İçeriğe Yönlendir

Hgs Ve Ogs Hakkında Herşey

Can Karacaer

Recommended Posts

Kaçak geçiş olmaması için 7 günlük süre 15 güne çıkarıldı Korhan bilginiz olsun   :good1:  :)

Ağam sende olmasan halimiz harap  :bravo:

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Ağam sende olmasan halimiz harap :bravo:

Estağfurullah, bilgi paylaşılınca güzeldir. [emoji1]
Yorum bağlantısı
Sinan Özvarlık

Kaçak geçiş olmaması için 7 günlük süre 15 güne çıkarıldı Korhan bilginiz olsun   :good1:  :)

Çok iyi olmuş  :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

308 in camina yapistirdim...ama hiç okumadi hep kaçak geçiş dedi... Alarm çaldı... Sonradan arastirdim ki 308 in ön camı farkliymis. .tirt falan diyoruz ama ön camı kaliteliymis..[emoji13]

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ayna arkasında siyah noktalı özel bir yer olmalı oraya yapistirmadiniz mi?

Yorum bağlantısı
Enver Çatak

Geçenlerde paralı yol için OGS gişesine girişte okuma olmadı. Çıkışta ise okudu ve 12 TL civarı (sanırım en uzun mesafe) ücreti kesti. İlk girişte okumadığını farkettiğimde ne yapmam lazım? Mesela yol müsaitse gişeden geri geri çıkıp yan OGS gişesinden geçsem olur mu?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erol Güven

Arkadaşlar,

Şu an adıma satış yapılmayan araca kendi adıma hgs alabilme imkanı varmıdır. Arac yabancı değil satışı yılbaşına doğru almayı planlıyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Arkadaşlar,

Şu an adıma satış yapılmayan araca kendi adıma hgs alabilme imkanı varmıdır. Arac yabancı değil satışı yılbaşına doğru almayı planlıyorum.

Erol Bey,

Konunuz birleştirilmiştir.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Bekir İlk

Yolculuğum ve HGS geçişim Çok şükür sorunsuz geçti dostlar.

Gişelerden geçerken HGS etiketini elimle cama yakınlastirip geçtim ve Sorunsuz okudu :)

Akabinde Dün saat 21.00 sularinda istanbul dönüşü sirasinda yola düşen bir Kamyon lastiği yüzunden yaklaşık 4 araç 110 km hizlarda seyrederken büyük tehlikeye duştü ve hasar aldılar. Ben sağ şeritte olmama rağmen ucuz atlattım.

Araç kameram olayi kaydetti fakat görüntülerde bir aksilik var. Parking Guard modu acik kaldiği icin cekim cok hizli oluşmuş :( Bir yolunu bulup düzeltmeye calişacağim umarim başarılı olurum. Tekrar burdan paylaşim yaparim.

cama tutmaya gerek yok bizzat denedim. araç geçerken kaçak geçiş diye uyarı veriyor ancak sistem bikaç saat içinde hesaptan parayı çekiyor. hesapta para yoksa yatırınca çekiyor. eski arabamdan hgs etiketini söküp yeni aracıma devir yaptırdım ve yeni aracıma yapıştırmadan kullanıyorum. bazen bende elimle cama tutuyorum ama gerek yok. ptt görevlisi de cama yapıştırmadan kullanılabilir dedi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

sıkıntı girerken okumazsa en uzak mesafeyi alırlar. 

Geçenlerde paralı yol için OGS gişesine girişte okuma olmadı. Çıkışta ise okudu ve 12 TL civarı (sanırım en uzun mesafe) ücreti kesti. İlk girişte okumadığını farkettiğimde ne yapmam lazım? Mesela yol müsaitse gişeden geri geri çıkıp yan OGS gişesinden geçsem olur mu?

OGS gişelerinde bazen bunu yapıyorlar ki (fişini çekiyorlar herhalde) millet OGS ye givenmesin HGS ye geçsin.

Oysa uluslararası standart OGS sistemi.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bekir İlk

sıkıntı girerken okumazsa en uzak mesafeyi alırlar. 

hgs etiketini cama tutsam da tutmasam da hep aynı ücreti çekmiş tabi iki türlü de giriş çıkışlar hemen hemen aynı. çıkışta plaka okunuyor ücret çekiliyorsa girişte de plaka okunur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

hgs etiketini cama tutsam da tutmasam da hep aynı ücreti çekmiş tabi iki türlü de giriş çıkışlar hemen hemen aynı. çıkışta plaka okunuyor ücret çekiliyorsa girişte de plaka okunur.

plaka okuma yüzde 50 başarı ile çalışıyor. her zaman okumaz.

Yorum bağlantısı
Bekir İlk
(düzenlendi)

plaka okuma yüzde 50 başarı ile çalışıyor. her zaman okumaz.

abi nasıl her zaman okumaz. gişeden geçtik hgs falan yok hiç almadık. ceza plakaya nasıl gelecek. o zaman kaçak geçiş yapanların yarısına ceza gelmemesi lazım.

hgs etiketi cama  yapıştırmadan gişeden geçtik ama bir etiketimiz var. plakamız okunduğu için hesaptan düşecektir. olan etiketi cama yapıştırmadığımız halde gişeden geçiş yapar da plaka okunmazsa bakiyeden de ücret kesilmez, plaka okunmadığı için zaten ceza da olmaz. yanlış mıyım.

tarihinde Bekir İlk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

evet yanlış. yüzde 50 demek 2 okumadan birini YAPMAZ demek değil, yapmayabilir demektir.

ben defalarca girişte okumadığında çıkışta uzun yol ücreti ödedim ama her zaman değil.

dediğin kadar sağlam çalışsa HGS ye ne gerek var?

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Güney

Arkadaşlar aracımda hgs etiketi var otoban çıkışında yanlışlıkla ogs gişesinden çıktım alarm öttü. internetten kontrol ettim hgs bakiyesinde eksilme olmamış. ceza yememek için ogs almak zorundamıyım yoksa başka bir yolu varmı bilen varmı?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Recep Güney

Arkadaslar 6 kasimda gerededen otobana girip sakaryadan ciktim ama bakiyeden dusmedi hala cikatken alarm ottu.8.40 civari tutuyordu normalde 18 tl bakiyem var ama dusmedi hala. 3 is gunu gecince hgs musteri hizmetlerini aradim gecisiniz gorunmuyor sistemde birkacgun icinde duser dedi 13 gun oldu hala dusmedi sizce ne yapmaliyim?

Yorum bağlantısı
Recep Güney

arac yada hgs yeni mi

yok ikisi de 3 yıllık. 10 unda aynı güzergahtan geri gittik sorun olmadı bakiyeden düştü

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Davut Turmuş

Arkadaşlar 21/05/2014 tarihli bir ceza kağıdı geldi bugün eve hgs ihlali yaptığım yer ise Adana otobanı Urfa istasyonuymuş ki o tarihe kadar Urfa'ya gitmedim bile yani böyle bir olayın olması mümkün değil cezada az değil 250 tl bunun kamera kaydı falan var mı varsa nerden ve nasıl istenir kesinlikle bir yanlışlık oldugunu düşünüyorum bu Nasıl giderilir başına böyle bi olay gelen var mı

33acea0a0274d37ae77bba010d456384.jpg

Yorum bağlantısı
Uğur Öztürk

Hemen BİMER 'e bildirin hocam.Aynısını değil de satışını yaptığım bir araca vergi borcu çıkarmışlardı .Noter satış belgesindeki resmi numara ile BİMER'e bildirdim,aynı hafta sorunum çözülmüştü .Hem de Ankara 'dan arayıp özür bile dilemişlerdi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...