İçeriğe Yönlendir

Hgs Ve Ogs Hakkında Herşey

Can Karacaer

Recommended Posts

Emre Akbas

Merhaba;

Cahilliğimi maruz görmenizi umut ederek :) bikaç şey sormak istiyorum

İstanbula kendi aracımla ilk kez gidecegimde bu hgs ile ogs arasındaki fark nedir hangisini almamız gerekiyor köprü ve otobanlarda geçerken bide bişey duydum dogrumu hgs ve ogs almasakta geçtikten sonra 15 gün içersinde cezasız ödenebiliyormuş dogrumu?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Merhaba;

İstanbula kendi aracımla ilk kez gidecegimde bu hgs ile ogs arasındaki fark nedir hangisini almamız gerekiyor köprü ve otobanlarda geçerken bide bişey duydum dogrumu hgs ve ogs almasakta geçtikten sonra 15 gün içersinde cezasız ödenebiliyormuş dogrumu?

Ödeme yapamazsınız. O süre içinde ogs yada hgs almanız gerekir otomatik düşer sistem.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ogs artık satılmıyor bildiğim kadarı ile onun için Çalışmış olduğunuz bankadan yada ptt den hgs kartı alabilirsiniz. Kontorlu yada direk kredi kartı yüklemeli seçenekleri mevcut. 

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

2 hafta önce Abant a giderken aynı gün 2 sefer hgs den geçtim.

Malum araç plakası yeni , hgs yok idi.

3-4 gün sonra hgs yaptırdım yeni plaka üzerine.

Bir türlü bakiye eksilmedi.

Bu gün karayollarını aradım, niye düşmüyorsunuz karişim diye.

Onlar da şu anki plakanın geçiş esnasında önceki hgs den çektiğini söylediler.

Plakanın eski sahibi hgs sini iptal etmemiş. Yazık oldu adama.. yada bayana..

Plakadan düşüyor yani..  :good1:

Yorum bağlantısı
Misafir

Çok Şükür Allaha yaşıyorum :)  :flowers:

ihmal ettik dimi forumu :(

Ayran da içmedik ama :) neden ayrı düştük  :biggrin:  Allah uzun ömürler versin  :flowers:

Yorum bağlantısı
Misafir

Ayran da içmedik ama :) neden ayrı düştük  :biggrin:  Allah uzun ömürler versin  :flowers:

Amin kardeşim cümlemize,gönüllerimiz bir olsun :)

Yorum bağlantısı
Misafir

2 hafta önce Abant a giderken aynı gün 2 sefer hgs den geçtim.

Malum araç plakası yeni , hgs yok idi.

3-4 gün sonra hgs yaptırdım yeni plaka üzerine.

Bir türlü bakiye eksilmedi.

Bu gün karayollarını aradım, niye düşmüyorsunuz karişim diye.

Onlar da şu anki plakanın geçiş esnasında önceki hgs den çektiğini söylediler.

Plakanın eski sahibi hgs sini iptal etmemiş. Yazık oldu adama.. yada bayana..

Plakadan düşüyor yani..  :good1:

Aynısı başıma geldi benim araca aldığım plaka da çıkma Eski sahibi düşmemiş plakadan ben kendım hemen iptal ettirdim :)

Yorum bağlantısı
Cemil Kaynak

HGS Aracınızın markası ve modeline göre doğru yere yapışmaz ise bazı gişelerde okumuyor. Kaçak geçiş yazıyor sonra gözünüz arkada kalıyor.

OGS aracınızın ön cam dikiz aynasının bulunduğu siyah taralı bölümüne yapıştırın içiniz rahat olsun. Her daim okur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

HGS Aracınızın markası ve modeline göre doğru yere yapışmaz ise bazı gişelerde okumuyor. Kaçak geçiş yazıyor sonra gözünüz arkada kalıyor.

OGS aracınızın ön cam dikiz aynasının bulunduğu siyah taralı bölümüne yapıştırın içiniz rahat olsun. Her daim okur.

Benim aracımda Etermik ön Cam mevcut ısıtmalı neresine yapıştırırsan yapıştır hep kaçak geçiş diyor ama Plakadan düşüyor

Yorum bağlantısı
Cemil Kaynak

Ben hgs mi iptal ettirdim ogs aldim Kafam rahat istanbul samsun amasya dolasiyorum hata yok. Hgs de hep icime kurt duserdi...

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

HGS de kaçak geçiş bile yazsa sitemden kontrol edip düşüyorlar HGSniz varsa..Gözünüz arkada kalırsa da sistemden kontrol edebilirsiniz. HGS de başta problemler oldu ama şuan için neredeyse stabil.

Ya gitmeden alın, yada HGS olmadan geçiş yapıp 15 gün içinde etiketi alarak geçişlerinizi ödeyin. 15 gün içinde ödemezseniz yüksek ücret ödersiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Merhaba;

Emre Bey,

Konunuz birleştirilmiştir. Hgs ve Ogs ile ilgili tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.   :flowers:

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Emre Akbas
(düzenlendi)

peki kart almak zorundamıyız ptt ye sordum ilk alımda 55 tl dedi sadece birkere kullanacagım bişey elden ücret ödeyerek geçme sistemi yokmu eskiden öyle bişey vardı sanırım.

tarihinde Emre Türkeri tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

peki kart almak zorundamıyız ptt ye sordum ilk alımda 55 tl dedi sadece birkere kullanacagım bişey elden ücret ödeyerek geçme sistemi yokmu eskiden öyle bişey vardı sanırım.

Kart almak zorundasınız maalesef. Ama Ptt den almayın. Hgs satan Opet, Shell gibi bir istasyonadan alın. 55 Tl değilde 30 Tl veriliyordu sanırım.

Yorum bağlantısı
Misafir

Meraba arkadaşlar.Haftaya ankaradan İstanbula gideceğim bugün hgs almaya gittiğimde plaka başkasına ait çıktı bende almadım ne yapmalıyım?

Merhaba Buğra Bey,

Konunuz birleştirilmiştir.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Meraba arkadaşlar.Haftaya ankaradan İstanbula gideceğim bugün hgs almaya gittiğimde plaka başkasına ait çıktı bende almadım ne yapmalıyım?

Plaka nasıl başkasına ait çıktı?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erdoğan Temur

PTT den alınan HGS ye kredi kartından otomatik yükleme talimatı verebiliyormuyuz?

Bugün cam değişti hgsde gitti :D İlk çıktığında garantiden almış ve kullanıyordum bu  vesile ile iptal ettirmek.

Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

PTT den alınan HGS ye kredi kartından otomatik yükleme talimatı verebiliyormuyuz?

Bugün cam değişti hgsde gitti :D İlk çıktığında garantiden almış ve kullanıyordum bu vesile ile iptal ettirmek.

Ptt den alınan hgs için kredi kartına tanımlama yok. Hgs kart bulursanız tavsiye ederim kullanımı daha kolay ve plaka güncelleme, dondurma işlemleri yapılabiliyor.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Kartı öğrendiğim iyi oldu teşekkürler.

Ptt den alınan hgs için kredi kartına tanımlama yok. Hgs kart bulursanız tavsiye ederim kullanımı daha kolay ve plaka güncelleme, dondurma işlemleri yapılabiliyor.

Yorum bağlantısı
Harun Binali

31.12.2014

25.11.2014

17.11.2014

Tarihinlerinde adıma kayıtlı olan motorsiklet, GEÇİŞ İHLALİ yapmış.Ben gaziantepde ikamet ediyorum. Ankara İstanbul gibi yerlerede 110 cc lik motorla gidemem. Motorumu kimseye verme huyum yoktur. Ama benden habersiz İSTANBUL-ANKARA OTOYOLUNDAN geçiş ihalali yapmış.Motorsikleti 31.03.2015 tarihinde satmıştım zaten, resmi olarak neler yapabilirim.  Yardımlarınızı bekliyorum. Bu arada 444 11 17 ulaşılamıyor.

Not:ceza toplam 445,50 t.l.

Gazetelerde plakaların kameralar tarafından yanlış okunabildiği ile ilgili haberler okumuştum.

Sistem, plaka biraz kirli olunca, bazen 6 - 9 - 3 - 8 gibi rakamları birbiriyle karıştırabiliyormuş. Böyle bir ihtimal de var, dilekçeyi deneyin olmazsa savcılığa gidip başvurmak da gerekebilir. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erdoğan Temur
(düzenlendi)

Halaaa üşendiğimden gidip hgs nin yenisini çıkarttıramadım.

15 geçiş olmuş gişelerden kaçak geçiş yapıyorum ve 1 gün sonra HGS den otomatik düşüyor.

Böyle devam etsem ne olur ?

tarihinde Erdoğan Temur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...