İçeriğe Yönlendir

Kapı Camı Fitilleri

Orhan Taştekin

Recommended Posts

Orhan Taştekin

Merhabalar.

tüm kapı camlarının fitilleri. hani camın en alt seviyesinde bulunan ve camı sıyıran fitil çok kötü ve aracı yıkarken veya yağmur yağarken buradan içeriye doğru su akıyor. ne yapmak lazımdır?değişimi pahalımıdır? Bodrumda ikamet ediyorum. önerilerinizi bekliyorum.

şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Emre Cetin

benim mondide ayni problem var fitiller zamanla yipranmis oksitlenmismi desem kuflenmismi desem artik okadar kotu hale gelmislerki sisip camin acilip kapanmasini zorlar hale gelmisti bikac yerden , sanayide camcilara gittim bikac fitil denediler ama uygun fitil bulamadilar servise gitmemi onerdiler onada firsatim olmadi , gecici cozum olarak fitilleri cikardim siskin yerleri kestim ve icini bosalttim(plastik parcalanip toza donusmustu artik) taktim oylece ama hic icime sinmedi sıfırlarini bulup takmak istiyorum bende, bulursaniz eger bende bilmek isterim nasil temin ettiginizi .

Yorum bağlantısı
Orhan Taştekin

Çağlar Bey sizler büyük şehirlerde bulamıyorsanız biz hiç aramayalım. :rallici:

Yorum bağlantısı
Mete Yaban

sakın çıkmaya bakmayın onlarda perişan oluyor verdiğiniz paraya yazık interneti mutlaka gezin var

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Mondeo Mk3 için ben arka cam için olanı sanırım 45 TL gibi bir rakama almıştım.

Yorum bağlantısı

Ben bütün cam fitillerini söküp içindeki oksitleri temizledim wd40 sıktım taktım yeterli olmuştu.Hurdacı toplamda bütün camlar için olanına 150tl istedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Ali Koç

Oktay hocam dan cesaret alıp bende aracımın cam fitillerini söktüm. Bozuk olan yerleri (şişmiş) temizledim. İçinden beyaz toz gibi bişey çıktı. Fitilin içindeki demir kısma kadar temizlediğim oldu. Sonra boşalan yerlere çubuklu dondurmaların cubugunu uygun şekilde icelterek ve yapıştırcı kullanarak taktım. Eskiden çalışmayan camım şimdi çalışıyor. Yeride takarken wd 40 kullandım.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fatih Karaot
(düzenlendi)

fitil.jpg

bu sitede 100 er metre şeklinde satıyorlar,eğer uygun şekli bulursak üç beş arkadaş alabiliriz.

bu site ...

düzeltme : 100 metre yi 10 yazmıştım..

tarihinde Fatih Karaot tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mete Yaban
fitil.jpg

bu sitede 100 er metre şeklinde satıyorlar,eğer uygun şekli bulursak üç beş arkadaş alabiliriz.

bu site ...

düzeltme : 100 metre yi 10 yazmıştım..

eger mondeo'ya uyacaksa ben hemen varım.beni listeye ekleyin :p

Yorum bağlantısı
Mete Yaban
Focus ve mondeo uyumlu lastik stoklarda yok diyor.

bende nasıl sevinmiştim bulduk diye

:nazar:

Yorum bağlantısı

Ebayda şu an mondeo mk1 olarak mk2 içinde olur sanırım.Takım olarak cam çıtası kazıyıcı olarak geçiyor.Kenar lastik değil.İlgilenen olursa diye ekliyorum.Adamla yazıştım 23euro kargo bedeli istiyor.

Kargo mesajı bu.

good morning and thank you for your enquiry, shipping to turkey is

Yorum bağlantısı
Mete Yaban
Ebayda şu an mondeo mk1 olarak mk2 içinde olur sanırım.Takım olarak cam çıtası kazıyıcı olarak geçiyor.Kenar lastik değil.İlgilenen olursa diye ekliyorum.Adamla yazıştım 23euro kargo bedeli istiyor.

Kargo mesajı bu.

good morning and thank you for your enquiry, shipping to turkey is

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
oktay abi takım dimi yanlış olmasın.bir kaç kişi birleşsek tek kargo halinde gelirmi acaba.kargo masrafı biraz makul olur bence.bide adam tek kargo yaparmıki.

Linkteki resimdeki ürün.Takjım diye yazmış x4 demiş.Tek kargo diye bişi yok agırlık ve boyut farkı oluyor.Yazarım yinede bakalım ne diyecek.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ben 4 mondeo için takım olarak kargo bedeli farkı olurmu yazdım.Gelen mesaj bu.Anladıgım kadarıyla kargoda ağırlıktan dolayı 9 avroluk fark olur diyor.İhtiyacı olanların toplaşıp verdiğim linkten sipariş verebilirsiniz. :mangal: Şunuda belirteyim ebay yada paypal bu avro degerini siterline dönüştürüpte sunabilir.Emin degilim hiç belli olmuyor.

Good afternoon.

They would be

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
İbrahim Kabasakal

Aynı sorun bende de vardı. izmir Atatürk Organize Sanayide bir arkadaş ile gitmiştik. Kendi aracını toplamaya vermişti ve gerekli parçaları alıyordu. Bense park etmiş beklerken ilerdeki dükkandaki camcı yanıma geldi. Cam fitillerimin yıprandığını ve camı çizdiğini söyledi. Bende herkes gibi çare bulamadığımı söyledim. Çaresinin olduğunu müsait bir zamanda getirmemi söyledi. Gittim. Söylediği gibi 4 cam fitilini de söktü. Şişmiş yerleri (toz gibi un ufak olmuş) temizledi. Şeklinin bozulmaması içinse boşalttığı yerlere siyah renkte silikon kıvamlı bir malzeme sıkarak tekrar fitilleri yerine oturttu ve bantladı. Bu böyle donsun ertesi gün bantları sökersin dedi. Bu arada cama bulaşıp bulaşmadığını da kontrol etti. Sorun yoktu. Ertesi gün dediği gibi yaptım ve bantları söktüm. Tüm fitiller cama yeniymiş gibi yapışıyor. Bir damla su almıyor. Üstelik camlar eskiden açılırken arasında toz haline gelmiş fitiller olduğundan çizilerek ve gıcırdayarak açılıyordu. Şimdi çok rahat ve sorunsuz. İlgilenenlere öneririm. Maliyetide düşük hepsi için 15 TL verdim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kapı fitillerinin ölçüsünü bilen varsa verebilir mi? Belki uyan bir şeyler buluruz.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Oğuzhan Erdem

Aynı sorun bende de vardı. izmir Atatürk Organize Sanayide bir arkadaş ile gitmiştik. Kendi aracını toplamaya vermişti ve gerekli parçaları alıyordu. Bense park etmiş beklerken ilerdeki dükkandaki camcı yanıma geldi. Cam fitillerimin yıprandığını ve camı çizdiğini söyledi. Bende herkes gibi çare bulamadığımı söyledim. Çaresinin olduğunu müsait bir zamanda getirmemi söyledi. Gittim. Söylediği gibi 4 cam fitilini de söktü. Şişmiş yerleri (toz gibi un ufak olmuş) temizledi. Şeklinin bozulmaması içinse boşalttığı yerlere siyah renkte silikon kıvamlı bir malzeme sıkarak tekrar fitilleri yerine oturttu ve bantladı. Bu böyle donsun ertesi gün bantları sökersin dedi. Bu arada cama bulaşıp bulaşmadığını da kontrol etti. Sorun yoktu. Ertesi gün dediği gibi yaptım ve bantları söktüm. Tüm fitiller cama yeniymiş gibi yapışıyor. Bir damla su almıyor. Üstelik camlar eskiden açılırken arasında toz haline gelmiş fitiller olduğundan çizilerek ve gıcırdayarak açılıyordu. Şimdi çok rahat ve sorunsuz. İlgilenenlere öneririm. Maliyetide düşük hepsi için 15 TL verdim.

İbrahim Bey bu gittiğiniz yerin adı vs varmı? Telefonu veya tarifi varsa çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Erdem

İzmir'de belkide en büyük yetkili ford servisine gidip 97 mondeo cam fitili lazım dedim. Sanayi de gezinip bulacaksınız bizde bulamazsınız dedi. Ford iletişim hattına şikayet ettim. Oradan arayan yetkilide bana kalkıp o yaştaki araba için yedek parçayı sanayi sitesinde gezinerek bulabilirsiniz dedi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İnatlaşmayın, bulurlarsa bir şahin parasına 4 kapı fitilini almak zorunda kalırsınız... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu fitilin ölçüleri ya da bir kaç cm bile olsa numunesi olan yok mu? Biraz da biz araştırsak. Belki direk mondeo değil de uyan başka bir şey buluruz.

Yorum bağlantısı
Misafir

Servis bulur size kıyamamışlar :) Örnek vereyim 2000 Mondeo segmentinde olan 2000model accordun fitilllerini isteyene ücretini alıp sipariş çekiyorum Yani ücretini almadan işlem yapmam Hatta hemen fiyatınıda yazayım sistemden.

72350S84A01 sol on 150tl

72310S84A01 sag on 150tl

72850S84A01 sol arka 281tl

72810S84A01 sağ arka 281tl

Bence servis size iyilik yapmış ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...