İçeriğe Yönlendir

Bluetooth Elm 327 Obd2 Cihazlar

Mustafa Yenigün

Recommended Posts

Mustafa Yenigün

Merhaba arkadaşlar,

Aracımı biraz daha fazla kurcalayabilmek adına Dealextreme üzerinden Bluetooth ELM 327 cihazlarından sipariş vermek istiyorum. Amacım Android cihazım veya Windows CE'li navigasyon üzerinden araç verilerine ulaşmak olacak.

Site üzerinde iki farklı model var, görünüşe göre ikisi de aynı işi yapıyor, ancak nedense birinin fiyatı diğerinin iki katı. Forumdaki ELM 327 üzerine başlıkları okudum ancak sanırım Bluetooth versiyonlarından pek bahsedilmemiş. Eğer gözümden kaçtıysa ve tekrar sormuş olduysam kusuruma bakmayın.

Aşağıdaki linklerde bulunan cihazların arasındaki fark nedir ?

http://www.dealextreme.com/p/obdii-bluetoo...ge-dc-12v-42825

http://www.dealextreme.com/p/elm327-blueto...er-dongle-16921

Biri 26, diğeri 53 dolar olunca ister istemez bir fark mı var diyor insan :nazar:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Hepsi de aynı hiçbir farkı yok. Sadece veri okuyup motor arıza kodlarını temizleyebiliyorsunuz. Başka da birşey yapılamaz bunlarla.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Servet abi, bu yazıyı okuyorsan, ben bu ürünü almak istiyorum. Çook uzaklarda da olmayacağım, he dersen alabilirim :bravo:

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
(düzenlendi)
Hepsi de aynı hiçbir farkı yok. Sadece veri okuyup motor arıza kodlarını temizleyebiliyorsunuz. Başka da birşey yapılamaz bunlarla.

Aslında benim amacım da veri okumak şu an için, bir nevi biraz daha fazla gelişmiş bir yol bilgisayarı diyelim.

İki cihaz da aynı verileri okuyabiliyorsa pahalı olanı almanın anlamı yok sonuçta.

Servet abi, bu yazıyı okuyorsan, ben bu ürünü almak istiyorum. Çook uzaklarda da olmayacağım, he dersen alabilirim :)

Alıp sıkılmış, köşede tutan arkadaşlar varsa ikinci el olarak ben de talip olabilirim.

tarihinde Mustafa Yenig tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Bir de şunu ileteyim, çançinçon modeller var ise onlardan bile alabilirsiniz onlar dahi aynı :) Kendim kullanıyorum çok memnunum :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Aslında benim amacım da veri okumak şu an için, bir nevi biraz daha fazla gelişmiş bir yol bilgisayarı diyelim.

İki cihaz da aynı verileri okuyabiliyorsa pahalı olanı almanın anlamı yok sonuçta.

Alıp sıkılmış, köşede tutan arkadaşlar varsa ikinci el olarak ben de talip olabilirim.

Servet abi sıkılmaz :)

Bir de şunu ileteyim, çançinçon modeller var ise onlardan bile alabilirsiniz onlar dahi aynı :p Kendim kullanıyorum çok memnunum :)

bulsana dealextreme'den apaçi :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
bulsana dealextreme'den apaçi :D

Deal'e ne gerek var, ebayda sürüsüyle var, en ucuz olandan listeleyim, satıcının adresi çançinçon olanın birinden satın alın, okadar :)

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Bunların andoid yazılımları mevcut mu? Alayı windows ve antik palmdan bahsediyor? Eğer Windowslu bluetoothlu navi bunla iletişim kurabilecekse süper olur bence. Bi tane pad alıp windows yükleyip yapsam mı ben de? :good1:

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Servet abi, bu yazıyı okuyorsan, ben bu ürünü almak istiyorum. Çook uzaklarda da olmayacağım, he dersen alabilirim :s

Yettim gari :f1:

Bendeki elm cihazı kablolu. Cihaz ile beraberinde gelen Cd'de bir kaç tane program mevcut. Arıza teşhisi, yol bilgisayarı, motor ile ilgili bir çok bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Sani nasıldır diye merak içerisinde isen bu Pazar öğleden sonra Fatih iş yerime gelecek, sende gel cihazı ve programları kurcalarsın..

Sıkıldımmı ? Hayır . Hatta yanlışlıkla 2 tane geldi. Sevdiğim bir dostuma hediye ettim tekini :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Pazar düğüne gidiyorum yakın bir arkadaşımın. :rofl:

Nasıl bir cihazmış Elm Sokağı gibi... ;)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

ELm faydalıdır, ne oluyor ne ediyor gösteriyor, biz de meraklı gözlerle seyredip duruyoruz :bambam:

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ersen Tapan
Alıyorum bu dalgadan deal'dan.

Hayırdır ; ne kadar az yaktığını birde bundanmı göreceksin :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hayırdır ; ne kadar az yaktığını birde bundanmı göreceksin :D
Al al yazılım yardımcı oluruz :D

Merak ediyorum neler göreceğim. Ne kadar az yaktığından şüphem yok :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yanında Servet abinin getirttiği ekonomi cihazından da al :p

Olmazsa olmaz zaten.. yeni modellerde standart olacakmış bunlar :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Elm ile gelen Cd içinde 5 adet yazılım var 4'ü demo 1 tanesi kapsamlı. Elm soft olması lazım kendi programının. ancak bende honda il ilgili çok program var. onlarda elm ara birim olarak görev yapıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...