İçeriğe Yönlendir

Focus 1.8 Tdcİ Kullanan Bilen?

Emre Mutlu

Recommended Posts

Emre Mutlu

Arkadaşlar aranızda yeniyim öncelikle herkese merhabalar..99 model f1 kullanıcısı olarak yıne f1 den vazgecmyp 1.8 dızelıne bakıyorum nasıl bır aractır tavsıyelerınzı beklıyorum..tesekkurler

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Can Uzunefenin aracıdır lakin fabrikadan çıktığı gibi değildir. Oldukça kuvvetli ve yol tutuşu yüksek bir makinedir. Yazılıma çok müsait bir araba :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

1,8 tdci ile 1,6 tdci aynı motor mudur? yani 1,6 tdci ford+psa ortaklığıyla üretilen motor ve gayet başarılı motor. aynı şey 1,8 tdci için geçerli mi?

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

aynı motor değildir.1,8tdci sadece ford da kullanılıyor.

Yorum bağlantısı
Emre Mutlu
aynı motor değildir.1,8tdci sadece ford da kullanılıyor.

Yakıt tüketimi nasıldır?örneğin 100 kmde ne kadar yakıyor bir de arabayı alıp oyle hemen satma nıyetım yok allah ızın verırse bı 6 sene falan kullanmayı dusnuyorum

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar
(düzenlendi)

Connect motorudur , sıkıntı yapmaz. :) Yakıt tüketimi , 1.6 olanlar ile çok fark etmez , uzun yolda daha da az yakabilir. :)

tarihinde R?fat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Yakıt tüketimi nasıldır?örneğin 100 kmde ne kadar yakıyor bir de arabayı alıp oyle hemen satma nıyetım yok allah ızın verırse bı 6 sene falan kullanmayı dusnuyorum

fabrika verileri

şehir içi: (7.2 L/100Km)

şehir dışı: (4.4 L/100Km)

karışık: (5.4 L/100Km)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bakım geçmişine çok iyi bakılması gereken bir motordur, tavanı değişmiş olsun önemli değildir. Kiralık çıkmaları çoktur, dikkat etmeli. Çok çok az yakmaz, ama çok çok iyi kaçar :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

şirkey çıkması olmayanı alınırsa güzel olur. çünkü genedli 1.8 tdci lar otosan ve opet için getirtilen araçlar çok az sayıda piyasada kullanıcı arabası var. 1.8tdci güçlüdür ama focusun o modelleri yol tutuş ve fren olarak 1.6 beniznli yada 2.0 benizli gibi değildir derler :) collection modeli alınırsa daha donanımlıdır. ama düzgün bir 1.6 benzinliye düzgün bir lpg kiti takılsa sıradan kullanıcı için bence daha güzel olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araştırmalarım sonucu; volan, turbo ve enjektörleri çok iyi incelenmesi gereken bir motor...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ha sahibindende alamnyadan vs gelme ghia verisyonlarına denk geldim onlar olursa alınabilir :( çünkü sıradan ghialardan çok çok daha donanımlı tai servis geçmişi ve kaza durumu muaama :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
ha sahibindende alamnyadan vs gelme ghia verisyonlarına denk geldim onlar olursa alınabilir :) çünkü sıradan ghialardan çok çok daha donanımlı tai servis geçmişi ve kaza durumu muaama :D

ne içtiysen çanakkale ye de getir Mustafa :D , 1.8tdci motor ağırlığı ile, elbette 1.6 benzinliden fazla dışa savrulma yapar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

:D damlanın elmalı sodası. 3 şişeden sonra böyle oluyor :)

2.0 ların motor ağırlığı ne akdar farklı :) onda öyle bir yorum yapan yok :D

Yorum bağlantısı
Emre Mutlu
:D damlanın elmalı sodası. 3 şişeden sonra böyle oluyor :)

2.0 ların motor ağırlığı ne akdar farklı :p onda öyle bir yorum yapan yok :)

hepinize tesekkur ederım sanırım babamın 30 senelık kaportacı olmasıda bana avantaj yaratacak cunku motoru alt ust edıp heralde oyle satın alıcaz :D

Yorum bağlantısı
Emre Mutlu

sanırım bazı modellerınde zetec-s ve resımde olan duratec motor var farkı nedır acaba ve 2002-2003 modellernde hangisi vardır ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

zetec-s 1.6 benzinli duratec de benzinli duratorq var o arabada dizel tdci

duratorq dizellerinde versiyonları var. intercooler girşinde yazıyor 1.8 115ps vs diye. tükiyedekilerin geneli 115 ps ama 90 lık larda var.

makyajsız larında da tddi motorlar var 75 ps 90 ps diye. birde 100 ps diye bir versiyon olması lazım ama onun tdci mi tddi mi olduğuna bakmam lazım :p

Yorum bağlantısı
Emre Mutlu
zetec-s 1.6 benzinli duratec de benzinli duratorq var o arabada dizel tdci

duratorq dizellerinde versiyonları var. intercooler girşinde yazıyor 1.8 115ps vs diye. tükiyedekilerin geneli 115 ps ama 90 lık larda var.

makyajsız larında da tddi motorlar var 75 ps 90 ps diye. birde 100 ps diye bir versiyon olması lazım ama onun tdci mi tddi mi olduğuna bakmam lazım :lol2:

yani benım alacağım motor ducatec motor olacak yanı 115 ps lik düşünüyorum inş ama bı dezavantajı yoktur dimi zetece göre:)tddi ben hııc duyamadım ılk defa sızden duyuyrm :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

sizin baktıklarınız duratorq tdci 115 ps olsun :p

zetec duratec benzinli siz dizel duratorq bakıyorsunuz. sorunlu mu bilmem ama parça sıkıntısı az da olsa belki çekersiniz. ama ona da motorlar için connectlerdeki motorla aynı diyorlar :lol2: geri kalan parçalar zaten ortak sayılır. debraj vs farklı sadece. 1.8 tdci için Can Uzunefe yazar zaten onda var o araçtan.

Yorum bağlantısı
Emre Mutlu
sizin baktıklarınız duratorq tdci 115 ps olsun :lol2:

zetec duratec benzinli siz dizel duratorq bakıyorsunuz. sorunlu mu bilmem ama parça sıkıntısı az da olsa belki çekersiniz. ama ona da motorlar için connectlerdeki motorla aynı diyorlar :good1: geri kalan parçalar zaten ortak sayılır. debraj vs farklı sadece. 1.8 tdci için Can Uzunefe yazar zaten onda var o araçtan.

vala bekliyorum o değerli yorumları :p

Yorum bağlantısı
Levent Pamukçuoğlu

her zaman gönlümde yatan bir arabadır 1.8 tdci 115 bg.temizi bulunursa kaçırılmayacak bir araba.2 sene kullandım çok seridir.1.6 tdcilerler farkı hissedilir derecededir.arkadaşların dediği gibi genelde şirket arabaları olarak kullanılmışları var piyasada,alırken iyice kontrol ettirmekte fayda var

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmaz

1.8 tdci kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirimki insanın ayağına hakim olmakta çok zorlandığı bi araçtan bahsediyoruz. o tork gerçekten harika ve özellikle rampalarda kurbanlarını iç affetmez :) bana göre en büyük dezavantajı motorunun çok ağır olmasından dolayı önünün çok alçak olması ve ağırlık dağılımının dengesiz olması yüzünden yol tutuşuunun benzinlilere göre biraz kötü olması ama herşeye rağmen o bir focus ztn arka koltukta 2 kişi varsa ağırlık dengelenmiş oluo sorun yok :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmaz
Bu hale geldimi kimse bu araç kafadan kayıyor diyemez :)

22096951195398082585.jpg

bu yavrucak nasıl kaysın can bey. ben standart takıldığım için kayabilirim :D

Yorum bağlantısı
Emre Mutlu
Evet ben geldim Aracımız Connect 90 ps motorlar üzerine kurulmuş bir TDCİ 115 PS motordur motor sağlıklı kullanım ile 500.000km görülebilir Alacağınız araç İstanbulda ise %99 görmeliyim temiz 1.8 tdci almak icin 18.500 ile 22.000 tl arası bütce ayrılmalıdır daha altındaki rakamlara alınacak araçlarda 1.700 2.000 tl masraf edileceği göz önünde bulunudurulmalıdır Normalde Hareketli volanta sahip araçlardır ancak zamanla Parçanın Pahalı olmasından ötürü bir çoğuki benim aracımda dahil Volant sabit yani hareketsiz volant takılmıştır bu bir avantajdır ancak aracı kaldırırken sanki debriyaj titriyormuş hissi verir kormayın sorun değil Müjdeli haberdir:) Aracların sedan g.gri ve beyaz lari opet tarafından kullanılmıştır ve diğer beyaz sedan ve hb ler ise Kiralama firmalarında Kullanılmıştır çok nadirde olsa Otokoç personelinden ilk sahibi olmak kaidesi ile araç bulabilirsiniz benimki gibi ancak rakam yuksek olur malesef ,Tavsiyem aracı %99 tanıyan ve bilen bir ustaya göstermeniz farklı bir motor yapısı olduğu için herkes bazı sesleri duyamıyabilir + 75 tl alacağınız 1 triger setinide aracı alır almaz değiştirin Aklınız rahatmı rahat olsun

Standart bir tdci 115 ps araç bir çok dizele Parmak ısırtıcak yakıt değerlerine ulaşır Şuan aracım normal kullanımlarda 23 krş yakıyor şehir içi dur kalk trafikte ancak aracım Motor ve yakıt sistemi üzerinde oynamalar ile 160 bg civarı güc üretmektedir Bolu buluşmasında 701 km yol yaptık toplamda 130 tl Mazot yaktı %65 gazladım Hatta top speed olarak 2yüzotuzyedi km hıza ulaştım .

hocam vala çok istiyorum ama işte dediğniz gibi temiz olanı bulmak çok zor sanırım..zaten istanbulda oturuyorum yanı ıstanbuldan aracı almayi düşünüyorum motor konusunda sıkıntı cekmem sanırım babm 30 senelık tamırcı oradn bır + mız var :D ama ıste onemlı olan temız nasıl bulucaz bakalım devreye bı kac kısı soktuk beklıyoruz bakalım hayırlısyla.bu arada yakıt tuketımındekı degerleriniz cok ıyı bence nazar değmesin aracınız da cok güzel maşallah diyorum inşallah bı gün alırsak sizden yardım isteyeblirim :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...