İçeriğe Yönlendir

Kapı Camı Fitilleri

Orhan Taştekin

Recommended Posts

Taner Kızılkor
(düzenlendi)

Eveeeet 68 numaralı mesajdaki konuda ön cam sıyırma fitillerini temizlenmesi için gereken malzemeleri ve temizliği anlatmıştım. Şimdi sıra geldi arka cam sıyırma fitillerine. Anlatımda birşey yok malzeme ve yapılacaklar aynı. Bugün kapılardan yolup getirdim eve. :D Fotolarla anlatım aşağıda ;)

Aradaki farkı anlayabilmek için aşağıdaki fotoda ilk sıradaki temizlenmeden önceki hali 2. sırada olan ise temizlenip silikonlanıp bantla sıkıştırılmış hali ilk sıradaki ne kadar vahim halde görünüyor değilmi o kabarıklıklar aslında içine dolan taş ve kum parçaları;

dsc01149v.jpg

İçini temizledikten sonra bozuk olan kısım böyle birşeye benziyor, lavaboda kalan kumun sadece o aralıktan çıktığını düşünürsek neden camlar çiziliyor sebebi ortada;

dsc01151i.jpg

Bu fotoda o boşluğun silikonlanmış hali az sıkılmış gibi gelmesin size şekli vermeye başladıktan sonra fitilin ucundan fazlası bile çıkıyor ;) ;

dsc01156u.jpg

kurumaya bırakılmış ve her iki tarafıda tamir edilmiş hali;

dsc01150wc.jpg

umarım birilerinin işine yarar...

Şu nisan yağmurları öncesi el atayım dedim. şu an kurumaya bıraktım umarım sabah fitilleri takmadan önce yağmur yağmaz, yoksa vidanjörle alırız kapılardan suyu herhalde :D

tarihinde Taner Kızılkor tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Aradaki farkı anlayabilmek için aşağıdaki fotoda ilk sıradaki temizlenmeden önceki hali 2. sırada olan ise temizlenip silikonlanıp bantla sıkıştırılmış hali ilk sıradaki ne kadar vahim halde görünüyor değilmi o kabarıklıklar aslında içine dolan taş ve kum parçaları;

o içindeki taş ve kum parçaları dışarıdan gelen etkenler değil,doldurduğunuz kısımda normalde ince bir metal var.o metalin uzun zaman sonrasında korozyona uğrayıp taşlaşmış hali.içinin temizliğini ben de yaptım ,camı sıkıştırıyor hem de çiziyordu.ama doldurmadım tekrar.iki taraftan da yaklaşık 5'er cm lik kısımlarda sıkıntı vardı,temizledim geri taktım.içleri boş olmasına rağmen cama tam yapışıyor ve şansıma su sızdırmıyor :)

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

o içindeki taş ve kum parçaları dışarıdan gelen etkenler değil,doldurduğunuz kısımda normalde ince bir metal var.o metalin uzun zaman sonrasında korozyona uğrayıp taşlaşmış hali.içinin temizliğini ben de yaptım ,camı sıkıştırıyor hem de çiziyordu.ama doldurmadım tekrar.iki taraftan da yaklaşık 5'er cm lik kısımlarda sıkıntı vardı,temizledim geri taktım.içleri boş olmasına rağmen cama tam yapışıyor ve şansıma su sızdırmıyor :)

Bendekiler kumdu resmen üstad uzun süre ellememişler :)

Tesadüf olmuş diyebilirim oldukça boşaldı içi çünkü bendekilerin kendimi garantiye aldım diyelim ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

70 euro'ya ön iki cam için alındı. Bu ayın 18'de elime geçecek inşallah :)

Piyasa fiyatı o civarda,ama incecik bir plastik parçası için de çok yüksek rakam malesef :(

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

70 euro'ya ön iki cam için alındı. Bu ayın 18'de elime geçecek inşallah :)

olmadı şöyle dayumuz :D

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

http://www.yedekparc...993---2000.html

Burda var 4 tanesine 400 tl gibi bir para ödeyeceksiniz :D ben şahsen cok zorda olsam öderim :D

uçmuşlar. 280 tl gibi bir rakam hepsi.

Acısını çıkaracağına eminim :)

Heee bak öyle dayuda istemem anlaşalım ;):D

Yorum bağlantısı
Misafir

uçmuşlar. 280 tl gibi bir rakam hepsi.

Heee bak öyle dayuda istemem anlaşalım ;):D

:) Yazın nasılsa izine gelir gelince mecburen Hava alanına git gel yapılacak ben onu taksi ücreti yerine bunu karşılarım. Sonuçta konforlu bir araçla gidip gelecek :p

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Normalde önler 80-85tl tanesi,arkalar da 70-75 tl

Bulamadım linkinide 60-65 önler 70-75 arkalar diye okumuş isyan etmiştim. bulursam paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bulamadım linkinide 60-65 önler 70-75 arkalar diye okumuş isyan etmiştim. bulursam paylaşırım.

Yine de çok yüksek fiyat bence

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Yine de çok yüksek fiyat bence

kesinlikle ben 10 liraya aldım silikon bulayıp duruyorum :D

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Eveeeet 68 numaralı mesajdaki konuda ön cam sıyırma fitillerini temizlenmesi için gereken malzemeleri ve temizliği anlatmıştım. Şimdi sıra geldi arka cam sıyırma fitillerine. Anlatımda birşey yok malzeme ve yapılacaklar aynı. Bugün kapılardan yolup getirdim eve. :D Fotolarla anlatım aşağıda ;)

İçini temizledikten sonra bozuk olan kısım böyle birşeye benziyor, lavaboda kalan kumun sadece o aralıktan çıktığını düşünürsek neden camlar çiziliyor sebebi ortada;

Bu fotoda o boşluğun silikonlanmış hali az sıkılmış gibi gelmesin size şekli vermeye başladıktan sonra fitilin ucundan fazlası bile çıkıyor ;) ;

kurumaya bırakılmış ve her iki tarafıda tamir edilmiş hali;

umarım birilerinin işine yarar...

Şu nisan yağmurları öncesi el atayım dedim. şu an kurumaya bıraktım umarım sabah fitilleri takmadan önce yağmur yağmaz, yoksa vidanjörle alırız kapılardan suyu herhalde :D

Abi pazar günü müsait olursam,hava da güzel ben de girişicem galiba fitillere.evde tüm malzemeler var.daha kötü hale getiremem zaten :) takıldığım yerde yazarım sana :) bir de başka bi konuda cam çizik giderici cila gördüm,bu akşam bakacağım eğer bulabilirsem onu da hallederim heralde

tarihinde Bahadır Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor
(düzenlendi)

Abi pazar günü müsait olursam,hava da güzel ben de girişicem galiba fitillere.evde tüm malzemeler var.daha kötü hale getiremem zaten :) takıldığım yerde yazarım sana :) bir de başka bi konuda cam çizik giderici cila gördüm,bu akşam bakacağım eğer bulabilirsem onu da hallederim heralde

kolay gelsin. Zaten 1 saatini almaz kolay bir iş.

Cam çizik giderici hakkındaki gördüğün konu linkini paylaşabilirmisin rica etsem? Bende gördüm bir konu forumda ama silecek çizgisi gibi ince çizikler için zahmetli bir işti sonunda düzeliyordu o gördüğüm konuda. Belki başka konudur seninki.

benim gördüğüm şu ürünle alakalıydı.

benim çizikler biraz derin geldi gözüme. araştırıyorum hala...

zaten gönderdiğim linkte de camdaki ince çizikleri çıkarır diyor...

tarihinde Taner Kızılkor tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

kolay gelsin. Zaten 1 saatini almaz kolay bir iş.

Cam çizik giderici hakkındaki gördüğün konu linkini paylaşabilirmisin rica etsem? Bende gördüm bir konu forumda ama silecek çizgisi gibi ince çizikler için zahmetli bir işti sonunda düzeliyordu o gördüğüm konuda. Belki başka konudur seninki.

benim gördüğüm şu ürünle alakalıydı.

benim çizikler biraz derin geldi gözüme. araştırıyorum hala...

zaten gönderdiğim linkte de camdaki ince çizikleri çıkarır diyor...

Benim gördüğüm de bu ürün.deneyeceğim ben de çok etkili olacağını zannetmiyorum ama denemekten zarar çıkmaz ;)

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Benim gördüğüm de bu ürün.deneyeceğim ben de çok etkili olacağını zannetmiyorum ama denemekten zarar çıkmaz ;)

polisaj makineniz varmı? çünkü eğer yoksa cerium oksit içeren bu ürünleri elle sürerek bir sonuca ulaşmanız imkansız gibi birşey. !

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

ben birde bu firma ve ürünlerini buldum. hem bilgi olarak dursun diye gönderiyorum hem belki sizin ilginizi çeker.

ürün profesyonellik gerektiriyor. Zaten fiyatları uçuk ve uygulama yapılacak kit halinde satıyorlar.

Firma Ankara da uygulama için bir oto camcıya yönlendirdi adını hatırlayamadım şimdi.

Bende kendim çözmek istediğim ve uygulamanın 4 cam için pahalı olacağını düşündüğüm için aramdım da gitmedim de.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Haşmet Güngör

Aynı sorun ben de vardı. (99 ghia) orijinal  yan cam fitillerin tanesi  110 tl dediler. Bir kaç camcı olmaz dedi. Sonra bostancı sanayi de bir camcı hepsini 100 TL (4 ünü de) yaparım dedi, yaptırdım. Orijinali değil ama  sorunsuz oldu. Bilginize.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlhan Kol

Aynı sorun ben de vardı. (99 ghia) orijinal  yan cam fitillerin tanesi  110 tl dediler. Bir kaç camcı olmaz dedi. Sonra bostancı sanayi de bir camcı hepsini 100 TL (4 ünü de) yaparım dedi, yaptırdım. Orijinali değil ama  sorunsuz oldu. Bilginize.

camları söküpmü yaptı yoksa dışarıdan geçirerek mi yaptı.ben de 80 e yaptırmıştım kartal sanayide ama güzel olmamıştı içerden çekiçlemişlerdi fitilleri sıkıştırmak için bazı yerleri camları tam öpmüyordu dedim su alır burası camcıda sıfır arabada bile su alır demişti..

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

camları söküpmü yaptı yoksa dışarıdan geçirerek mi yaptı.ben de 80 e yaptırmıştım kartal sanayide ama güzel olmamıştı içerden çekiçlemişlerdi fitilleri sıkıştırmak için bazı yerleri camları tam öpmüyordu dedim su alır burası camcıda sıfır arabada bile su alır demişti..

Sökmedi,dıştan taktı.Ben de su alır diye kuşku duydum ama yağışta ve yıkamada almadı.belki zamanla olabilir .Olur sa yazarım. Sonuç da çok para değil denemeye değer. Eskileri de saklarsınız .Benim eskilerin saklayacak yanı kalmamıştı.

Yorum bağlantısı
Hamdi Gökhan Atasoy

arkadaşlar geçen gün 97 yada 98 bir bmw gördüm 3,16  kaportadaydı cam fitilleri bizim araca çok benziyor aynı şekilde geçme , ama dışarıda kalan kısım biraz inceydi , kaportacı nın ifadesi bizim fitiller eski mercedeslerin fitiline benziyor dedi ama parçacıları kapı kapı dolaşıp aramak gerekir diyede ekledi benzeri uyanı illa ki bulunur ama etraflı araştırma yapmak lazım, kış girmeden ben bu araştırmayı yapacağım uyan bir şey olursa paylaşırım. 

Yorum bağlantısı
Turgay Karaca

Arkadaslar merhaba, bugun internette aracimla ilgili parcalara bakinirken sizin aradiginiz parcalari gordum internete telefondan girdigim icin link yazamiyorum. Site ismi yaxmak dogrumudur bilmiyorum ama meshur sah....den.com sitesinde 135636986 no.lu ilan hepinize kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
İlhan Kol

Arkadaslar merhaba, bugun internette aracimla ilgili parcalara bakinirken sizin aradiginiz parcalari gordum internete telefondan girdigim icin link yazamiyorum. Site ismi yaxmak dogrumudur bilmiyorum ama meshur sah....den.com sitesinde 135636986 no.lu ilan hepinize kolay gelsin.

kapı contası onlar cam fitili değil.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...