İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy S2 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Misafir

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Millet uyanın ICS S2 için yayınlandı :D Telefonum olsaydı ilk yükeleyenlerden olur,sabaha kadarda uğraşıp yorumları yazardım

Düzenleme:Mehmet hocamı uyandırsammı acaba arayıp :D

Merak etme 4:50 ayaktaydım ancak görmedim :) Şimdi indirip deneyeceğim hemen :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

S2'nin ekranını değiştirmeye kalkarsanız durum budur işçilik dahil :D

adsztpw.png

Uploaded with ImageShack.us

Ön cam (!) kaskodan ücretsiz değişmiyor muydu?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Adaş geçmiş olsun ve akabinde de şunu söylemek istiyorum.

Tamir konusunda da asla bi iphone değil :D 569 lira nedir yahu aga??

Ne diyorsun sen bu işe Sayın Alper Ekinci ve Fatih Ada :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet Yükledim. Bakalım nasıl olacak. Şu anda pop/smtp eposta hesabı kuramadım :( onunla uğraşıyorum. Şimdi ben bunda çok büyük farklar göremiyorum. Gerçi Evren Bey bizi bu konuda bilgilendirir. Ayarlar bölümüne ek ayarlar eklenmiş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Pop3 maili kurdum. Ancak bir sıkıntı var bana göre klavyede küçük i yerine küçük ı koymuşlar bence kötü oldu :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

ICS Rehberle/Arama kaydını ayırmışlar. Miumideki sorunda buydu. Yani yukarıdan son aramalara ve rehbere geçiş yapabiliryordun. Bundada miumideki rehber tarzını yapmışlar :(

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

<p>

Pop3 maili kurdum. Ancak bir sıkıntı var bana göre klavyede küçük i yerine küçük ı koymuşlar bence kötü oldu :(

mesaj yazarken çıkan klavyeden çark resmine (ayarlara) tıklayın orda giriş dilini ingilizce seçince direk (ı) - (i) oluyor... benden önce belirten olduysa affola

demişler Mehmet Bey. Henüz yükleyemedim ben telefona. Odin ile yükleyeceğim, Kies'te hala gözükmüyor. Fakat yarın bir gece konaklamalı şehirdışına çıkmam gerekiyor. Yükleme konusunda tereddütte kaldım. Problem yaşamak istemiyorum şehirdışındayken.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Evren bey dili ingilizce yaptığım zamanda t9 da ingilizceye çevriliyor. :( Neyse. Evren bey öğlen yükledim şu anda hiç bir sorun çıkmadı. Hatta hiç hat vermedi. İlk başlarda telefon biraz yavaş geldi. 2.3.6 kurdum rootlamadan ICS kurdum şu ana kadar bir sorun yaşamadım.Pop3 Mailimide bağladım çok şükür. Oğluma oyunda kurdum. Ama her oyunu kabul etmedi :)

Saygılarımla.

Sizede iyi yolcular. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

şu ıcs de ram sıkıntısı olmayacak değil mi? iphone da ram 512 olmasına karşın (3) hiç kimse sığdı sığmadı sd ye at yapmıyor. 32gb takarım vazifemi yaparım diyecek miyiz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

şu ıcs de ram sıkıntısı olmayacak değil mi? iphone da ram 512 olmasına karşın (3) hiç kimse sığdı sığmadı sd ye at yapmıyor. 32gb takarım vazifemi yaparım diyecek miyiz?

Hocam şu anda S2 de 400 mb kullanıyor.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

boş yer ne kadar? ve ben niye bunu bilmek zorundayım androidde? 16gb yapınca 15.5 yer kalmıyor mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hocam Usb bellek toplam alan Cihaz bellegi toplam alan 1.97 gb uygulamalar 279 mb uygun 1.65 gb yazıyor. Sorduğunuz yer burası galiba. Yoksa USB 11,5 gb ancak yüklediğim uygulamalar ve oyunlar resimler falan var orada uygun 9.48 gb diyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bende ipad var ve vodafone'un smart'ı var(dı). Ipad 16GB diye alınıyor. RAm miktarı 512 ama ram kimsenin umurunda değil. Ram azaldı çoğaldı bilmiyoruz. Çalışmayan birşey yok, ben sıkıştım biraz boşalt demiyor. Android telefonda ise yok şu kadar mb kaldı SD karta kopyala, ordan oraya kopyala diye birşeyler söyleyip duruyor. ben bunu anlamadım demek istedim. Kendi niye ayarlamıyor hepsini? Nasıl yapmışlar bunu? SD kartı disk gibi kullanıp bir kısmını da SWAP yapıp virtual memory ve paging yapması gerekmiyor mu? Aklın yolu bir. Apple böyle yapıyor. android niye böyle yapmıyor? Yapıyorsa niye başta uygulamaları zaten sd karta yüklemiyor?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hehehe :D RAM'lere bak, biz 150 MB boş ram'le idare ediyoruz, sesimiz çıkıyor mu? :p Sense sağolsun :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bende ipad var ve vodafone'un smart'ı var(dı). Ipad 16GB diye alınıyor. RAm miktarı 512 ama ram kimsenin umurunda değil. Ram azaldı çoğaldı bilmiyoruz. Çalışmayan birşey yok, ben sıkıştım biraz boşalt demiyor. Android telefonda ise yok şu kadar mb kaldı SD karta kopyala, ordan oraya kopyala diye birşeyler söyleyip duruyor. ben bunu anlamadım demek istedim. Kendi niye ayarlamıyor hepsini? Nasıl yapmışlar bunu? SD kartı disk gibi kullanıp bir kısmını da SWAP yapıp virtual memory ve paging yapması gerekmiyor mu? Aklın yolu bir. Apple böyle yapıyor. android niye böyle yapmıyor? Yapıyorsa niye başta uygulamaları zaten sd karta yüklemiyor?

Hocam Ipad'te kayıt yapılabilecek tek bir yer var. Oda üzerinde ki hafıza. Android telefonların hemen hemen hepsinde harici hafıza var. Ben bu güne kadar hiç ram tıkanması veya hafıza dolması yaşamadım. Kayıt yaptığınız hafıza yetersizliği sizin yüklediğiniz veya sakladığınız uygulama film ve müziklere bağlı olarak uyarı verir. Ram duruma gelecek olursak ben 512 mb ramli bir cihazda sıkıntı yaşanabileceğini düşünüyorum.Bunun nedeni Alper beyde daha önce söylemişti android uygulamalar kontrol edilmeden yayınlanıyor ve bu uygulamalarda hatalar olabileceğinden buda telefona ayrı bir yük demektir. Ancak Itunes'te yayınlanan uygulamar kontrollü uygulama olduğundan çalışmaları daha stabildir. Bazı android uygulamalar telefonun kapanmasına veya çok fazla ısınmasına neden oluyor. Basit bir örnek puzzel yüklemiştim oğlum için. Çocuk oynarken telefonu kazayla elime aldım baktım telefon ateş gibi. Hemen işlemci ısısına baktım 55 dereceydi. Uygulamayı kaldırdım ve cihaz rahatladı. Bunun gibi...

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Kusura bakmayın. Kodu yanlış yazmışım. 272 den sonra * da

olacak.

Doğru cevap. Eğer buradan TUr seçeneği görümüyorsanız ki, büyük ihtimal görmeyeceksiniz, servis telefonunuza Türkiye'deki versiyonlar dışında bir sürüm yüklemiş. Çözümü basit. 3-5 konu yukarda bahsettiğim telefonu Kies'e tanıtmak için yeni yaptım bu işlemler.

Rıdvan Bey, kontrol etsin hepberaber çözeriz sorunu. Galaxy kardeşliği burada.

Saygılarımla.

Söylediğinizi yaptım. TUR çıktı. Aşağıda INSTALL yazıyordu..Onu da tıkladım.

Telefon reset attı. Her şey silindi.

Neyse iyi kötü yakın tarihli kies yedeğim vardı. Oradan yükledim.

Fakat uygulamaların hepsi gitti. Onlar yedekte yokmuş. :(

Hala"cihazınız üretici yazılım güncellemesini desteklemiyor" diyor. :blush:

Bu arada Samsung'u iki senedir kullandığım iphone 3 telefonum kırıldığı için almıştım.

Tesadüfen tanıştığım bir telefoncu daha önce başkalarının "kesinlikle tamir ollmaz" dediği iphone'u tamir etti; çalışıyor.

Ulan bırak şu sorunlu Samsung'u tekrar ayfoncu ol diyor şeytan. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Rıdvan bey size diyecek birşeyim yok haklısınız. Bende olsam bende sinir krizi geçirirdim.

Bende Evren Beyde ve Mehmet Mert (telefonu kırıldı gerçi) Hİç bir sorun çıkmadı. Hatta ben her türlü romlar yükleyim denedim. Geçen odine baktım 30 üzerinde yükleme yapmışım. Bunun haricinde Sd carttan yüklediklerim hariç. Şu anda da ICS 4.0 versiyonun yükledim. Onu test ediyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hocam Ipad'te kayıt yapılabilecek tek bir yer var. Oda üzerinde ki hafıza. Android telefonların hemen hemen hepsinde harici hafıza var. Ben bu güne kadar hiç ram tıkanması veya hafıza dolması yaşamadım. Kayıt yaptığınız hafıza yetersizliği sizin yüklediğiniz veya sakladığınız uygulama film ve müziklere bağlı olarak uyarı verir. Ram duruma gelecek olursak ben 512 mb ramli bir cihazda sıkıntı yaşanabileceğini düşünüyorum.Bunun nedeni Alper beyde daha önce söylemişti android uygulamalar kontrol edilmeden yayınlanıyor ve bu uygulamalarda hatalar olabileceğinden buda telefona ayrı bir yük demektir. Ancak Itunes'te yayınlanan uygulamar kontrollü uygulama olduğundan çalışmaları daha stabildir. Bazı android uygulamalar telefonun kapanmasına veya çok fazla ısınmasına neden oluyor. Basit bir örnek puzzel yüklemiştim oğlum için. Çocuk oynarken telefonu kazayla elime aldım baktım telefon ateş gibi. Hemen işlemci ısısına baktım 55 dereceydi. Uygulamayı kaldırdım ve cihaz rahatladı. Bunun gibi...

ipad in ramı ne kadar ? :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Meydanı boşmu sandın :) sen önce ezik 4s inle S2 ile baş et sonra dondurmalı sandiviçe gel, birkere bu versiyon s2 için değil, sizde durum daha beter ama neyse, son versiyon ios u 3gs e ve 4 e yüklersen 3g sonunda bordu yer, 4 yavaşlar adamı bezdirir mecburen 4s alırsın, ios5 i 4s e yüklersen 4 ün başına gelen olur ip5 alırsın, bu böyle elmanın satış ve soygun taktiği, gelelim yemek işine, andronun son versiyonunu test etmen için one x yada s3 alman lazım, ki bu aletler elmanın alayını komposta yapar yer, o yüzden elma diyip durma, yerinde sayan kapalı kutularla işimiz olmaz, andro daha dün çıktı şimdiki haline bak, ios kaç sene oldu hala aynı, bu süperliğinden değil, kapasite sonuna dayandığından :D :D

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Söylediğinizi yaptım. TUR çıktı. Aşağıda INSTALL yazıyordu..Onu da tıkladım.

Telefon reset attı. Her şey silindi.

Neyse iyi kötü yakın tarihli kies yedeğim vardı. Oradan yükledim.

Fakat uygulamaların hepsi gitti. Onlar yedekte yokmuş. :(

Hala"cihazınız üretici yazılım güncellemesini desteklemiyor" diyor. :blush:

Bu arada Samsung'u iki senedir kullandığım iphone 3 telefonum kırıldığı için almıştım.

Tesadüfen tanıştığım bir telefoncu daha önce başkalarının "kesinlikle tamir ollmaz" dediği iphone'u tamir etti; çalışıyor.

Ulan bırak şu sorunlu Samsung'u tekrar ayfoncu ol diyor şeytan. :p

Rıdvan bey size diyecek birşeyim yok haklısınız. Bende olsam bende sinir krizi geçirirdim.

Bende Evren Beyde ve Mehmet Mert (telefonu kırıldı gerçi) Hİç bir sorun çıkmadı. Hatta ben her türlü romlar yükleyim denedim. Geçen odine baktım 30 üzerinde yükleme yapmışım. Bunun haricinde Sd carttan yüklediklerim hariç. Şu anda da ICS 4.0 versiyonun yükledim. Onu test ediyorum.

Saygılarımla.

Gerçekten sinirimi bozuyor artık bu telefon. Bilgisayarda sürekli güncelleme var diye kies ekranı açılıyor. Telefonu takıyorum. olmaz diyor. :nea:

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...