İçeriğe Yönlendir

Explorer Bulunamayan Direksiyon Vibrasyonu Ve Sesi

Yiğit Hakan Ünlü

Recommended Posts

Guest Hakan Tar?m

Hakan TARIM

Yiğit Hakan

Mehmet Alyaprak

Mustafa Mermertaş

O bu şu derken geçiyoruz abi :spiteful:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Dur dur abi 5. bulacağım sana :) Bir tane 98 alan biri vardı ağbi yazıyor devamlı o da dahil olunca 5 işte :p

Edit : Emre Olgum ;)

Yorum bağlantısı
Yiğit Hakan Ünlü

Emre olgun sanıırm

Emre Olgum 'muş

Ercan yıldız 6 ettik

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emre olgun sanıırm

Emre Olgum 'muş

Ercan yıldız 6 ettik

Yapma yaav.. :) Ben Dörtte kalırsınız sanıyordum. ;)

Yorum bağlantısı
Yiğit Hakan Ünlü

6 dan da fazlayız.Biraz daha kurcalasak 10U bulacaz sanıırm.

Yorum bağlantısı
Alptekin Hacisalihoglu

Hakan TARIM

Yiğit Hakan

Mehmet Alyaprak

Mustafa Mermertaş

Emre Olgum

Ercan yıldız

Alptekin Hacisalihoglu

;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Alyaprak
Hakan TARIM

Yiğit Hakan

Mehmet Alyaprak

Mustafa Mermertaş

O bu şu derken geçiyoruz abi :)

Hakan abi duygulandim ya cinarim bana fark sagladi ne kadar guzel birsey :D parmakla gosterilen insanlardan oldum :D:) bu arada abi birde Goktug Yeli vardi galiba..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yiğit Hakan Ünlü

Konu başlığında yazdığım gibi ses vede kasılma direksiyondan değil difransiyeldenmiş.Difransiyel yağının değişimi vede içinde konan bir katkı sayesinde kasılmayı vede gelen ses kesildi.

Yorum bağlantısı
Yiğit Hakan Ünlü

Saol Mustafa abi.Neler yaptık sesi kesmek için.Shifter motoru arızalı dendi.Ön şaftı söküp kullandım.Yok transfer kutusunda arıza var dendi.Oysa sorun çok basit bir yağ değişimi ve katkı ile çözüldü.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emre Olgum

öncelikle herkese merhaba uzun zamandır forumda paylaşım yapamıyordum ailevi nedenlerden dolayı

bu konu başlığını görünce tabiri caiz ise hemen atladım

çünkü aynı sorun bende de var direksiyonu tam sağ ve sola çevirirken bir titteme ve araçtan yüksek bir ses ile vuğultu geliyor ve vibrasyon yapıyor

aracın direksiyon kutusundan dediler tamir ettirdim ses geçmedi

aracın direksiyon pompasından dediler değiştirdim geçmedi

hakan tarım ağbinin dediği gibi ustasız kalmaktansa parasız kalmak daha iyiymiş

uzun lafın kısası bi ton param gitti ve ses gitmedi aynen devam ediyor

bakalım şimdi birde difransiyel yağını değiştirelim bu sefer belki geçer

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Olgum

aracımın difransiyel yağını değiştirdim ama ses kesilmedi

yiğit beyin yapyığı gibi ön şaftı söktürdüm malesef direksiyondan gelen ses kesilmedi

ama sorun tam olarak kesinleşti

aracımın direksiyon pompasında kaçak yok ama direksiyon pompasının basıncı yetersiz çıktı

basıncı tam veremediği için zorlanıyor ve bu zorlama ses yapıyor

bu arada aracımın torsiyon çubuklarını sıktırdım aracımın önü abartısız 5-6 cm kalktı sonra bir makasçıya gittim makaslara eğim vererek öne eşitledim

aracım şimdi 6cm daha yükek

yardımcı olan tüm ağbilerime saygılar

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Geçmiş olsun Emre bey :i-ih: Lakin arka makaslara eğim verip kaldırmaktan ziyade makav ilave işlemi veyahut makasların veyahut aşağıdaki resimde bulunan parça ile makasların araca bağlantı yerlerine ek yapsaydınız daha sağlıklı olurdu.

Bir de virajlarda daha dikkatli olmayı ve yavaşlamayı unutmayın. Arka taraf çok savrulacak :blink:

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

hakan ağbi ilgi alakan için teşekkür ederim

senin söylediğini makasçı da söyledi bana makaslara kavis verip kaldırmaktansa makas ilave edelim dedi

şimdi senin dediğin gibi eski haline getirip makas yada o parçadan ilave ettiricem

bilenlerin sözünü dinlemek lazım

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Bir de daimi yükseklik ayarı var bizim araçlarda, inşaAllah o sorun çıkarmaz. Ben arkayı biraz düşürmek istiyorum elim varmıyor o yüzden :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Öndeki işlemi anlamadım :lol2: , arka makas ile oynanması ilginç olmuş. Ancak ileride birşeylerin ters gideceği hissiyatım olduğunu söyleyeyim.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Abi bu daimi yükseklik ayarının fişini çeksek de aşşada kalsı arkası olur mu? :lol2: Benimkinin mıçı biraz havada da :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mıçın tam alçalır, akabinde amortisör körüğün patlar, yani çek gitsin fişini :unsure2: ekonomiye can ver, al-ver......

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...