İçeriğe Yönlendir

Ölen Komşuluk;

Gürkan Özcan

Recommended Posts

Ayhan Şentürk

Apartmanın otoparkında buluşma düzenleyelim. 100 tane Ford'un her yeri doldurduğunu görünce ne yapacak merak ediyorum :flowers:

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
.Szide apartman olarak birlik olun.

Birlikten güç doğar, yalnız zor. Bence apartman olarak o kişiye karşı teşkilatlanın :D

Yorum bağlantısı
Gürkan Özcan
Otomobilinize kasko yaptırın.

Abi kaskosu var da ufacık bir yeri bile çizilse canımdan can gider oturur ağlarım olay maddiyat değil bu arada dayanamadım az önce evin önünden geçtim henüz daha park eden yok sanırım apartman sakinleri nöbet bekliyorlar bakalım işten çıkınca aracımı park edebilecekmiyim yoksa gene paralı otoparka bırakıp yürümek zorundamı kalacağım :lol2:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

2 yıla kadar olan tüm suçlar ilkinde af oluyor olması lazım kardeşim. Bu ülkede bıçak gösterip gasp etmek suç değil anca o bıçağı sana sokarsa gaspa giriyor !!! Şiddet kötü bir şey ama sonradan insan üzülüyor vicdanlı adam işi değil adam dövmek :blush:

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Birlikten güç doğar, yalnız zor. Bence apartman olarak o kişiye karşı teşkilatlanın :blush:

O kadar kişi gitse araba anahtarlarıyla kumlama yapılır şahsın arabasına :i-ih: Çağlar abide boyar ondan sonra :D

siz arabayı içeri alın,gecenin dördünde yıkın etrafı zile basın çek diye ,polisi arayın hastaneye gitmem lazım diye polis gelsin çektirsin... Can sıkıcı bir durum Maltepe'de biri de üzerime yürümüştü bir daha buraya park etmeyeceksin diye dengesizler çok ... Birde Mertcan bilir hatırlar Kadıköy'de park yeri yüzünden biri saldırdı bana yumruk falan attı birkaç ay önce .. Dikkatli olun o yüzden...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bu yüzden ufak illeri çok seviyorum mesela benim evim ara sokakta müstakil bir ev karşı komşumun İzmir den oğlu geliyor bazen o rahatça koysun arabasını sıkıntı olmasın diye ben başka yere koyuyorum aracımı bir ara çaprazdaki komşunun önüne park etmek zorunda kalmıştım her arabaya binmek için kapıyı açtığımda cama fırlardı kim arabayla uğraşan diye haftasonu bir başka komşumuzun düğünü vardı misafirleri park yeri aramasın diye ben başka yere koydum yine arabamı Isparta'nın genelinde bu durum hakimdir tabi zamanla buralarda yozlaşıyor ama yinede elimizden geldiğince komşuluk ruhunu kaybetmiyoruz buralarda :nazar:

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

aman arkadaşlar dövmek etmek nelerden bahsediyosunuz Can'ın dediği gibi kolay şeyler değil... madem artık iş o raddeye geldiysede ulu orta olacak iş değil murat hocama hak veriyorum burda da...

Yorum bağlantısı
Gürkan Özcan

Abi beni uyuz eden adama defalarca söyledim kardeşim sen saat 6 da işten geliyorsun o saatte sokak boş oluyor böyle yapma diyorum adam arabası evinin önünde olsun diye geliyor buraya koyuyor ben geliyorum gece en erken 2 de el insaf yahu şirket arabası varken gene fazla ses etmiyordum gidiyordum başka yere koyuyordum ama kendi arabama kıyamıyorum gidiyorum katlı otoparka ordan eve yürüyorum neymiş arabam varmış? neymiş otoparklı aparmanda oturuyormuşum tabii canım? birde 12 saatten fazla kalırsa uyanamazsam hayde 10 lira park ücereti ne için beyfendi evinin önüne park etsin diye neyse sanırım bu gece evde yoklardı otoparkın önü boştu girdik resimleride çektim ama pc'ye atamadım yarın(bugün) atarım sanırım şu yaşadığım strese bakarmısınız ya o da yetmezmiş gibi adamın anneme bağırması aklıma geldikçe zor tutuyorum kendimi :nazar:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Arkadaşlar Adam dövmek nekadar kolay sanıyorsunuz siz yaa bir şikayet etsinde sizi Taksirli adam yaralama suçundan Karakola bir alının sonrasında Bir güzel nöbetci polisler tarafından eşşek sudan gelinceye kadar sevgi görün ardından Nöbetci savcılığa bir çıkın Ozaman anlarsınız nedemek istediğimi Bende Çok dövüşkendim taki bunlar Başıma gelinceye Kadar Gasp amaçlı bıcak çekeni dövdüm diye başıma geldi bunlar 30 un üzerinde sabıkası olan adam kıymete bindi Nerdeyse Benimde sabıkam olucaktı Allah korudu .

Adam dövmek çok kolay ama . . .

Can'ım, tenhada, tenhada... Bilirsin bu işleri. Kim dövdüye gidecek... Şüphelense ble ispatlayamaz. Kanıtlanmamış suç, suç değildir. :nazar:

2 yıla kadar olan tüm suçlar ilkinde af oluyor olması lazım kardeşim. Bu ülkede bıçak gösterip gasp etmek suç değil anca o bıçağı sana sokarsa gaspa giriyor !!! Şiddet kötü bir şey ama sonradan insan üzülüor vijdanlı adam işi değil adam dövmek :)

Vicdanım tertemiz Süha; hiç kullanmadım ki. :p:)

Bakın, bu adam bu işi kıllığına, gıcıklığına yapıyor. Türkiye'de bunun şu anda tek çaresi adamı bir taraflarını kırmadan ıslatmaktır. Ben bunu bilir bunu söylerim. Ha, çok kavga eden, kavga çıkaran biri değilimdir. Aslında sakin bile sayılabilirim. Ama kavga kaçınılmaz hale geldiğinde de yapacak başka bir şey kalmıyor. :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Hayır Kanka oo iş öyle olmuyor Malesef 12 ay hapis cezası veriliyor ve duruşmalara katılman göz önünde bulundurularak cezada 2 ay düşüme gidiliyor 10 aya iniyor 10 aya inen ceza 11.800 TL para cezasına cevriliyor 5 Yıl içinde başka bir suç işlemez ise sabıkası siliniyor işler ise kalıyor :bambam2: ,Cevremde yaşanmış bir olay şuan davası temyizde Malum kişiyi sende tanıyorsun kanka ;) Benim olayda nöbetci savcılığa çıkmadan olayı gören taksicinin gelmesi ile yırtmak sureti ile kurtulmuş birisi olarak şükürler olsun diyorum

Ben evime giren hırsızı dövdüm, adam yaralamaktan bana kamu davası açıldı, hırsızın üzerinden birşey çıkmayınca suç olmuyor sadece teşebbüs oluyor.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Arkadaşlar sizlere hiç yakıştıramıyorum. Adam zaten sinirli siz de yok dövün, kafasını kırın, lastiğini patlatın, anahtarla kumlayın, sileceğini kırın. Ya napıyorsunuz? Ben şaka söylediğinizi farz ediyorum. Hepiniz aklı başında adamlarsınız. Adam size uysa herifi dövecek sonra cümbür cemaat karakola alacaklar sizi tek tek toplayıp. Planlı pusudan.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Adamı döv diyen arkadaşlara güzel bir atasözümüzü hatırlatmak istiyorum: El yumruğu yemeyen,kendininkini balyoz sanırmış..

Yorum bağlantısı
Akan Belen
Adamı döv diyen arkadaşlara güzel bir atasözümüzü hatırlatmak istiyorum: El yumruğu yemeyen,kendininkini balyoz sanırmış..

:bambam2:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

El yumruğu yedik Fatih'çim, bu yüzden kendimizinkinin ne olduğunu biliyoruz. :bambam2:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
El yumruğu yedik Fatih'çim, bu yüzden kendimizinkinin ne olduğunu biliyoruz. :p

eksi boksör :) yada eski boksör

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

bahsedilen yere komşularınızdan biri o saatlerde konuçlanması yada 2. araç edinilip orada sabitlenmesi en güzel çözüm gibi. orayı boş bırakmayın bence. her sitede yaşanan sinir harbidir bunlar . darb çözüm değil sorun getirir. yüzyüze bakacaksınız sorunun çözümü yöneticinizde belediye kolluk kuvvetleri gibi yasal mercilerde bir iki günlük uğraşı sonucu sorun çözülecektir

Yorum bağlantısı
Erdem Demirel

+1907 (modaya uydum) :unsure2::):D:) Çok güldüm yaa :D:):D:)

Valla ben de forumda bu kadar dayak yanlısı arkadaşlarımız olduğunu düşünmüyordum.. Komşuluk bazen kardeşlikten öteye giderken bazen düşmanlıktan başka birşey olmaz.. Bu özellikle bizim ülkemizde düşmanlık olarak gerçekleşir :) . Bi adet de benim altta var ordan biliyorum. Allah'dan üsteyim de ben rahatım :) Bütün apartman benzer sebeplerden mahkemeliğiz ve tek hatasında apartmandan atılacak ev sahibi olduğu halde..

Birçok arkadaşımız yazmış, apartmandakilerle birlik olarak mahkemeye başvurun.. Öfkeyle kalkan zararla oturur atasözümüzü de unutmayalım..!!!! Sonuçta sizin arabanızın çıkışını engelleyecek herhangi bir yere kimse park yapamaz.. Bir gün numaradan birini hasta edin ve acil çıkmak zorunda kalın ve çıkamayın.. Kesin ceza yiyecektir ve hatta aracı çekeceklerdir. O bölgenin otopark çıkışı olup olmadığına pek bakacaklarını sanmıyorum ben.

Ama bunun net çözümü bence sağlam bir avukata danışıp mahkemeyle çözmektir. Ne arabaya ne de adama zarar vermeyin.. Hem sizi hem de ailenizi daha fazla üzecek saçma salak ayılıklar yapacaktır çünkü.. O öküzün derdinden adaletsiz ülkemizin adaleti belki biraz anlar...!!!!

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Ben bu adamın dayak harici uslanacağına hala inanmıyorum.İsterse bir ton ceza yesin akıllanmaz bu adam.Tam tersi daha da hırs yapacak. Bu kasaların hepsi problemli.Fabrika hatası.ne yaparsan yap düzelmez. :)

Gerçekten soruyorum. Bugüne kadar hiç birini döverek işinizi hallettiniz mi?

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Burada sorun yok ki, çözümü gayet basit. Siz kendinizi boşuna üzüyorsunuz.

- Otopark girişine uyarı levhası takın.

- Bu denyo oraya her parkettiğinde ihbar edin.

- Bu denyo kapınıza gelirse, kapıyı açmayın, polis çağırın. Karakola giderek şikayetçi olun.

- Asla korkmayın, korkmadığınızı ve kanuni yollardan herşeyi yapacağınızı adama hissettirin.

* Allah göstermesin ama karakolluk bir durum olursa, ifadenizde, bu şahsın size, ailenize, komşularınıza ve arabalarınıza zarar vermesinden korktuğunuzu belirtin.

Eğer ki sonrasında aracınıza kasten zarar verilirse, yine polis çağırın, olay yerinde tutanak tutturun ve şikayetçi olun.

Bu adam sizi sessiz görmüş rüzgar yapıyor.

Deli kuvveti var tabi. :rofl:

Murat Abi ile benim yol masraflarımızı karşılayın, bir daha değil oraya park etmek, binanın önünden geçemeyecek hale getiriverelim denyoyu. :D:(

Ama siz kendi başınıza bir işe kalkışmayın sakın. :unsure:

Ohoo sen gideceksen benim gelmeme gerek yok ki Ahmet'çim. ;)

3-5 kere oldu..1 tanesini anlatayım kısaca.

1998 Yılında (lise yeni bitti, lisanslı basketbolcuyum) basketbol sahamızda futbol kalesi kurup bizim oynamamıza müsade etmeyenleri o kadar uyarmamıza rağmen ikna edemedik.site yönetimine de şikayet ettik oralı olmadılar.Birgün basketbol oynarken gene geldiler,futbol maçına başladılar, dışarı çıkmamı istediler , top çarparsa karışmayız dediler :) velakin benim topum onlara çarptı.eleman topu alıp saha tellerinin dışına attı, saha tepede olduğu için top 200 metre yuvarlandı gitti.Tek başımaydım,ama gözüm dönmüştü.Elamanın üzerine gayet sakin bir şekilde , tatlı dille gittim, ürkütmek istemedim.sonrasını hatırlamıyorum, Sitemizin asansör tamircisi Elemanlardan 2 sini hastaneye götürüyordu.birinin burnundaki kanama durmadı, diğerinin de boynuna bişey oldu.O günden sonra bir daha futbol oynamak için basketbol sahasına girmediler...

Hay eline sağlık! Budur... :)

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Bence taşının. Çok tepki gelecektir. Kesin çözüm olmadığını da biliyorum. Kısmen benzer ama sesimizin bile yükselmediği uzun süreli bir didişmeyi yaşamıştım. Ek olarak site sakinlerinin yaşlı olması ve ekonomik zorluklar üst üste gelince ne mantolama, ne çiçek dikimi oldu. Gelişme sıfır. 4 yılın ardından taşındık. :( Beklentilerimi sözleşme kapsamında satın almak maliyetli oldu tabi...

Yorum bağlantısı
Murat Dere
alın benden de bi tane;

sitemizde yan blokta oturan sözde komşularımızdan denyonun biri, aracını parkettiği yere yeni taşınan komşulardan tanımadığı biri parketmiş.(ki, rezerev yok; isteyen istediği yere park edebiliyor) ben aynı yere park ettiğimde saygısından ses edemiyor, ama o gitmiş adamın hanımı yanında olduğu halde başlamış laga-luga etmeye. tartışmışlar küfür derken adama vurmuş, eee; adamda hanımıda Polismiymiş, :) oh oh oh, o yumruğu atar atmaz tekvandocu ablamız bizim denyoya havada dönerek uçar tekmeyi bi atmış. bizim deli komşu yerde nakavt. :):D

şimdi kadından dayak yemenin utancıyla kafa önde geziyor.

Ooh göbeemin yağları eridi be... Eline sağlık ablanın. :D

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
3-5 kere oldu..1 tanesini anlatayım kısaca.

1998 Yılında (lise yeni bitti, lisanslı basketbolcuyum) basketbol sahamızda futbol kalesi kurup bizim oynamamıza müsade etmeyenleri o kadar uyarmamıza rağmen ikna edemedik.site yönetimine de şikayet ettik oralı olmadılar.Birgün basketbol oynarken gene geldiler,futbol maçına başladılar, dışarı çıkmamı istediler , top çarparsa karışmayız dediler :D velakin benim topum onlara çarptı.eleman topu alıp saha tellerinin dışına attı, saha tepede olduğu için top 200 metre yuvarlandı gitti.Tek başımaydım,ama gözüm dönmüştü.Elamanın üzerine gayet sakin bir şekilde , tatlı dille gittim, ürkütmek istemedim.sonrasını hatırlamıyorum, Sitemizin asansör tamircisi Elemanlardan 2 sini hastaneye götürüyordu.birinin burnundaki kanama durmadı, diğerinin de boynuna bişey oldu.O günden sonra bir daha futbol oynamak için basketbol sahasına girmediler...

aynen benimde hayatta en sinir olduğum şeylerden biri abi..bir kaç sefer benzer durumları bende yaşadım ama olay kavgaya dönüşmeden çıkıp gittiler :D heryer çayır çimen gitsin orda oynasınlar futbol :)

Ayarlayalım da forumca bir basket oynayalim :)

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...