İçeriğe Yönlendir

Focus 1.8 Tdcİ Kullanan Bilen?

Emre Mutlu

Recommended Posts

Rıfat Çakar

Turbodaki ufak delikler vs. halledilir işler. Turbo patlatmak öyle kolay iş değil. Patlatamassınız diyemem tabii , olur olur ama o kadar da kolay olmaz. 1700 TL den daha aşağı maliyet ile de sıfır turbo sahibi olabilirsiniz. O rakam biraz abartılı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

İnşallah Can bey bende öyle düşünüyorum zaten.. Gayet temiz bir 1.8 tdci buldum sanırım forumdan bir arkadaşımızınmış araç olursa bakalım onu düşünüyorum tabi bizimki satılır da o satılmazsa o zamana kadar ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

mazot 4 liraya dayandı 7 litre ortalamanın altında gezmez o araba istanbulda. tüketim için alınmaz diyorum. ghia ile arasında da dağlar kadar fark var. heleki makyajlı kasada.

lpgli ghia diyorum ben.

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmaz

Evet bahsi geçen benim araç galiba :D mehmet beyle telefonda görüşmüştük yalnız arabaya antalyadan bi talip çıktı gelip bakıcak umarım almazda mehmet beye nasip olur çünkü kafayı takmış 1.8tdci a. kısmet olurda alırsanız ibizadan sonra sizi bir jet bekliyor. gerçekten benim için de ayrılmak zor olucak ama öyle gerekio.

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

Evet Emrah bey görüşmüştük sizinle telefonda, foruma üye olduğunuzu öğrenince daha da mutlu oldum.. Benim araba sahibinden de ilanda şu anda ama satamadım henüz zaten ilanda yeni.. Yanlız antalyadan birinin gelip araca bakacak olmasına çok üzüldüm gerçekten :) inşallah almaz..

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmaz
Emrah bey aracınıza gelip baktılar mı? umarım almamışlardır..

yarın sabah geleceğini söyledi arkadaş mehmet bey bakalım ne olucak sonuç

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmaz

mehmet bey arabayı sattım gelen arkadaşlar beğendiler alıp gittiler antalyaya. sizin almanızı isterdim ama kısmet diilmiş umarım daha iyisi sizin olur

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru
mehmet bey arabayı sattım gelen arkadaşlar beğendiler alıp gittiler antalyaya. sizin almanızı isterdim ama kısmet diilmiş umarım daha iyisi sizin olur

Hayırlısı olsun Emrah bey üzüldüm gerçekten, o kadar aradım ama sizin aracınız kadar temizini bulamamıştım şimdi buldum bir tane bakalım ne olacak, iyi dileğiniz için eşekkür ederim.

Arkadaşlar linkini verdiğim araç nasıl sizce? km si düşük ve temiz ancak bunu bulabldim araştırılıp bakıldıktan sonra alınablir mi? benim arabayla takasa vereyim mi sizce?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...55540693/detay/

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

Temiz diye buluyoruz nelerle karşılaşıyoruz ya! bir tane daha buldum bu gerçekten iyiye benziyor ama tramerde 2800 TL hasar olmuş daha önce değişen sadece ön tampon diyor sahibi çok da hoş bir araba. 2800 TL lik bir kayda göre kaporta kısmında değişen de olur mu arkadaşlar?

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

yetkili serviste yapıldıysa 2800 tl de çok fazla bir şey olmayabilir, arakadaşımın 2005 fiestası virajda yola akan yağ yada yakıt yüzünden kayıp yaklaşık 20-30 km hızla bariyere vurmuştu bu yılın fiyatıyla masraf 6500 tl çıktı :unknw: bende polo vardı iki kapı da sürtme ve biraz göçük vardı (vakumla düzelen hafif birşey)1 ayna birde kapı çıtası değişmişti 2,5 yıl önce serviste 1800 tl civarı para aldılar kaskodan, bu örneklerden yola çıkarak çok fazla hasar fazla olmayabilir diye düşünüyorum.

tarihinde Ula? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

Teşekkürler Ulaş bey, inşallah dediğiniz gibidir, sahibide zaten sadece tampon değişti diyor tampon hiç önemli değil zaten önemli olan içeri girmiş olmasın. Zaten servise göstereceğim bakmaya gidersem..

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mehmet Erduru

Aramaya sabırla devam ediyorum arkadaşlar, bir tane var şaseden servisten sorgulattık km doğru çıkıyor adamın dedikleri de doğru çıktı, servis kayıtlarına güvenip almalımıyım bu aracı sizce? Gidince de zaten ekspertiz yapılacak..

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru
(düzenlendi)

Öyle tabi ama servisten aracın secerresi döküldü sadece ön tampon değişmiş, km orijinal.. Ancak servisten söylenen belli aralıklarda hiç km yapmamış gibi görünüyor o yüzden km ile oynanmış olabilir dediler :unsure2: servisin bunu demesi kayıtlarda km nin orijinal olduğu halde tuhaf geldi.. İster istemez kurt düştü içime.. Ama daha güvenecek yerimiz olmadığına göre alacağım.. Zaten km düşürülmüş olsa yıpranmışlıktan belli olur, birde kompresyon testi yaptırırım.. Araç şu an garajda yatıyor sahibi avrupada gerçekten orijinal ve az bulunabilecek temiz bir araç sanırım.. Km olarak da en düşüğü denebilir..

tarihinde Mehmet Erduru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Öyle tabi ama servisten aracın secerresi döküldü sadece ön tampon değişmiş, km orijinal.. Ancak servisten söylenen belli aralıklarda hiç km yapmamış gibi görünüyor o yüzden km ile oynanmış olabilir dediler :unsure2: servisin bunu demesi kayıtlarda km nin orijinal olduğu halde tuhaf geldi.. İster istemez kurt düştü içime.. Ama daha güvenecek yerimiz olmadığına göre alacağım.. Zaten km düşürülmüş olsa yıpranmışlıktan belli olur, birde kompresyon testi yaptırırım.. Araç şu an garajda yatıyor sahibi avrupada gerçekten orijinal ve az bulunabilecek temiz bir araç sanırım.. Km olarak da en düşüğü denebilir..

Dizellerde bu olay zor diye biliyorum...

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

Dizellerde bu olay zor diye biliyorum...

Zor derken Sani bey yani kompresyon testindenmi bahsettiniz yoksa km düşürme olayından mı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kompresyon testi. Yanlış bilmiyorsam enjektörler falan sökülüyor.

Km düşürmek yoksa tüm araçlarda aynı...

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

Evet arkadaşlar temizini bir türlü bulamadığımdan (piyasada bulunanların çoğu haşat olmuş) ve artık son sahibi olabilme ihtimalinden dolayı bu aracı almaktan vazgeçmiş bulunmaktayım.. Aracımı değiştirdiğimde yazarım buraya, çok saygın bir forum gerçekten burası, aktif olmaya devam edeceğim..

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

Yok aslında çabuk pes etmedim Can bey, daha öncede baya bir aramıştım yine bulamamıştım.. Bakalım artık ilerleyen zaman içerisinde denk gelirse olur ama şu an için vazgeçtim artık.. Yardımlarınız için sağolun..

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

collection donanımı nedir? comfort donanımdan artıları nelerdir? collection denk gelir inşallah..

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

Ok teşekkürler.. Ama bir araç var arkadaş ile telefonda görüştüm araç 2003 collection ancak arka camlar manuel dedi bu nasıl olur acaba? Bende collectionda 4 cam elektrikli biliyordum..

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

O zaman dediğiniz gibi jant ve sis eklenmiş collection diye keklemeye çalışıyor, bu da gol değil anlaşılan :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

+1 :) Ben bir tane daha buldum eskilerden bir abimizde Aynı benimki gibi Bir bakan birdaha bakıyor Temizlik abidesi her yönü ile 26.500 istiyor 113.000 de 25.000TL Başka bir 1.8 tdci sahibi olan arkadaşım Teklif etti Kardeşine almak için Vermedi Abimiz Türkiyedeki Eski Ford Hasar uzmanlarından :) Benimkisi gibi tavanı siyah folyo yaptırmış + yay almış + chip yapmış 67 Yaşında Gecen gün 3. vites 60 km hızda Rolling Yaptık Don lastiği gibi Ayırdım gittim daha yapıcam demeye başladı .

Yani arabası Temiz Olanlar cidden Satmıyor Sadece aklımdaki rakamı verene veririm diyor Bende Öyle diyorum Gerçekten ama Kulağım 4 açık haber gelse uygun yollu hemen size haber salıcam .

Teşekkür ederim ilginiz için, sağolun.. Haber gelirse bekliyorum o zaman :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...