İçeriğe Yönlendir

Bilgisayar Temizliği Ve Soğutulması

Sani Gerşon
Çözüme git Sani Gerşon tarafından,

Recommended Posts

Sani Gerşon

Hehe, yazmayi unutmusum, ruju silmeniz gerekir. Fanin sagligiyla oynamayalim :lol2:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

I7 iyidir ama onceligi SSD diske vermeni oneririm. Bunca zaman ram ve cpu ile pc nin hizlanacagini soyleyenlere nanik yapabilirsin :lol2:

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Yıhahah hiç böyle düşünmemiştim. Benim kespır notbukun da fanı bi ara bozuktu üfledikçe dudaklarım kapkara oluyordu. :blush: Meğersem ruj bulaşıyormuş :good1::)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bu sıkıntı var demektir. Demekki soğumak istiyor ama soğuyamıyor. Ya kasa temizlenecek, ya fan iyice kontrol edilecek ya da değişecek.

Sani kasa hava sirkülasyonu gördüğü için işlemci soğuyup fan yavaşlıyor olamazmı ?

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
Sani kasa hava sirkülasyonu gördüğü için işlemci soğuyup fan yavaşlıyor olamazmı ?

Fan sesi rahatsız etmiyorsa çok kurcalamayın bence ama vonluyorsa da hava soğuyunca ses azalıyorsa değişmesi, macunlanması falan gerekebilir.

Bu arada kusura bakmayın Sani demişsiniz ama ben atladım :blush:

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
I7 iyidir ama onceligi SSD diske vermeni oneririm. Bunca zaman ram ve cpu ile pc nin hizlanacagini soyleyenlere nanik yapabilirsin :blush:

5-6 senedir 10.000 rpm disk kullanıyorum ( sscsi) ama 146GB boyut sıkıntım var 2-3 tanesini birleştirsekte yetmiyor. ssd diske geçebilmem için fiyatlarının baya bir ucuzlaması lazım.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
5-6 senedir 10.000 rpm disk kullanıyorum ( sscsi) ama 146GB boyut sıkıntım var 2-3 tanesini birleştirsekte yetmiyor. ssd diske geçebilmem için fiyatlarının baya bir ucuzlaması lazım.

Server'ın mı var derdin var :blush:. Şimdi mirror'a geçsen de olmaz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Öyle zaten, ama demekki kasa istediği ısının üstünde ki fan hızlı dönüyor, soğuyunca yani istediği ısıya düşünce fanlarda düşüyor. İdeal soğutma hep düşükte olmalı.

Raptor serisi disk kullanıyorsun galiba ama hikaye. Windows'un açılışı boot ekranıyla 30sn :blush: Kapanış 7sn falan :good1:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kapağı açık pc kasası sanılandan daha iyi soğumaz.Bunu unutmayın.Aksine daha çabuk ısınır.Ayrıca tozlanma durumu da daha çok artar.En güzeli kapağı kapalı kullanmaktır.Bu durumda fan sirkülasyonu daha iyi olacaktır.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

45 kasa içi, 58 cpu olmalı.

CPU'n ne abi?

Bir de 3800 devirde dönen fan kafanı biplemiyor mu? :)

En hızlı fanım 1600devirde dönüyor evde :)

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Yanıyorsun kasa... :)

Bu işlemci amd ya da p4. Değerler gayet normal.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
45 kasa içi, 58 cpu olmalı.

CPU'n ne abi?

Bir de 3800 devirde dönen fan kafanı biplemiyor mu? :s

En hızlı fanım 1600devirde dönüyor evde :p

İlemci P4 3.4 ghz.

İşlemci fanının sesini duymaya imkan yok çünkü her yerde gürültü hakim :)

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
İlemci P4 3.4 ghz.

İşlemci fanının sesini duymaya imkan yok çünkü her yerde gürültü hakim :)

Bu mesajdan 3 post yukarıya bak (ileti 41) doğru bilmişim :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

8 silindir motor gibi ısı yayan başka işlemci varmıki :D

Bir ara OverClock yapayım dedim ( 4 ghz) 75-80 lerde geziniyordu garibim :)

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

P2 400mhz 'de 100 C' gördüm. Zavallı işlemcinin görüp görebileceği en son şey oldu. Tabi anakartında.. Yıl 2001'di. Fan bozukmuş anladım. Nasılım ama? :D

Sahibine de "abi artık bilgisayar değil ama istersen su ısıtıcısı olarak kullanabilirsin" dedim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
ne hava tutması bozulsada bir i7 alsak peşindeyiz ;)

ben de biraz onun peşindeyim :)

benim kasa fanı yok, söktüm onu. onun yerine balkon kapısını açıyorum taze hava giriyor :p

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Pek bilgisayardan anlamam ancak çevremden duyduğum İntel'in elektronik soba yolunda ilerlediği...

Bu arada konu dışı Win32Sality denen lanetten kurtaramıyorum Laptopu.. Çok kıymetli ve silinince bulamayacağım programlar mevcut..( Formatta yok edemiyormuş mereti )

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Programları unutun yedek alabileceğiniz .exe, .bat, .dll gibi uygulama dosyaları dışındakileri yedekleyin. Gerisini şimdi silmeseniz, bir gün sileceksiniz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...