İçeriğe Yönlendir

Ölen Komşuluk;

Gürkan Özcan

Recommended Posts

Fatih Ada
(düzenlendi)

Hadi diyelim adamı dövdünüz ya sonra? bu adam evinizi ananızı babanızı eşinizi dostunuzu bilmiyor mu? siz yokken gitti onlardan birine bişey yaptı diyelim.

Artık yumruğunuza bakar kendinizle gurur duyarsınız ne dövdüm adamı bee diye..

Ben size pısın sinin demiyorum,her park edişinde arayın polisi kardeşim otoparkımın önüne araba park etmiş çıkamıyorum gelin çekin bunu diyin olsun bitsin.. sizin yaptığınızı nereden bilecekte arabanıza zarar verecek,tek siz mi oturuyosunuz o binada..

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Taner Dağlıgil

Aynısı benimde başıma geldi. Önce bende değişik yolları denemeyi düşündüm. Sonra çok basit bir yöntemle olayı çözdüm :good1:

Adam arabayı her koyduğunda, bilgisayardan çıktı alıp "Lütfen otopark girişine park etmeyiniz" yazılı kağıtları alıp gece inip ön camına yapıştırdım. Başka hiçbirşey yapmadım.

Yaklaşık 1 hafta direndi adam, artık huzur doluyum :p

Size kolaylıklar diliyorum, gerçekten çok zor bi durum.

Arkadaşımızın biri yazmış, olmazsa sizin evin önünde de bir toplantı yaparız :lol2:

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman
aynen benimde hayatta en sinir olduğum şeylerden biri abi..bir kaç sefer benzer durumları bende yaşadım ama olay kavgaya dönüşmeden çıkıp gittiler :) heryer çayır çimen gitsin orda oynasınlar futbol :lol2:

Ayarlayalım da forumca bir basket oynayalim :)

+1905 :) hep halı saha maçı mangal vs...istanbul gibi bir basket maçı da biz ayarlayalım :good1:

:p Konuyu toplantıya getirdiniz. Toplansak mı acaba? :)

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
Hadi diyelim adamı dövdünüz ya sonra? bu adam evinizi ananızı babanızı eşinizi dostunuzu bilmiyor mu? siz yokken gitti onlardan birine bişey yaptı diyelim.

Artık yumruğunuza bakar kendinizle gurur duyarsınız ne dövdüm adamı bee diye..

Ben size pısın sinin demiyorum,her park edişinde arayın polisi kardeşim otoparkımın önüne araba park etmiş çıkamıyorum gelin çekin bunu diyin olsun bitsin.. sizin yaptığınızı nereden bilecekte arabanıza zarar verecek,tek siz mi oturuyosunuz o binada..

Kesinlikle :mangal:

Yorum bağlantısı

Otopark girişine aracı park edemeyeceği şekilde bariyer konulabilir.yada onun sizi bezdirmek için çabaladığı gibi sizde onun için aynı şeyleri yapın.Mesela geceleri inip sileceklerini kaldırın.Park yasaktır diye çıktı alıp her gece acacın camına yapıştırın vs..

:mangal: Konuyu toplantıya getirdiniz. Toplansak mı acaba? ;)

Toplanalım toplanalım :p

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
3-5 kere oldu..1 tanesini anlatayım kısaca.

1998 Yılında (lise yeni bitti, lisanslı basketbolcuyum) basketbol sahamızda futbol kalesi kurup bizim oynamamıza müsade etmeyenleri o kadar uyarmamıza rağmen ikna edemedik.site yönetimine de şikayet ettik oralı olmadılar.Birgün basketbol oynarken gene geldiler,futbol maçına başladılar, dışarı çıkmamı istediler , top çarparsa karışmayız dediler :D velakin benim topum onlara çarptı.eleman topu alıp saha tellerinin dışına attı, saha tepede olduğu için top 200 metre yuvarlandı gitti.Tek başımaydım,ama gözüm dönmüştü.Elamanın üzerine gayet sakin bir şekilde , tatlı dille gittim, ürkütmek istemedim.sonrasını hatırlamıyorum, Sitemizin asansör tamircisi Elemanlardan 2 sini hastaneye götürüyordu.birinin burnundaki kanama durmadı, diğerinin de boynuna bişey oldu.O günden sonra bir daha futbol oynamak için basketbol sahasına girmediler...

Yapmayın 18 yaşında falansınız o zaman. O toyluk çoktan geçti. Alın size medyadan bir örnek. A şahsı defalarca uyarmasına rağmen B şahsı arabasını ısrarla A şahsının kapısının önüne çeker. Bir gün tartışma kavgaya döner. Ertesi gün Hırsını alamayan B şahsı adamın evini yağmalar. Durumu iş yerinde öğrenen A şahsı 2 kardeşi bir bacanağı ile olay yerine gelir. B şahsı silahıyca 3 kardeşi öldürür. Bacanağı yaralar. B şahsı 3 sene bulunamaz. Son durum ne oldu basından takip edemedim. Geçen gazetede okudum. Yıllar önce olmuş olay. Adelet yerini bulsun diye haykırıyormuş A şahsının karısı.

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Babasına hediye olarak araç alan sigorta eksperimiz, İstanbul'a aracı getirir. Bir süre sonra otopark sorunu nedeni ile komşuları ile tartışma yaşarlar. Daha sonra komşusu baba oğula ateş açar. Baba yaralanır eksper olan oğlu vefat eder. Mahkeme devam ederken, eksperin babası oğlunu vuran ve yargılanan şahsın akrabalarını vurur. Mahkemeler devam ediyor.

Şu an yaşanan durumun şiddet uygulanarak gelebileceği durma küçük bir örnek. Olay biteceğine daha da uzayabilir yanlış hareketlerle.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Babasına hediye olarak araç alan sigorta eksperimiz, İstanbul'a aracı getirir. Bir süre sonra otopark sorunu nedeni ile komşuları ile tartışma yaşarlar. Daha sonra komşusu baba oğula ateş açar. Baba yaralanır eksper olan oğlu vefat eder. Mahkeme devam ederken, eksperin babası oğlunu vuran ve yargılanan şahsın akrabalarını vurur. Mahkemeler devam ediyor.

Şu an yaşanan durumun şiddet uygulanarak gelebileceği durma küçük bir örnek. Olay biteceğine daha da uzayabilir yanlış hareketlerle.

Saygılarımla.

Aynı şeyi karşı taraf sürekli polise şikayet ediliyor diye de yapabilir. Yani ille de dayak yedi diye yapacak bir şey yok. Bunlar olacaksa oluyor zaten. Sürekli polise şikayet edilen biri de zıvanadan çıkabilir. O zaman karışmayalım isteyen istediği haltı yesin. Biz de pısalım, sünelim, oturalım şeyimizin üstüne. :D

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
Aynı şeyi karşı taraf sürekli polise şikayet ediliyor diye de yapabilir. Yani ille de dayak yedi diye yapacak bir şey yok. Bunlar olacaksa oluyor zaten. Sürekli polise şikayet edilen biri de zıvanadan çıkabilir. O zaman karışmayalım isteyen istediği haltı yesin. Biz de pısalım, sünelim, oturalım şeyimizin üstüne. :D

Genelde böyle olmuyor ama ben hiç duymadım sürekli polise şikayet etti mahkemeye verdi diye birbirini vuranı. Varsa parmakla gösterilecek kadar azdır. Asayiş, Adalet ve hukuk makamı siz değilsiniz. Devletin kolluk kuvvetleri ve mahkemeleri. Bu mercilere güvenmeyip adaleti kendi sağlayanlar yüzünden bu merciler bu kadar acizleşti zaten.

Ayrıca size taş atana ekmek atmayı neden sürekli pısmak, tırsmak olarak algılıyoruz. Büyüklüktür, büyüklük. Ulvi kişi hesabını sonraya bırakandır.

Yorum bağlantısı
Aynı şeyi karşı taraf sürekli polise şikayet ediliyor diye de yapabilir. Yani ille de dayak yedi diye yapacak bir şey yok. Bunlar olacaksa oluyor zaten. Sürekli polise şikayet edilen biri de zıvanadan çıkabilir. O zaman karışmayalım isteyen istediği haltı yesin. Biz de pısalım, sünelim, oturalım şeyimizin üstüne. :)

Anlattığımdan bu anlam çıkmamalıydı. Nerde yanlış anlattım acaba :friends:

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
Anlattığımdan bu anlam çıkmamalıydı. Nerde yanlış anlattım acaba :lol2:

Saygılarımla.

Evren bey ben sizin yazdıklarınızı sürekli takip ediyorum. Çok ileri görüşlü ve mantıklı bir insansınız. Ayrıca bu forumda bana katılan ender insanlardansınız.

Vallahi genelde bana katıldığınız için söylemiyorum :lol2:

Yorum bağlantısı
Onur Demirer

Dayak kotek eskide kaldi, devir teknoloji devri :spiteful: Bir kere "gece cikmamiz gerekirse bizde bulunsun" diye telefonunu alip ad soyad ve adres bilgileriyle birlestirince olay tamam:

- Arabasinin fotosunu cekip ucuz fiyatla internet ilanlari acip telefon nosunu verebilirsiniz

- Arabasinin fotosunu cekip pertten cikma diye ve fahis fiyat vererek telefon nosunu verebilirsiniz

- Internetten adresine cesitli "fantazi" oyuncaklari siparis edebilirsiniz :spiteful:

- Adresine cesitli bayan isimleriyle mektup yollamak suretiyle aile saadetini bozabilirsiniz. Mektup karisina ve UPS ile elden teslim olursa, bir de "kocasiyla birlikte olan bayan" agziyla yazilmis olursa super olur.

- Telefonunu benim gibi sapik ruhlu genclere dagitip taciz mesajlari, hatta telefonlari almasini saglayabilirsiniz

- Karisinin adina evine cicek yollayip evde kavga cereyan ederse polisi arayabilirsiniz

Ve daha niceleri...

Yorum bağlantısı
Gürkan Özcan

buyrun mekanın resimleri k.bkmayın fazla net olmadı çünkü gece çektim ilk iki resim dün çekildi (dün yüklicektim o yüzden) digeri işe şimdi eve gelince çektim resimde arkası görünen siyah doblo ona ait sagolsun bu sefer gircek kadar yer bırakmış (şeytan diyo git şirketten transit i al vur a vur a gir içeri) normalde komple kapatıyor kendiside tam karşıda ışıkları yanan evde oturuyor ve ben arabayı geri geri oraya sokarken izliyordu perdenin arkasından çaktırmadan (sanırım herkesi kendisi gibi büyük baş hayvan sanıyor park edemeyecegimi düşündü) bu arada arkadaş o na yazdırdıgım ceza için karakol a başvurup cezayı bana ödetcekmiş ama komşuluk hukuku geregi yapmamış alah razı olsun :)

1330.jpg

1373.jpg

1414.jpg

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Demir sürgü kapınıza park yapılmaz levhası asıp,bezdirene kadar şikayete ve cezaya devam..

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Orada sürgülü demir kapı var sanırım. Yazın bir tabela "kapı önüne park etmek yasaktır" diye. Asın kapıya. Sonra her oraya durduğunda çağırın polisi. Başka hiçbir şeye gerek yok.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Demir Kapının iz düşümü olacak şekilde kapıya dik pozisyonda kapan döşetin o değil hiç kimse park edemez artık :B)

Yorum bağlantısı
Benim önerim garaj kapısının hizasında yola bunlarda çakmak

duba-ile-cozume-kavusucak-large-0.jpg

iş inada binice adam gelip bunları ordan söker abi.en güzeli girişin genişliğinde yol kenarına yükselip alçalabilen metal direklerden taktırmak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

gürkan bey nerede yaşıyorsunuz,

gerçekten sizinki başa bela olacak cinsten biriymiş. emin olun ben sizin kadar sabırlı olamazdım. tam bir ö..z müş. allah sizi beladan korusun, tez günde karşınızdaki ö..ze akıl versinde bu iş tatlıya bağlansın inşallah.

Yorum bağlantısı
Yangın yönetmeliğine göre itfaiye aracının rahatça yanaşabileceği bir boşluk olmalı.Adam şikayet etse söktürür bunu :B)

adam soplalık işte kabul edin.karşıdaki Anadol'un önü boş , adam inadına bu tarafa park etmiş.

Bariyerler aşağı doğru inebilen tipte olursa itfaiye ninde yanaşması sorun olmaz.gerektiğinde indirilir kumandayla

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Yangın yönetmeliğine göre itfaiye aracının rahatça yanaşabileceği bir boşluk olmalı.Adam şikayet etse söktürür bunu :D

adam soplalık işte kabul edin.karşıdaki Anadol'un önü boş , adam inadına bu tarafa park etmiş.

Onlar plastik ne itfaiyeye ne başka araca zarar verir. Üstünden geçse zaten yumuşacık. Sökülmeye gerek kalmasın diye zaten yumuşaklar. Siz cezayı yazdırın her seferinde. Karakolda size döndürcekmiş cezayı da bilmem neymiş de komşuluk hukukuymuşda. Neydi bu çevirdiği ceza? Çocuk oyuncağı mı bu?

Yorum bağlantısı
Akan Belen
(düzenlendi)

Resimlere bakıyorum da aklım almıyor ki benim.Gelip o grişin tam önünemi park ediyor yani şimdi.Allah için sokak müsait gibi duruyor hiç müsait olmasa bile oraya park edilirmi yahu yuh diyorum.Resimlerden sonra anladım ki adam resmen gıcıklığına yapıyor bunu.Hakkı bir daha aynı şekilde yaparsa konuşmak falan değil artık bunun

tarihinde Akan Belen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onun için asfaltı kazımaları lazım.maliyeti inanılmaz yüksek,itfaiye geldiğinde kumanda arayacak vakti olmayabilir.İşin özü bu adama sırf sopa atmamak için bu kadar teferruata ne gerek var :) Resimlerde görüldüğü gibi insanoğlunun uyarılara rağmen inatla park etmesinin mümkün olmadığı yere park ediyor sayın hayvanatımız. Birde pencere perdesini sıyırıp bakması yokmu Bizimkilerdeki ''Cemil''i aklıma getirdi...

Velasılkelam bütün bunların hepsini sineye çekip bir kenara bıraktık diyelim, bu hayvanatın eve dayanıp arkadaşımızın annesine bağırıp çağırması ipi koparmıştır.

Basketbol sahasında futbol oynamaya çağıralım o zaman adamı :blush::blush:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...