İçeriğe Yönlendir

Pert Araç Sattılar Bize

Mehmet Teoman Tuncel

Recommended Posts

Mehmet Teoman Tuncel

Dün abim Adana dan pego308 aldı 26.500 e gitmeden önce şase numarasını sorgulatmış orda normal bir serviste kontrol ettirmiş sonuçta 3 parçada boya var olduğu satıcının beyanında olduğu gibi çıkınca satın alıp dün akşam Ankara ya getirdi. Bugün sigorta yapılmak istendiğinde pert kaydı çıkmış moraller sıfır oldu. Ne yapacağımzı bilmez hale geldik, sigortacı daha öncede bu kişi bu tür araçlar sattığını sigorta kayıtlarından sorgulayarak söylemiş. Şimdi ne yapmak gerekir, inanılmaz kafamız karıştı. Adamlar bu işleri daha önce yaptıklarından artık eminim ama çözüm nasıl olacak bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Aynı olayı yaşadım, ikili ilişkiler ile çözüm bulamayınca dava açtım,zararınızı tahmini olarak tespit edip o tutarda alacak davası açın bana kalırsa ben hem ceza hem alacak davası açtım , davalarım sürüyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tramerden palak sorgulanıyor, pert tarihindeki plaka başka olunca , perti gözükmüyor, şase de sorgulatsanız bazı hallerde pert tarihindeki poliçe yanlış kesilmiş oluyor o da gözükmüyor, işler gerçekten zor. İade edin veya 3-4bin TL geri isteyin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Teoman Tuncel
İade edin...

İade etmek için şimdilik görüşme yapmadık ama avukata danışıp öyle başlayalım diye düşündük. İadeyi kabul etseler dünden razıyız. Şimdilik bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

geçmiş olsun.servisin pert araca sadece boyalı demesi ilginç....

Yorum bağlantısı
Hakan Arslaner

Pert kaydı bazen Şaşe numarasından çıkmıyor, bunun tam olarak tespiti 3 şekilde sorgu ile çıkar,

1. Motor No'dan sorgu,

2. Şaşe No'dan sorgu,

3. Plakadan sorgu.

Kanunen Pert araçların satışı serbest olduğu için kanunen bir yaptırımınız olmayabilir. Aracı satın aldığınız kişi ile görüşüp paranızı tekrar almaya bakın derim.

Hatta vatandaşa 500lira zararı göze alarak tekrar 500 TL altına satışını yapın ve aracı elinizden çıkarın derim.

Pert demek ölmüş, kullanılmaz araç anlamına gelmemekle birlikte; hiç hatasız ve boyazsız Pert kaydı olan bir sürü araç vardır.

Tek sorun her sigorta ve kasko firmasının sigorta yapmaması ve acil paraya ihtiyacınız olduğunda elinizden çıkarması biraz zahmetli olmasıdır.

Geçmiş olsun,

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile, airbag+kaput far tampon+biraz da mekanik parçanı rakamı, kasko değerini aşarsa zaten pert diyoruz , ama bunlar değişince (layığı ile) kullanımda sıkıntı yaratmaz.

Geçen gün bir focus ekspertizi yaptık, nefis hatasızdı, sorgulamada pert kaydı çıktı, muhtemelen şanzıman + aks gibi bir değişim olmuş, ama sonradan takılan şanzımanı+aksı+airbagi tespit etmeniz nerede ise imkansızdır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
geçmiş olsun.servisin pert araca sadece boyalı demesi ilginç....

Servis pert kaydını göremeyebilir...

Pert kaydı bazen Şaşe numarasından çıkmıyor, bunun tam olarak tespiti 3 şekilde sorgu ile çıkar,

1. Motor No'dan sorgu,

2. Şaşe No'dan sorgu,

3. Plakadan sorgu.

Bunların üçüde poliçede yanlış girilmiş ise... ?

Sıfırlar o giriliyor.. plaka değişiyor..

Araç alırken güvence alarak almalısınız..

Benim galerici müşterinin birine kamyon satmışlar.. Satamıyor elinde kaldı :flowers:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile, ekspertizde anlık duruma bakılır, geçmişde olmuş tüm hadiseleri okuyabilen bir servis henüz yok, olamaz da. Mesela sigortadan karşılanmayan hasarlar ne olacak?

Yorum bağlantısı
Hakan Arslaner
Servis pert kaydını göremeyebilir...

Bunların üçüde poliçede yanlış girilmiş ise... ?

Sıfırlar o giriliyor.. plaka değişiyor..

Araç alırken güvence alarak almalısınız..

Benim galerici müşterinin birine kamyon satmışlar.. Satamıyor elinde kaldı :flowers:

Mehmet Abi,

Aracın üzerinde yazan şaşe ve motor numarasını aracın mevcut sigortası ile kıyaslamak ve hatta aracın üzerinde yazılı olan şaşe ve motor numarasını sorgulatırsak kesin çözüm olmaz mı?

Poliçiye farklı yazabilirler, hatta ruhsata bile farklı yazabilirler. Aracın üzerindeki ile evraklardaki farklı ise zaten o araçta muhakkak birşey vardır diyebiliriz.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Buradan şu sonucu çıkartıyoruz...Demek ki pejo olup 3 parça boyasıı olan tüm araçlar pert :D

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Hep bu işler yüzünden 2. el arabadan hep korkmuşumdur. Allah yardımcınız olsun. Çok geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Dün abim Adana dan pego308 aldı 26.500 e gitmeden önce şase numarasını sorgulatmış orda normal bir serviste kontrol ettirmiş sonuçta 3 parçada boya var olduğu satıcının beyanında olduğu gibi çıkınca satın alıp dün akşam Ankara ya getirdi. Bugün sigorta yapılmak istendiğinde pert kaydı çıkmış moraller sıfır oldu. Ne yapacağımzı bilmez hale geldik, sigortacı daha öncede bu kişi bu tür araçlar sattığını sigorta kayıtlarından sorgulayarak söylemiş. Şimdi ne yapmak gerekir, inanılmaz kafamız karıştı. Adamlar bu işleri daha önce yaptıklarından artık eminim ama çözüm nasıl olacak bilmiyorum.

Geçmiş olsun.Moralinizi bozmayın ve bence zaman geçmeden satıcıyla iletişime geçin...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Abi,

Aracın üzerinde yazan şaşe ve motor numarasını aracın mevcut sigortası ile kıyaslamak ve hatta aracın üzerinde yazılı olan şaşe ve motor numarasını sorgulatırsak kesin çözüm olmaz mı?

Poliçiye farklı yazabilirler, hatta ruhsata bile farklı yazabilirler. Aracın üzerindeki ile evraklardaki farklı ise zaten o araçta muhakkak birşey vardır diyebiliriz.

Çözüm Olmuyor...

Örnek motor no: 4Y04254

Bu poliçeye 4YO4254 yazılıyor ve pert kaydı bunda..

Ama biliyoruz ki.. fordların son beş karakteri rakamdır...

Şasi de de aynı şeyler oluyor..

Öyleki, geçen gün başımıza geldi.. hem motor hem şasi no hatalı..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Buradan şu sonucu çıkartıyoruz...Demek ki pejo olup 3 parça boyasıı olan tüm araçlar pert :p

Güzel tespit, :p Yada, Demekki pejonun parça o kadar pahalı ki.. 3 parçayla pert oluyor :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
Vesile ile, ekspertizde anlık duruma bakılır, geçmişde olmuş tüm hadiseleri okuyabilen bir servis henüz yok, olamaz da. Mesela sigortadan karşılanmayan hasarlar ne olacak?

Vesile ile, Çağlar abi bu avatar'daki resim seni 7 yaş yaşlı gösteriyor. Çakı gibisiniz maşallah. :D

----------------------------

Aracın neleri değişmiş onu öğrenebilseniz daha iyi olacak.

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Geçmiş olsun,sinir bozucu bi durum.adana'da hangi galeri'den alındı araç.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Vesile ile, Çağlar abi bu avatar'daki resim seni 7 yaş yaşlı gösteriyor. Çakı gibisiniz maşallah. :p

Budur, ne zaman cila yapıyoz minibüsüne :D

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Boyalı cilalı araba almak ta iş değil 3 parça ile pert çıkıyor.. dikkat etmek lazım..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Buradan şu sonucu çıkartıyoruz...Demek ki pejo olup 3 parça boyasıı olan tüm araçlar pert :lol2:

Citroen'de arkadaş far kaput ve ön tampon değiştirdi, 5bin tl masraf çıktı. Suçu, yokuş aşağı kaydırırken trafikte, öndekinin durduğunu farketmeyip vurdu ona...

Yorum bağlantısı
Mehmet Teoman Tuncel

Bu adamlar bunu hep yaptıkları sigorta kayıtlarında alsat yaptığı adından belli oluyor. Ve hep araçlar pertli araçlar. Şu anda avukat bulup çözüm arayacağız. Ama bilgilendirme amacıyla yazıyorum; 1 kişi 1 yıl içinde sanırım 4 tü araç alıp satıyorsa bu ticarete giriyormuş ve vergisi varmış bunuda öğrendim, bu aşamada müsait olduğumda maliyeye ihbarda bulunacağım. Şimdilik çözüm oluştukça burada yazıp başkalarına faydam olursa diye notlar alıyorum. Olay biraz daha şekillendikten sonra bu kişilerin adınıda buraya yazağımki Adana daki arkadaşlar ticaret yapacakları kişileri bilsinler.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Buradan şu sonucu çıkartıyoruz...Demek ki pejo olup 3 parça boyasıı olan tüm araçlar pert :lol2:

E benim araba 3 parça boyalı nee olacak şimdi?

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Olsun böyle büyük geniş leğen e can kurban ( bu can sen oluyorsun)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Geçmiş olsun. arabanın yürüründe, kaportasında bir sorun yoksa, yani sizi rahatsız edici, binin gitsin derim. ha birde sizin aracın emsalleriyle fiyatını karşılaştırın, ayni fiyatmı? sizinki daha uygunmuydu?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...