İçeriğe Yönlendir

Hgs Ve Ogs Hakkında Herşey

Can Karacaer

Recommended Posts

...

Selamlar Serhan Abim. Kusura bakma rahatsız ediyorum. Babam, Hgs ile Ogs gişesinden geçmiş. Süreç durum nedir ne olur bilgin var mı? Net sonuçlanan bir yazı bulamadım.

Teşekkürler.  :flowers:

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Selamlar Serhan Abim. Kusura bakma rahatsız ediyorum. Babam, Hgs ile Ogs gişesinden geçmiş. Süreç durum nedir ne olur bilgin var mı? Net sonuçlanan bir yazı bulamadım.

Teşekkürler.  :flowers:

Estağfurullah kardeşim ne rahatsızlığı benim adımı söyle bir şey olmaz :D  :D 

Şaka bir yana çapraz sorgulama sonucu HGS etiketi olduğu için normal ücrete kesilir herhangi bir sorun olmaz, plakayı özelden gönder kontrolünü yapıp bilgi vereyim :good1:   

Yorum bağlantısı
Emre Altınkaynak

İyi akşamlar arkadaşlar bi sorum olacak.

Yeni araba aldım camında HGS etiketi var bu kullanılır mı buna para filan yükleyebilir miyim ? aracın plakasını değiştirmedim.

Veya benim sattığım aracın HGS sini yapıştırmamıştım. Garanti bankasından hesabımdan ödemeli şekilde almıştım onu yeni aracımda kullanabilir miyim ?

Yorum bağlantısı

İyi akşamlar arkadaşlar bi sorum olacak.

Yeni araba aldım camında HGS etiketi var bu kullanılır mı buna para filan yükleyebilir miyim ? aracın plakasını değiştirmedim.

Veya benim sattığım aracın HGS sini yapıştırmamıştım. Garanti bankasından hesabımdan ödemeli şekilde almıştım onu yeni aracımda kullanabilir miyim ?

Aracınız hayırlısı olsun. Eğer eski sahibi Hgs yi kapatmadı ise kullanabilirsiniz ama bu eski sahibine haksızlık olur. Siz onu söküp atın. Size ait olan eski Hgs kartını kullanamazsınız. O kart ve ruhsat ile Ptt ye gitmeli, yeni kart çıkartmalı ve eski karttaki bakiyeyi yeni karta aktartmalısınız.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Oğulcan Akıncıoğlu

Merhabalar

Bugün Eskişehirden Edirne taraflarına geldim. Giriş çıkışların hepsinden geçişte yeşil ışık yanmasına rağmen ekranda en yüksek mebla gözüküyor. Şöyle diyeyim Sapancadan girdim İstanbul gişelerden çıktığımda ekranda 17.5 tl yazdı. Normalde ücreti 4.25 tl. Yola çıkmadan 30 tl bakiyem vardı hala 30 gözüküyor ve cezada gözükmüyor edevlette durumu anlamadım. Artık pazaftesi Serhan abiyi rahatsız edebilirim. Edirne otobanına girdim ilk gişelerden çıktım orada da 8.5 tl yazdı.

Birşey olmaz o hatta bir sıkıntı var kaçak geçiş yazıp ötüyor.Ceza gelmedi bize hiç bakiyenden düşer daha sonra.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erol Güven

Geçenlerde hgs okumadı üç gün sonra sorgulama yaptık ceza kitlemişler daha sonraki günlerde kontrol için yine bakayım dedim ama sistem çalışmıyor.

Yaklaşık 1 aydır kontrol ediyorum tık yok sistem yine çalışmıyor tabiki ceza yada bakamıyoruz.

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçenlerde hgs okumadı üç gün sonra sorgulama yaptık ceza kitlemişler daha sonraki günlerde kontrol için yine bakayım dedim ama sistem çalışmıyor.

Yaklaşık 1 aydır kontrol ediyorum tık yok sistem yine çalışmıyor tabiki ceza yada bakamıyoruz.

Konunuz birleştirilmiştir.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Selam

Ben HGS etiketim olmadığı için her hafta 5 defa geçiyorum. 2-3 sonra hesabımdan çekiyor. Şuana kadar yaklaşık 200 geçiş yapmışımdır. Sizinkinde farklı problem olabilir.

Sistemler çalışıyor her hafta giriyorum. Hesap Bilgilerini yanlış giriyor olabilirmisniz

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

FSM den geçtiğimde hiç hgs den düşmemiş? hemde defalarca geçtim.

Sorgulamadada kaçak geçiş yok.

Neden olabilir?

Yorum bağlantısı
Murat Altay1

Benimde dusmedi aradim sistemde sikinti var duser dedi

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ben hgs kuyruğuna kızıp ogs den geçtim, plakadan normal kesmiş kaçak geçiş yazsada :)

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

10 gun once istanbul kopruden kacak gecıs yaptım bu gub hgs aldım.kacak gecıs kontolunde ogs de kacak gecısgoruluyor hgs de gorul muyor  hgs ilr ogs arasındafark var mı? ben hgs aldım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

10 gun once istanbul kopruden kacak gecıs yaptım bu gub hgs aldım.kacak gecıs kontolunde ogs de kacak gecısgoruluyor hgs de gorul muyor  hgs ilr ogs arasındafark var mı? ben hgs aldım.

Evet, fark var. OGS'den ödeme yapmanız ya da OGS temin etmeniz gerekiyor.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Eray DURUKAN

Satmakta olduğum bir aracın hgs etiketini sökmeyi unutmuşum ve bu etiket üzerinden geçiş yapılmış bana mesaj geldi

Xx plakalı 04/11/2016 de bakiyeniz yetersizdir. 19/11/2016 23:59 a kadar HGS hesabina para yatirmadiginiz takdirde cezai islem uygulanacaktir.

Bu cezayı benim mi ödemem gerekiyor bilgilendirirseniz çok sevinirim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı

Satmakta olduğum bir aracın hgs etiketini sökmeyi unutmuşum ve bu etiket üzerinden geçiş yapılmış bana mesaj geldi

Xx plakalı 04/11/2016 de bakiyeniz yetersizdir. 19/11/2016 23:59 a kadar HGS hesabina para yatirmadiginiz takdirde cezai islem uygulanacaktir.

Bu cezayı benim mi ödemem gerekiyor bilgilendirirseniz çok sevinirim

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Eray DURUKAN
Satmakta olduğum bir aracın hgs etiketini sökmeyi unutmuşum ve bu etiket üzerinden geçiş

Sorun çözüldü arkadaşlar bilgilendireyim dedim

Araç ruhsat sahibine gidiyormuş sistemde telefon numaram kayıtlı olduğu icin bana mesaj geliyormuş

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Gökhan Çoşkun

iyi günler.

Daha önceki aracımızda Ruhsatta benim ismim vardı ve HGS babamın ziraat bankası kartı üzerine endeksli idi.kendisi bankadan adına çıkarttırmıştı.

Araç benim HGS babamındı.

Şimdi aracı değiştirdik araç annemin  üzerine oldu fakat ziraat bankasındaki görevli "HGS ninde araç sahibi üzerine olması şart" dedi.

Bu doğru bi bilgimi ?   PTT yada ziraatten HGS almak için illa araç sahibimi üzerine almalı ?

NOT: babamın üstüne HGS alma sebebimiz kredi kartından otomatik çekilmesi kolay oluyor.

Yorum bağlantısı
Nuri Tanır
(düzenlendi)

Madem o şekilde sattığı aracın üzerindeki hgs yi iptal etmeyi unutup, otomatik ödemeden çıkartmayı atlayanlardan çatır çatır tahsilat yapıp milleti mağdur ediyorlar !!! Kitabi olarak yetkili doğru söylüyor olabilir ama uygulamada tahsilat yine babanızın hesabından yapılacaktır ve aile içi bir el değiştirme olduğundan sizin açınızdanda kolaylık olmayacaktır ... Elbette tüm bunlar bu benim şahsi fikrim

tarihinde Nuri TANIR tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

iyi günler.

Daha önceki aracımızda Ruhsatta benim ismim vardı ve HGS babamın ziraat bankası kartı üzerine endeksli idi.kendisi bankadan adına çıkarttırmıştı.

Araç benim HGS babamındı.

Şimdi aracı değiştirdik araç annemin  üzerine oldu fakat ziraat bankasındaki görevli "HGS ninde araç sahibi üzerine olması şart" dedi.

Bu doğru bi bilgimi ?   PTT yada ziraatten HGS almak için illa araç sahibimi üzerine almalı ?

NOT: babamın üstüne HGS alma sebebimiz kredi kartından otomatik çekilmesi kolay oluyor.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Örnek 1:

Araç benim,HGS kardeşimin üzerine... 1999 fiesta

Örnek 2:Araç eşimin,HGS benim üzerime... 2013 c max

Biraz karışık ama gerçektir..

Ziraat bankası memuru sallamış...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Serkan Aktay

Diyelim ki hgs'nizde 15 TL'lik bir bakiye var ve siz 16 TL'lik bir yoldan geçtiniz. Hgs 15 TL'yi çekip 1 TL mi borçlu kalacaksınız yoksa yüklenince tamamınımı çekecek? Neden sorduğuma gelince fiestamda hiç bilmediğim bir hgs cezam var. En son 200 Tl olmuştu. 18 TL lik bir yoldan geçilmiş ancak 13-15 lira içinde mevcut. 10 a katlamış sonra geçikme falan filan.En son 1,5 yıl önce bakmıştım :D şimdi ne olmuş bilmiyorum. Araç benim adıma ama hgs eniştenin adına. Ceza benim mi onun mu :D arabayı satsam hgs yi ödemek zorunda mıyım yoksa enişteyemi yollarlar :biggrin:

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Aracınızın plakasını verirseniz bakıp size bilgi vereyim Serkan  :good1:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...