İçeriğe Yönlendir

Hgs Ve Ogs Hakkında Herşey

Can Karacaer

Recommended Posts

Önder Özcan

Nooluyo burda?

hgs den kaçak geçtik,caiz midir.değilse sonumuz ne olur?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Caiz değildir, OGS gişelerinde üç tur atmadan, emniyet şeridinde 33 şınav çekmeden tövbe kabul olmaz

Sonunuz böyle olur bak,

af3dd05dd395a41e8fd0c1de7ea51188.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Para konusuna girmeseydin iyi olurdu.

Kalbini kırdığım için özür dilerim.

:bravo:  :bravo:

seninle ilgili değildi yazdığım,konu sahibiyle ilgiliydi,ama alıntı yaparken benim yaptığım hata yüzünden yanlış anlaşılma oldu sanırım.sen de kusura bakma kardeşim.

:bravo:  :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Özvarlık

Caiz değildir, OGS gişelerinde üç tur atmadan, emniyet şeridinde 33 şınav çekmeden tövbe kabul olmaz

Sonunuz böyle olur bak,

af3dd05dd395a41e8fd0c1de7ea51188.jpg

:D  :D  :D  Ne hgs miş arkadaş kendisi karışık kullananlarında kafasını karıştırıyor :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Karışık birşey yok aslında. uygulamadan kontrol ediyorum ben. Kaçak yazıyor bazen ama normal kesiyor hep :)

Yorum bağlantısı
Sinan Özvarlık

Karışık birşey yok aslında. uygulamadan kontrol ediyorum ben. Kaçak yazıyor bazen ama normal kesiyor hep :)

Bazende normal geçiş diyor ama en uzak mesafeyi yazıyor  :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ozan Şimşek

Arkadaslar selam, hgs etiketini ptt ve banka disinda berelerden alabiliriz ? Bayramoncesi kacak gecis yapicam daha sonra stickeri alicam buyuk ihtimal ...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emre Şimşek

Ben HGS kartı alalı 15 gün oluyor. Hiç kullanmadım ama PTT'deki adam cama yapıştırmanın anlamının olmadığını bütün geçişlerin önce kaçak değerlendirilip sonra kamera kaydından plaka okunarak bakiyeden düşüldüğünü söyledi. Saçma geldi ama yeri gelmişken öğrenelim bakalım. :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben HGS kartı alalı 15 gün oluyor. Hiç kullanmadım ama PTT'deki adam cama yapıştırmanın anlamının olmadığını bütün geçişlerin önce kaçak değerlendirilip sonra kamera kaydından plaka okunarak bakiyeden düşüldüğünü söyledi. Saçma geldi ama yeri gelmişken öğrenelim bakalım. :unsure2:

Evet çok saçma.

Çünkü resmen okuyor.

Ha okuyamazsa manuel bulunuyor plakadan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

öncellikle istanbula gideceğiniz için allah sabır ve kolaylık versin hgs etiketini cama mecburen yapıştırmak zorundasınız hgsyi hiç görmezse sıkıntı üzerine sıkıntı açıyor.Geçen hafta istanbula gittim hgs var aktif kullanılıyor fakat her geçiste sarı yakıyo ceza yazıyo onun sebebide 20tlnin altında bakiye olduğu içinmiş ama sıkıntı yok sabah ceza yazıyo akşam bakiyeden düşüyor.Özellikle internetten hgs üzerindeki plakanın doğruluğu çok önemli mazallah sıfır yerine "O" harfi yazdılarsa ilerde başınız çok ağrıor.Şayet başıma geldi ordan biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Okuyucu okuyamayınca kaçak geçiş oluyor tabi :D

OGS alın, kafanız rahat etsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

HGS etiketinden çekinmenize gerek yok :) bir parça pamuk ve asetonla ön camdan kolayca sökülebilir..yada yapıştırmazsanız arkadaşların dediği gibi bakiyeden düşer..

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Ben HGS nin yapışanından değil de kartlı olanından aldım.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Son 2 aracımda da HGS kullanıyorum, HGS yi etiketinden sökmedim izole bank ile cama tutturdum.

1. amacım yerini doğru yapıştıramazsam değiştirmek kolay olmasıydı ki Clio'da 3. seferde doğru yeri bulabildim. Corsa'da ilk taktığım yer oldu.. 

2. amacım ise yeri geldiğinde izole bandı kaldırıp camı silebilmekti.

Sistemden de takip ediyorum sürekli okuyor, kaçak geçiş sayıp gece normal geçiş olarak düzeltmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Mert arkadaşımın dediği gibi en kötü geçerken hgs den cama yaklaştırın elinizle. . 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Ben HGS nin yapışanından değil de kartlı olanından aldım.

Garanti'de malesef kartlı olanını bulamadım, bizde hep yapışkanlı sticker olan var dedi. 

Yorum bağlantısı

Alacağim bu HGS etiketini yada Kartini ön cama yapistirmak zorundamiyim acaba ? Pek şehirler arası yol yapan birisi degilim kendi aracım ile. O yüzden Cama yapiştirmak istemiyorum. Yapiştirmak istemediğim gibide çekiniyorum okurmu okumazmı diye.

Uzun süre ogs kullanmış sonra bir dönem hgs ye geçmiş fakat dayanamayıp tekrar ogsye geçen birisi olarak söyleyeyim, hgs 10 geçişin neredeyse yarısında okumuyor zaten, o sırada kaçak geçmiş oluyorsunuz fakat 1 saat sonra bakiyenizden normal ücreti düşüyorlar ceza yemiyorsunuz o nedenle cama hiç yapıştırmayın gerek yok yüksek oranda cama yapıştırsanız da okumayacak zaten :) 

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Ya benim gibi uçlarından bant ile tutturun ya yanınızda birisi varsa geçiş esnasında parmakları ile cama dayasın yada şunu alın...

http://www.hepsiburada.com/autocsi-pratik-hgs-kabi-cok-amacli-kullanim-p-OTCSA20315

HGS aldığımda bunu bana ücretsiz vermişlerdi, serçe parmağı tırnağı kadar bir çift taraflı bant var üzerinde, onunla cama yapıştırdım, sıkıntısız çalışıyor...

Yorum bağlantısı

Kesinlikle OGS al kafan rahat etsin, hgs olunca insan tribe giriyor her geçişten sonra internete girip kontrol etme ihtiyacı duyuyor insan şahsen ben kafaya takıyordum ogs ye geri döndüm şimdi rahatım 

Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

Ben etiketi geçiş esnasında hız, devir göstergelerinin Üzerine camdan görünecek şekilde bırakıyorum okuyor sonra çekmeceye koyuyorum. Nede olsa İstanbul'da oturmuyorum ve şehirler arası o kadar gezmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Evet şehirler arası yolculuğu sık yapmayan biri için yılda bir veya iki kez çıkacağı yolculukta OGS veya HGS olmasının fark etmeyeceğini düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
İsa Acar

OGS ile HGS arasındaki fark nedir arkadaşlar, çalışma prensibi olarak, OGS varken niye HGS çıkardılar ki?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arkadaşlar ben aracı aldığımda camında HGS etiketi yapışıktı.Hala da sökmedim ben. Onun içinde bakiye var mıdır yada üstüne devam edilebilir mi ? Plakaya göre mi isime göre mi çalışıyor bu sistem..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...