İçeriğe Yönlendir

Ka - Hakkında Herşey

Bekir Polat

Recommended Posts

Mustafa Gökmen

Ablamda da ford ka vardı yakıtı yüzünden satıp fiesta aldı ..Boyutuna, kilosuna, motoruna göre ford ka'lar bence çok yakıyor...Şuan fiestasında lpg de var yakıtı gidişi on numara....

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Barış Kalkan

herkese merhaba forumda tanışma başlıgı bulamadım az kendimdem bahsedeyim ve konuya gireyim..

adım barış ve yaşım 32 ilk arabamı gecen hafta aldım bir ford ka 1998 acemi arabası olucak benim için ama uzun bir sürede kullanmayı düşünüyorum

sormak istediğim sinyal kolunda sanırım bir temessızlık yada kısa devre var, sağa sinyal verdiğimde bir kaç saniye sonra kendinden kapanıyor kolu eski konumuna getirip tekrar sinyal vermek zorunda kalıyorum birde 4'lüleri yaktıgımda hemen açılmıyor onun yanması içinde sinyal kolu ile oynamam gerekiyor bunu her oto elektrikci yapabilirmi yoksa ford ustasınamı gitmeliyim? aslında sanayide tanıdığım usta var fakat işlerimden dolayı pek sanayiye yolum düşmüyor ve arabayı tanıdığıma vermem gerekiyor,

yolumun üstünde bir oto elektrikci var ona yaptırayım diyorum sorunu çözermi bilemedim..

bununla ilgili fikir verirseniz sevinirim

şimdiden teşekkür ederim ilk araban oldugu ve acemi olduğum için zaman içinde sorularım olucak

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Barış bey hoşgeldiniz.

KA yabancıya kurcalatılacak bir araç değil bence. İşin ustasını bulmanız lazım. Maslak Oto Sanayi'de Osman usta'yı bulun derim, kesim çözüme kavuşursunuz.

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

sani bey teşekkür ederim benim kendi ustamda arkadaşım ford yetkili servisinde çalısıyor ve dısarda yapıyor işlerimi, dediğiniz gibi en iyisi oto elektrikci yerine ona yaptırmak daha faydalı olur en azından fordun dilinden anlamalı.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Polat

evet yaklaşık bir depo Türk benzinini bitirmek üzereyim bahsettiğim ses kalmadı gibi ama yinede rampada durup kalkmalarda çok az da olsa yapıyor.böylece benzinden olduğunu anladık,bu kezde arabaya binmeye korkar oldum :) sani abi akıl ver lpg taktırayım mı? kimi çok memnun kimi hiç memnun değil benzin çok pahalı suriye benzini arabaya zarar veriyo :( kafam çook karışık..

Yorum bağlantısı
Bekir Polat

abi yakıtım normal standartlarda bir depo benzinle 500-600 arası gidebiliyorum.uzun yol şehir içi durumuna bağlı olarak değişiyor ancak suriye benzinini 3tl den alıyordum çok ekonomik oluyordu şimdi Türk benzini alınca çok fark ediyor bir depoda.onun için sordum geçsem mi acaba diye?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

abi yakıtım normal standartlarda bir depo benzinle 500-600 arası gidebiliyorum.uzun yol şehir içi durumuna bağlı olarak değişiyor ancak suriye benzinini 3tl den alıyordum çok ekonomik oluyordu şimdi Türk benzini alınca çok fark ediyor bir depoda.onun için sordum geçsem mi acaba diye?

500-600 iyi. Yakıt kalitesine bir şey diyemem. 3TL'den alıp 3 günde bir full'luyorsan, zaten 4 enjektör parası çıkar bir kaç ay içinde. Kaybınız enjektör olur. Tabi zamansız patlama yapan bi benzinse, piston ve subaplarda sıkıntı görebilir ileride...

Yorum bağlantısı
Bekir Polat
(düzenlendi)

500-600 iyi. Yakıt kalitesine bir şey diyemem. 3TL'den alıp 3 günde bir full'luyorsan, zaten 4 enjektör parası çıkar bir kaç ay içinde. Kaybınız enjektör olur. Tabi zamansız patlama yapan bi benzinse, piston ve subaplarda sıkıntı görebilir ileride...

abi yaklaşık 3-4 aydır kullanıyorum bir sorun yoktu zaten ustamda kullan bir sorun olmaz dedi ancak rampada kalkarken araba çok zorlanıyordu ve dedigim ses geliyordu şimdi o ses kalmadı ve çekiş çok kuvvetlendi fark ortada.çekişten düşmeden ucuz yakıt=lpg ciddi bir şekilde taktırmayı düşünüyorum ama çokta kararsızım =(

tarihinde Bekir Polat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çekiş için bence mutlaka carbon clean ve subap ayarı kontrol diyorum.

Dediğim gibi, sürekli depoyu dolduruyorsanız ben olsam kullanırdım, yoksa gerek yok.

Yorum bağlantısı
Bekir Polat

Dediğim gibi, sürekli depoyu dolduruyorsanız ben olsam kullanırdım, yoksa gerek yok.

abi yani aslında uygun olsa ayda rahat 1500km yaparım ancak bazen kullanmıyorum arabayı 1000km rahat yapıyorum.bu açıdan çok avantajlı olur gibime geliyor.peki senin önerdiğin bir marka var mı taktırırken tavsiye edecegin bir şey var mı nelere dikkat etmeliyim?

mesela lpg taktırmadan önce carbon clean subap ayarı yaptırıp mı taktırayım gibi tavsiyelerin varmı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben LPG için değil, Suriye benzini için söylemiştim. Ben istanbul'da taktırmadım LPG'yi, zira KA'lar pek sevmiyormuş. Taktıranların bir çoğu problem yaşıyordu.

Carbon clean ve subap ayarı 20bin'de bir yapılmalı bence.

Yorum bağlantısı
Bekir Polat

Ben LPG için değil, Suriye benzini için söylemiştim. Ben istanbul'da taktırmadım LPG'yi, zira KA'lar pek sevmiyormuş. Taktıranların bir çoğu problem yaşıyordu.

Carbon clean ve subap ayarı 20bin'de bir yapılmalı bence.

anladım abi ozaman dediklerini yaptırıp suriye benzini almaya devam edeyim.teşekkür ettim abi :)

Yorum bağlantısı
Birol Anaç

Merhabalar;

Aranıza Düzce' den 98 model Ford Ka 1.3 icity ile katıldım. Öncelikle bunların yedek parçalarını nereden bulabilirim. Forumdaki sponsorlarda aradığım herşey yok.

Bildiğiniz uygun fiyatlı parçacılar var mı?

Bir de aldığım araç şehir içinde benzinde 42 kuruş uzun yolda ise 32 kuruş yakmaktadır. Bana çok geldi. Bu yüzden 3 gün önce Atiker Sıralı Sistem Lpg taktırdım.

Depoyu fulledim. Bakalım Lpg de ne kadar yakacak. Benzindeki yakıt miktarım normal midir?

Yorum bağlantısı
Bekir Polat

Merhabalar;

Aranıza Düzce' den 98 model Ford Ka 1.3 icity ile katıldım. Öncelikle bunların yedek parçalarını nereden bulabilirim. Forumdaki sponsorlarda aradığım herşey yok.

Bildiğiniz uygun fiyatlı parçacılar var mı?

Bir de aldığım araç şehir içinde benzinde 42 kuruş uzun yolda ise 32 kuruş yakmaktadır. Bana çok geldi. Bu yüzden 3 gün önce Atiker Sıralı Sistem Lpg taktırdım.

Depoyu fulledim. Bakalım Lpg de ne kadar yakacak. Benzindeki yakıt miktarım normal midir?

bence çok yakıyor yeni aldıktan sonra herhangi bakım yaptırdınız mı?

Yorum bağlantısı
Birol Anaç

Hiçbir bakım yaptırmadım. Aldığım kişi yeni bujilerini buji kablolarını yağını Ford Yetkili servisinde değiştirmiş. Faturası da vardı.

Benim şimdi ilk yapacağım şey forumda gördüm akışmetre(debimetre) yi temizletmek olacak. Geçenlerde birisi ile görüştüm, aynı model ford ka lpgde şehir içinde 18 kuruş yakıyor dedi. İnanasım gelmedi, ama samimiydi. Ben de Lpg taktırdım. Ama o rakamlara düşeceğine inanamıyorum. Çünkü bildiğim Lpg de benzinin %40 aşağısı yakar.

Yorum bağlantısı
Birol Anaç

İnceledim. Benim yakıt tüketimim yaklaşık olarak şehiriçi 9,5 lt /100km, şehirler arası 7,2 lt/100km

Heralde %20-25 fazla yakıt tüketimim var.

Yorum bağlantısı
Bekir Polat

İnceledim. Benim yakıt tüketimim yaklaşık olarak şehiriçi 9,5 lt /100km, şehirler arası 7,2 lt/100km

Heralde %20-25 fazla yakıt tüketimim var.

aslında formu detaylı olarak incelerseniz birçok sebepten dolayı tüketiminiz fazla olacağını görürsünüz,genel bakımları yaptırın buji kabloları ,bujiler ,filtreler degiştirin sonra bir daha deneyin gene olmadı enjektörlerinizi kontrol ettiriniz benim sorunum enjektördeyi belki sizinki başka birşeydendir düzgün bir usta bularak işe başlayın öncelikle..

Yorum bağlantısı
Birol Anaç

aslında formu detaylı olarak incelerseniz birçok sebepten dolayı tüketiminiz fazla olacağını görürsünüz,genel bakımları yaptırın buji kabloları ,bujiler ,filtreler degiştirin sonra bir daha deneyin gene olmadı enjektörlerinizi kontrol ettiriniz benim sorunum enjektördeyi belki sizinki başka birşeydendir düzgün bir usta bularak işe başlayın öncelikle..

Tamamdır.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Barış Kalkan

merhaba arkadaşlar

ford kanın orjinal janta 165/65/14 yerine 175/65/14 lastik taksam sürtme yaparmı bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

önümüzde seneye kış laştiğini bu şekilde takmak istiyorum yazdan ucuz almak gibide düşüncem var geniş tabanlı olduğu için yakıtı yükselicek bunu bilyorum ama merak ettiğim sürtme yaparmı?

Yorum bağlantısı
Serhat Çitak

Bende carbon clean yaptırmnak istedim usta kendisinde olduğu halde bana tavsiye etmedi kazanmak da onun işinin parçası bende yaptırmadım pskolojik birşey olduğunu insanlar inanmak istedikleri için yapıldıktan sonra farketti dediklerini söyledi hali ile soğudum düşüncen nedir carbon clean denemiş biri olarak aracım birde 84.000 de

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

merhaba arkadaşlar

ford kanın orjinal janta 165/65/14 yerine 175/65/14 lastik taksam sürtme yaparmı bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

önümüzde seneye kış laştiğini bu şekilde takmak istiyorum yazdan ucuz almak gibide düşüncem var geniş tabanlı olduğu için yakıtı yükselicek bunu bilyorum ama merak ettiğim sürtme yaparmı?

Bendeki 175'ler sürtme yapıyordu ancak alt takımda problem vardı. Başka kullananlarda olduğunu duymadım.

Bende carbon clean yaptırmnak istedim usta kendisinde olduğu halde bana tavsiye etmedi kazanmak da onun işinin parçası bende yaptırmadım pskolojik birşey olduğunu insanlar inanmak istedikleri için yapıldıktan sonra farketti dediklerini söyledi hali ile soğudum düşüncen nedir carbon clean denemiş biri olarak aracım birde 84.000 de

Kesinlikle faydasını gördüğümü söyleyebilirim. Sizin ustanız yapmaktan korkmuş...

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı
(düzenlendi)

merhaba arkadaşlar

Bendeki jantlar Style Collection jantları, 175/65R14 takılı, araçta tam kapasite yolcu varsa çok nadiren hafifçe sürtme yapıyor. Viraj demiriniz vede salıncaklar sağlam olursa sorun olmaz.

tarihinde Burak Balıkçı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

Bendeki jantlar Style Collection jantları, 175/65R14 takılı, araçta tam kapasite yolcu varsa çok nadiren hafifçe sürtme yapıyor. Viraj demiriniz vede salıncaklar sağlam olursa sorun olmaz.

teşekkür ederim burak kardeşim aracı 3 hafta önce aldım alddiğmda yapılan ilk işlerden biri ön takım bakımlarıydı viraj demir i ve diğer bakımları yapıldı sanırım lastikleri takmadan öncede kontrol edilip takılabilir çok nadir tam kapasite yolcu biner genelde eşimle iş ve ev arası kullanıyoruz bilgiler için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...