İçeriğe Yönlendir

Kapı Camı Fitilleri

Orhan Taştekin

Recommended Posts

Ercan Mürtezaoğlu

Mondeo ya uyumlu olan başka bir aracınkini bulmak lazım fitil için çok yüksek rakamlar gördüm Renault filan olmaz mı ki

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
İlhan Kol

slm bu kapı fitilleri acil banada lazım istanbulda 3 tane büyük sanayi gezdim parçacıların hiç birisinde mevcut değil .4 kapının camlarındada çizikler oluştu ne yapıcaz bilmiyorum ?

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Ben bütün cam fitillerini söküp içindeki oksitleri temizledim wd40 sıktım taktım yeterli olmuştu.Hurdacı toplamda bütün camlar için olanına 150tl istedi.

Benim de başımda aynı dert vardı camlarım açılıp kapanırken zorlanıyor ve çiziliyordu bunun için en iyi yöntem Oktay Bey'in yöntemi, ben de aynı şekilde yaptım;

öncelikle fitilleri söküp temizledim, sonra şişkin yerlerin ölçülerini standart kısımlarla aynı yaptım ve yerlerine oturttum. Şu an camlarım gayet stabil çalışıyor.

Selamlar

Ali

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

+1 ........... biraz elemeği ile sorun çözülüyor :) bende kendi fitillerimi bu şekilde hallettim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Benim de başımda aynı dert vardı camlarım açılıp kapanırken zorlanıyor ve çiziliyordu bunun için en iyi yöntem Oktay Bey'in yöntemi, ben de aynı şekilde yaptım;

öncelikle fitilleri söküp temizledim, sonra şişkin yerlerin ölçülerini standart kısımlarla aynı yaptım ve yerlerine oturttum. Şu an camlarım gayet stabil çalışıyor.

Selamlar

Ali

Ali bey ;Bu zaten mondeoların standart sorunlarından malesef ki ve yüksek maliyetli parçalar.Ben de aynı şekilde temizledim,içindeki metal kısım artık çürüyerek tamamen toprak halini alıyor zamanla.o kısımları kesip iyice temizledim gayet güzel oldu ancak belirli aralıklarla bu işlemi tekrarlamak gerekiyor.fitillerin yarısında metal kalmadı bende,yakında da hiç kalmayacak gibi :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şişmelerin sebebi, fitil içindeki çeliğin paslanmasıdır..

Yine aynısı olacak..

Ben eski mondeo için Yurt dışından getirtmiştim..

Orkun Özbay getirtmişti..

İşin kötüsü, şimdiki mondeonun da ihtiyacı var bu parçaya :)

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Yine aynısı olacak..

Ben eski mondeo için Yurt dışından getirtmiştim..

Orkun Özbay getirtmişti..

İşin kötüsü, şimdiki mondeonun da ihtiyacı var bu parçaya :)

Fitil içerisinden topaklanmalar, toz tozlar vs vs... çıktı şişmelerin gitmediği yerleri de hafiften kaporta çekici ile çekiçledim yumuşadı ve ordaki birikintiler de döküldü. En son yıkadığımda resmen çamur gitti abi yaa camın çizilmemesi imkansızmış zaten, keşke ilk aldığımda cesaret edip temizleseydim. Aslında arabayı satılığa koymasam krom çıta çekerdim üzerlerine önceki gün sanayide gördüm tam üzerini kapatıyorddu, metre fiyatı da uygundu ama masraftan kaçındım ;)

Mk3 için eBay'dan takibe başlayalım abi, uygun fiyatlı düşerse bildiririm :)

Selamlar, Saygılar

Ali

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mk3 için eBay'dan takibe başlayalım abi, uygun fiyatlı düşerse bildiririm :)

Sağolasın..

Yorum bağlantısı
İlhan Kol

dün otosanda ford servisinde çalışan arkadaşa sordutttum ön kapıların tanesi 80 tl arkadakiler 60 tl ye veririz demişler.değermi almaya bilmiyorum..

Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

zaten bu ürünün önleri ve arkaları toplamda 280 ile 300 tl arası değişiyor ... fiyat çok hesaplı değil ama Ali bey'in metal kaplama fikrine katılmıyorum ben aracı aldığımda vardı ... uçlardan ( sadece metal değil tuttuğu plastik kısımla beraber ) kalkma yapıyor ben beğenmemiş ve çok dikkatlice sökmüştüm ... orjinal hali çok daha güzel bence :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Fitilleri söküp içine silikonlu hortum konulduğundan bahsediyorlar. Bu nasıl olur, deneyen var mı?

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor
(düzenlendi)

Yine aynısı olacak..

Patron çelik nasıl paslanır ki? :s

ben açıp bakmadım ama eğer açtıysanız içerisinden komple sökülemezmi o çelik yada demir materyal belki sökebilirsem yerine birşeyler koyabilirim yada silikon doldurabilirmiyiz öyle birşeymidir bir kanalı felan vardır herhalde??

tam olarak o metal yada çelik parça neresinde fitilin içine mi yerleştirmişler tarif edebilecek varmı?

Bu arada fitil diye cam sıyırma fitilinden bahsediyoruz değil mi camın alt kısmında kapıya bağlı duran, dışarıdan gelen suyun kapı camlarının arasından kapı içine girmesini engelleyen, ön kapılarda aynanın dibinden başlayıp arkaya direğe doğru yere paralel uzanan fitil?

iyi bir tarif alabilirsem cesaret eder bayramda sökerim bir bakarım belki birşeyler yapabilirsem paylaşırım ondan bu kadar çok sorup emin olmak istedim...

Fitilleri söküp içine silikonlu hortum konulduğundan bahsediyorlar. Bu nasıl olur, deneyen var mı?

silikonlu hortumdan kastettiğiniz serum hortumumu?

yada akvaryumlarda kullanılan hava hortumu?

zaten bu ürünün önleri ve arkaları toplamda 280 ile 300 tl arası değişiyor ... fiyat çok hesaplı değil ama Ali bey'in metal kaplama fikrine katılmıyorum ben aracı aldığımda vardı ... uçlardan ( sadece metal değil tuttuğu plastik kısımla beraber ) kalkma yapıyor ben beğenmemiş ve çok dikkatlice sökmüştüm ... orjinal hali çok daha güzel bence :)

katılıyorum alttan kabaran bir yer olursa metalde kalkacaktır daha beter bir görünüm olacak.

bencede uygun birçözüm değil kökten sorunu halledecek birşey bulmak lazım.

görüntüyü kalkık durmasını geçtim cayır cayır camları çiziyor 4 camda çizik görüntüyede sese de sinir oluyorum artık.

problemi çözmeden camlarıda düzeltemeyeceğim için elim kolum bağlı.

çözüm bulana kadar da çize çize 2ye böleceğiz camları heralde :D

tarihinde Taner Kızılkor tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bahsedilen parça cam sıyırıcılardır...

İçindeki çürüyen şey metaldir.. Şişliklerin sebebi krozyondur arkadaşlar...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

Konuyla alakasız ama, V6'lardaki krom iç kapı açma kollarından nerede bulabilirim ve fiyatı ne kadardır?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konuyla alakasız ama, V6'lardaki krom iç kapı açma kollarından nerede bulabilirim ve fiyatı ne kadardır?

V6 değil.. tüm ghialar kromdur.. çıkma kolay bulursunuz...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

abi kapi acma kollari ghia - glx diye degilde 97-98 modeller ve 99-00 modeller olarak ayriliyor.

97-98 model tum ghia ve glx mondeolarda plastik siyah kollar var, 99-2000-2001 (siyah motorlu) model tum ghia ve glx mondeolarda krom kollar var. yanlis hatirlamiyorsam farki boyleydi.

internette takim halinde krom kollar 50 tl civari paraya bulunabiliyor.

tarihinde Eray Eski tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor
(düzenlendi)

yok öyle değil bendede 98 ghia var ve kapı içi açma kolları laylon :D

Camı indirin, kenarından tutup kırmadan çekin.. kolayca çıkar..

hımmm önler kolaymış peki arka camları ne yapacağız yarım iniyor camlar...

soruyorum ama bir yandan da endişeliyim başına birşey gelipte bu halini ararmıyım diye ;)

tarihinde Taner Kızılkor tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

yok öyle değil bendede 98 ghia var ve kapı içi açma kolları laylon :D

Hımm.. 99 ghia kolu arayın o zaman :)

hımmm önler kolaymış peki arka camları ne yapacağız yarım iniyor camlar...

Arka da aynı şekilde.. camı indir, işin kolaylaşacak.. Sonuçta vidası falan yok.. tutup çekeceksin.. usturuplu çekmezsen kırarsın..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Hımm.. 99 ghia kolu arayın o zaman :)

Arka da aynı şekilde.. camı indir, işin kolaylaşacak.. Sonuçta vidası falan yok.. tutup çekeceksin.. usturuplu çekmezsen kırarsın..

:vreka: O zaman 1 kutu saç ilacı bulunduralım yanımızda lazım olur :crazy:

(Wd40)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...