İçeriğe Yönlendir

Focus III - 3,5 Benzin / Benzin-LPG Yakıt Tüketimi

Çağdaş Hatırnaz

Recommended Posts

Ramazan Yalın

benzin deposu yanına dolum ağzı taktırılması güzel fikir :) silverline taktıracağım bu gidişle .araba daha 650 kmde.biraz daha km yapayım da taktıracağım inşallah.teşekkürler yorumlar için.herkesin gönlüne göre olsun...

Yorum bağlantısı

benzin deposu yanına dolum ağzı taktırılması güzel fikir :) silverline taktıracağım bu gidişle .araba daha 650 kmde.biraz daha km yapayım da taktıracağım inşallah.teşekkürler yorumlar için.herkesin gönlüne göre olsun...

Ramazan, konuyla ilgili tam teknik bilgim yok ama ben olsam en azından 3-5 bin km sonra dönüşüm yaptırırdım.

Yorum bağlantısı
Ertan Koç

Ramazan bey ben 300 km de silverline takrirdim ilk depo 80000 tl aldi ve 350 km yol yaptim ruhsatada isletmemeyi dusunuyorum 3 yil sonra muayeneye giderken simdi 77.00 tl olan cezayi odeyip isletcem ford sevisinden tanidik olursa lpg islenmedigi icin servisle sen aranda garantiyi calistirirsin

Ramazan bey ilk depo 80.00 tl duzelteyim yeni paraya hala alisamadik ya

Yorum bağlantısı
Alirıza Yaman

2011 Focus'uma taktırdım yakıttan performanstan çok memnundum fakat şimdi araba arıza ışığı yakıyor tüpe program yükleteceğim burada konu açtım arkadaşların dediğini yapacağım sorun düzelirse değme keyfime sen bilirsin ama km çok yapıyorsan düzgün bir yerde düzgün bir ustaya taktır. Ben özel Muş'tan Gaziantep'e gittim hem gezi oldu hemde sorun oldu direk kendileri Antep uzak olduğu için Bingöl'e yönlendirdiler. İnşallah yarın aracım düzelecek yine on numara olacak. Benim naciz hane fikrim taktırın... İyi akşamlar...

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Yaptığınız km ye göre dizel gidermiş.

Ama benzinli almışsınız bence 10000 km ye kadar kullanıp deneyin gerekliliğine inanırsanız yaptırın.

Yorum bağlantısı
Ramazan Yalın

Ramazan, konuyla ilgili tam teknik bilgim yok ama ben olsam en azından 3-5 bin km sonra dönüşüm yaptırırdım.

söylediğiniz gibi 3 - 5 bin km yapmak lazım.motor kendine gelsin bence de 

Yorum bağlantısı
Zübeyt Morkoç

Hocam şu anki yakıt değerleriniz nasıl. Biraz bilgi verseniz. Ben de focus trendx alıyorum 1.6 125 beygir. Hiç yola çıkarmadan lpg taktırabilir miyim ya da taktırsam mı diye düşünüyorum?

merhaba bende ankarada 1.6 benzinli siparisi verdim 42 bin lira siz nekadar fiyat aldiniz ve hedİye olarak bana park sensoru verdiler. Acaba siparisi degistirip 1.0 ecoboost mu alsak kafam cok karisti hangiisi daha mantikli.
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

merhaba bende ankarada 1.6 benzinli siparisi verdim 42 bin lira siz nekadar fiyat aldiniz ve hedİye olarak bana park sensoru verdiler. Acaba siparisi degistirip 1.0 ecoboost mu alsak kafam cok karisti hangiisi daha mantikli.

Kesinlikle Ecoboost.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Erboyacı

1,6 tdci 4,2lt/100km

depo ışık yandıktan sonra 45lt mazot alıyor ve 900-1000 km arası şehir içi kullanımı var izmir'de...

Yorum bağlantısı
Ertan Koç

Arkadaslar yeni tatilden geldim 1.6 125 ps benzinli araca ratile gitmeden lpg taktirdim suan ankara lpg fiyati ile hesapladim 183 kurus yakmis klima acik ti aortalama 100 ile 120 km arasi ayrica sehir ici tatile girmeden hesaplamistim 230 kurus civari cikti gayet iyi geldi

Nisan sonunda trend x gri renk 43.000 tl aldim 23.000 sifiz faiz 20 ay odemeli altinsoy ankaradan

Yorum bağlantısı
Resül Güldüren
(düzenlendi)

Kusura bakmayın. İş yoğunluğundan buraya bakamadım. 43000 tlye trendx beyaz renk aldım. Otokoçtan. Daha almadıysanız ve benzinli kullanacaksanız ecoboost yakıt açısından daha iyi.

Arkadaslar yeni tatilden geldim 1.6 125 ps benzinli araca ratile gitmeden lpg taktirdim suan ankara lpg fiyati ile hesapladim 183 kurus yakmis klima acik ti aortalama 100 ile 120 km arasi ayrica sehir ici tatile girmeden hesaplamistim 230 kurus civari cikti gayet iyi geldi

Nisan sonunda trend x gri renk 43.000 tl aldim 23.000 sifiz faiz 20 ay odemeli altinsoy ankaradan

Ertan bey. Lpg yi hangi marka ve nereye taktırdınız? Simit tüp mü acaba?

tarihinde Resül Güldüren tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Koç

Baser ford taktirdim prins silverline memnunun ayrica dizelden az yakiyor ha subap yakar diye dert etmeyin ticari taksi gordum 120 000 km olmus lpg de 4000 devirden sonra arabayi cok sikistirmayin bisey olmaz ben aldim 300 km de lpg taktirdim su an 2400 km oldu sorunsuz valla benzinden farki yok ha neden baser oto ford bayisi oldugu icin usta neyi nereye takacagini ezberlemis el aliskanligi ve ustaliklari iyi yinede prins bakayim derseniz forum larda kayra otogaz tufan usta ile memduh usta adi gexiyor taktir sizin

Yorum bağlantısı
Zübeyt Morkoç

Kusura bakmayın. İş yoğunluğundan buraya bakamadım. 43000 tlye trendx beyaz renk aldım. Otokoçtan. Daha almadıysanız ve benzinli kullanacaksanız ecoboost yakıt açısından daha iyi.

Ertan bey. Lpg yi hangi marka ve nereye taktırdınız? Simit tüp mü acaba?

Yorum bağlantısı
Zübeyt Morkoç

Cevap için teşekkürler ankara tur otoda focus ecoboost motoru test ettim ilk başlarda her şey güzeldi taki dik bi yokuşta durana kadar. Aracı dik yokuşta kaldıramadım yokuş kalkış desteğide vardı arabada 2 kere stop etti kaldırmaya çalıştıkça araç sarsılarak olduğu yerde kaldı çok şaşırdım ve satış temsilcisi tekrar denetelim ilk defa oldu dedi ben ise arabadan soğudum son olarak arabayı geri geri yokuşun başına aldık ve oradan devam ettik. Aslında çokda güzel teklif almıştım 2012 style paket gri sedan için 44 bin tl ama 1.0 beni korkuttu.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Halil Yavuz42

Her canlı birgün dizeli tadacaktır.

"Ölümü" olmasın:)

Sanki bir gün herkes fenerli olacak gibi bir iddia olmuş.

Yorum bağlantısı
Resül Güldüren

Dizel fiyatı gün geçtikçe artıyor. Böyle bir iddia gerçekten uzak  :fiuw: 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Dizelin fiyatı artsa da benzinden yine de az yakar.En azından uçup gitmiyor benzin ya da lpg gibi.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Osman Ünal

Yeni başlık açmadan buraya yazayım dedim,

Aslında bu yakıt tüketimi hesabı yapmaktan nefret ediyorum, sebebi zaten yılda max. 7000 km falan anca yapıyorum ne yakarsa yaksın. Geçen hafta salı günü sabah saat 5 civarı Ordu ya yolculuğa başladım yola çıkmadan evvel zeynepkamil BP den depoyu doldurdum. Bu sefer hesap yapmayacağım dedim km yi sıfırlamadım fakat yine şeytan dürttü ortalama tüketimi sıfırlayarak istasyondan çıktım.

Araçta 4 kişi idik ikisi 11 yaşında ikizler bagaj dolu sayılır, klima zaman zaman açık limitleyiciyi 95 e ayarlayıp kullandım cc yi hemen hemen hiç kullanmadım sayılır.

Samsun u geçince artık benzin alayım dedim depoyu doldurdum, resimleri aşağıya ekliyorum ve ben bu arabayı seviyorum sofeer.gif

Not: Şunu eklemeden geçemeyeceğim samsun çıkışındaki BP den benzini alınca 1138 km daha gider diye gösteren ekran Çarşambaya kadar hiç değişmedi.

9llz.th.jpg

9juo.th.jpg

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar abilerim merhaba.Amcamın ogulları dün akşam 4 kişi 2012 1.6 115 hp lik otomatik vites araçlarıyla memleketimiz olan ordu ya gittiler köy dahil toplam 1000 km yaptılar ve bana söyledikleri toplamda 230 tl benzin yaktıkları :D  :D  yani 0.23 kuruş benzin yakmışlar sizce bu mümkün mü ben bile dizel aracımda uzun yolda 0.21 kuruşları zorla görüyorum. sizelere sorma ihtiyacı duydum bana kek lendim gibi geliyor sallıyorlar gibi geliyor  :D bu arada yola çıkmadan anlıkları 11.5 lt di

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Bence mümkün :D bizde 275 Tl 1.100 km Giresun Tirebolu ya gittik yazın :D klima ful açikti.  artı baya suratlıydık otobanda 160 km den aşşağıya inmedik  genelde 140 160 arası bastık :D  

Bi ara Abim  220 gördü samsuna doğru  :fiuw:  ayağımın altında fren aradimm  :D  :D   

Yorum bağlantısı

senin aracın ecobosst ama o olabilir bişey diyemem ama bu araba 1.6 115 lik bildigimiz atmosferik motor :D  :D

Yorum bağlantısı
Safak Acar

senin aracın ecobosst ama o olabilir bişey diyemem ama bu araba 1.6 115 lik bildigimiz atmosferik motor :D  :D

Haklısın ben Ecoboost u unttum bi an :D  ozaman bizim araba dahamı cok yakmış :( oluyo :D :D 

Yorum bağlantısı

senin aracın bildigim kadarıyla 1.0 180 hp turbo lu degil mi ? ya sana bişey diyemem yakarsın normal degerler senin aracın için bence ama adam 230 tl yaktım diyo bian dizel den soguttu beni  :D  :D  :D

otomatik bide  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...