İçeriğe Yönlendir

Focus 1.8 Tdcİ Kullanan Bilen?

Emre Mutlu

Recommended Posts

Mehmet Erduru

herkese merhabalar, foruma yeni üye oldum, adım Mehmet İstanbuldanım.. Bu aralar 2003-2004 model ford focus 1.8 tdci araca kafayı takmış durumdayım, forumlardan okuduğuma göre araç çok güzel sanırım, focusun kalitesi zaten tatışılmaz, ayrıca ford focus un bende herzaman ayrı bir yeri oldu hep. Bu aracı almayı düşünüyorum, bu araçtan forumda sahibi olan, bilen arkadaşların görüşlerii fikirlerini almak istiyorum..

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Mehmet Bey hoşgeldiniz doğru yerdesiniz doğru üye ise Can Uzunefe isimli arkadaşımız görürse konuyu en güzel ve detaylı bilgileri kendisinden alabilisiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Orjinali bile deli gibi gider.. Biraz yakar...

Alırken; volan, enjektör, turbo sorunu olup olmadığı iyi incelenmelidir..

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

Hoşbulduk Tahir bey çok teşekkür ederim sağolun.. Rıfat bey bu araçtan beklentim makul yakıt tüketimi ile birlikte daha yüksek performans, konfor ve kalite diyebilirim.. Sanırım bunları fazlasıyla sunabilecek bir araç.. Şu an ki aracımı satıp bu aracı almayı düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Genelde hor kullanılmışlar var piyasada , temizni bulmak hakikaten zor. Birde ghia donanım bu motor seçeneğinde yok. Dolayısı ile aynı modellerine göre bir kaç eksiği kalacaktır. Devir bandının kısa olması biraz sıkıcı olsa da performansı sizi üzmez.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Hoşbulduk Tahir bey çok teşekkür ederim sağolun.. Rıfat bey bu araçtan beklentim makul yakıt tüketimi ile birlikte daha yüksek performans, konfor ve kalite diyebilirim.. Sanırım bunları fazlasıyla sunabilecek bir araç.. Şu an ki aracımı satıp bu aracı almayı düşünüyorum..

Arcinizin durumunu bilmiyorum ama; Ben olsam 2006ibiza dizeli satip, 1.8tdci focus almazdim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

Onur bey aracımda bir sorun yok genel olarak memnunum ama beklentim sadece birazdaha fazla konfor, performans ve tokluk hissi.. Zaten focuc c segmenti bir araç bir sınıf üstte olduğundan çok daha iyi bir araba ibizaya göre.. Bna herkes öyle diyor aracını satıp onu alma diye ama sonuçta daha iyi bir araba düşünüyorum aslında mantıklı değil mi acaba? Rıfat bey evet çoğu pek temiz değil ama birkaç tane buldum çok temize benziyorlar olursa onlara bakacağım..

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

Ghia donanım var ama Türkiyeye çok az sayıda geldi sanırım..

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol
Onur bey aracımda bir sorun yok genel olarak memnunum ama beklentim sadece birazdaha fazla konfor, performans ve tokluk hissi.. Zaten focuc c segmenti bir araç bir sınıf üstte olduğundan çok daha iyi bir araba ibizaya göre.. Bna herkes öyle diyor aracını satıp onu alma diye ama sonuçta daha iyi bir araba düşünüyorum aslında mantıklı değil mi acaba? Rıfat bey evet çoğu pek temiz değil ama birkaç tane buldum çok temize benziyorlar olursa onlara bakacağım..

İstanbul'da olduğunuz için şanslısınız . Bence biranönce Can Uzunefe ile irtibata geçin , o size en doğru bilgiyi verecektir... :lol2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

Fırat bey teşekkür ederim, inşallah Can arkadaşımız da mesajı görür de yardımcı olur bize :lol2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

Forumda bu aracın sahibi olanlardan da bilgi alabilirsem çok iyi olacak.. Ayrıca bu araca sahip olup da satmak isteyen arkadaşlar varmı acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

Hoşbulduk Can bey çok teşekkür ederim.. Sizin knuyu görüp aydınlatıcı bilgi vermeniz çok iyi oldu, bir kaç tane buldum temize benziyor gerçekten, aracımı satışa koydum bakalım artık duruma göre bakacağız.. Ancak bu volant olayı çokmu sorunlu gerçekten? Volant değişimi çok pahalı oluyor biraz, alırken kontrol ettirip eğer sorun yoksa değişmeye gerek olmaz sanırım..

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Volan kaça değişir bilmem de , sorunlu bir volanın ne kadar masraf açacağını kestiremeyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Mehmet Bey siz Ibiza'yı kaça satıyorsunuz? İlanı var mı sahibinden.com 'da?

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

Evet zafer bey ilanım var sahibinden de linkini eklememde bir sakınca olmazsa eklerim..

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

Teşekkürler Can bey yardımlarınız için.. eğer İstanbuldan bir 1.8 tdci bulacak olursam size bir danışır rahatsız ederim eğer uygunsa sizin içinde.. Çoğu aracını satıp onu alma diyor ama bence gayet mantıklı bir şey olur gibime geliyor.. Birde dizelini alacağına ghia donanımlı lpg lisini al diyorlar sizce hangisi daha iyi olur ?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Evet zafer bey ilanım var sahibinden de linkini eklememde bir sakınca olmazsa eklerim..

İlanınızı bu başlığınıza ekleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

Selam arkadaşlar temiz bir focus 1.8 tdci bulmak zor ama yinede birkaç tane temiz var gibi baktıklarım arasında.. Bir araç var gayet temize benziyor km side yaşına göre iyi, bu araca uzun süredir bakıyordum ve aracın forumdan bir arkadaşımıza ait olduğunu öğrendim,arabamı satarsam kısmetse bu aracı düşünüyorum gerçi mesafe baya var ama bakıcaz artık :crazy: sizce nasıl bu araç bilen bilgisi olan varmı acaba?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...54049028/detay/

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

Teşekkürler Onur bey araç gerçekten temize benziyor, kendisiyle de bir görüşeceğim.. Volant dı debriyaj dı vs birçok şey söylendi sanki acayip sorunlu bir araba gibi bir hava yaratıldı ama ben o kadar abartılacak bir sorun olduğunu sanmıyorum, benim aracımında baskı balata ve volantı değişti, dizel araçlarda bu benzinlilere göre birazdaha fazla olabiliyor sanırım.. Ama tabi ki alırken çok dikkat etmek gerek, iyice baktırmak gerek o ayrı..

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

Arkadaşlar kime sorsak 1.8 tdci alma diyor.. Sizce bunun yerine lpg li bir 1.6 ghia daha mı iyi olur? karar veremedim.. benim gönlüm 1.8 tdci den yana hala..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arkadaşlar kime sorsak 1.8 tdci alma diyor.. Sizce bunun yerine lpg li bir 1.6 ghia daha mı iyi olur? karar veremedim.. benim gönlüm 1.8 tdci den yana hala..

Volan, turbo, enjektör...

Bunlara garantili, yada bunları sağlam olduğuna emin olduğunuz bir 1,8'i alabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

Teşekkürler Mehmet bey sağolun.. 1.8 tdci turbosu da çok pahalı sanırım biryerde 1700 TL gibi bir rakam görmüştüm.. Diğer turbolara göre çok pahalı gibi sanki..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...