İçeriğe Yönlendir

Nokia E71 Yerine Ne Alınır?

Onur Demir

Recommended Posts

Onur Demir

E71den çok memnunum aslında ama, bukadar süre kullanmış olmam bile mucize :)

Bir değişiklik iyi gider.

Öncelikle hergün işe gitgel yaparkene yolda müzik dinlerim. Bütün gün lnternet nerdeyse açıktır, forumlara girerim genellikle. Gps i nadir kullanırım ama kullanırım, çok işimi görmüşlüğü vardır. Film video seyrederim herhalde arada da. Mesaj pek yazmamakla beraber, şuan yaptığım gibi forumlarda falan fazlasıyla yazarım. E71güzel telefon gayet memnunum. Ama bir değişiklik istiyorum sanki :)

Şimdi git şu model güzel git onu al demek en kolayı :) Bütçem kısıtlı, 1999dan beri kullandığım avea faturalı hattım var. 250mb internet sınırım var aşmayı kesinlikle düşünmüyorum, bu telefonda opera mini sayesinde 100mb ortalamayı geçmiyorum fazla.

öyle bişeyler olması şart. varsa kampanyasıyla beraber(kampanyayla 24aylık ödemeli olursa) 1200tl bütçe, yoksa nakit olarakta 800tl bütçe ile ne alınır? BB aklımda var ama emin değilim, C7 istiyorum ama androitte kafam. Samsungu sevemedim oldum olası, htc yaygın değil elimde patlar diye korkuyorum :) kararsız kaldım :)

Ha birde dokunmatiği bastırmalı değilde cam ekranlı olacak birzahmet :)

yada tavsiye edeceğiniz 600tl civarı bir model varsa benim e71 ve Ceyda'nın E63ü satıp 2tane alabilirim.

Karışık oldu, Ben bile okuyup anlarken zorlandım, cevap vereceklere kolay gelsin :) şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

onur yalçında yeni bb 9700 vardı temiz telefon bi kaç aylık kvk lı diyordu..

çok beğeneceğinden ve vazgeçemeyeceğinden emin olduğum bi telefon..

630 falan yazmıştı ilanına.. bi sor derim..

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

e71 den sonra nokia e72 güzel bi tercih olacaktır sıfır rahatlıkla 650tlye alabilirsiniz :)

Kendim şu anda bb 9700 kullanıyorum ondan memnunum ama sıfırına o kadar para verilmez

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
e71 den sonra nokia e72 güzel bi tercih olacaktır sıfır rahatlıkla 650tlye alabilirsiniz :)

Kendim şu anda bb 9700 kullanıyorum ondan memnunum ama sıfırına o kadar para verilmez

zaten sıfır alınacaksa 9780 alınmalı..

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
onur yalçında yeni bb 9700 vardı temiz telefon bi kaç aylık kvk lı diyordu..

çok beğeneceğinden ve vazgeçemeyeceğinden emin olduğum bi telefon..

630 falan yazmıştı ilanına.. bi sor derim..

Kesinlikle BlackBeerry serisinin hepsini kullandım 9800 9700 9000 en güzeli bence 9700 kaliteli şık ve kibar bi telefon seveceginden bende eminim ama sıfırına o parayı ben vermem.2.elde çok deger kaybediyor. batarya süreside çok iyi bana 4 gün gidiyor günlük 2-3 saat telefon konuşması yapıyorum 50-100 arası sms atıyorum.

3g kapalı:) kullanıyorum ama

zaten sıfır alınacaksa 9780 alınmalı..

+ 1

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Kesinlikle BlackBeerry serisinin hepsini kullandım 9800 9700 9000 en güzeli bence 9700 kaliteli şık ve kibar bi telefon seveceginden bende eminim ama sıfırına o parayı ben vermem.2.elde çok deger kaybediyor. batarya süreside çok iyi bana 4 gün gidiyor günlük 2-3 saat telefon konuşması yapıyorum 50-100 arası sms atıyorum.

3g kapalı:) kullanıyorum ama

+ 1

Ya dokunmatik diyordum ama bilmiyorum da. Sizin telefon aklımda vardı soracaktım da hatta. öm attım size bu konu hakkında :)

Not: e72 yi hiç sevmedim önermeyin bana :)

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Anladım. Dokunmatik n8 fiyasko kesinlikle uzak durun samsung i9000 önerebilirim ama samsungda siz istemiyorsunuz.

Özel msj gelmedi 9700ü verelim size dosta gidecek telefon :) yada başka istediginiz model varsa yardımcı olayım

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Tüm isteklerini karşılayacak çözüm: Android :)

(Ben LG GT540 kullanıyorum en son fiyatı 400 civarındaydı)

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Android istiyorum ama nokia harici bir telefon kullanasımda yok. Nokia da da android yok :D

Bu blackbary lerin işletim sistemi nedir ve gps varmidur ?

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Bende 10 ay E 71 kullandıktan sonra direkt BB 9780'e geçiş yaptım kontratlı , acaip memnunum . Muhtemelen 11 yıllık Nokia sevdasından sonra artık BB ile devam ederim değiştirmeksizin ( Markayı yani )...

Android istiyorum ama nokia harici bir telefon kullanasımda yok. Nokia da da android yok :D

Bu blackbary lerin işletim sistemi nedir ve gps varmidur ?

BB'nin kendi işletim sistemi var . Bu arada 9780'nin işlemci hızı son derece yüksek . BB'den sonra Nokia oyuncak gibi kalıyor . Çok memnun kalacağına eminim . Android işletim sistemini illaki alacam diyorsan mutlaka makinan Htc olsun . Gerisi yalan çünki...

Yorum bağlantısı
E71den çok memnunum aslında ama, bukadar süre kullanmış olmam bile mucize :D

Bir değişiklik iyi gider.

Öncelikle hergün işe gitgel yaparkene yolda müzik dinlerim. Bütün gün lnternet nerdeyse açıktır, forumlara girerim genellikle. Gps i nadir kullanırım ama kullanırım, çok işimi görmüşlüğü vardır. Film video seyrederim herhalde arada da. Mesaj pek yazmamakla beraber, şuan yaptığım gibi forumlarda falan fazlasıyla yazarım. E71güzel telefon gayet memnunum. Ama bir değişiklik istiyorum sanki :p

Şimdi git şu model güzel git onu al demek en kolayı :) Bütçem kısıtlı, 1999dan beri kullandığım avea faturalı hattım var. 250mb internet sınırım var aşmayı kesinlikle düşünmüyorum, bu telefonda opera mini sayesinde 100mb ortalamayı geçmiyorum fazla.

öyle bişeyler olması şart. varsa kampanyasıyla beraber(kampanyayla 24aylık ödemeli olursa) 1200tl bütçe, yoksa nakit olarakta 800tl bütçe ile ne alınır? BB aklımda var ama emin değilim, C7 istiyorum ama androitte kafam. Samsungu sevemedim oldum olası, htc yaygın değil elimde patlar diye korkuyorum :) kararsız kaldım :p

Ha birde dokunmatiği bastırmalı değilde cam ekranlı olacak birzahmet :p

yada tavsiye edeceğiniz 600tl civarı bir model varsa benim e71 ve Ceyda'nın E63ü satıp 2tane alabilirim.

Karışık oldu, Ben bile okuyup anlarken zorlandım, cevap vereceklere kolay gelsin :D şimdiden teşekkürler...

Böyle enteresan bir Samsung var. Uygun fiyatlı, dokunmatik, q klavyeli ve android. Çok tutulmadığı için ikinci eli zayıf olabilir ancak fiyatı bu tarz telefonlar için gayet uygun. 1350mAh pil ile Samsung'da uzun pil ömrü hayaldir. BB 9700 pil konusunda iyidir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Hımmm samsungu pil ömrü ve markasından dolayı eledim :D

Htc nin güzel bir modelini inceledim geçenlerde. Ama işte elimde patlaması muhtemel, 2.eli çok vasat.

BB ye yoğunlaşıyorum gibi bakalım. Nokia c7de hep aklımın köşesinde ama...

Yorum bağlantısı
Onur, e71'den niye vazgeçiyorsun ya?

Ben hala kullanıyorum :bravo:

Yeni telefonunu bekliyorum nokia'nın AHANDA BU!

That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station. The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 1.14 W/kg.

Yüksek sar değeri, 600mhz işlemci, symbian işletim sistemi ile Nokia'nın klasik, kasa değiştir yeni model olsun stratejisi. 640x480 dokunmatik ekranı yenilik sayılabilir ancak düşük kapasiteli pili ile daha kısa şarj süresi demektir. 720p hd ready kamera çekimi ise 25fps. Şu anda piyasadaki birçok teleon bu donanımın ötesinde aslında. Ancak Nokia q klavyeli telefon pazarını estetik dizayn başarısı ile bir şekilde BB'den sonra elinde tutuyor.

Onur Bey,

Samsung'u elediğiniz zaman Android konusunda tercih şansınızı azaltırsınız. İkinci konu ise şu an en çok model Samasung'ta. Samsung'u bu nedenle inceleyin derim. Blackberry için BES veya BIS paketiniz muhakkak olmalı. Bu yüzden sadece cihaz yerine paket ile almanızı öneririm. BB arayüzleri Java üzerine kurulu. Kendi marketinden çok zengin olmasa da daha çok Blackberry'nin zaman ve iş yönetimi özelliklerini ön plana çıkaran uygulamalara uygun fiyatlı ya da blackberry forumları aracılığı ile ücretsiz ulaşabilirsiniz. Türkiye'de dahi kullanıcılar tarafından açılmış birçok kaliteli forum ve internet sayfaları mevcut. BB Messenger gibi brnzersiz bir uygulama ile dünyadaki tüm BB kullanıcılarına pin kodları ile ulaşıp anında bedava mesajlaşabilir, chat yapabilirsiniz. Bir çok modelinde GPS alıcısı olduğundan uygun programlarla kullanabilirsiniz. Dahili radyoları yoktur ama özellikle Turkcell'in 4gb'lık bis paketi ile internet üzerinden tüm radyoları dinleyebilirsiniz. Cihazın üzerinde kurulu internet tarayıcısı 9700'da biraz yavaştır. 9800'da çok daha güzeldi. Ben 9700 ve 9800 kullandım. Bes veya Bis aboneliğiniz varsa ikisi de çok kullanışlı telefondur. Yanlız en büyük kusurları çok yüksek sar değerleridir. Bir de ben excel, word dosyalarını rahat okuyamamaktan şikayetçiydim. 4mb'ın üstünde dosyayı mail ile alıp verememesi de sıkıntılıdır. Ancak BB'nın tüm işlemleri RIM serverları üzerinden yapıldığından genelde mailler ve uygulamaların boyutları ufaltılır. Bu durum mailler için de geçerlidir. Bu şekilde hem hızlı, hem de daha az data transferi sağlanmış olur.

Samsung'ta ise Galaxy serisi tüm telefonlar Android işletim sistemi ile gelir. 600,800 ve 1000mhz'lik işlemcilerle gelirler. Bunun yanında ekran çözünürlükleri değişir. Serinin en üst modeli galaxy S serisi. Android'in de en güzel özelliği, dokunmatik kullanım için kullanışlı ve geliştirilebilir arayüz olması. Yanlız, internet telefonlarında en önemli özellik büyük ekran olduğundan genellikle küçük ekranlılar pek tercih edilmiyor. Yeni bir Android kullancısı olarak, hala daha keşif aşamasında olmam telefona karşı ilgimi yüksek tutuyor. Bugüne kadar çok fazla telefon değiştirmiş bir kullanıcı olarak Samsung'un 2 modelini kullanmıştım. Pek memnun kalmadığımdan uzak dururdum. Iphone'un açtığı kapasitif ekranlarla uyumlu işletim sistemleri devrimi ile Android'in alternatif olarak yaygınlaşması ile bu kulvarda çanlar Samsung ve HTC için çalıyor. Ben de seçim yaparken iki marka arasında gidip geldikten sonra Samsung'ta karar kıldım. Pil süresi hariç seçimimden son derece memnunum. Daha önce bu konuya uzun uzun değindiğimi bir başlık açmıştım.

Androide ilgi duyuyorsanız, bir günlük şarj süresine razı olup, bu durumu kendinize kriter olarak belirlemeyin. Samsung'un BADA işletim sistemlerinde de Touchwiz arayüzleri olduğundan Android farkını sadece uygulama indirmek istediğinizde anlarsınız. Eğer uygulama ile çok uğraşmam, genelde telefonu standart kullanırım derseniz, Samsung Wave serisi de ilgi alanınızda olsun. 1ghz işlemcisi ile galaxy S düzeyinde performans sunar. Fiyatı da daha düşüktür.

C7'yi ise fiyat/performans oalrak bir tarafa ayırın. Estetik olarak çok iyi. Amoled ekran kullanıyor ancak çözünürlük ve görsellik açısından SAMOLED kadar cezbedici değil. Film seyrederseniz beğenirsiniz, aynısını galaxy s de seyrederseniz beğenmezsiniz. Bağlantı hızı 10.2mbps ile müthiş ancak sürekli 3g çeken bir bölgede ancak bu verimi alabilirsiniz. İşlemci yine 680mhz ile bu derecede güçlü tasarlanmış model için alt seviyede. Bu açığını ram ve rom yüksekliği ile kapatmaya çalışsa da symbian'ın dokunmatik konusunda başarısızlığı ile yine Androidlerden geride. Bir üst paragrafta dediğim gibi, dokunmatik dünyasının aktörleri belli. Nokia bu dünyaya adım atamıyor. Bu yüzden işletim sistemini yakında değiştirecek.

HTC kullanmadığım için yorum yapmam doğru olmaz. Kullanıcıları ise son derece memnun.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

samsung i9000 galaxy diyorum. evet fiyatı pahalı ama gerçekten o telefonu kullanınca Iphone verilen paralara yazık dedim

tarihinde ?.G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
samsung i9000 galaxy diyorum. evet fiyatı pahalı ama gerçekten o telefonu kullanınca Iphone verilen paralara yazık dedim

:bravo::f1::good1:

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
(düzenlendi)
Karışık oldu, Ben bile okuyup anlarken zorlandım, cevap vereceklere kolay gelsin :bravo: şimdiden teşekkürler...

Hakikaten karışık olmuş ama ben gördüm bi yerde 600 tl civarı bişeyler yazıyordu :f1: mayıs sonunu bekleyebilirseniz linkteki cihaz 599 tlden satışa sunulacakmış Türkiyede. Bir kaç yerde incelemesini okudum kaliteli, hızlı, sorunsuz ve pilinin fena olmadığıa dair yorumlar var, tek eksiği görüntülü konuşma için ikinci kamerasının olmaması.

http://www.gsmarena.com/huawei_u8800_ideos_x5-3596.php

tarihinde Erkan K?yak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
(düzenlendi)

şu anda bende i9000 galaxy s kullanıyorum çok memnunum sıfırları 1000lira felan

tavsiye ederim ama cihazın boyutu problem olabilir iphoneden büyük:D

tarihinde Yal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir
Onur, e71'den niye vazgeçiyorsun ya?

Ben hala kullanıyorum :D

Yeni telefonunu bekliyorum nokia'nın AHANDA BU!

Bu tarz (smartphone mi ne oluyor artık) olacaksa yine e71e devam ederim. e71i seviyorum aslında hala, pişmanda olabilirim bilmiyorum.

Yüksek sar değeri, 600mhz işlemci, symbian işletim sistemi ile Nokia'nın klasik, kasa değiştir yeni model olsun stratejisi. 640x480 dokunmatik ekranı yenilik sayılabilir ancak düşük kapasiteli pili ile daha kısa şarj süresi demektir. 720p hd ready kamera çekimi ise 25fps. Şu anda piyasadaki birçok teleon bu donanımın ötesinde aslında. Ancak Nokia q klavyeli telefon pazarını estetik dizayn başarısı ile bir şekilde BB'den sonra elinde tutuyor.

Onur Bey,

Samsung'u elediğiniz zaman Android konusunda tercih şansınızı azaltırsınız. İkinci konu ise şu an en çok model Samasung'ta. Samsung'u bu nedenle inceleyin derim. Blackberry için BES veya BIS paketiniz muhakkak olmalı. Bu yüzden sadece cihaz yerine paket ile almanızı öneririm. BB arayüzleri Java üzerine kurulu. Kendi marketinden çok zengin olmasa da daha çok Blackberry'nin zaman ve iş yönetimi özelliklerini ön plana çıkaran uygulamalara uygun fiyatlı ya da blackberry forumları aracılığı ile ücretsiz ulaşabilirsiniz. Türkiye'de dahi kullanıcılar tarafından açılmış birçok kaliteli forum ve internet sayfaları mevcut. BB Messenger gibi brnzersiz bir uygulama ile dünyadaki tüm BB kullanıcılarına pin kodları ile ulaşıp anında bedava mesajlaşabilir, chat yapabilirsiniz. Bir çok modelinde GPS alıcısı olduğundan uygun programlarla kullanabilirsiniz. Dahili radyoları yoktur ama özellikle Turkcell'in 4gb'lık bis paketi ile internet üzerinden tüm radyoları dinleyebilirsiniz. Cihazın üzerinde kurulu internet tarayıcısı 9700'da biraz yavaştır. 9800'da çok daha güzeldi. Ben 9700 ve 9800 kullandım. Bes veya Bis aboneliğiniz varsa ikisi de çok kullanışlı telefondur. Yanlız en büyük kusurları çok yüksek sar değerleridir. Bir de ben excel, word dosyalarını rahat okuyamamaktan şikayetçiydim. 4mb'ın üstünde dosyayı mail ile alıp verememesi de sıkıntılıdır. Ancak BB'nın tüm işlemleri RIM serverları üzerinden yapıldığından genelde mailler ve uygulamaların boyutları ufaltılır. Bu durum mailler için de geçerlidir. Bu şekilde hem hızlı, hem de daha az data transferi sağlanmış olur.

Samsung'ta ise Galaxy serisi tüm telefonlar Android işletim sistemi ile gelir. 600,800 ve 1000mhz'lik işlemcilerle gelirler. Bunun yanında ekran çözünürlükleri değişir. Serinin en üst modeli galaxy S serisi. Android'in de en güzel özelliği, dokunmatik kullanım için kullanışlı ve geliştirilebilir arayüz olması. Yanlız, internet telefonlarında en önemli özellik büyük ekran olduğundan genellikle küçük ekranlılar pek tercih edilmiyor. Yeni bir Android kullancısı olarak, hala daha keşif aşamasında olmam telefona karşı ilgimi yüksek tutuyor. Bugüne kadar çok fazla telefon değiştirmiş bir kullanıcı olarak Samsung'un 2 modelini kullanmıştım. Pek memnun kalmadığımdan uzak dururdum. Iphone'un açtığı kapasitif ekranlarla uyumlu işletim sistemleri devrimi ile Android'in alternatif olarak yaygınlaşması ile bu kulvarda çanlar Samsung ve HTC için çalıyor. Ben de seçim yaparken iki marka arasında gidip geldikten sonra Samsung'ta karar kıldım. Pil süresi hariç seçimimden son derece memnunum. Daha önce bu konuya uzun uzun değindiğimi bir başlık açmıştım.

Androide ilgi duyuyorsanız, bir günlük şarj süresine razı olup, bu durumu kendinize kriter olarak belirlemeyin. Samsung'un BADA işletim sistemlerinde de Touchwiz arayüzleri olduğundan Android farkını sadece uygulama indirmek istediğinizde anlarsınız. Eğer uygulama ile çok uğraşmam, genelde telefonu standart kullanırım derseniz, Samsung Wave serisi de ilgi alanınızda olsun. 1ghz işlemcisi ile galaxy S düzeyinde performans sunar. Fiyatı da daha düşüktür.

C7'yi ise fiyat/performans oalrak bir tarafa ayırın. Estetik olarak çok iyi. Amoled ekran kullanıyor ancak çözünürlük ve görsellik açısından SAMOLED kadar cezbedici değil. Film seyrederseniz beğenirsiniz, aynısını galaxy s de seyrederseniz beğenmezsiniz. Bağlantı hızı 10.2mbps ile müthiş ancak sürekli 3g çeken bir bölgede ancak bu verimi alabilirsiniz. İşlemci yine 680mhz ile bu derecede güçlü tasarlanmış model için alt seviyede. Bu açığını ram ve rom yüksekliği ile kapatmaya çalışsa da symbian'ın dokunmatik konusunda başarısızlığı ile yine Androidlerden geride. Bir üst paragrafta dediğim gibi, dokunmatik dünyasının aktörleri belli. Nokia bu dünyaya adım atamıyor. Bu yüzden işletim sistemini yakında değiştirecek.

HTC kullanmadığım için yorum yapmam doğru olmaz. Kullanıcıları ise son derece memnun.

Saygılarımla.

Uzun uzun yazmışsınız Evren Bey çok teşekkürler. BB nin radyosunun olmayışı ve 250mb interneti aşmak istemeyişim Olumsuz yönde etkiledi beni BBye karşı.

Samsungtan gerçekten hala emin değilim :fiuw:

Bilmiyorum, Bu yorumu çok duydum ama dedim ya emin değilim.

Hakikaten karışık olmuş ama ben gördüm bi yerde 600 tl civarı bişeyler yazıyordu :D mayıs sonunu bekleyebilirseniz linkteki cihaz 599 tlden satışa sunulacakmış Türkiyede. Bir kaç yerde incelemesini okudum kaliteli, hızlı, sorunsuz ve pilinin fena olmadığıa dair yorumlar var, tek eksiği görüntülü konuşma için ikinci kamerasının olmaması.

http://www.gsmarena.com/huawei_u8800_ideos_x5-3596.php

Teşekkürler ama değişik markalara geçmek pek istemiyırum...

şu anda bende i9000 galaxy s kullanıyorum çok memnunum sıfırları 1000lira felan

tavsiye ederim ama cihazın boyutu problem olabilir iphoneden büyük:D

Kısmet bakalım.

Off off yine başladı Bende sıkıntı :p

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)

ucuzdan pahalıya doğru yazayım :lol2:

htc wildfire

nokia e7 symbian ile aran iyi değilse galaxy s

htc desire hd

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Sireli
bu http://www.samsung.com/tr/consumer/mobile-...&returnurl= alınır hiç pişman olunmaz paşalar gibi kullanılır 3-4 aydır kullanıyorum çok çok memnunum hatta herkesle iddaya varım şarzı 10 gün gidiyor (sadece görüşmek için kullanıyorum. çok nadir wıfı ile internete bağlanıyorum)

çok güzel bir telefon, keşke bada güncellenecek mi yoksa fişi mi çekilecek bilmemek çok kötü. Android olsa 600TL ye kadar tek geçerim bu teli.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
bu http://www.samsung.com/tr/consumer/mobile-...&returnurl= alınır hiç pişman olunmaz paşalar gibi kullanılır 3-4 aydır kullanıyorum çok çok memnunum hatta herkesle iddaya varım şarzı 10 gün gidiyor (sadece görüşmek için kullanıyorum. çok nadir wıfı ile internete bağlanıyorum)

Bada nedirkine ? Fiyatı uygunsa bakabilirim aslında.

ucuzdan pahalıya doğru yazayım :unknw:

htc wildfire

nokia e7 symbian ile aran iyi değilse galaxy s

htc desire hd

Wildfire eliyüzü düzgün gibi ama işte htc.

E7 aslında tam istediğim telefon ama n97 gibi fiyasko olmasın sakın ve pahalı benim için avea kullanıcam kampanya varsa ancak alabilirim. Diğerleri zaten pahalı.

BB den vazgeçtim ama büyük ihtimal. Multimedia yani;mıncıklamalık birşeyler lazım bana, ben onu anladım :good1:

Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Bada nedirkine ? Fiyatı uygunsa bakabilirim aslında.

Bada Samsung'un geliştirip üvey evlat gibi ortada bıraktığı bir işletim sistemi :unknw: Android'i tercih ediyor Samsung artık. Bada için uygulama bulmak sıkıntılı olabilir.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Ufak bir ekleme yapayım.

E71 kullanıyorum, E72'de kullandım.

Aralarındaki farklar şunlar.

71 çok daha hızlı, biraz daha basit ve biraz daha seri kullanabiliyorsunuz. 72 5mp kamerası ile çok güzel resimler çekiyor ama 71'e göre kamerası daha ağır. Panaromik foto çekme gibi özellikleri var. 71'in makyajlanmış hali. 2 telefonunda şarjı çok uzun gidiyor.

Bence E71'den sonra 72 düşünülmemeli, 72'den daha iyi birşeyler alınmalı.

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...