İçeriğe Yönlendir

Ka - Hakkında Herşey

Bekir Polat

Recommended Posts

Halil Hıdırlar

Bugun ebay dan Obd Elm-327 herşey dahil 26tl satın aldım. Geldiğinde kontrolleri yapıp neticesini paylaşırım.

Yorum bağlantısı

Obd kullanmak için gerekli olan torque yazılımının prosunu satın aldım gayet başarılı, yalnız hp ve tork bilgilerini tam anlayamadım, hp max: 30 tork max 51 kullandım araçta tork ve beygir kullanımı nasıl oluyor çözemedim.

Yorum bağlantısı
Aydoğan Kalaycı

Bugun ebay dan Obd Elm-327 herşey dahil 26tl satın aldım. Geldiğinde kontrolleri yapıp neticesini paylaşırım.

USB ile bağlantı kuruyor bu cihaz. En iyisi bluetoothlu bir obd birde 4.3" lik bir tablet. Hem nevigasyon hem diğer göstergeler birarada olmuş olur :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Barış Kalkan

2 ahfta önce arabamın radyatör ve kalorifer hortumları değişmişti, su eksiltme başladı bugun ustaya gittim emme manifoldu girişine bağlı hortumdan su kaçırıyor emme manifoldu tamamen sökülüp tamir olucak, yarın sabah erkenden bırakıcam ustaya ne masraf cıkıcak bilmiyorum

30 haziranda 2 günlük kastamonuya gidip gelicem 450 km x2 900km 200km orda gezsem yaklaşık 1100 km yol yapıcam tahmini

uzun yola giderken ekstradan ne gibi bakımlar yaptırmalıyım?

Yorum bağlantısı

inşallah manifolddaki su girişi bozulmamıştır. Usta nın verdiği fiyata göre görüşelim. komple manifold enjektörler dahil sensörler dahil boğaz kelebeği dahil orjinal parça sıfır 350 lira fiyat var haberin olsun yardımcı olurum.

uzun yol için frenlere baktır, rot balans ayarın bozuksa baktır, silecek suyuna yazlık su ekle sinekler çok yapışıyor, birde elektrik tesisatına baktır. şimdilik bu kadar manifold için haberleşelim.

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

sanırım ordaki su girişinde sorun var tamir ile halletmeye çalışıcak açmadan bişi diyemem dedi tam hortumun girdiği yerden akıyordu,

fiyat konusunda ustaya güveniyorum param yok ona göre fiyat ver dedim fiyat vermedi tanıdık usta olduğu içinde para mevzusu açtığım içim kızdı :D eniştem sağolsun ustalık almıyorlar yada çok cuzi fiyat istioyor ustalık için,

yinede parça fiyatı çok olursa ulaşırım sana hakan teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Burcu Sedir

merhabalarrrr...benim bir sorum olucak ; izmirde yaşıyorum ve bu aralar fazlasıyla sıcaklarla boğuşuyoruz sıcaklardan mı bu problem bilmiyorum bilgilerinize ihtiyacım var.. aracımda sıralı otogaz sistemi var kırmızı ışıkta bekledikten sonra kalkarken araba tekliyor ve benzine çeviriyorum düzeliyor bunu bu ara fazlaca yapmaya başladı dur kalklarda çok yaşıyorum..bunun için ne yapabilirim??

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Manifold girişinden su eksiltiyorsa sorun büyük. Torna ile halledilebiliyormuş galiba. Bende de aynı sıkıntı vardı, param yok diye sürekli su ekliyordum :)

Yorum bağlantısı
Burcu Sedir

o dediğiniz şey neden ? benzindeyken niye yapmıo ozaman ? bide zaten hararet tarzı bi sıkıntısı yok

ben gaz ayarlarını değiştirdim çok yakıo diye düşünerek ondan sonra yapmaya başladı..benzindeyken hiçbir sıkıntı yok..bide sıcaklarında sebeb olabileceğini söylediler

nereye su eklediğinizide öğrenebilirmiyim adını yani

sanırım bana yazmamışsınız anlıyamadım :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)

o dediğiniz şey neden ? benzindeyken niye yapmıo ozaman ? bide zaten hararet tarzı bi sıkıntısı yok

ben gaz ayarlarını değiştirdim çok yakıo diye düşünerek ondan sonra yapmaya başladı..benzindeyken hiçbir sıkıntı yok..bide sıcaklarında sebeb olabileceğini söylediler

nereye su eklediğinizide öğrenebilirmiyim adını yani

sanırım bana yazmamışsınız anlıyamadım :)

Yok size değildi :)

LPG bölümünde sorarsanız, daha doğru cevaplar alabileceğinize inanıyorum.

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

sabah enişteye bıraktım arabayı, oda kontrol etti manifold girişinde hortumun bağlandığı yerde plastik bir parça varmıs sanırım sorun o plastik parçada büyük ihtimal hortumlar değiştirirken hasar gördü gibi fakat bir açsınlar manifoldu ne çıkıcak altından her yeri sorun çıkardı yahu arabanın çöpe atıcam gidicek :D

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

98 model ama her yerinde sensör var hassas araba yapılıcak pek bir seyi kalmadı

şuan vakit bulursam yapılacaklar arasında kapı içi pandizotların klipslerini takıcam eskiler kırılmıştı bir kaçı gecen bizdee döşemeyi takarken kalanlarda elmizde kaldı :D

neyse geldi kliplerde saglamından takıcam yarın bakırköye hanımı götürücem oralarda fırsat bulursam yaparım..

Yorum bağlantısı
Tarık Altuğ

çok alakasız olucak ama bu soru için yeni başlık açmak istemedim egzoz muayene istasyonu arıyorum google da sabahtan beri, bir tane bile bulamadım. haftasonu açık oluyor mu egzoz muayenesi yapan yerler ve nereler yapar gebzeye yakın bildiğiniz yer var mı ceza yemeden yaptırayım diyorum :)

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

sanayide bulabilirsin gebzede mutlak vardır, olmadı tuzla yakın birde orda ara tarık

bende dün akşam aldım arabayı, manifoldaki kaçağı yapmış usta,

Yorum bağlantısı

98 model ama her yerinde sensör var hassas araba yapılıcak pek bir seyi kalmadı

şuan vakit bulursam yapılacaklar arasında kapı içi pandizotların klipslerini takıcam eskiler kırılmıştı bir kaçı gecen bizdee döşemeyi takarken kalanlarda elmizde kaldı :D

neyse geldi kliplerde saglamından takıcam yarın bakırköye hanımı götürücem oralarda fırsat bulursam yaparım..

bakırköye gelmişken arasaydın keşke görüşürdük.

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

aklımda Serhat abiyle sana ulaşmak vardı fakat eşimin anannesi akşam rahatsızlanmış onlara gitmek zorunda kaldım :(

haftaya levente görüşürüz inşallah :)

Yorum bağlantısı
Serhat Çitak

çok alakasız olucak ama bu soru için yeni başlık açmak istemedim egzoz muayene istasyonu arıyorum google da sabahtan beri, bir tane bile bulamadım. haftasonu açık oluyor mu egzoz muayenesi yapan yerler ve nereler yapar gebzeye yakın bildiğiniz yer var mı ceza yemeden yaptırayım diyorum :)

Çevirmede bakmaz diyorlar araç muayenesi yaKlaştığında yaptır diyorlar ama ben yinede yaptıracağım nasılsa masraflı değil

Yorum bağlantısı
Guest Fatih Acar

benim 98 ka'da su eksiltiyor. çarşamba günü usta bakacak. telefonda lpgli olduğu için lpg hortum bağlantılarındandır dedi. inşallah öyledir ama aklıma yatmadı pek. ayrıca geçen 100 km cok zorladım. araba öyle bir yağ boşaltmışki dillere destan. nereden boşaltmış diye eğildim, karter komple yağ. umarım hasar buyuk değildir.

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

fatih geçmiş olsun, benimkide eksiltiyordu kalorifer boruları çok eskimiş ve çatlamıştı tüm su hortumlşarı yenilendi, sonrasındada manifold girişinden eksiltiyordu şuan sorun yok öncelikle bütün hortumlar ve bağlantı yerlerini kontrol ettirmelisin..

karterin dışınamı bulaşmış yağ? keçelerden olabilir yada karter tapası tam sıkılmamış olma ihtimalide var umarım ciddi birşey yoktur..

Yorum bağlantısı
Guest Fatih Acar
(düzenlendi)

valla barış abi, bugün muayenesini yaptırdım. orada daha net gördüm, aracın karter komple yağ içinde.karter tapasını aracı yeni satın aldığımda silikon çekmişlerdi. ben düzgün birsey yaptırdım oraya ama bilemiyorum belki de yapamadı usta. kalorifer sıcak üflüyor zaten. hortumlardan olabilir abi. ama bu pollyannacılık oluyor sanki. en beteri manifold girişiyse kesin oradandır:) dün rolanti valfini temizledim problem hallomuş gibiydi, bugün yine stop etti ara sıra. yani değişecek. rolanti valfi için farklı fiyatlar var ankarada. merkez otoda uygun gibi. valfi komple değiştirmeden sensör kısmını değiştirsem olur herhalde, valf kısmı mekanik sonucta di mi? ankarada rolanti valfine 400 tl ceken var. kalorifer musluğu ortalama 45-50 arası... bilemiyorum, moral bozuk abi...

tarihinde Fatih Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

oha yuh 400 tlmi? o ne yahu ben 90 tl verdim 98e uygun olana ve orjinal, 2000 sonrası için olanın fiyatı yüksek evet 280tl fakat senin araç 98 ve 100 tlyi geçmemeli merkez otonun sitesinede bir bak yada telefonla görüşüp bilgi al ve sen kendin değişimini yap..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...