İçeriğe Yönlendir

Yeni Focus C Max 1.6 Ecoboost 180 Bg

Fatih Akbıyık

Recommended Posts

Fatih Mehmet Uslu

Hazır ecoboostların tüketimiyle ilgili bi başlık varken ben de 1.0 ecoboostla ilgili bi tüketim bilgisi vereyim. 3000 km kullandım aldığımdan bu yana. Kullanımım genelde tam anlamıyla karışık tüketim. Arada bir sincan-gölbaşı arası uzun yol, kalanı gölbaşı kızılay ve tunus caddesi civarı şehir içiydi. 4 kez fulledim sanırım şu ana kadar ortalama tüketimim 6,9 u geçmedi. Tamamen uzun yolda 5,1 lere kadar çok rahat düşüyor.

Yorum bağlantısı

Bu gün anahtarı birine verdim gelmezsem çocuğu okula götür diye. Bi geldim arabanın bagajı açık, camlar açık, şaşırdım tabi. Çocuğa kızdım neden açık bunlar diye. Ben hiç ellemedim valla hep cebimdeydi anahtar dedi. Sonra anladım ki cebinde basılı kalmış bagaj açılmış. Camların kumandadan kapandığını biliyordum ama açıldığını bilmiyordum. Öğrenmiş oldum.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
Şu anda yakıt tüketimim 7,8 lt. Süper.

Necati Bey gerçekten güzel değer, ortalama hızınızı merak ettim yazabilirmisiniz.

Yorum bağlantısı

Necati Bey gerçekten güzel değer, ortalama hızınızı merak ettim yazabilirmisiniz.

Nereden bakıyoruz ona. Dün yazılım yeniledik değerler silindi ama. Bu değerlere kendim bile inanamıyorum.Birisi bana dese inanmazdım vallahi. Zaten aylık kullanımım 500-600 km. Günlük 10-15 km oğlumu bırakıyorum çokta şehir içi sayılmaz. Sakin kullanıyorum zaten.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Nereden bakıyoruz ona. Dün yazılım yeniledik değerler silindi ama. Bu değerlere kendim bile inanamıyorum.Birisi bana dese inanmazdım vallahi. Zaten aylık kullanımım 500-600 km. Günlük 10-15 km oğlumu bırakıyorum çokta şehir içi sayılmaz. Sakin kullanıyorum zaten.

Menüden yakıt bilgilerinin olduğu olduğu yerden sırasıyla giderseniz çıkacaktır.Çok trafikte kullanmasanız bile 180 bg bi araç için iyi değerler yinede.

Yorum bağlantısı

Menüden yakıt bilgilerinin olduğu olduğu yerden sırasıyla giderseniz çıkacaktır.Çok trafikte kullanmasanız bile 180 bg bi araç için iyi değerler yinede.

Abi ecoboost'un özelliği işte. Almadan önce çok kaygım vardı. Yakıtın yanında konfor ve donanım o kadar iyi ki qaşhqai diye direten hanım bile iyi ki bunu almışız dedi :D

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...
Ahmetcan Yiğit

180 bg ecoboost motor hızlanma acısından ve sürat bakımından bilgi verebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Anlatılmaz yasanır :)

Denemek isterim :) Aydın'dan İzmir'e dönerken yanyana başladık sonra kayboldu :D

Yorum bağlantısı
emin efe egehan

Eski ford çalışanı olarak özetlemek gerekirse öncelikle kullanım profiliniz çok önemli sakin sürüş sitilinde kullanırsanız Örnek İstanbul şehir içinde 8 lt yakar ancak çoğu kimse hoyratça 182 hp nin verdiği ateşle ilk üç vitesi red line girek kullanıp sonrada çok yakıyor demek cahillik olur ki, dışarıda ecoboost u bilmeyen kişiler ooo 180 hp deli yakar diye ilk hevesle cevap versede örneklemek şu şekilde 1.6 125 hp lik atmosferik focus la gidiyorsunuz sizin de ortalama süretiniz her ikisinde de şehir içi 80- 100 km olsun kalkışdan itibaren sakin kullanış formatında atmosferik motorda vitesleri hızlanmada 3000 devir civarı atarken aynı sakinlikde aynı süre zarfında ecoboostla 2000 devir civarı atıyorsunuzki alt devirde aldığınız 240 nm tork sizi cok cok yetiyor basit mantıkla baktınızda devir sayısı hangısının yuksek , duşuk devirde olan araç daha az yakacaktır. birde uzun yolda yakıtın ortalamalarda yakmanız performanslı ecoboostla atmosferık focus arasında da fark var örnek 180 km sabit hızla 6 vitesin verdiği vites aralığı ile sabit gazla 8 litrelerde yakmanız mümkün, atmosterik motor 125 hp nın 5 vites de 180 km süratla yakacanız yakıt kesinlikle bir olmaz. c-max ecoboost dada yakıt 8 litre civarıdır. unutmayalım dışarda kişiler karşılastırmada şu hataya düşmekte aynı sürat ve aynı zamanlama oranında araçları test edilip ona göre yakıt tüketimleri karşılaştırın ecoboost daha ekonomik olduğunu göreceksiniz.  ( şunuda unutmadan söylemek isterim kullanılan yağ çok önemli ve mümkünse 15 binlik bakım aralığında 7000 km bir filtre değiştirmenizi tavsiye ederiz. mesala size örnek 1.0 ecoboost focusun yağı fabrika tarafından özel olarak kullanılması gerekmekte oda castrol 5-20 dir ve ford için üretilmekte 5 litrelik kutusunda satış fiyatı 250 tl dir, her 50.000 km de kurum temizliğini tavsiye ederiz türkiye de ki yakıt kalitesinin verimsizliğinden dolayı oluşan kurumlaşmadan dolayı tavsiyedir. )

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

ecoboost 1.6 182 ps motor candır eger şehir içi sakin kullanırsan 7-8lt yakıyor ama arkadaşın dedigi gibi 182 ps devamli seni tetikliyor redline seri kullanırsan 11-12 lt rahat yakıyor :) son hız olarakta 240 ile 6ci viteste daha 4500 devir gibi bi devirde ulaşıyor soluksuz rahat bi şekilde

eski bir c-max ecoboost titanium-x sahibi olarak en güzel en zevk aldıgım tarafı ışıklarda kalkışlarda oluyordu otobanda yada... çogu insan bilmiyor ecoboost motoru ve küçümsüyor kalkışta otobanda bir çok bmw mercedes tokatlamıştım zamanında =))

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...