İçeriğe Yönlendir

Ka - Hakkında Herşey

Bekir Polat

Recommended Posts

Sani Gerşon

uyarı için teşekkürler, yalnız düşünce olarak tamponlar zaten siyah beyaz yaptığım zaman sıkıntı olacağını zannetmiyorum, tavan için problem olabilir. Emniyette bir tanıdık bulup sormam gerekecek. gerekli ise ruhsat işinede hallederiz artık, bir işlemlere başlayalım.

Tamponlar da problem yaratır. Şu an siyah değilde, lastik renginde olabilir mi mesela?

Yorum bağlantısı
Bendekinde de indirmişler, ancak direksiyon da ağırlaşma ve çukur - tümseklerde de vuruntu yapıyor bilginize.

Hikmet bey indirmeyi amortisör değiştirerekmi yapmışlar, yoksa orjinal amortisörleri düşürerekmi, ben komple amortisör ve yay spor takımla değiştireceğim. Acaba sertlik söz konusu olurmu bilmiyorum. Vuruntular konusunda haklısınız mutlaka artacaktır. İstanbul yollarında vuruntusuz gitmek zaten imkansız her yolda mutlaka çukur tümsek yama olduğu için alıştık artık :)

Tamponlar da problem yaratır. Şu an siyah değilde, lastik renginde olabilir mi mesela?

şu anda araç renginde kendim boyamıştım. Pek sağlıklı olmadı, spreye doldurma olduğu için rengi tutturamadık, beyaz rengi standart olduğu ve değişiklik olsun diye istiyorum

hakan senin arabada süper olucak gibi bitmiş fotolarınıda görmek istiyorum :)

Bittiği zaman resim mutlaka eklerim, buluşma gerçekleştire bilirsek birebirde inceleriz araçlarımızı :)

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Doğrudan bir ustaya götürüp, göstermedim, sadece bakım sırasında motor ustasına sormuştum, o da yayları keserek, düşürmüşler demişti. Hatta uygun fiyata kışlık 165*70*13 lastik bulmuştum cesaret edip, alamamıştım çamurluğa sürter diye...

Yorum bağlantısı

Hikmet bey, anladım, ben şu anda 175/65/14 lastikler ile kullanıyorum herhangibir sürtme yaşamadım. Düşürdüğüm zaman için boşluk kısımları inceledim sürtme yaşamamayı ümit ediyorum. bakalı amortisörler gelince ortaya çıkacak tam anlamıyla

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

arabamı bu akşam enişte gedli sarş dinamasu kömürleri bitmiş ve onunla birliklet kojektör ile kollektördü sanırım onlarda yenilendi birde kalorifer peteği hortumundan su damlaması vardı, radyatör ve kalorifer kontrol edilerek gerekli olanlar değişti vede antifiriz eklendi ufak ufak tüm sorunları çözüyorum..

Yorum bağlantısı
Serhat Çitak

arabamı bu akşam enişte gedli sarş dinamasu kömürleri bitmiş ve onunla birliklet kojektör ile kollektördü sanırım onlarda yenilendi birde kalorifer peteği hortumundan su damlaması vardı, radyatör ve kalorifer kontrol edilerek gerekli olanlar değişti vede antifiriz eklendi ufak ufak tüm sorunları çözüyorum..

Hemde arabanın sende ustası oluyorsun :)

Yorum bağlantısı

evet bende olmaya başladım biraz biraz, balatalar ve diskleride değiştirme vakti geldi, birde yağ değişimi geldi el atsammı acaba diye düşünüyorum. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

öğreniyorum ama mecbur kalmadan kendim söküp takma yapmam sanırım en iyisi ustaya güvenmek :)

aslında yağı kendimiz değiştirebiliriz gibi bir vida ile yağ boşalıyor ama yağ filtresi sanırım sökmek zor olabilir

Yorum bağlantısı
Halil Hıdırlar

Yağ filitresi alttan motorun içinde kalıyor lift olması şart. Bu gidişle bizde bir tamirhane açacağız gibi geliyor. :)

Yorum bağlantısı

bizim okulun inşaatında yağcılarda olan çukurdan yaptırmaya çalışıyorum ama ikna edemedim henüz olursa aracın altınada girebileceğiz, hep beraber, altttan bir motor yıkama yapmak istiyorum hafif köpükle beraber temiz olsun yahu.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Motor yıkama riskli iş. İşi bilen harici kesinlikle yaptırmamanızı öneririm. İşi bilmeyende en ucuz maliyetiniz bujil, buji kablosu ve bobinle başlıyor.

Yorum bağlantısı

Evet doğrudur. komple ve tazikli su ile değilde motor altından balata spreyi gibi bişeyle ve fırça ile hafifçe çamurları akıtsak sorun çıkmaz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Erman Coşkun

Merhabalar,

98 model ford ka kullanıcısıyım, araçlarınızda kaç amper akü kullanıyorsunuz? ford yetkili servisi 60 amper dedi ve fiyat olarak 190 tl gibi uçuk bir rakam söyledi. mutlu akünün sitesinde ford ka için 44 amper uygundur yazmakta. sizce hangisini seçmeliyim? iyi forumlar..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Orjinali 44'tür, ama kapaksız 60'a kadar takabilirsiniz.

190 çok, 130-140 a mevcut olmalı.

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

ben gereksiz olduğu kansındayım araç sol öndeki direk zaten görüşü kısıtlıyor dönüşlerde biirde bunu takarsanız daha kötü olabilir

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

genelde sol ön direğe takıldığı için yorum yaptım tabi sizin takıcağınız yerinde görüşe etkisi olurmu bilemiyorum

Yorum bağlantısı
Serhat Çitak

alacağınız bu göstergenin de uyum sağlayıp sağlamayacağı meçhul

Yorum bağlantısı
Aydoğan Kalaycı
(düzenlendi)

genelde sol ön direğe takıldığı için yorum yaptım tabi sizin takıcağınız yerinde görüşe etkisi olurmu bilemiyorum

orta konsola görede hazır podlar var ikili, sağ havayastığına ayrılan yerin üzerine monta edebilirsek iyi olabilir.

tarihinde Aydoğan Kalaycı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat Çitak

Evet bu aradığınız şey ! geçen bunla test yaptık ka araçlarımızda gayet güzel verimli bir cihaz.Dikkatimi çeken bu cihazın arabada kapsayan modellerinde ford da sadece 2006 yeni focus yazıyo olması idi bunu ka da da kullanılabilir olmasını sani beye sorarsınız

Yorum bağlantısı
Turgut Yıldırım

Ben şu linktekini sipariş verdim montajıda kolay görünüyor bakabilirsiniz

Sadece motor ısısını ve motor devrini gösteriyor

ilan no: 82306732 sahibinden.com da farklı ürünlerde tasarlamış irtibata geçerek sorabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bluetooth OBD'ler KA'larda çalışıyor arkadaşlar. Almanızda sakınca yok bence.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...