İçeriğe Yönlendir

Bluetooth Elm 327 Obd2 Cihazlar

Mustafa Yenigün

Recommended Posts

Sani Gerşon
android telefon buldum torque yi denedim :) tabiki benim arabada çalışmadı protokolü bulamıyor bir türlü :) arkdaşın mondeoda çalıştı ama obdscobe daha güzel bence diğeri cafcaflı ama tepkimesi yavaş ve kullanımı bana göre değil :good1:

Demekki yazılımın sağlam olduğunu bi kere kanıtladık.

Torque'u bende çok merak ediyordum.

Sen bütün protokolleri denedin mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

telefondan denedik aramasına arıyor da nedense bulamıyor. o yüzden benim denediğim programda elle ahanda bu diye işaretlemek gerekti bizim arabada :flowers:

bilgisayar yazılımını denemek kısmet olmadı daha :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)

TouchScan yazılımı oldukça güzel. Ford protokollerinide güzel destekliyor. Ayrıca dizüstünde ilave yazılım olarak hobdrive Win32 yazılımını yüklerseniz yine netice alırsınız. Ayrıca hobdrive Open Source - AÇık Kaynak kodu ile yazılmış bir ürün. Ben kodları indirdim. Bir ara boş vaktimde kurcalayacağım. Böylece istediğim veilere daha net bakabileceğim ;) Ben özellikle RAW DATA olarak adlandırılan verileri loglalamak istiyorum. Görünen görünmeyen bütün akan veriler burda :p

TouchScan

http://www.obdsoftware.net/TouchScanInfo.aspx

hobdrive Win32

http://hobdrive.com/hobd/

tarihinde Mehmet Mercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

abi touchscan da bağlanırken bluethoth seçeneği yok? wifi ve serial port diyor? sen bluethootla mı bağlanıyorsun neyi seçiyoruz :p birde baud rate diye bir bölüm var orası kaç oluyor?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
abi touchscan da bağlanırken bluethoth seçeneği yok? wifi ve serial port diyor? sen bluethootla mı bağlanıyorsun neyi seçiyoruz :p birde baud rate diye bir bölüm var orası kaç oluyor?

So, got it working today.. It appeared to be just some BAUD settings.. strange one's, for sure, but still..

I've set the com-port in device-management to

baud 115200

8 data bits

parity; nope

1 stopbit

no data transport control

in CF I've set the baud to 9600 and it works!

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
So, got it working today.. It appeared to be just some BAUD settings.. strange one's, for sure, but still..

I've set the com-port in device-management to

baud 115200

8 data bits

parity; nope

1 stopbit

no data transport control

in CF I've set the baud to 9600 and it works!

ama bluetooth için bi şey dememişlerki?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sani denedin mi dizüstünde :vava: birisi çok heves etti cliosu varmış dizel otomatik 2005 model. ona verdim inş geri yollamaz :help: ben kablolusundan bakacam nasılsa navi bağlanmadı ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sani E71 le bağlanmayı başardımda pek bişl gözükmüyor :)

Bağlantı hatasının sebebi arabanın kullandığı protokolden. Ayarlardan bağlantı protolüno pwm yapınca baılandı. Şimdilik bi araç voltajını düzgün ölçtüm :)

Naviyi de eşledim de aynı protokol sorunu ondada vae fordun protokolü yok bendeki yazılımda toyoto ve fiat var 1 2 tane daha var amayemedi onuda çözecem inş.

Sani denedin mi dizüstünde :( birisi çok heves etti cliosu varmış dizel otomatik 2005 model. ona verdim inş geri yollamaz :) ben kablolusundan bakacam nasılsa navi bağlanmadı :p

Bugün denedim, bende de sadece voltajla gps hızını ölçüyor. DTC kod aradı bulamadı. Bağlantı portunu değiştirince bağlantı oldu ama nedense voltaj dışında hiç bir şey göremedim...

2005'te naylonda dizel otomatik mi varmış?

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Bu cihaz PC'de seri port üzerinden bağlantı kuruyor. cihazın PC üzerindeki eşleştirme bağlantısı (ODBII) özelliklerinden hangi COM portuna bağlandığını görebilirsiniz. Touchscan yada benzeri uygulamalarda port ayarını buna göre yapöak lazım.

Ben geçenlerde araç çalışırken MAF sensörü kablosunu çıkardım. Hata kodunu doğru olarak yakaladı ve hata kodunu sildim. Problem olmadı. Hatta bir çok veriyi görsel veya veri olarak görebiliyorsun.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

valla dci otomatik varmış demekki :( adam bilgisayar yazılımını çalıştırdım diyor :)

Mehmet abi sizin arabalarda CAN mı ne protokol sanırım. bilgisayarı denemedim de telefonla navigasyonla 2007 mondeo yeni kasada 40 a yakın değeri gördük :p bizim amacımız daha çık telefon yada navigasyonla araca bağlanmak olduğu için benim işime pek yaradamadı bende başkasına verdim :p bilgisayarla bir sürü değer gözüküyor zaten sanayide kullandıkları programlarda bizdekinin aynısı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Demek vazgeçtin. Bende Çağlar abi'ye vereceğim muhtemelen. Son şansım olan Torque yazılımını da deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Erdem Dertsiz
Demek vazgeçtin. Bende Çağlar abi'ye vereceğim muhtemelen. Son şansım olan Torque yazılımını da deneyeceğim.

Sani konu eski hortlatıcam ama çalıştırabildin mi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani konu eski hortlatıcam ama çalıştırabildin mi.

Clio'mda çalışmadı, aynı cihaz Megane'da çalıştı.

Clio'da muhtemelen cihazın versiyonu eskiydi.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

Eveeet.. bluetooth elm 327'miz geldi..

Naapıyoruz şimdi..

cd'de bunlar var notebook ile çalıştıracağım çünkü henüz bir android li telefonum yok..

Bu konuda tecrübem sıfır, ona göre anlatın..

odb.png

android de birde pcde deniyeceğim.

Erdem sen çalıştırabildin mi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

cd'de bunlar var notebook ile çalıştıracağım çünkü henüz bir android li telefonum yok..

Bu konuda tecrübem sıfır, ona göre anlatın..

Bu konuyu hangi forumda araştırmalıyım arkadaşlar.. internette, aradığım gibi bir bağlantı bulamadım...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Emmi ben biraz araştırdım scanmaster iyi deniliyor. Aleti bilgisayarla eşleştirdikten sonra programı kurcalamaya başla. Cihazın şifresi 6789 ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi ben biraz araştırdım scanmaster iyi deniliyor. Aleti bilgisayarla eşleştirdikten sonra programı kurcalamaya başla. Cihazın şifresi 6789 ;)

Programı buldum.. Forum kelinde varmış... Sağolsun...

Eşleştirmeyi yapabildim mi bilmiyorum...

Notebooktan aygıt ekle dedim. CMX'mi ne öyle bişey buldu, şifresiz etkinleştir dedim ve listeye geldi..

Doğru olarak, notebook ile nasıl eşleştirmeliyim bunu.. (Win7)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Notebook görüyorsa sorun yok ; eşleşmiştir zaten. Bu arada ben win 7 den anlamam :p Zaferrrr :p

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Emmi abi neler yapabildiğini burdan paylaş ki bizde bilelim işe yaracak şeyler varsa alalım bizde.

Tam olarak bu cihazlarla neler yapılabiliyor bizim araçlarda.HAngi veriler görülebiliyor acaba

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tamam Akan... Bakalım akşam üstü deneyeceğim..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bir nokia telefon bir obdscobe programı. Yeter :p

Programları Hakan Tarım a sor derim abi. Ben onun yönlendirmesi ile bi sürü şey buldum ama araca bağlanamadım. Navigasyonun wince si i.in hobe miydi neydi onu bile bulduydum. Forumda mevzuları vardı. Scanmasterın türkçesine bile rastladıydım felan filan. Ama kablolu cihazla bağlamak daha iyi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...