İçeriğe Yönlendir

Bluetooth Elm 327 Obd2 Cihazlar

Mustafa Yenigün

Recommended Posts

Sani Gerşon

Aldık bile, önümüzdeki hafta gelir muhtemelen.

Koparsa canı sağolsun, kablolusunu da alırız :lol2:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sani ses seda yok bizim çinliden :D takip koduda yollamadı. bakalım bekliyoruz :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Valla benim daha 8 günüm var ortalama.

DX 20 günde ulaştırır diyor arkadaşlar...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Valla benim daha 8 günüm var ortalama.

DX 20 günde ulaştırır diyor arkadaşlar...

Hehe, geldiiiii :D

Haftasonuna denerim ben bunu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bu gün sabah geldi benimkide :)

demin denedim beceremedim :D

yani telefonda ve navide denedim tabi bilgisayarı deneyecem daha.

Sani E71 de sen çalıştırabildnim mi senin araçta çalışmadı demişsin ama jaguarı neyle denediniz. ürünün üstünde ledler var. bir led kırmızı o sürekli yanıyor araca bağlan dediğimde diğer ledlerde kıpraşıyor ama E71 e kurduğum obdscobe bağlanamdı. telefon ve navinin bluethoothu buluyor ürünü OBDII diye. tlefonda eşlerken 1234 yazdım navide bir şey yazamadım. tlefonla yada navigasyonla bağlanan var mı şimdi söyleyin bakalım :(

bir dizüstü bulursam onlada deniyecem.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mustafa, ürünün şifresi 6789 :D

aynı yazılım ve cihazla jaguar'a bağlandık.

kırmızı kesinlikle power ışığı. diğerleri read/write olmalı.

telefonunla bir daha dene. Bir de pazar sabahı nasıl teslimat oldu ya?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

hobdrive da da sol alta bi nokta var kırmızıdan sarıya dönüyor bişiler diyor hata veriyor. sanırım bağlantı için ora yeşil olmalıymış nette gördüklerim öyle.

Mustafa, ürünün şifresi 6789 :)

sabahta değil :) 1-2 saat önce yani ben yeni kalkınca sabah gibi oldu :D burası izmit burda her gün teslimat var diye hava atacam da bilmiyorum bende anlam veremedim :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mustafa, ürünün şifresi 6789 :D

Aga 6789 u nereye girdin? bluethotla eşlemek için girdim kabul etmedi 1234 ile eşleniyor e71.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

burdan almadım ama tipi aynı :D eğer eşleme şifresiyle o 1234 benim.

sen aarabada çalışmadı dedi ya o kırmızı dışındaki ledler yandı mı yani okuyup okumadığını yada çalışmadığını nasıl teşhis ettin senin araçta :(

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tam bağlanmaya çalışırken o ledler yanıyor. Sonra duruyorlar ve bağlanmadı diyor.

Ama jaguar'da cem yılmaz deyimiyle efil efil yanıyordu ışıklar veriler alınırken.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

hımm aynı sorun :( yine mi patladı elimizde :D

dizüstünde denedin mi peki yanıda geln cd de programlar vs var ama onlarada bakmak lazım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Ben Android'de Torque ile kullandım cihazı.

Aynı şekilde telefonumda Windows Mobile üzerinden Hobdrive'ın deneme sürümü de bağlandı.

Fakat navigasyona kurduğum Hobdrive deli etti beni. Aslında suç Hobdrive da değil, navigasyonun bluetooth'u cihazı görmüyor bir türlü.

En çok istediğim de bu olduğu için uzun süre deneyip çözemeyince çalışmalara bir süre ara verdim :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sani E71 le bağlanmayı başardımda pek bişl gözükmüyor :)

Bağlantı hatasının sebebi arabanın kullandığı protokolden. Ayarlardan bağlantı protolüno pwm yapınca baılandı. Şimdilik bi araç voltajını düzgün ölçtüm :)

Naviyi de eşledim de aynı protokol sorunu ondada vae fordun protokolü yok bendeki yazılımda toyoto ve fiat var 1 2 tane daha var amayemedi onuda çözecem inş.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

yakıt zımbırtıları için aldım aslında. Lft sft felan ona sarmıştım bir ara lpg yüzünden.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

settings-general setings -prefered protocol

otomatikte bulmadıydı pwm miş fordun nette de okumuştum. bu arda telefonun gps ini aktif edince hızıda gösteriyor :p de hatalı biraz :p

odometer dediği km sayacı değil mi? onun kalibrasyonu vs de var diyor da ona tıklayınca program kapanıyor. :(

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Normal win için biliyorum da CE ile hiç uğraşmadım.

hadi wince yi geçtim :p

bilgisayarda kullanmak için sensörleri ve arıza kayıtlarını göreceğim basit ama full bir program bekliyorum :p

ürümle geln cd de birşeyler var ama pek güzel değiller bi scanmaster ı tuttum :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

2007 mondeoda cayır cayır çalışıyor alet :nazar: benim arabada tek ölçtüğüm voltaj şimdilik :D hafta sonuna dizüstü ayarlamaya çalışıyorum. scanmaterın türkçesini de buldum. evdeki bilgisayar açıyor da araca uzak kalıyorum :flowers:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2007 mondeoda cayır cayır çalışıyor alet :nazar: benim arabada tek ölçtüğüm voltaj şimdilik :D hafta sonuna dizüstü ayarlamaya çalışıyorum. scanmaterın türkçesini de buldum. evdeki bilgisayar açıyor da araca uzak kalıyorum :flowers:

Hayıırlısı, bende haftasonuna dediğin gibi portları değiştirip deneyeceğim.

OBDScope'la da irtibata geçtim, onlar da bunu yapmamı söylediler.

Cihazların ve yazılım çalıştığına ikimizde eminiz artık :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

android telefon buldum torque yi denedim :nazar: tabiki benim arabada çalışmadı protokolü bulamıyor bir türlü :D arkdaşın mondeoda çalıştı ama obdscobe daha güzel bence diğeri cafcaflı ama tepkimesi yavaş ve kullanımı bana göre değil :flowers:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...