İçeriğe Yönlendir

Ka - Stop Ediyor

Sertac Boz

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

sol önde aşağıda bir kalın hortum göreceksiniz motora doğru giden. o çıkmış olacak yerinden yahut yarılmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
feyza balta

Radyatör hortumu dedigim şey sizin dediginiz şey olmalı belki ben yanlış yazmış olabilirim motora giden sogutmayla alakalı olan bir hortumu degistirmistim 1 ay kadar önce. Aracı devrinde kullanmadim bu da sebep olur mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

susuz gitmez. ya orada yapılacak ya çekilecek. çekilmesi daha kolay.

devrinde kullanmadım ne demek? aracın devri nedir?

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
feyza balta
(düzenlendi)

Çok tesekkur ederim, yaptırıp satacagim araci, alalı 2 ay oluyor şimdiden bir dünya masraf acti basıma Matiz kullandım masraf etmedim bu resmen baş belası. Çok teşekkürler. Yanı 5. Vitese atmam gerekirken saçma bir şekilde uzun sure 4. Vitesde gittim bazı şeyleri yanlış ifade ediyor olabilirim tam bilgim olmadığından. Bu da hararet yaptırabilir dediler.

tarihinde feyza balta tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

su boşalmış hararet olmaz motor direkt kapak hasarı yapar kullanırsanız

Merhabalar

Ben de yeni üyelerdenim.Bizim de Ford Ka aracımızda stop etme problemimiz vardı.Forum sayesinde Maslak  Sanayi Sitesi Osman Ustanın telefonunu bulduk.Aracımızı zor belada olsa sanayiye kadar götürdükten sonra Osman usta sağolsun, bi kere  öncelikle bizi çok güzel karşıladı .Bir iki saat içinde araca bakıp bilgi verecek diye beklerken aracımızın sorununun giderildiğini bildirdi,aracımızı aldık ve sorunsuz bir şekilde evimize döndük.Dönüş yolumuz oldukça uzundu  ve çok yoğun bir trafik olmasına rağmen hiç sorun yaşamadan gelebildik.Yaklaşık bir haftadır aracımızı kullanıyoruz ve hiç problem yaşamadık.Aracında sorun olan arkadaşlar kesinlikle başka yerlerle uğraşmasın, işin erbabı Osman Ustaya götürsün.

Teşekkürler Osman Usta bundan böyle biz de sizin abonelerinizdeniz:)

Teşekkürler Ford Club Türkiye 

sarı mıydı?=

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çok tesekkur ederim, yaptırıp satacagim araci, alalı 2 ay oluyor şimdiden bir dünya masraf acti basıma Matiz kullandım masraf etmedim bu resmen baş belası. Çok teşekkürler.

geçmiş bakımları çok önem kazanıyor yıl geçtikçe her markada

Yorum bağlantısı
feyza balta
(düzenlendi)

Akan su kahverengimsi bir renkteydi yolun tozundan da olabilir bilemiyorum, bu araçla uğraşmaktan yoruldum mehmet Bey yaptırıp sağlam.bir şekilde satacagim anlayamadiginiz konu nedir?

Osman usta su kaçırma var hararet yaptirmamaya çalış demişti...

tarihinde feyza balta tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

soğutma suyunun içerdeki kalıntılar ile aldığı renktir . boşalan soğutma suyu

Yorum bağlantısı
feyza balta

Çağlar Bey kusura bakmayın çok fazla soru sordum yarin tamir için gideceğim fakat aklıma takılacak sabaha kadar, sizce conta yakmış olabilir mi? Ya da tahmininizce com masraf mi çıkar?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sağlam blok ve üst kapaktır susuz kalınca anında hasar vermez mekaniğe. tabii öncesini bilmiyoruz. ama kolay kolay birşey olmaz Ka ya

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

araçtan inip kaputu açtınız. kafanızı eğdiniz içeri. çok sıcak mıydı. hafif yanık gibi koku var mıydı. yanı çok kızmış mıydı? Araç sorun yaptığı süreçte çekişi düşer gibi olmuş muydu son anlarda? seste değişme olmuş muydu?

Yorum bağlantısı
feyza balta

Kaput acmadim korktum o an öylece bıraktım aracı koku yoktu çekişte bir düşüş de olmamisti. Fan çalıştırdim seviye yükselttim sadece onda bir gariplik vardı tuhaf bosta bir ses geldi normalde öyle olmuyordu

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

fan niye çalıştırdınız? önceki soruya yanıt alamadım. devrinde ne demek?

kaputu açmadan koku alamazsınız. araba yanacak değil ya artık..

boşverin üzülmeyin. maldır toparlanır. yapılır demir blok. çatır çatır yenilenir gerekirse. içi temiz olsun kaporta düzgün olsun yeter. araç gider. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Oncelikle gecmis olsun. Osman usta su kacaklari var dedikten sonra niye yaptirmadiniz?

Yorum bağlantısı
feyza balta

teşekkür ederim, su eksiltme var dedi ben de satmayı düşündüğüm için hararet yaptırmamaya çalış bir süre idare eder dedi çok önemsemedim yani benim hatam aslında. şimdi yakında olan bir ustam var gelip çekti aracı conta yakmış, siboplara da bakıyorum dedi en azı 1000 TL masraf varmış. normal mi böyle bir şey? susuz fazla gitmedim problemi farkettiğimde park etmiştim ve bütün su orada boşaldı zaten, conta yakmada yağ da karışmaz mı? yere akan su paslı bir suydu elimle alıp kontrol de ettim. sonra aracı da çalıştırmadım zaten.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ustaya güvenmekten başka çareniz yok. Tutar normal gibi şu aşamada ama tam olarak nelerin ne kadara değişeceğini bilmek lazım.

Yorum bağlantısı
feyza balta

Merhabalar tekrar. Aracim.conta yakmış yaptırdım adam radyator dahil herşeyi yaptırdı aldım 15 dk mesafede zaten park ettim aradan 5 6 saat geçti sokakta itfaiye sesi bir çıktım arabam yanıyor on tamamen yandı şuan usta gelip bakarim benden kaynakliysa yaparım diyor. Polis de itfaiyede rapor tuttu. Ne yapmalıyım sizce?

Yorum bağlantısı
feyza balta

Usta gelip baktı, benden kaynakliysa yaparım dedi cekeceklerdi cektirmedim itfaiye raporu 1 haftaya cikiyormus. Yarin ekspertiz raporu tutturup teslim edeceğim ne gerekiyorsa yaparım 5 kuruş almam diyor ama guvenemiyorum sonradan para isterse felan diye ama çünkü para almam diyor bir taraftan da ben aracı test ettim sorun olmadı rapora da bakariz diyor. Gerekirse dava da açacağım sahitlerim ve raporların var elimde

Yorum bağlantısı
feyza balta

Tesekkur ederim, akıl verebileceginiz bir durum olursa gözüm burada yardimlariniz için tesekkur ediyorum tekrar

Yorum bağlantısı
Doğa Torpil

Öncelikle büyük geçmiş olsun.

Bildiğim kadarıyla araç incelenip yangının nereden başladığı bulunabiliyor. Bu rapor çıkarıldıktan sonra hareket edilmesi çok önemli.

Usta hatası ise mutlaka zararı ödemesi gerekir.

Yalnız iyi ki araçta kimse yokmuş ve kimseye zarar gelmemiş

Tekrar geçmiş olsun :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

ödemez bence. saygı ve biraz utanma nedeniyle yaparım demiştir. ispatlanamayacağını nedeninin bulunamayacağını biliyor. Aslında tahmin ediyor olabilir nerden olduğunu belki de.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...