İçeriğe Yönlendir

Hgs Ve Ogs Hakkında Herşey

Can Karacaer

Recommended Posts

Uğur Öztürk

Hemen BİMER 'e bildirin hocam.Aynısını değil de satışını yaptığım bir araca vergi borcu çıkarmışlardı .Noter satış belgesindeki resmi numara ile BİMER'e bildirdim,aynı hafta sorunum çözülmüştü .Hem de Ankara 'dan arayıp özür bile dilemişlerdi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bu bimer adalet sürecinde şikayet ve merkeziyetçiliği pompaladı. sistemlerin terkine yol açıyor. işlese de.

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar 21/05/2014 tarihli bir ceza kağıdı geldi bugün eve hgs ihlali yaptığım yer ise Adana otobanı Urfa istasyonuymuş ki o tarihe kadar Urfa'ya gitmedim bile yani böyle bir olayın olması mümkün değil cezada az değil 250 tl bunun kamera kaydı falan var mı varsa nerden ve nasıl istenir kesinlikle bir yanlışlık oldugunu düşünüyorum bu Nasıl giderilir başına böyle bi olay gelen var mı

Davut Bey;

Konunuz uygun başlık ile birleştirilmiştir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Ya bugün banada geldi 2014 den ogs geçiş ihlali diye, benim hep kredi kartıma tanımlıdır bu nası iş anlamadım. 1.5 sen sonra ceza yollanırmı yok böyle bişey.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Geçen çamlıca gişelerinde hgs kuyruğuna kizdigimdan ogs gişesinden geçtim . ogs yok hgs var bende.

20 sinde ikindin geçmiştim. Uygulamadan baktım o geçiş yok hala ama dönüş falan görünüyor, sizce durum ne olur :)

85cfb0cccad54513632141d873b27d06.jpg

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Bugün bende bu hgs cezasından nasiblenenlerdenim malesef kuzu kuzu ödedik hata bizde olunca:)

Ya bugün banada geldi 2014 den ogs geçiş ihlali diye, benim hep kredi kartıma tanımlıdır bu nası iş anlamadım. 1.5 sen sonra ceza yollanırmı yok böyle bişey.

Benimde 2014 tenmuz tarihli bugün geldi tebligat malesef
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçen çamlıca gişelerinde hgs kuyruğuna kizdigimdan ogs gişesinden geçtim . ogs yok hgs var bende.

20 sinde ikindin geçmiştim. Uygulamadan baktım o geçiş yok hala ama dönüş falan görünüyor, sizce durum ne olur :)

Uygulamada ihlaller de görünüyor muş ama şimdilik birşey yok, kokusu çıkar nasılsa :)

a1aab5ef82cc370dedebea2a4123f170.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

OGS bence daha düzgün çalışan bir sistem.

HGS ile sizi başka yerlerde de takip mümkün hem de çaktırmadan.

Bizim üniversitenin giriş bariyerlerini okuyan HGS sistemi aldık. mevcut HGS numaranız tanımlanınca kapı otomatik açılıyor.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

3 gün önce Kartal gişelerden OGS/HGS  ortak olandan tem yoluna dudullu istikametine çıktım. Yol fena kalabalıktı en sağ ilerliyordu hafiften ordan devam ettim.Gişelere yaklaşınca ne göreyim ogs gişelerde ful kuyruk var hgs ler nerdeyse boş. Şimdi kaynak olsam gişenin  dibinden  çok terbiyesizlik vicdanım el vermedi açıkçası .Dedim boş ver geç hgs den nasılsa ogs var . Derken ne göreyim  ekranda KAÇAK 165 tl yazdı Gözlerim yuvalarından fırladı. Araç şirket aracı ve bekliyorum bakalım ne olacak.Aracın OGS si otomatik doluyor bildiğim kadarı ile ama zannetmiyorumki öyle yüksek meblalar yatsın.Beklemedeyim. :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İbrahim Halil Geloğlu
(düzenlendi)

31.12.2014

25.11.2014

17.11.2014

Tarihinlerinde adıma kayıtlı olan motorsiklet, GEÇİŞ İHLALİ yapmış.Ben gaziantepde ikamet ediyorum. Ankara İstanbul gibi yerlerede 110 cc lik motorla gidemem. Motorumu kimseye verme huyum yoktur. Ama benden habersiz İSTANBUL-ANKARA OTOYOLUNDAN geçiş ihalali yapmış.Motorsikleti 31.03.2015 tarihinde satmıştım zaten, resmi olarak neler yapabilirim.  Yardımlarınızı bekliyorum. Bu arada 444 11 17 ulaşılamıyor.

Not:ceza toplam 445,50 t.l.

tarihinde İbrahim Halil GELOĞLU tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Geçmiş olsun. Siz motosikleti satınca HGS'yi iptal etmiş miydiniz? Siz bir şekilde müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışın ve en kötü ihtimalle bu hgs ile ilgili birime motoru sattığınıza dair evrakları fax çekin.

Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı

İbrahim Bey yakın zamanda internette buna benzer haberler okuduk. Oradan da bi araştırın isterseniz.. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Geçmiş olsun. Siz motosikleti satınca HGS'yi iptal etmiş miydiniz? Siz bir şekilde müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışın ve en kötü ihtimalle bu hgs ile ilgili birime motoru sattığınıza dair evrakları fax çekin.

tarihleri kontrol ederseniz ceza tarihinde araç benim adıma. ayrıca hgs hiç almadım. antep gibi bi yerde HGS ye gerek yok motoru şehirler arası kullanmıyorum.

İbrahim Bey yakın zamanda internette buna benzer haberler okuduk. Oradan da bi araştırın isterseniz.. 

onların durumundan farklı onlar araç satışından sonra olmuş

Yorum bağlantısı
Erhan Karaman

birisi sizin plakanın aynısından bastırdı da onunla mı geziyor acaba? hgs dışında da cezalar gelebilir size eğer durum böyleyse

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

31.12.2014

25.11.2014

17.11.2014

Tarihinlerinde adıma kayıtlı olan motorsiklet, GEÇİŞ İHLALİ yapmış.Ben gaziantepde ikamet ediyorum. Ankara İstanbul gibi yerlerede 110 cc lik motorla gidemem. Motorumu kimseye verme huyum yoktur. Ama benden habersiz İSTANBUL-ANKARA OTOYOLUNDAN geçiş ihalali yapmış.Motorsikleti 31.03.2015 tarihinde satmıştım zaten, resmi olarak neler yapabilirim.  Yardımlarınızı bekliyorum. Bu arada 444 11 17 ulaşılamıyor.

Not:ceza toplam 445,50 t.l.

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ÖRNEK DİLEKÇE

hgs@kgm.gov.tr

Konu : hgs geçiş ücreti
Sayı : 89114049/170.09-1320723

İlgide kayıtlı yazıda, Muhsin Türkmen’e ait 50 XX XXX plakalı aracın 15/10/2014 tarih ve 16:49:51.380 saatinde İstanbul-Fsm Köprüsünden kaçak geçiş yaptığı bildirilmektedir.

Ancak;

1- 50 XX XXX plakalı araç bir traktördür ve otoyol ve köprüye girmesi zaten mümkün değildir.

2- Bu plakalı araç ile ilgili tarih ve saatte Nevşehir Merkez Özyayla köyünde garajda bulunmaktadır.

3- Karayolları kayıtlarında geçiş ihlali yapan aracın 3. sınıf olduğu görünmektedir. bizim aracımızın ise 1. traktördür..

Ekte ruhsat fotokopisi de gönderiyorum. Belirtilen nedenler ile kaçak geçişin tarafımıza ait olmadığından ve salınan ceza hatalı olduğundan düzeltilmesini arz ederim.

Saygılarımla

Mehmet ..... 

Siz de durumunuzu özetler bir mail gönderirseniz, düzeltme yapılacaktır. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu
(düzenlendi)

Mehmet bey yazınıza henüz yeni gördüm sizin tarif ettiginize benze bir mail attım. Acaba sonuç ne kadar sürer. Müşteri hattına ulaşamıyorum.

acele etmemin sebebi bana tebliğ tarihinden 14 gün geçmesi yani cezayı kabul etmiş sayılıyormuşum bu süre geçerse.

lvv5mX.jpg

tarihinde İbrahim Halil GELOĞLU tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

peki soru;  ayın 20 sinde kaçak geçiş yapıldı 23 ünde noter satışı yapıldı. ceza kime gelir?  eski sahibine mi yeni sahibine mi?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Köksal Yılmaz

Kaçak geçiş olmaması için 7 günlük süre 15 güne çıkarıldı Korhan bilginiz olsun   :good1:  :)

Selam abi,

Bizim kangoo ile 14 şubat pazar günü hgs almadan köprü ve otoyolu kullandım(4-5 kez giriş-çıkış oldu), ertesi gün hgs aldık, geçişlerden biri düşmüş ama 3-4 tanesi düşmemiş. Önümüzdeki günleri beklemeli mi düşer diye yoksa karayollarına başvuru mu yapmalı?

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Selam abi,

Bizim kangoo ile 14 şubat pazar günü hgs almadan köprü ve otoyolu kullandım(4-5 kez giriş-çıkış oldu), ertesi gün hgs aldık, geçişlerden biri düşmüş ama 3-4 tanesi düşmemiş. Önümüzdeki günleri beklemeli mi düşer diye yoksa karayollarına başvuru mu yapmalı?

Bana plakayı verebilirmisin bakayım ben...
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bana plakayı verebilirmisin bakayım ben...

Abim anında görüntüsün valla, saygılar sevgiler sunuyorum :flowers:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Abim anında görüntüsün valla, saygılar sevgiler sunuyorum :flowers:

Estağfurullah kardeşim ne demek saygı ve sevgin başım üstüne [emoji1]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...