İçeriğe Yönlendir

Şimdi Deprem Oldu

Uğraş Özyurt

Recommended Posts

Ayhan Onaran

Çok şiddetli, çok uzun sürdü. Evin duvarları çatlamış. Çıktım şimdi işten, eve gidiyorum. Allah yardımcımız olsun..

Geçmiş olsun kardeş..

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Zeytinburnu besik gibi sallandi..

Tam disardan eve girdim celik kapiyi kapadim,salona baktim salonun kapisi bir saga gitti bir sola ulen oyle boyle degil baya sallandik ve baya korktum..

Aksine celik kapida acilmadi deprem olurken o korkuyla kapiyi tekmeledim lann acilsana diye..

Kapiyla kavga etmedigimiz kalmisti bide.

Cumleten gecmis olsun.. 99 dan sonra ikinci saglam depremdi bence..

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun. Sanırım can ve mal kaybı olmamış. Yüce Allah korusun inşallah.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Bandırmada çok sallandı. avizeler çarpışmaya başlayınca işin ciddiyetini anladım telefonu ve anahatarları alıp attım kendimi aşağı. :(

Herkese geçmiş olsun

Yorum bağlantısı

Çok şiddetli, çok uzun sürdü. Evin duvarları çatlamış. Çıktım şimdi işten, eve gidiyorum. Allah yardımcımız olsun..

Kerem ne durumdasınız? Aradım ama telefonun kapalı

Yorum bağlantısı

Abi geçmiş olsun insallah önemli birsey yoktur.

Arkadaşlar dün akşam Ankara bilenler bilir hava saat 8 civarlarında böyle sapsarı-kırmızı gibi acayip bir renk halini aldı..Aklıma hemen acaba deprem habercisi olabilir mi diye geldi.Kötü birşey olmaz inşallah dedim bu pek hayra alamet değil dedim..Dediğim gibi de deprem olmuş bazı yerlerde. Daha evvelde buna benzer bir görüntü olmuştu ve depremler olmuştu. :(

Geçen hafta Istanbulda da aynı durum oldu. Biz de arkadasimla konuştuk hatta. Aşırı sıcakti hava gece 1-2 gibi ve turuncuydu gökyüzü.

Cumleten geçmiş olsun hepimize. Inşallah can ve mal kaybı yoktur.

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Kerem ne durumdasınız? Aradım ama telefonun kapalı

Bende aradim aramadan kapaniyor lanet telefon.. Deli oldum suan kimseye ulasim sagliyamiyorum.

Avea ya ozel bir durummu bu..

Yorum bağlantısı

Bende aradim aramadan kapaniyor lanet telefon.. Deli oldum suan kimseye ulasim sagliyamiyorum.

Avea ya ozel bir durummu bu..

ben vodafonela heryere ulaştım,zor da olsa.

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun kardeşim.
Yorum bağlantısı

Avcılar Marmara caddesinde bir bina yıkılmış haberini okudum. Ayrıntılarini bilmiyorum. Inşallah kimseye bir sey olmamıştır

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Deprem istanbul da olmuş denilince eyvah dedim. Ama korktuğum gibi değilmiş. Tüm Türkiye'ye geçmiş olsun. Şu sıralar Türkiye üzerinde kara bulutlar dolaşıyor hayırlısı olsun.

Yorum bağlantısı

Avcılar Marmara caddesinde bir bina yıkılmış haberini okudum. Ayrıntılarini bilmiyorum. Inşallah kimseye bir sey olmamıştır

naası yanii, nerde okudun?

Yorum bağlantısı

naası yanii, nerde okudun?

Kız arkadaşım da şimdi söyledi Avcılarda oturuyor. Herkes sokakta orda. Soylentiler varmış birileri konuşmuş. Ne kadar dogrudur henuz bilmiyoruz

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Başta etkilenen arkadaşlar olmak üzere tüm bölge sakinlerine geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Ayrıca bizim Türk milletinin bilinçli davranışına hastayım. Be Kardeşim deprem olmuş kendini dışarıya atmışsin, dışarıya çıkmana rağmen daha binaların dibinde niye durursun ? dışarıya çıkıp göçükten kurtulmanın mantığı nerede kaldı ?

99 depreminde hiç unutmadıgım bir hadiseden bahsetmek istiyorum.

99 depreminde artçı depremlerden biri olduğunda kurtarma ekiplerinden japon ekip sallanma esnasında yukarı katlara çıkıp kaçmaya çalışırken bizim Türkler aşağı katlara inmeye çalışmışlar. Dolayısıyla bina çöktü ve Japonlar daha az zaiyat verdiler. Malesef Türkler vefat etti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Panik yapmaya gerek yok. Oturduğunuz bina yeniyse (2007 ve sonrası) çok korkulacak bir durum olmaz. Bu durumlarda ilk yapılacak iş sakin olmak, panik yapmamaktır. Aksi bir durum, daha kötü sonuçlara yol açar.

6.5 çok şiddetli değil fakat korku yaratır. Allah daha beterinden korusun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Çanakkaleli arkadaşlara ulaşan varmı?

Arkadaşlar epeyce bir sallandik. Allah kimseye göstermesin ama bu sefer gidiyoruz dedirtti. O psikolojide duvarlarin ustunuze geldigini goruyorsunuz. Evde sabit olmayan biblo türü eşyalar falan döküldü. Şükürler olsun şu an bir sıkıntımız yok.

Allah korudu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bir arkadaşımın tayini gökçeadaya çıktı o da bu haftasonu ev falan bakmak için oraya gidecekti. Gökçeadaya inmişler 2 saat sonra deprem olmuş. En çok orda hissedilmiş zaten. Herhangi bir yıkıntı yok dediler.

Yorum bağlantısı
İbrahimcan Gökalp

Burdurda oturan arkadasim bile hissetmis allah korumus gecmis olsun...

Yorum bağlantısı

Hepinize teşekkürler arkadaşlar. İlk duyduğum Keşan ın bir köyünde minare yıkılmış çanakkalede bazı evlerin bacaları, eski evlerin bacaları düşmüş yıkılmış. Keşanlı asker arkadaşım vardı telefonla ulaşamadım bi türlü inşallah herhangi bi sıkıntı program yoktur. Ben de tam o esnada arkadaşı konuşurum telefonda arkadaş deprem olduğunu söyledi eşimi aradım ancak ulaşamadım hatlar kesikti. Daha sonra fabrikanın sabit telefondan aradım ulaştım. zaten deprem korkusu var kendisine panikatak baya korkmuş, birde ayaz var izotonik olmuş ne yapacağını şaşırmış. Hemen işe almadan arabanın anahtarını alıp aşağı inmesi söyledim sonra bende apar topar atladım eve geldim bende. Apartman 15 katlı 6 ncı katında oturuyoruz 99 yılında depremi temelde iken görmüş o yüzden biraz sıkıntılı diye düşünülüyor ama deprem sonrası kapalı garajı doldurarak temeli ekstra sağlamlaştırma çalışması yapılmışlar. Hatta çorluda bulunan üniversitede depremle ilgili bilgi öğretim görevlisi bizim apartmanda oturuyor. Binaların mütahiti ile birlikte. Neyse eve geldim ufak çaplı bir hasar tespit çalışması yaptım. Duvarlar alçı sıva olduğundan özellikle geniş yüzeylerde sıva çatlaması ve kolon kiriş birleşim yerinde hafif sıva çatlamaları meydana gelmiş. Evin dışı geçen sene mantolama yapıldığından herhangi bir çatlak yada gözle görülür bir sıkıntı yok. Çok şükür bir problem yok Allah herkesin yardımcısı olsun.

Deprem sonrası bölgedeki herkes kendini dışarı atmış, Allah ın hikmeti şu anda bardaktan boşalırcasına bir yağmur yağıyor kapalı yer bulan sığınmış onu bulamayanlar şakır şakır ısanıyorlar. :(

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...