İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy S2 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Misafir

Recommended Posts

Abicim teşekkür ederim destek ve yardım için :good1:

Galaxy kardeşliği böylebir şey Semih:)) S2 alana destek bizden. Rica ederim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Haber bekliyorum Zafer. ;)

3D hariç video/resim tat vermiyor artıkın. :beee:

Iyy... Bırak bırak hiç yükleme :p Çizgi film var bol bol :p

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Yüklemeyin ya bir kere onu Samsung yapmış Evren abi makale yazıcaktır bu laflar üstüne gayet anlaşılır bir dille :p,hani nerede hTc'nin böyle programları?nerde Evren abi? Nerde bu devlet?...

İstanbuldaydım bugün, az önce geldim:)) 3Boyutun ticari başarısına biraz bakalım mı? Şu anda piyasada 2 model var. Biri LG Optimus P920, diğeri ise forumdaş telefonumuz Evo 3d. İki modelde ses getirmedi. İlk neden; yüsek fiyatları, ikinci neden maliyetlerin yükselmesini önlemek için donanımın sınırlandırılması. Fiyatlar dştüğünde ise donanım seviyesi daha yüksek modeller önlerini kapattı. Elimde satış adetlerine dair bir veri olmadığı için teknik konuşamam fakat bir S2, bir Iphone4 kadar yankı bulmadılar. 3d bir satış stratejisi fakat geleceğin formatı henüz değil. EN azından şu haliyle değil. Şu anda mevcut TV'ler gözlükle, bir adet fotoğraf makinesi fuji ve 2 adet cep telefonu ki üzerinde konuşuyoruz 3d'yi sunuyor. Ancak bu 3d özellikle küçük ekranda sadece derinlik hissi uyandırıyor. 3b'un algısını bozan şey sizin kendinizi dışarda hissetmenizdir. Mesela sinemada dışarda hissetmezsiniz, çünkü perde çok büyüktür ve çerçeve yoktur. Tv'de de aynı sorun aşılamadığı için ekranı büyütmekten(zaten vardı da fiyatını düşürmekten) başka çare kalmadı.

Sonuç olarak 4" ekranın da 46" ekranın da 3b efekti kısa bir süre için ya da hiç deneyimlememiş kullanıcı için cazip olur. Bir de dünya sağlık örgütünün 3b televizyonların kullanım klavuzlarına koydukları uyarılarda; en fazla 1 saat kullanılabilir. Daha uzun kullanılacaksa 15dk gözleri dinlendirmek gerekir aksi taktirde sağlığı bozar, Allah korusun epilepsiye yol açar gibi ifadeleri zaten bilinçli tüketiciyi 3d'yi hakkıyla kullanamayacağı konusunda yeterinbce endişeye sevketti. Ben de 3d Tv'yi üst seri olması ve panelinin daha kaliteli olması nedeni ile tercih ettim. Toplam 3b kullanımım 1,5 senede 30dk civarıdır.

Buraya nerden gelmiştik? Hatırladım 3b video yoksa hiç indirmeyelim Mb'ler boşa gider gibi bizim I9100'lere yine bizim konumuzda müdahale olduğu için)) Bizim yüksek kontrastımız ve geniş izleme açımız bu videolar için biçilmiş kaftan. ÜStelik dışarda aydınlık ortamda bile kalitesi bozulmadan.

Bu arada 4 ediyor, biz bu 3d piyasadan kalkmadan, detaylı bir tanıtım ve kullanıcı yorumları istiyoruz ama hala daha göremedik. Ahmet zaman yok diyor ama ilk talep ettiğim tarihte mesaj sayısı 3.500'dü yanlış hatırlamıyorsam :biggrin: 3.000 mesajdır bekliyorum ama yok. Zafer zaten olayın hala reklam boyutundan, kullanıcı boyutuna geçmedi. HTC'nin her modeline hakim fakat bilgiyi kendine saklıyor. Şikayet ediyorum :tongue:

Sizlere doyum olmaz bu konuda, yoksa 21 sayfayı deviremezdik galiba :bravo:

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

C7de 15dk oyun açayım,anında fırın gibi oluyor. Olsa fan açacak... :D

Galaxy s2 adı çıkmış. Adın çıkacağına canın çıksın demişler :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Semih ben yükledim 4.0.3 versiyonu. Gerçekten stabil çalışıyor. Ama Mert'in dediği gibi bir çok oyunla uyumsuz oldu. Ben bir çok oyunu yükleyemedim. Yazılım gerçekten hızlı. Bir çok detaylı ayarlar getirilmiş. Ara yüz 2.3.x versiyonlarla aynıydı. Ben çok sevdim ancak oyunlarla uyumsuz olmasından dolayı kullanamıyorum.

Mehmet Mert galaxy s2 ye yüklediğim tüm uygulamaları ve oyunları note n7000'e yükleyebiliyormuyuz. Ara yüzü bizim s2lerle aynımı. Çünkü bir arkadaşım almış ona telefonda yardımcı olacağım için benim arayüzü kullanarak anlatsam olurmu.(Daha önce sen incelediğin için sordum )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bayan arkadaş Iphone cu :) ben s2 gösterdim çok beğendi. Eşi sevgililer günü hediyesi olarak note almış. Hiç birşey anlamıyorum dedi. Dedim ıphone dan anlıyormusun dedim. Yok ondanda anlamıyorum dedi. Yapabileceklerinden bir kaçını anlattım harika birşey dedi. Bakalım telefondan anlatacağım oda yapacak. ZAten Ford hastası eşi ford parça bayi sahibi. Şimdi birde samsung aldı artık tam bizden oldu. :)

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Yorumlar için teşekkürler. :)

Az önce kendi telefonum ile ilgili bilmediğim birşey öğrendim. Normal cam sandığım C7 ekranım sizin telefonlar gibi gorilla glass'mış :) Biraz daha kanım ısındı diyebilirim. Ayın 7'sinde sunulan Symbian Belle ise kullanıcıların elinde patlamış gibi görünüyor. Telefonum yabancı uyruklu oldugu için ovi suite'den kuramıyorum belle'yi(kurarsam yeniden ingilizce olacak) Annayı kendim flashlamıştım telefona, belle'ninde türkçesini indirdim ama kurmaya çekiniyorum. Biraz daha beklemekte fayda var. Çok sorunlu duruyor.

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Bizim buralar sessiz mi kaldı :fiuw:

Zafer, Ahmet HTC başlığında yazıyorlar, Biz de Android başlığına takılınca mesajsız kalmış burası. Bugün telefon ilk defa kilitlendi. Evet I9100 Rehberden çıkamadı bir türlü. Açıp kapatınca düzeldi fakat kalabalık bir ortamda yaptığı bu hata yüzünden karizması biraz sarsıldı. Sat bu telefonu diyenler oldu :( Yapmaz aslında böyle, kalabalıkta utandı kem küm dedesem de inanmadılar tabi :nea: Şimdi stabilitesi yara almış bir S2 olarak cebimde dolaştırıyorum. Konuşacağız tabi kendisiyle bu durumu, bir daha yapmaması için şüpheli bir programı sildim, Android uygulamalar başlığında belirttim. Bir daha yapmaz diye düşünüyorum :nazar:

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Senin çözüm için biraz geç kaldık. Bir daha yaparsa deneyeceğim, aklımda. ICS'yi ilk değerlendirecek modellerden biriyiz. Nexus'tan sonra biziz galiba.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bizim buralar sessiz mi kaldı :fiuw:

Zafer, Ahmet HTC başlığında yazıyorlar, Biz de Android başlığına takılınca mesajsız kalmış burası. Bugün telefon ilk defa kilitlendi. Evet I9100 Rehberden çıkamadı bir türlü. Açıp kapatınca düzeldi fakat kalabalık bir ortamda yaptığı bu hata yüzünden karizması biraz sarsıldı. Sat bu telefonu diyenler oldu :( Yapmaz aslında böyle, kalabalıkta utandı kem küm dedesem de inanmadılar tabi :nea: Şimdi stabilitesi yara almış bir S2 olarak cebimde dolaştırıyorum. Konuşacağız tabi kendisiyle bu durumu, bir daha yapmaması için şüpheli bir programı sildim, Android uygulamalar başlığında belirttim. Bir daha yapmaz diye düşünüyorum :nazar:

Saygılarımla.

Hiiiç üzülme, malum markada kitlenip kalıyor bazen, onda pilide çıkaramıyorsun üstelik :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Surekli karsima sesli komutlar cikiyor diyordum ya size,bana durup durup what would you like diye soruyordu,sorunun kaynagi benmisim dun arkadasin s2'yi kullanirkende oyle yapinca dedim sende hic ciktimi boyle bir sey yok dedi uzun denemelerden sonra menu tusuna arka arkaya 2 kere hizlica basinca geliyormus o,bende sabirsiz oldugum icin hemen acsin diye arada 2 kere falan basmıs oluyordum o yuzden sorun bendeymis :D

Bunun nasıl açıldığınıda ben oğlandan öğrendim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

24 kişilik sınıfta 4 tane S2 olduk :D Verdim virüsü telefon alacaklara, 1 tanesi güncellemiyor telefonu 2.3.3de kalmış :D Birisine yurt dışı telefon aldık umarım kapanmaz :D Bir tanede beyazımız var.Benim karım ise birinden biri şarj aleti getiriyor bende derste yararlanıyorum bundan :) Yanlız şöyle bir olay var beyazın sürümü 2.3.3'de güncelleme yok diyor,yurt dışından getirdiğimiz 2.3.5 yüklü oda güncelleme yok diyor,bende 2.3.6 var :p Diğeri zaten aldığı gibi kullanıyor :D Sonuç olarak yarın video çekebilirsem çekiyim 2.3.3 ile 2.3.5 arasında bile fark varmış onu gördüm ben,en basitinden menü tuşuna basıldığında 2.3.3 gözle görülür derecede geç geliyor ana ekrana,internete girişleri falan herşeyleri arasında fark var... Bu arada telefonu beyaz yapıcam plasti dip ile kafaya koydum,mat gri olsaydı mat gri yapıcaktım :D

İşte â kaldırırlarsa böyle olur. Ne diyor dedim devamını okuyunca anladım.

Anlaşılan içlerinde en iyi sensin. Yazılımlar elinden geçmesi gerek ancak boşver başına kalır bir sorun olsa.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu â harfinin kaldırılması çok sakıncalı olduğunu daha farklı anlatayım :) Bugün kârımı ortağımla paylaştım. Çok güzel bir cümle. Ancak ...

Yorum bağlantısı

24 kişilik sınıfta 4 tane S2 olduk :D Verdim virüsü telefon alacaklara, 1 tanesi güncellemiyor telefonu 2.3.3de kalmış :D Birisine yurt dışı telefon aldık umarım kapanmaz :D Bir tanede beyazımız var.Benim karım ise birinden biri şarj aleti getiriyor bende derste yararlanıyorum bundan :)Yanlız şöyle bir olay var beyazın sürümü 2.3.3'de güncelleme yok diyor,yurt dışından getirdiğimiz 2.3.5 yüklü oda güncelleme yok diyor,bende 2.3.6 var :p Diğeri zaten aldığı gibi kullanıyor :D Sonuç olarak yarın video çekebilirsem çekiyim 2.3.3 ile 2.3.5 arasında bile fark varmış onu gördüm ben,en basitinden menü tuşuna basıldığında 2.3.3 gözle görülür derecede geç geliyor ana ekrana,internete girişleri falan herşeyleri arasında fark var... Bu arada telefonu beyaz yapıcam plasti dip ile kafaya koydum,mat gri olsaydı mat gri yapıcaktım :D

Önce odin ile Türkiye'de çıkmış resmi bir rom yükleyeceksiniz Mehmet. Sonra *#272*telefonun imei numarası# yaparak TUR seçeceksiniz Böylece telefon Türkiye'den alınmış gibi olacak. Sonrasında Kies'ten orjinal Türkiye Rom'u yüklenebilir. Ya da Odin aracılığı ile başka ülke romlarına yükselebilir bu işlemleri yapmadan.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Telefonun ülke kodu ne gözüküyor? Eğer TUR harici ise, Kies'ten hiçbir şey yüklemez. Cihazınız Kies aracılığı ile yazılım yükseltmesini desteklemiyor mesajı verir Kies'ten. Bizim zaten danimarka Kies'ine geçme şansımız olmadığı için, sen hiç bir zaman bu sürümü Kies ile güncelleyemezsin. Türkiye'de çıkan yeni yazılımı Kies'ten yüklemen için yukarda yazdıklarımı uygulaman gerekiyor. Bende de Danimarka sürümü var Mehmet. Yani bizim telefonlar şu anda Danimarka'da satılmış gibi algılanıyor Kies tarafından.Evet güncelleme Kies'ten aynı anda gelmiyor. Imei ya da seri no'ya göre bir sırası var. Fakat 2.3.3'ün tüm seriler için güncellemesi çıkmış olması lazım. Kies'i kaldırıp yeniden yükleyin derim. Bence Kies programınızda bir sorun var.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

Telefon üzerinden güncelle menüsünü kullanıldığında samsung hesabı istiyor, burası için ne kullandınız? Gmail hesabı geçerli oluyor mu? Olmuyorsa bu hesabı almak için ücret vs isteniyor mu?

Yorum bağlantısı
Hasan Kerik

Bende beyaz galaxy s2 aldım, 2.3.5 sürümü var , güncellemeye girdiğimde hiçbir mesaj vermiyor , daha doğrusu hiç bir hareket yok , samsung hesabı falanda sormadı... yanlış bir şeymi yapıyorum acep ?

Birde 1 yıllık Igo myway ile birlikte aldım (mediamarkttan), kutusan 8 GB micro SD kart çıktı ancak içi tamamen boş. Başarsofta mail attım , aradım ne cevap var ne ilgilenen var. Medimarkt topu samsunga, samsung başarsofta, atıyor. En sonunda mediamarkt merkeze yazıcam ama hakkımı aricam sinir oldum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...