İçeriğe Yönlendir

Nokia E71 Yerine Ne Alınır?

Onur Demir

Recommended Posts

Onur Demir

Selamlar, dunden beridir netimde sorun vardi ancak girebiliyorum.

Dum forum bornovada nekadar telefoncu ve telefon varsa inceledim. i9000 apayri bir dunya oncelikle belirteyim :) c7 de bekledigimden iyi cikti. Wildfire vasat geldi(ace ile kiyasladigimda) . Birsuru telefona dokundum elledim, simbian harici ilk telefonum olacagindan ve bendeki gelecegini bilmedigim icin butcemi asmasini istemedim. Ve aradaki farklar 450tlye deymeyecek oldufuma karar verdim(bu dusunce bana ait, benim acimdan yani beni etkileyecek seyler degil) i9000i cok istememe ragmen, galaxy ace aldim. (730/12)

Simdi ise telefomu cozmeye calisiyorum, sanirim daha yolim uzun, oncelikle nokiadaki mini opeea gibi bir browser varmi? Boyle cok mb gider sanirim. Turkce karakter yok sanirim boyle mesaj yazarken.

Ve androit markette cok az uygulama gozukuyor, kesin bir puf noktasi vardir,yakimda cozerim :)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Selamlar, dunden beridir netimde sorun vardi ancak girebiliyorum.

Dum forum bornovada nekadar telefoncu ve telefon varsa inceledim. i9000 apayri bir dunya oncelikle belirteyim :) c7 de bekledigimden iyi cikti. Wildfire vasat geldi(ace ile kiyasladigimda) . Birsuru telefona dokundum elledim, simbian harici ilk telefonum olacagindan ve bendeki gelecegini bilmedigim icin butcemi asmasini istemedim. Ve aradaki farklar 450tlye deymeyecek oldufuma karar verdim(bu dusunce bana ait, benim acimdan yani beni etkileyecek seyler degil) i9000i cok istememe ragmen, galaxy ace aldim. (730/12)

Simdi ise telefomu cozmeye calisiyorum, sanirim daha yolim uzun, oncelikle nokiadaki mini opeea gibi bir browser varmi? Boyle cok mb gider sanirim. Turkce karakter yok sanirim boyle mesaj yazarken.

Ve androit markette cok az uygulama gozukuyor, kesin bir puf noktasi vardir,yakimda cozerim :)

Hayırlı olsun Onur Bey.

Türkçe karakter için; örneğin, "ü" yapacaksanız, "u" harfine uzun basın, alternatifleri çıkacaktır. "ü" yü ordan seçeceksiniz.

Saygılarımla.

tarihinde Evren ?skent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir

şimdi telefonu aldik, kullaniyoruz iyi hos ama birkactane sorunum var. Oncelikle film ve videolarin her formatini izleyemiyorum. Hatta cogunu seyredemiyorum. Yokmu soyle herbir formati acacak bir program tavsiyeniz?

Birde, avea 3g kullaniyorum malum e71de hiz konusunda bir sıkıntım yoktu(opera, ovi,msn facebook tarzi) uygulamalari acarken baglantiyla ilgili. Ama bunda devamli bir connection problem sıkıntısı cekiyorum. Wifi baglanirken ise acayip hizli. 11yillik bir simkart kullanmamla alakali olabilirmiki. Telefonun kendi browseriyle yine sorunsuz gezinebilitorum nette. Mail programi olarak ne kullanicam birde (hotmail)

Mobil ve dokunmatik yaziyorum imla ve yazim hatalarım olursa affola....

Yorum bağlantısı
Onur Demir
şimdi telefonu aldik, kullaniyoruz iyi hos ama birkactane sorunum var. Oncelikle film ve videolarin her formatini izleyemiyorum. Hatta cogunu seyredemiyorum. Yokmu soyle herbir formati acacak bir program tavsiyeniz?

Birde, avea 3g kullaniyorum malum e71de hiz konusunda bir sıkıntım yoktu(opera, ovi,msn facebook tarzi) uygulamalari acarken baglantiyla ilgili. Ama bunda devamli bir connection problem sıkıntısı cekiyorum. Wifi baglanirken ise acayip hizli. 11yillik bir simkart kullanmamla alakali olabilirmiki. Telefonun kendi browseriyle yine sorunsuz gezinebilitorum nette. Mail programi olarak ne kullanicam birde (hotmail)

Mobil ve dokunmatik yaziyorum imla ve yazim hatalarım olursa affola....

Nerede bu androidciler :kutlama:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Market'te az uygulama olacağını sanmam, hepsi aynı market sonuçta, ücretsiz hepsi vardır. Ama market.android.com adresini de kullanabilirsin. Telefon uyumu için gmail hesabını telefonunda kaydetmiş olman gerek.

- Rock Player kullanıyorum, öyle formatlar test etmedim ama PC'de izlediğim DivX filmleri izleyebilmiştim, iyiydi yani. Denemekte fayda var derim.

https://market.android.com/details?id=com.r...e=search_result

- Connection problemi nedir tam anlayamadım. Ancak android'in mobil internet entegrasyonunda ben HTC'de sorun yaşamadım. 3G'yi yakaladığında uçuştayız. Vodafone :D

- HTC kullanıyorum, yerleşik mail programı işimi fazlasıyla gördüğünden araştırma yapmadım, aşağıdaki adresten yine test edebilirsin.

https://market.android.com/search?q=mail&so=1&c=apps

- Browser sanırım istememişsin ama Dolphin HD Browser kullanıyorum, hoş yani. Sıkıntısız.

https://market.android.com/details?id=mobi....e=search_result

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bilgisayarınıza samsung kies i kurun video ve filmleri telefonda izleyebileceğiniz formata dönüştürüyor.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Galaxy Ace ve Avea nın APN ile ilgili sorunları var ve uygulamaları kullanamıyordum. Servise telefonculara vs. gittim kimse açıklık getiremedi. Vodafona ve türkcelle gidiyorum sorun yok, ama avea ile giremiyorum. Eee telefonuda avea dan alınca aynen geri götürdüm bugün ve para iadesi talep ettim. 1 hafta olmuş alalı, ve telefonda sorun yok, çalışıyor deniliyor dendi. Bende son kozumu oynadım ve ; Burası avea bayii ve Bende avea kullanıcısıyım ve bunuda telefonu alırken belirttim dedim. Hal böyle olunca da Bana Avea hattına sahip olmama rağmen avea ile kullanamayacağım telefon vermişsiniz. Bunu kabul edemem dedim sert bir tonla. Onlarda istediğim bir telefonla değiştirebileceğimi söylediler(farkını vererek tabiki) Bende biraz yoğun düşünerek C7 de karar kıldım ve biraz daha fark vererek aldım. Hayırlısı olsun Bana :nazar: Android iyice bir otursun, düzene girsin, daha az karmaşık olsun ve şarjı 12saatten fazla gitsin, alırım 1-2 sene sonra :nazar:

Yorum bağlantısı
Market'te az uygulama olacağını sanmam, hepsi aynı market sonuçta, ücretsiz hepsi vardır. Ama market.android.com adresini de kullanabilirsin. Telefon uyumu için gmail hesabını telefonunda kaydetmiş olman gerek.

Zafer, Samsung orjinal sürümlerle markete giremiyor şimdilik. Slide me, Samsung apps ve S-Android gibi 3 ayrı program yükleme aracı ile gelse de telefonlar, markete girememek eksiklik Samsung için.

Onur Bey, size de C7 hayırlı olsun. Ekran çözünrlüğü daha yüksek ve şık bir model aldınız. Ben Ace'yi alırken aileye Electro World'de danışman arkadaş çok ısrar etti. Siz almasanız da ben yine tanıtayım diyerek epeyce bir özelliğini gösterdi. Gerçekten çok şık dizaynlı bir telefon. Ekran Ace'tan dediğim gibi hem çözünürlük hem de amoled olduğu içn üstün ancak klasik amoled ekranın kumlu göstermesi gibi bir durum sözkonusudur. Buna rağmen yine de arkadan aydınlatma az olsa da çok başarılı çalışır. DOkunmatiği cam yüzey. Bu da sert bir his yarattığından kullanımı keyifli. Yine danışman bir tarafı usb, bir tarafı da telefonun şarjına uygun aparata flash disk bağlayıp bir film oynattı. Takılma donma hiç bir sorunu olmadı ileri geri alırken. Görüntü de LCD ekranlara göre çok daha başarılıydı. Dahili hafızası oldukça fazla. Bu nedenle istediğiniz kadar uygulama yükleyebilirsiniz gönül rahatlığı ile. İnternet bağlantı hızı 10.1mbps. Bu hız GalaxyS'in dahi üstünde. Ancak şebekenin 3.5g diye tabir edilen hsdpa çekebilmesi koşulu ile. N8'e göre sorunlarından arındırılmış bir telefon aldınız. Ancak işlemci hızı Ace'nin gerisinde. Symbian'ın da Android kadar ucu açık olmaması handikapı. Yanlız bu açıklarını geniş hafıza ve system rom'unun genişliği ile kapatmaya çalışan, en azından bunun üzerine kafa yorulmuş bir model olduğu için benzeri 680mhz'lik Nokia'lara göre daha hızlı ve stabil çalışıyor gibi geldi bana. Hayırlı, olsun, güzel haberler alırsınız inşallah.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Zafer, Samsung orjinal sürümlerle markete giremiyor şimdilik. Slide me, Samsung apps ve S-Android gibi 3 ayrı program yükleme aracı ile gelse de telefonlar, markete girememek eksiklik Samsung için.

Onur Bey, size de C7 hayırlı olsun. Ekran çözünrlüğü daha yüksek ve şık bir model aldınız. Ben Ace'yi alırken aileye Electro World'de danışman arkadaş çok ısrar etti. Siz almasanız da ben yine tanıtayım diyerek epeyce bir özelliğini gösterdi. Gerçekten çok şık dizaynlı bir telefon. Ekran Ace'tan dediğim gibi hem çözünürlük hem de amoled olduğu içn üstün ancak klasik amoled ekranın kumlu göstermesi gibi bir durum sözkonusudur. Buna rağmen yine de arkadan aydınlatma az olsa da çok başarılı çalışır. DOkunmatiği cam yüzey. Bu da sert bir his yarattığından kullanımı keyifli. Yine danışman bir tarafı usb, bir tarafı da telefonun şarjına uygun aparata flash disk bağlayıp bir film oynattı. Takılma donma hiç bir sorunu olmadı ileri geri alırken. Görüntü de LCD ekranlara göre çok daha başarılıydı. Dahili hafızası oldukça fazla. Bu nedenle istediğiniz kadar uygulama yükleyebilirsiniz gönül rahatlığı ile. İnternet bağlantı hızı 10.1mbps. Bu hız GalaxyS'in dahi üstünde. Ancak şebekenin 3.5g diye tabir edilen hsdpa çekebilmesi koşulu ile. N8'e göre sorunlarından arındırılmış bir telefon aldınız. Ancak işlemci hızı Ace'nin gerisinde. Symbian'ın da Android kadar ucu açık olmaması handikapı. Yanlız bu açıklarını geniş hafıza ve system rom'unun genişliği ile kapatmaya çalışan, en azından bunun üzerine kafa yorulmuş bir model olduğu için benzeri 680mhz'lik Nokia'lara göre daha hızlı ve stabil çalışıyor gibi geldi bana. Hayırlı, olsun, güzel haberler alırsınız inşallah.

Saygılarımla.

Evren Bey yorumlarınız için tekrar teşekkürler. Aynen dediğiniz gibi bir telefon c7 güzel analiz etmişsiniz. HD video çekimide yapıyor ayrıca :D Bunlar tabiki göz boyayan şeyler ancak dediğim gibi dokunmatiğinin iphone ile neredeyse aynı gibi olması rahatlattı beni.

Kullanıcaz bakalım...

Yorum bağlantısı
Onur Demir
androtırtmı çıktı onur :)

Benim olayım, Opera miniden foruma girmektir, Gazete okumaktır ve arada bir oyun oynamaktır. Bazı oyunları oynamaktan başka hiç bir dediğimi yapamadım. Yok versiyonmuş, yok güncellemeymiş. Anlamam Ben o işlerden. :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Saygılarımla.

Doğru. Cihazın Samsung olduğunu düşünemedim abi. Konusunu da açmıştım, HTC market için güncelleme çıkardı, HTC'lerin orijinal sürümleri de markete girebiliyor.

Galaxy Ace ve Avea nın APN ile ilgili sorunları var ve uygulamaları kullanamıyordum. Servise telefonculara vs. gittim kimse açıklık getiremedi. Vodafona ve türkcelle gidiyorum sorun yok, ama avea ile giremiyorum. Eee telefonuda avea dan alınca aynen geri götürdüm bugün ve para iadesi talep ettim. 1 hafta olmuş alalı, ve telefonda sorun yok, çalışıyor deniliyor dendi. Bende son kozumu oynadım ve ; Burası avea bayii ve Bende avea kullanıcısıyım ve bunuda telefonu alırken belirttim dedim. Hal böyle olunca da Bana Avea hattına sahip olmama rağmen avea ile kullanamayacağım telefon vermişsiniz. Bunu kabul edemem dedim sert bir tonla. Onlarda istediğim bir telefonla değiştirebileceğimi söylediler(farkını vererek tabiki) Bende biraz yoğun düşünerek C7 de karar kıldım ve biraz daha fark vererek aldım. Hayırlısı olsun Bana :nazar: Android iyice bir otursun, düzene girsin, daha az karmaşık olsun ve şarjı 12saatten fazla gitsin, alırım 1-2 sene sonra :)
androtırtmı çıktı onur :)
Benim olayım, Opera miniden foruma girmektir, Gazete okumaktır ve arada bir oyun oynamaktır. Bazı oyunları oynamaktan başka hiç bir dediğimi yapamadım. Yok versiyonmuş, yok güncellemeymiş. Anlamam Ben o işlerden. :)

Hayırlı olsun Nokia. İsabet olmuş.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
HAyırlı olsun Onur, yine symbian ha :D

aynen Sani, geri dönüş yaptık. Akşamdan beri mıncıklıyorumda ; İyi etmişim gerçekten. Şarj olayı zaten başlı başına güzel :) FM tarnsmiter de ayrı bir güzellik :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...