İçeriğe Yönlendir

Ölen Komşuluk;

Gürkan Özcan

Recommended Posts

Gürkan Özcan

Hepinize iyi günler inanın şuan inanılmaz sinirliyim ve yardıma ihtiyacım var oturduğum apartmanın bir otoparkı var (kapısında park yapılmaz levhası vs. yok) karşı komşum 2 senedir arabasını sürekli bizim otoparkın önüne koyar (kendisi işten 5,6 gibi gelir sokakta boş yerler olmasına rağmen evinin önünde olsun diye oraya park eder) ve tüm otoparkı kullanılamaz hale getirir kendisini ben ve diğer apartman sakinleri defalarca uyarmasına rağmen gene aynı şeye devam etti bende en son polisi aradım ve gelip ceza yazdılar bugün ise sabahtan belediyeye gitmiş otopark girişi diye birşey olmadığını istediği yere park edebileceğini iddaa ederken sabah zilimizi çalmış her akşam inadına oraya park edeceğini ve ceza yazdırmamız halinde o cezaların da bizim aleyhimize işleyeceğini iddaa etmiş daha da kötüsü bu konuşmaları annemle yapmış ve bağıırarak yapmış size sorum ben bu konuda ne yapabilirim otoparkın önüne nasıl park etmesini engelliyebilirim lanet olsun park etsin diyeceğim herşeyi geçtim apartmanda her an havale nöbeti geçirebilecek 2 tane yeğenim oturuyor yani arabanın elimin altında olması gerekiyor ve gece geç geldiğim için otopark ın önü kapalıyken yer bulamıyorum... kanun bu konuda ne diyor hakikaten istediği gibi otoparkı kapayabilir mi ? Teşekkür ederim cevaplarınız için

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Sulh ile uslanmayını etmeli tekdir , tekdir ile uslanyanın hakkı kötektir.

Yorum bağlantısı
Serap Tapan

Cezaları size mi rücu edecekmiş,ilginç insan modeli,siz tavrınızdan ödün vermeyin bence, o park ettikçe siz polisi çağırın,madem sizi böyle haksız şekilde tehdit ediyor,böyle insanlara para ile haddini bildireceksin,doğru yoldasınız,

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Maalesef bazı insanlar laftan anlamıyor, ama haklı iken sinirlenip haksız duruma düşmeyin bence.

Bildiğim kadarıyla, apartmanınıza ait mimarı projede otopark olarak belirlenmemiş bölgelere park edilmesine kanuni olarak itiraz edebilirsiniz.

Otoparkın yetersiz olması durumunda, apartman sakinleri yönetim toplantısında karar alarak, apartmana ait bazı boş alanları da otopark olarak kabul edebilir ama bunun da yasal geçerliliğinin olması için mimarı projeye de işlenmesi gerekiyor diye biliyorum. Zaten otopark kapısı da, muhtemelen park edilebilecek bir bölge olarak belirlenmemiştir.

Yorum bağlantısı
Gürkan Özcan
cezaları sizemi rücu edecekmiş,ilginç insan modeli.siz tavrınızdan ödün vermeyin bence, o park ettikçe siz polisi çağırın,madem sizi böyle haksız şekilde tehdit edio,böyle insanlara para ile haddini bildireceksin,doğru yoldasınız,

İşin ilginç yanı o sabah ben uyanık olcaktım da bir soracaktım kendi plakasına yazılan cezayı nasıl bana ödeteceğini

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bizde de benzer sorun vardı. Zincir vs gibi şeylerle çeviremeyecek pozisyonda idi yol kenarı olduğu için. Apartmanı yapan müteahhit belediyeye zamanında bilmem ne vergisi ödeyip o alanı park yeri olarak tescil ettirmiş. Dışardan parkeden oluyordu kaçak. Özellikle karşı apartmandan 3-4 defa polise ceza yazdırma ve aracı çektirmeden sonra kimse parketmiyor artık uzun süreli.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Otopark kavgası bizdede var iki apartmanla bizim kapının önü ortak park alanı var ama girişi çıkışı kapatan çok dengesiz insanlar var bende bir kaç kez bağırdım çağırdım ama nafile bir gün yine park etmişti 2 araba tanımıyorum etmiyorum çıkamadım fıttırdım dalacaktım arabalara ama neyse kendimi tuttum. apartmanda 4 dairemiz var 2 aracımız var ama 2 arabayı park edecek yerimiz doğru düzgün bulamıyoruz dün yine sokağa park etmiştim

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Gıcık bir durum.Apartmanda yönetici varsa bir toplantı isteyin ve görüşülecek konuları ilan panosuna yazmasını sağlayın.Zaten diğer apartman sakinleride sizinle aynı fikirdeyse ortak bir karar alın yönetimle birlikte.Bu karara uymak zorunda yine uymazsa ya mahkemeye vereceksiniz yada....

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Dayak, kötek gereksiz. O çeksin siz polise cezayı yazdırın. Gece yarısı çıkmam gerekiyor diye basın ziline. Açmazsa çektirin arabasını. Böyle tehditkar konuşmalarını da polise bildirin. Huzuru kaçırmak, civarın ahengini bozmaktan bir ayar çekerler. Kuzu gibi olur kuzu.

Bunun dışında yapmaya çalıştığınız her şey sizin ve ailenizin huzurunu daha çok kaçıracak olaylara sebebiyet verecektir. Unutmayınız.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

bence dövmek çok iyi olurdu ama haksız duruma düşersiniz, onun yerine;

-Cezayı size ödetemez böyle birşey yok, cezayı polis uygunsuz ise keser eğer cezanın doğruluğu hakkında şüphe varsa polis verir hesabını, ancak kapıya gelip tehtit etmek direkt adli bir olaydır en kısa zamanda suç duyurusunda bulunmanızı ve polis çağırmak yerine emniyet müdürlüğünde işlem yaptırmanızı öneririm ilerde olası bir tartışma durumunda sizin mağdur görünebilmenizi için iyi olur, zaten savcılık tahkikat başladığı zaman ormanda yaşamadığını anlayacaktır ayıoğlu ayı.

Birde cadde üzerindeki esnafın, cadde otoparkını kendi dükkanının bir parçası sanarak oraya dükkandakinden fazla mal yığması sonucu park sorunu yaşanıyor.Geçen akşam iş çıkışı arabamı bulamadım.Adam dükkandaki Yorganı , yatağı, kanepeyi, koltuğu ,halıyı malıyı etrafına dizmiş arabanın.10 dakika araba aradım.Birde pişkin pişkin buraya bir daha park etme demez mi? Ankara imar yönetmeliği derki : cephesinin yola mesafesi 10 metreden daha yakın olan dükkanların kullanım alanı, buluduğu binanın saçak hizası kadardır der.10 metreden daha uzak olanlar içinde 2,5 metre otopark yanaşma sınırı vardır.Orayıda sadece otopark olarak kullanabilir..

Konutlarda yola 5 metre mesafeye kadar park edilemez.En az 7 metre olması lazım.Yol kenarında Büyükşehirin belirlediği Otopark celpleri yoksa eğer zaten yol kenarına park etmek yasak.

Anklara Elmadağ da zemin katta oturan bir vatandaş, Diğer bir vatandaşın akşam evinin önüne park etmesi sonucu odasında giren far ışığı yüzünden sinirlenerek , adamın oracıkta boğazını kesiverdi.

Sıcakların giderek arttığı bu günlerde insanlarında beyni yanıyor.Böyle dangalaklarla karşılştığımzdfa Allah hepimize bol bol sabır versin demekten başka bir şey kalmıyor.

Zabıtaya şikayet edebilirsiniz, zabıta dilekçe ile şikayet alınca mutlaka işlem yapıyor.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

-Cezayı size ödetemez böyle birşey yok, cezayı polis uygunsuz ise keser eğer cezanın doğruluğu hakkında şüphe varsa polis verir hesabını, ancak kapıya gelip tehtit etmek direkt adli bir olaydır en kısa zamanda suç duyurusunda bulunmanızı ve polis çağırmak yerine emniyet müdürlüğünde işlem yaptırmanızı öneririm ilerde olası bir tartışma durumunda sizin mağdur görünebilmenizi için iyi olur, zaten savcılık tahkikat başladığı zaman ormanda yaşamadığını anlayacaktır ayıoğlu ayı.

Zabıtaya şikayet edebilirsiniz, zabıta dilekçe ile şikayet alınca mutlaka işlem yapıyor.

+1

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Dayak, kötek gereksiz. O çeksin siz polise cezayı yazdırın. Gece yarısı cıkmam gerekiyor diye basın ziline. Açmazsa çektirin arabasını. Böyle tehditkar konuşmalarını da polise bildirin. Huzuru kaçırmak, civarın ahengini bozmaktan bi ayar çekerler. Kuzu gibi olur kuzu.

Bunun dışında yapmaya çalıştığınız her şey sizin ve ailenizin huzurunu daha cok kaçıracak olaylara sebebiyet verecektir. Unutmayınız.

+1907

Yorum bağlantısı
Hüseyin Palaz

+1

Tamamen Hüseyin beyin dediği gibi haklı durumdayken haksız yere düşmeyin kesilen cezaların dönüşü sizi bağlamaz tamamen emniyet sorumludur.İzahınıda onlar yapacaktır gereksiz yere ceza yazılmaz muhtemelen yasaklı bölgede olduğu için işleme tabi tutmuşlar o şahıs sizin sabrınızı zorlamasına aldırmayın çağırın polisi yazdırın cezayı olmadı savcılığa suç duyurusunda bulunun ilerde olabilecek tatsız bir durumda bütün suç karşı tarafa nakledilecektir rahat olun sabırlı olun öfkenize yenilmeyin

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sprey şeklinde satılan havayla temas ettiği anda şişip tüm boşlukları doldurarak kabaran köpükler var alın bitane gece aracın kapılarına kaputun aralıklarına bagaj kapağının aralıklarına sıkın sonra jant aralarından balataların olduğu kısma depo kapağının etrafına bol bol sıkın madem çekmiyor arabasını böyle mafya gibi tehditlerde falan bulunuyor hak etmiş artık. Hiç çekemesin aracını :flowers:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Benim anladığım kadarıyla bu şahış karşı binada oturuyor ve sizin otopark girişinizi kapatıyor...Böyle bir durumda levha yaptırarak otopark önüne park yapılmaması için uyarı levhası diktirin.Tabii bunu yönetim olarak yaptırın.Buna rağmen yine gelip girişi kapatıyorsa siz her türlü haklı çıkarsınız.Ancak bu şahıs sizin o bölgenin otopark olmadığını,sonradan kitabına uydurulduğunu falan biliyorsa bu şekilde davranıyor olabilir.Sizin binanın projesine bakmak lazım gerçekten o bölüm otopark mı?...

Yorum bağlantısı
Gürkan Özcan

Cevaplar için teşekkür ederim bakalım bu gece park ederse gene bir çaresine bakacağız adam direk otopak kapısının önüne yatay olarak yola park ediyor oraya zincir çekme şanşımız zaten yok arabasına bir zarar vermekten çekiniyorum misilleme yapar arabama bir zarar verirse o zaman kendimi tutamam çok daha büyük olaylar olur ancak o kadar çok canım sıkıldı ki ailemle görüşüp evi satıp taşınmayı bile düşündüm ki 21 yıldır aynı evde yaşıyorum doğduğum ev artık düşünü ne durumdayım mekanın resimlerini de akşam ekleyeceğim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Lastiklerini indirin, bi sabah işe gidemesin arabayla anlar derdinizi.

Ayrıca 155'e şikayet edip yasak yere parktan çektirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Araca polis ceza yazdığına göre koyduğu yer yol üzeri ve park girişini kapattığı için aracı çektirebilirsiniz,yine koymaya devam ederse polis karakoluna gidip park girişini kapattığı için şikayetçi olabilirsiniz ve mahkemeye verebilirsiniz veya savcılığa park girişini engellediğini ve tehdit ettiğini bildirerek suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Yakında bende binamızın bahçesine akşamları parkeden yabancı araçların fotoğraflarını çekip,savcılığa işgal suçundan dilekçe vereceğim.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Elin adamı ile tantanaya gerek yok :flowers:

1.burada

2.burada

Bunları inceleyin, kimsenin ağız kokusunu çekmeyin, benzer ürünler var internette, park bariyer sistemi yazın inceleyin dışarda da satan yerler vardır muhtemelen,ayrıca kimseyle aynı seviyeye inip de haklı iken haksız konuma düşmeyin. Siz alın böyle bir şey gerisini o düşünsün. :)

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

Anladığım kadarıyla bu adam gıcıklığına yapıyor. O halde, gece tenhada yakalayıp önce bir güzel ıslatacaksınız kim olduğunuzu belli etmeden. Gece 3-4 gibi lastikleri de indirebilirsiniz. Hatta vakit bolsa lastiklerin tamamını götürebilirsiniz bile. Tabii bunları yaparken parmak izi gibi takip edilebilir izler bırakmayın. :) Kimden olduğunu nereden bilecek hıyarağası? O tip insanlar laftan anlamaz. Yabancı birinin annesine bağıracak kadar öküzse, dayak yemekten başkası onun kaşıntısını almaz. Bu birinci ve insanı en rahatlatan yol.

İkinci yol; ne zaman parkederse polisi arayın, ceza yazdırın. Cezalar bezdirir umarım. Ama bu defa da sizin arabalarınıza zarar vermeye kalkabilir, öküzlük oranına bağlı.

Tatlı dili denemiştin değil mi? :)

Osman'ın söylediği ikinci bağlantıdaki ürün güzelmiş. O da denenebilir. :)

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Bazı insanlar vardır, yetişme tarzı, kültürü, algısı kavga ve edepsizlik üzerine kuruludur. Normal davranışı pasiflik, güzel sözle uyarmayı ise korkaklık olarak düşünür. Herkesi kendi dünyasında değerlendirdiği için bağırıp çağırmak normal gelir bu tiplere. Gidilecek son noktada bir taraf hastane, bir taraf hapisane gibi gözüküyorsa, misilleme konusu iki kere düşünülmeli.

Aracını yanlış parkeden bu sosyal kurallara uyma özürlü kişi anladığım kadarı ile sadece sizi değil, tüm apartmanı mağdur ediyor. Yöneticinizin resmi sıfatla tekrar konuşması, gerekirse apartmanın erkekleri olarak topluca bir görüşmeye çağırmakta fayda var. Sizin park yeriniz resmiyet taşımıyorsa bile, polis size ceza yazmayıp, bu kişinin aracına yazıyorsa yasalara aykırı bir durumunuz yok demek ki.

Bu kişi ile bireysel olarak muhattap olmayın, kendinizi de eli kolu bağlı hissetmeyin. Onun seviyesizliğine inmek zorunda değisiniz. Evi de değiştirmeyin. Allah'a havale edin. Ben bu gibi durumlarda kendine hakim olanın her zaman kazandığına şahit olmuşumdur. Aracına zarar verseniz sizin içiniz yine rahat etmez yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile. Bu nedenle kendinizi huzursuz edecek bir eylemde bulunmayın.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Aynı şeyi her yaptığında polisi arayın. Gelip işlem yapsınlar, ceza kessinler veya görünüp gitsinler. Zaten 2.veya 3.seferde artık polis de yeter diyecektir. Karşı tarafı ciddi şekilde uyaracaktır. Tekrarlanmayacaktır. Ancak bunlar olurken aracınıza iyi bakın. Mümkünse güvenlik kamerası gibi bir tertibatla geceleri aracınızı kayıt altına alın. Büyük ihtimalle bir karşı hareket gelecektir. Yukarıda şakayla karışık size yapın denilen şeyleri karşı taraf yapacaktır. Yaparsa da şu anda yaşadığınız bu can sıkıntınızın öcünü alırsınız. Reaktif olmayın proaktif olun. Düşünerek hareket edin. Koz AS çıkmadan PAPAZ'ı oyuna sürmeyin.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Geçmiş olsun, hiç riske girmeyin, park ettiği an polisi arayın, çektirsin cezayı da yesin, bu arada pusuda bekleyin aracınıza birşey yapmaya kalkarsa video ya çekerek suç üstü yapın ve mahkemeye verin, aklı başına gelene kadar bu işe devam edin, eğer apartman sakinleri desteklerse galiba evini bile sattırıp d. gitmesini sağlayabilirisiniz diye biliyorum, sakın siz onun aracına vs. bir şey yapmayın, asla açık vermeyin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...