İçeriğe Yönlendir

Pirelli Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Ertan Çabuk

Recommended Posts

Ertan Çabuk

işte onu iyi demedin...çünkü samsuna öyle pek lapa lapa kar yağmaz. yağsada senede 1-2 gün durur, erir gider. benim derdim buz(asıl gizli buz) ile...sabah 06:40 da eşimi bırakıyorum. yolda çok dik üç adet rampa çıkıyorum(bazen düzde de buz oluyor). eğer yer ıslaksa kesin buz oluyor çıkamıyorum. deneyip göreceğiz artık.

Benim TK201 pert olmasa idi bu sene elimdeki lastikleri satıp yerine conti almayı düşünüyorum. Bahsettiğin gibi yüzeysel buzda sorun çıkarmaz diye düşünüyorum. Ama buz tabakası kalınlaşınca kçı başı ayrı yere gidiyordu arabanın.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ruhan Sorgun

2 aydan beri kimse yazmamış, açılışı ben yapayım. hafta içi hava soğuyacak ve yağış gelecek samsuna, onun için bugün gidip sottorezoları taktırdım. ilk izlenim şu: 23 derece sıcaklıkta frenaj ve yol tutuşu gayet iyi,(henüz zorlamadım) araç birden mercedes gibi oldu, çukurları, metal hız keserleri hisssettirmiyor, pamuk gibi gidiyor kasisli yolda...ancak lastik uğultusu birazcık arttı. yakıt tüketimi ise, anlık tüketimi takip ettiğim kadarı ile pek değişmedi. gerçi bugün samsunda cumartesi trafiği ve maç olduğu için aracı sürekli dur kalk kullandım. atakumda ve baruthanede bile 4.vites hemen hemen göremedim. onun için net konuşamam. yakında depoyu doldururum, o zaman daha net konuşurum.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

2 aydan beri kimse yazmamış, açılışı ben yapayım. hafta içi hava soğuyacak ve yağış gelecek samsuna, onun için bugün gidip sottorezoları taktırdım. ilk izlenim şu: 23 derece sıcaklıkta frenaj ve yol tutuşu gayet iyi,(henüz zorlamadım) araç birden mercedes gibi oldu, çukurları, metal hız keserleri hisssettirmiyor, pamuk gibi gidiyor kasisli yolda...ancak lastik uğultusu birazcık arttı. yakıt tüketimi ise, anlık tüketimi takip ettiğim kadarı ile pek değişmedi. gerçi bugün samsunda cumartesi trafiği ve maç olduğu için aracı sürekli dur kalk kullandım. atakumda ve baruthanede bile 4.vites hemen hemen göremedim. onun için net konuşamam. yakında depoyu doldururum, o zaman daha net konuşurum.

Kar lastiğini kuru yolda neyen test ediyon abi :) dur hele bu ne sabırsızlık. Bir kar yağsın, yollar buz tutsun. :)

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Kar lastiğini kuru yolda neyen test ediyon abi :) dur hele bu ne sabırsızlık. Bir kar yağsın, yollar buz tutsun. :)

he he, geçende epey konuşuldu, kış lastiği kuru zemin ve iyi hava da çok tehlikeli diye, onun için bir bakayım dedim. :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Güven

2007 Ford Fusion için 195/60/15 Pirelli Snow Control Series 3 alacağım..

Kütahya'da 165 TL / 8 taksit..

Ekonomik olması etkiledi biraz tercihimi..

Goodyear UG8 için 185 peşin 200 Taksit

Michelin 230 Peşin 240 taksit..

Umarım iyi bir tercihtir. :nazar::)

Yorum bağlantısı
Metin Güven

Peşin fiyatına verseydi bana da çok mantıklı gelecekti,

ama Taksite gelince 200 TL'ye çıktı Çağlar bey.. :(

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

35x4=140 TL...kaba hesapla sekize bölse aya 17,5 TL düşer. kendim kullanmadım ama, özellikle mertcan ve istanbul ekibinden test etmişler karda, öve öve bitiremiyorlar. ben olsam 8 ay 17,5 lira verip alırdım. kütahya da da iyi kar olur diye biliyorum.

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet Gül

Kış lastiklerini araştırırken bu lastiğin gayet uygun fiyatlı olduğunu gördüm. İyi midir kötü müdür yorumlara bir bakayım dedim ama değil bizim forum neredeyse hiçbir yerde tatmin edici yoruma rastlamadım. 195/65/15 ebat 145-150 civarı fiyatı var. ADAC kış lastiği testlerinde önerilen ilk beş lastik arasında. Yakıt tüketimi ve buzlu zemin disiplinlerinde de bütün rakiplerinin önünde. Rakamlar bazen aldatıcı olabilir, kullanan kullananı gören, eşinde dostunda olan ,bir fikri olan var mıdır? Esasen Ultragrip ya da Conti WinterContact düşünüyorum ama bu lastikler kesinlikle alınmayacak bir lastik değilse, fiyat farkı cepte kalsın istiyorum. Şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gökhan Gören

Kış lastiklerini araştırırken bu lastiğin gayet uygun fiyatlı olduğunu gördüm. İyi midir kötü müdür yorumlara bir bakayım dedim ama değil bizim forum neredeyse hiçbir yerde tatmin edici yoruma rastlamadım. 195/65/15 ebat 145-150 civarı fiyatı var. ADAC kış lastiği testlerinde önerilen ilk beş lastik arasında. Yakıt tüketimi ve buzlu zemin disiplinlerinde de bütün rakiplerinin önünde. Rakamlar bazen aldatıcı olabilir, kullanan kullananı gören, eşinde dostunda olan ,bir fikri olan var mıdır? Esasen Ultragrip ya da Conti WinterContact düşünüyorum ama bu lastikler kesinlikle alınmayacak bir lastik değilse, fiyat farkı cepte kalsın istiyorum. Şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim.

ahmet kardeş aynı lastikten bende aldım şimdilik bir problem yok ama kış şartlarındaki performasını görmedim inşallah iyidir arabam fiesta 2010 195/60/15 ebatında bim aldıklarım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Pirelli çok iyi bir lastik değil, slika ile ilgili bir sorunu var zira km yapmasanız bile 6 ay sora lastik ölüyor, bence Prelli yerine Petlas bile çok daha iyi bir tercih olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Pirelli genel olarak bence de iyi bir marka değil..Market reyonlarında bakıyorum alayı pirelli..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Özel araç, az km. yapacak. Konforu ve güvenliği ön planda tutun. 5 Yıl kullanacaksınız 150-200 TL. ucuz alacağım diye sonradan pişman olmayın. Bir çok kullanan gibi ben de UG8 diyorum.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Bugun Continental T830larımı taktırdım 30km kadar yol yaptım. Herşeyiyle önerebilceğim bir lastik. Yazlık Hankook'larımdan da daha sessiz kışlık olmasına rağmen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bugun Continental T830larımı taktırdım 30km kadar yol yaptım. Herşeyiyle önerebilceğim bir lastik. Yazlık Hankook'larımdan da daha sessiz kışlık olmasına rağmen.

Kış lastikleri yaz lastiklerinden daha yumuşaktır.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kış lastikleri yaz lastiklerinden daha yumuşaktır.

Yumuşaktır ama bu sessiz olacakları anlamına gelmez.Daha çok kış lastikleri uğultu yaparlar..Ancak UG8 lerde ve Contilerde bu uğultu olayı yok..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Yumuşaktır ama bu sessiz olacakları anlamına gelmez.Daha çok kış lastikleri uğultu yaparlar..Ancak UG8 lerde ve Contilerde bu uğultu olayı yok..

Lastikleri taktığımdan beri gördüğüm her kışlığa bakıyorum. UG8 lerin sessiz olmasının nedeni sanıyorum V şeklindeki desenler. Çünkü lastik hiç bir şekilde bir desenden diğerine atlamıyor, Yani desenler yere V şeklinde bastığı için yük bir desenin yarısında iken öteki desenin başında oluyor ve bu şekilde sessiz ve sarsıntısız bir sürüş sağlanabiliyor.

Sadece çok düzgün asfaltta ışığa yaklaşırken durma hızına yakın hızlarda bir ses hissedebiliyorum. Onu da dikkatli bir şekilde dinlersem farkedebiliyorum.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

O zaman Pirelli'den vaz geçildi. İlginiz için teşekkürler. Kesenin ağzını açmak düştü yine bana :unsure2:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydın

selamlar

dün bende 185x65x14 pirelli snowcontrol aldım.

hiç araştırmadım

diğer markalar nasıldır fiyatı nedir bilmiyorum.

yolda giderken pirelli bayisini gördüm girip aldım.

5 km yol yaptım daha bilmiyorum nasıldır.

bu yorumları görünce üzüldüm keşke yarın almak düşüncesine girseydim pirelliyi almazdım şimdi

.neyse olan oldu.

çok üzüldüm

fiyatı 140x4 den 560 tl.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

selamlar

hiç araştırmadım

bu yorumları görünce üzüldüm keşke yarın almak düşüncesine girseydim pirelliyi almazdım şimdi

.neyse olan oldu.

çok üzüldüm

fiyatı 140x4 den 560 tl.

Yazılanlar genel olarak snowcontrol 2 serisi için. Sizin aldığınız muhtemelen Snowcontrol 3 serisidir. İlerleyen günlerde lastikler hakkındaki genel kanınızı paylaşırsanız iyi olur. 3 serisi için hiçbir yerde doyurucu bir yorum bulamadım.

Yorum bağlantısı
Sercan Karabulut 34

Pirelli genel olarak bence de iyi bir marka değil..Market reyonlarında bakıyorum alayı pirelli..

Katılıyorum ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

selamlar

hiç araştırmadım

.neyse olan oldu.

çok üzüldüm

fiyatı 140x4 den 560 tl.

Lastiği kullanan yok, genel yorumlar olmuş, siz kullanıp yorum yaparsınız :yes: .Aldığınız için bence üzülmeyin kullandığım en iyi lastik prelli zero rosso dur. Bu lastiği kulllanan Süha Demirtaş arkadaşımızda benzer izlenimler edinmişti. Tabili p zero rosso pahalıdır ve markanın performans lastiğini temsil eder ama demek istediğim Prellinin kötü bir marka olmadığıdır.... umudunuz kırılmasın yani :i-ih:

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

2012 üretim Conti Wintercontact TS850 aldım. Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Sayenizde Pirelli'den caydım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...