sizi.

Demirel gibi adamsın vesselam. :)

10 numara adamdır, pirim. Eyvallah gözüm :good1:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
şuan yoldayım e6 da bir baktım önümde t~jet punto kendince hareketler yapıyor. Önce arkadan biraz ittirme hareketi ile yanaştım sonra çok fena tokatladım, sanırım aracında esp yok elemanın :good1: ee mekanik yol tutuş diye boşuna konuşmuyoruz burda. Ali abi aklıma geldin buraya yazayım dedim

Hem yoldasın hemde nete yazı mı yazıyorsun ? Tam trafik canavarı olmuşsun vah vah...

Evet mutlaka T-jet'dir :) Sen ne çabuk unuttun T-Jet'ten yediğin tokat silsilesini, hemde 2000 cc arab ile.

10 kere dedim ya, 109 bg TDCi kalkışta 8-10 araba koyuyor T-jet, daha yeni denedik arkadaşımla. Rampada ise durum aynen devam ediyor, İstanbul Narcity yokuşunu bilenler bilir, orada 10 araba yedi yine TDCi 109 bg.

Hiiç boşuna yorma kendini, ya araba T-Jet değil 75 bg dizel, yada adam seni kaale almamış.

Yemişim mekanik yol tutuşu. Focus kullanmasak sanıcaz ki araba Audi Quattro :)

Allahım bana yolda Sühacım ile denk gelmeyi nasip et rabbim, et de bir tokat videosuda TEM'de çekeyim kendisine

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Geyik yapmıyorsanız 77 beygirlik fire motorlu gariban bir GP yi tokatlamışsınız yoksa tjetler ESP standart.

+1907, esp'siz GP T-jet yok.

Ve 1,6 dizel bir focus malesef tjeti geçemez.

Onu hocam geçemez ne demek ? 8-10 araba fark diyorum hem rampada hem düzde kalkışta.

Daha ne yapsın 1400cc araba bu. Merak eden inanmayan TDCi sahiplerini deneye bekleriz.

Notere gelin güvey olup gidersin ha :) Ben iddiaya felan girmedim? Yok olması lazım bakacağım dedim baktım varmış. Bu kadar anormal bir olay mı bu?

Haydi iyi geceler. Alfa'ya bakacağız demek ki. Tamamdır.

Aaa pilavdan dönenin kaşığı kırılsın.

Benim artık bir Pasat TSi'ım var, sadece kullanamıyorum battery teacher occupied.

Ben şansımı deniyim ya tutarsa.

Alfa 1.8 julyet her derde deva, 10 üzerinden 12 numara araba. 1.400 cc T-jet 170 bg'lik de fena değil, vergi avantajlı. Hocam hayırlı olsun şimdiden bir tur atmalık verirsiniz artık ?

buradaki punto kac hp tam bilmiyorum ama 150 hp herhalde, 180hp lik hem supercharger hemde turbo charger destekli dsg li gti yı gecmesi cok mantıksız ,sacma bir video, üstelik 2 aracta aynı sınıf ve hemen hemen aynı agırlıklarda...

Bencede saçma. Galiba GP 120 bg, Polo da 150 bg, en azından aşağıda öyle yorum yazmışlar, mı acaba diye ?

Polemik + muhabbet olsun diye koydum, güzel de oldu. Bencede geçemez ama olsun :)

sağolasın abi teşekkür ederim bakalım olabilir bakınıyorum :good1:

Hadi hayırlısı :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)
Yook olmadı hocam menzil az. H.Köy depoya gitmem lazım Gebze 6'dan. E yolda kalırım ben :)

Gebze 6'dan çıkmadan Forklift aküsünü bagaja at, seni fizana kadar götürsün :) Olmadı kap bunlardan bi tane yürü gitsin. Önüne çıkan Ford'ları ezer atarsın bi kenara

tarihinde Servet Ayd?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bagajı yürüyen aksamı eksik üretim yarı prototip üretimde başka marka farlı panjurlu plasiyer segmenti otomobil ile, makam segmenti tam bagajlı cengaver atmosferik motorlu maço far kaputlu sınıfının en düzgün direksiyon ve alt yapı parçalarına sahip Mondeo yu karşılaştırma konusu tam mizahlık.....

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Bagajı yürüyen aksamı eksik üretim yarı prototip üretimde başka marka farlı panjurlu plasiyer segmenti otomobil ile, makam segmenti tam bagajlı cengaver atmosferik motorlu maço far kaputlu sınıfının en düzgün direksiyon ve alt yapı parçalarına sahip Mondeo yu karşılaştırma konusu tam mizahlık.....

Kiyaslayip, gecmeye calisanlar mizahi yaratanlar :)

Tipki Fiesta da oldugu gibi :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...