İçeriğe Yönlendir

Ka - Hakkında Herşey

Bekir Polat

Recommended Posts

Sani Gerşon

İmkan var ise depoyu tamamiyle bitirmeye yakın km ölçümü yapalım. Benimki 550km ye yakın yol yapıyordu.

Yorum bağlantısı
Bekir Polat
İmkan var ise depoyu tamamiyle bitirmeye yakın km ölçümü yapalım. Benimki 550km ye yakın yol yapıyordu.
abi ptesi tekrar ustanın yanına gidecegim için ölçüp gitmek istiyorum ama yinede fikir sahibi oluruz diye düşünüyorum.
Yorum bağlantısı
Bekir Polat
(düzenlendi)

bugun depoyu fulledim 410 km yol yaptım 32.25 lt benzin aldım.

1.3 motor araba için biraz fazla geldi bana.

ama sani abi senin arabada hemen hemen böyle yakıyordu degil mi?

tarihinde Bekir Polat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Normal. Yalnız depomuz 40lt'lik. Niye bu kadar az aldı?

100km'de ortalama 7.8lt yakmış. Gayet normal şu an için.

Yorum bağlantısı
Bekir Polat
Normal. Yalnız depomuz 40lt'lik. Niye bu kadar az aldı?

100km'de ortalama 7.8lt yakmış. Gayet normal şu an için.

tam bitmemişti abi hafta sonları uzun yol yaptıgım için fulluyorum nollur nolmaz diye daha son çeyregin ortası gibiydi.birde abi ben 43 lt olarak biliyodum depoyu.

benzin sorununu halettigimize göre sıra diger sorunlarda :lol2: sorun hiçbitmiyor maalesef.

Yorum bağlantısı
Bekir Polat
Benzinden başka şu an ne sıkıntısı var?

abi geçen halı saha çıkışı üşüdüm kaloriferi açayım dedim çalişmadı motoru ölüymüş petegi ölüymüş öyle dediler ama tam baktırmadım sıra ona geldi birde abi motorun içinden geçen kablolar gevremiş babam bunları yenilet birbirine degerse araban yanar dedi korkuttu hazır elektrikçide kaloriferi yaptırırken onu da yaptırırım.

birde çalişirken ses yapıyordu marş dinamosunun dişlisi ölmüş dedi elektrikçi 35 dişliye 35 de el emegi verdim yaptırdım arada bir gene yapıyor marşa basınca takılı kalmış gibi oluyor kontagı kapıyorum hala cızır cızır ses geliyor arabayı vitese verip biraz gidince geçiyor .şimdilik bu kadar abi sorun :(

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Soyulan kablolar riskli. Ama motor resimlerinde soyulan kablo görmüyorum?

Marş motoru için bir daha gidin. Yolda bırakmaz, yola çıkmadan bırakır sizi :)

Yorum bağlantısı
Bekir Polat
Soyulan kablolar riskli. Ama motor resimlerinde soyulan kablo görmüyorum?

Marş motoru için bir daha gidin. Yolda bırakmaz, yola çıkmadan bırakır sizi :)

işde abi kablolar altta kalmış motorun sıcagıyla erimiş gibi.onları elden geçirtip mümkünse üste aldırıcagım.bunlar ufak tefek ama kalorifer beni zorlayacak gibi tahmini 450 dediydi elektirikçi okadar tutarmı bilmem.ama marş dinamosunu yaptırdıktan sonra başka elektrikçiye gitmeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Bekir Polat

kaloriferin sorunu belli oldu.komple degişmesi gerekmiş.elektrikçi bulamamış usta telefonda tümüyle degişmesi gerek parça satılmaz zaten öyle araştır dedi.bende tedarikçiyi aradım bir kalorifer petegi birde kalorifer motoru var başka ne istedigini anlamadım dedi.sani abi sence ne olabilir bu ustanın tamamıyla degişecek dedigi..ben şuan farklı yerde oldgundan yanına gidemedim telefonda da pek birşey anlamadım..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Petek hiç değişen duymadım. Musluktan falan bahsediyor olmalı?

Yorum bağlantısı
Bekir Polat
Petek hiç değişen duymadım. Musluktan falan bahsediyor olmalı?

abi benim araba sag ön tekerin o civardan kazalıymış büyük ihtimal orda darbe alıp parçalanmıştır diyolar.yarın tek tek ne oldugunu soracagım ona göre sipariş verecegim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Burak Balıkçı

Ford KA'nın içeriden bagaj açma düğmesi motor çalışıyorken çalışıyor mu acaba? Benim aracımda çalışmıyor, sorun mudur, genel özelliği midir? Ben özellik olarak algıladım ancak yinede sormak istedim.Tahmin ettiğim fonksiyon özelliği ise şu şekilde; araç parametre düzen bir araç olmadığı için 3km/h üzerinde seyrederken açılmasın diye bir program yüklemesi olmayacağından, araç yolda giderken şalterden kapak açılmasın diye motorun çalışma şartına bağlı bir tesisat sistemi yapılmış olabilir diye düşünüyorum. Ford Ka kullanıcıları, kendi araçlarınızda nasıl olduğu konusunda cevaplarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Motor çalışırken açılıyordu ama giderken denemedim. Kovalamaca sahnesinde bagajdan adam çıkıp arkadakine ateş edecek ise mesela işe yaramazdı bu durumda :)

O bagaja pigme adam sığar tabi..

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Bizdeki 97 model, bahsedilen düğmeden yok.

İçeriden bagaj açma düğmesini de hiç duymamıştım.

Yorum bağlantısı
Ali Fuat Alagöz

Vakti zamanıyla eşim için edinmiştik. Çok şirin ve sağlam bir arabadır.

Ancak fazla yaktığı konusu doğrudur. Eh ama şehir içinde 40 litre ile 450 - 500 de normal sayılabilir.

İyi yol tutar. Fazla hız yapmaz, ama tam bir şehir arabasıdır.

Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Guest Benhur çetin

Herkese merhaba

Bende aranıza katılmış bulunmaktayım :D

Forumdaki tüm mesajları okudum ve en önemli konunun bir sorun çıktığında iyi bir usta bulmak olduğunu anladım

Bursa'da bildiğiniz iyi bir usta var mı?Tabii ka'dan anlayan :unsure2:

İkinci bir sorum da 2001 modelde teyp değiştiren birisi var mı?internetteki teyp çerçeveleri sanki 2001 model için uygun değil

Bana mı öyle geldi acaba?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

KA'nın tüm çerçeveleri aynıdır. Tek farkı, eski modellerde 4'lü düğmesi üstündedir, yenilerinde KA logosu vardır.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Kıran

29n9iy1.jpg

bu biraz genel çekim.

2h7lxkp.jpg

bu fiş takılı olmayan parça

20iji35.jpg

bu fişi takılı olan parça

2wcf8qx.jpg

bu iki parçada başı boş abi bunların nere takıldıgını bulamadık birisi hortum biryerden kopmuş gibi digeri, fiş ama bunun boyu bukadar fazla uzamıyor etrafında takılacak hiçbir şey yok.

O boşta olan soket ne işe yarıyor bende çözemedim fakat,benim Ka mdaki o soketin karşılığı km halatının motora girdiği noktada bunuluyor,benimki de boştaydı,taktıktan sonra gaz verdiğimde takılı kalıyor devri yavaş yavaş düşüyordu ???

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Bekir Polat

bir baktımda yaklaşık 3-4 aydır arabama sorunsuz biniyormuşum çok şükür :)

öncelikle her kese selamlar..

son günlerde arabamda gaza bastıgımda motordan (lık lık lık) dizel motorlu arabalarda çıkan ses gibi bir ses çıkıyor.ben benzinden olacagından şüpheleniyorum petrolden almıyorum benzini suriyeden gelen benzinden alıyorum.halen arabada yarım depo var bitince normal benzinle deniyecegim ama içim rahat etmedi bi sorayım dedim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Normal yakıtla deneyin, yine düzelmez ise subap ayarı yaptırmanız gerekir.

Bir de yağınızı kontrol ediyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Bekir Polat

Normal yakıtla deneyin, yine düzelmez ise subap ayarı yaptırmanız gerekir.

Bir de yağınızı kontrol ediyor musunuz?

evet sani abi yağını kontrol ediyorum ilk aldıgımda degiştirmiştim halen aynı seviyede onda bir sıkıntı yok.aslında kalan depoyu normal benzin koysam fark eder mi acaba yoksa bunun bitmesini mi beklesem?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

normal benzin kalmadı artık?

TR benzini, Suriye'li olmayan :)

Ben olsam bitmesini beklerdim. Şahsi fikrimdir tabi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...