İçeriğe Yönlendir

Pirelli Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Ertan Çabuk

Recommended Posts

Ahmet Gül

195/65/15 ebat kredi kartına vade farksız 12 taksit 660 tl kargo bedava Çağlar Abi. Hepsiburada malı. Elime geçince taktıracağım. 30 tl fiyat aldım bir lastikçiden sökme takma, balans. bana 690'a gelmiş oluyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydın

çok çok teşekkür ederim biraz olsun moral verdiniz.

tabiki izlenimlerimi yazarım.

fakat gündüzleri çalıştığım için pek araç kullanma vaktim oluyor ama her iki linkede yazacağım.

sizler sağ olunuz.

hüseyin

Yorum bağlantısı
Metin Güven
(düzenlendi)

Merhabalar arkadaşlar,

Fusion için 11 aralıkta 195/60/15 ebatlı 4 adet Pirelli Snow Control 3 aldım.

165x4= 660 TL.

İlk izlenimlerim,

yağmurlu havada yol tutuş çok iyi, (B sınıfı)

fren güvenliği çok iyi

Sessizlik çok iyi.. (71 dB)

Yakıt ekonomisinde E sınıfı bir lastik.

önerir miyim, evet.!

Oto Lastik test sayfalarına da baktım, ekonomik ve pirelli markası nedeniyle de buna karar kıldım, sizde bir bakın derim..

Ebat verilmeden yapılan Kış lastiği test : - 2012 Auto Express Winter Tyre Test

http://www.tyrerevie...r-Tyre-Test.htm

205/55 R16 - 2012 Auto Zeitung Winter Tyre Test

2012 Auto Bild 42 Winter Tyre Braking Test - (Fren Testi)

http://www.tyrerevie...raking-Test.htm

2012 Winter Tyre Buying Guide - (2012 Kış Lastiği Satınalma Rehberi)

http://www.tyrerevie...uying-Guide.htm

RTEmagicC_reifen-label-winter-snow-control-serie-3-195-65-R15-91T.jpg.jpgperformance_table_winter_snowcontrol_s3.jpg

tarihinde Metin Güven tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
(düzenlendi)

240 TL'den 4 adet 225*50*17 SnowMaster Petlas aldım. Kredi kartına 6 taksit ile ödeyeceğim. Yaz lastiklerine göre zaten çok iyi iş göreceği kesin. İlk km'lerinde sessizliği dışında olumlu olumsuz bir yorumum olamayacak.

Not: Petlas/Pirelli karıştırarak yanlış yere yazmışım. Taşınırsa sevinirim.

tarihinde Hasan Aksüt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halil Yücel

Ben de fiesta için 175 65 14 Pirelli Snowmaster seri 3 aldım. Zaten çokda alternatif yoktu. Kimsenin elinde lastik yok kara borsaya düşmüş. Benim taktırdığım 5112 üretim. Yani daha yeni üretilmiş. 1050tl tuttu toplam. 4 tanede çelik sıfır jant aldım. 15 inç jantdan hiç memnun değildim. Burada yollar çok kötü. Çok sıkıntı yaratıyordu. Kış lastiğinde r14 aldım çok fazla sürüş fırsatım olmadı. İlk kardan sonra izlenimlerimi buradan paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Halil Yücel

Merhabalar arkadaşlar,

Fusion için 11 aralıkta 195/60/15 ebatlı 4 adet Pirelli Snow Control 3 aldım.

165x4= 660 TL.

İlk izlenimlerim,

yağmurlu havada yol tutuş çok iyi, (B sınıfı)

fren güvenliği çok iyi

Sessizlik çok iyi.. (71 dB)

Yakıt ekonomisinde E sınıfı bir lastik.

önerir miyim, evet.!

Oto Lastik test sayfalarına da baktım, ekonomik ve pirelli markası nedeniyle de buna karar kıldım, sizde bir bakın derim..

Ebat verilmeden yapılan Kış lastiği test : - 2012 Auto Express Winter Tyre Test

205/55 R16 - 2012 Auto Zeitung Winter Tyre Test

2012 Auto Bild 42 Winter Tyre Braking Test - (Fren Testi)

http://www.tyrerevie...raking-Test.htm

2012 Winter Tyre Buying Guide - (2012 Kış Lastiği Satınalma Rehberi)

http://www.tyrerevie...uying-Guide.htm

RTEmagicC_reifen-label-winter-snow-control-serie-3-195-65-R15-91T.jpg.jpgperformance_table_winter_snowcontrol_s3.jpg

Metin Bey, Pirelli seri 3 için değerleri vermiş. Benim satın aldığım yerde michelin de satılıyordu. Aynı ölçülerdeki Michelin ıslak zemin değeri D idi. Yani Pirelliden 2 kademe düşük. Lastikçi arkadaş Michelinin V şeklinde ki yapısından ötürü su tahliyesinin zayıf olduğunu söyledi. Sürekli karlı ortamda Michelin veya Good year belki daha iyi olabilir. İkiside V şeklinde lastik deseni kullanıyor. Ama kışın çok ağır geçmediği yerlerde pek gerek yok gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Güven

Ben de fiesta için 175 65 14 Pirelli Snowmaster seri 3 aldım. Zaten çokda alternatif yoktu. Kimsenin elinde lastik yok kara borsaya düşmüş. Benim taktırdığım 5112 üretim. Yani daha yeni üretilmiş. 1050tl tuttu toplam. 4 tanede çelik sıfır jant aldım. 15 inç jantdan hiç memnun değildim. Burada yollar çok kötü. Çok sıkıntı yaratıyordu. Kış lastiğinde r14 aldım çok fazla sürüş fırsatım olmadı. İlk kardan sonra izlenimlerimi buradan paylaşırım.

Halil bey,

Evet çoğu yerde kış lastiği kalmamış, nerdeyse karaborsa işlemi görüyor.

Benim taktırdığım tarihte 135 TL olan yan ürün bir lastiğe bugünlerde 200 TL fiyat veriyorlar.

Lastiklerinizi güle güle kullanın Halilbey, 4 Lastik için mi 1.050 TL ödediniz, yoksa 4 Jant'da dahil mi bu fiyata..

Yorum bağlantısı
Halil Yücel

Halil bey,

Evet çoğu yerde kış lastiği kalmamış, nerdeyse karaborsa işlemi görüyor.

Benim taktırdığım tarihte 135 TL olan yan ürün bir lastiğe bugünlerde 200 TL fiyat veriyorlar.

Lastiklerinizi güle güle kullanın Halilbey, 4 Lastik için mi 1.050 TL ödediniz, yoksa 4 Jant'da dahil mi bu fiyata..

Metin Bey;

4 adet çelik 0 jant artı 4 adet Pirelli Snowcontrol Seri 3 175 65 14 lastik 1050 tl 6 taksit. Zaten Pirellinin 195 50 15 yok onun yerine 185 55 15 var oda 880 tl sadece lastik. Michelinde 185 55 15'e 300tl ye yakın fiyat istiyorlar tanesine. Bende jantları 14'e düşürdüm. Zaten latiklerin ömrü bitince 14 jantı kullanacam. 15 den hiç memnun değildik. En ufak bi tümsekde sürücü direk hissediyor. r15 50 yanak buralara pek uygun değil. İstanbulda e5 de Temde sürekli binen birisi olsam 195 50 15 ideal ama anadoluda bu ölçüler sıkıntı oluyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

sottorezoları takalı 35 gün oldu. geçen yıl bu havalarda da 5,5 litre yakıyordum(ş.içinde yazlıklarla), şimdi kışlıklarla da yine 5,5 yakıyorum. işin değişik tarafı tam olarak karşılaştırma yapamıyorum. çünkü tam kışlıkları taktığım gün araca serviste system clean (enjektör ve yakıt sistemi temizleyici) attırdım. anlıktan takip ettiğim kadarıyla yakıt değişmemişti. şimdi daha net görüyorum, 35 günlük kullanımdan sonra eminim, yakıtım değişmedi. ama system clean'in bunda etkisi nedir bilemem...(araç eskisinden atak oldu)mesela aslında kışlıklar 0,2-0,3 litre arttıracaktı da, system clean de aynı oranda düşürdüğü için mi sabit kaldı, bilemedim...kışlıkların illede fazla yaktırması gerekiyor mu? bu arada lastiklerin ıslak performansı güzel, kar ve buz performansını da herhalde bir kaç güne test ederim. sesli bir lastik. kasislerde çok esnek...

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Çankaya

Ruhan abi kar yağdı mı merkeze? Yağdıysa nasıldı performans?

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Ruhan abi kar yağdı mı merkeze? Yağdıysa nasıldı performans?

bugün öğleden sonra az bir şey sulu kar yağdı, etkisizdi, sonra yağmura döndü, şu anda sıcaklık 3 derece, yerler sadece ıslak, onun için test edemedim.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Furkan Avcı

Pirelli SottoZero 2 kullanan var mı acaba?

anladım, koca forumda bir tek bende hattorihanzo (sottorezo) var... :biggrin:

Memnunmusun abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Memnunmusun abi

İlk sayfalarda anlattım. Sivas' ta berbat :D

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

İlk sayfalarda anlattım. Sivas' ta berbat :D

Çağlar abi ile de görüştüm, almaktan vazgeçtim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ruhan Sorgun

Memnunmusun abi

furkan ben bir kış kullandım, onda da kar yağmadı onun için bir yorum yapamıyorum. ses aşırı yok, yakıt tüketimi ise neredeyse hiç artmadı

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Bir arkadaşta sadece bir sezon yani geçen kış kullanılmış fiesta için jantlarıyla beraber 4 adet pireli wntercarvng var(175 65 14). Almayı düşünüyorum. 450 TL diyor. Arada kaldım. Almak mantıklımıdır yoksa sıfırmı alsam. Sıfır alırsam 4 adet jant bulmam gerekecek.. Ne dersiniz?

tarihinde Ayhan Şentürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Lastikleri aldım arkadaşlar. 2012 nin 40. hafta üretimi. 9 mm civarı diş derinliği var.
Lastikler bunlar. Arabayı satınca lastikleri aldım.

Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Lastikleri aldım arkadaşlar. 2012 nin 40. hafta üretimi. 9 mm civarı diş derinliği var.

Lastikler bunlar. Arabayı satınca lastikleri aldım.

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Olcay Eyüboğlu

3 gün önce 2011 model mk6 Jetta tdi dsg araç adım. Üzerinde 3 adet pirelli snowcontrol serie 2, q adet

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

3 gün önce 2011 model mk6 Jetta tdi dsg araç aldım. Üzerinde 3 adet pirelli snowcontrol serie 2, 1 adet serie 3 kışlık lastik var. Lastiklerin diş derinliği baya iyi ve yıpranmamışlar. Öndekilerden biri serie 3 ve üretim tarihi 12/40, diğerleri 10/21. Sıkıntı şu ki lastikler müthiş gürültü yapıyor. Ayrıca ıslakta gaza biraz fazla abansam hemen patinaja düşüyor. Daha önce Michelin alpin4 kışlık lastik deneyimim olmuştu. Onlarda böyle bir problemle karşılaşmadım. Bulunduğum şehirde çetin kış şartları yok, acaba kışı bunlarla geçirsem mi, yoksa üretim tarihi 2010 olan alpin4'lerimi taktırsam?

3 gün önce 2011 model mk6 Jetta tdi dsg araç adım. Üzerinde 3 adet pirelli snowcontrol serie 2, q adet

Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Pirelli Sottozero Serie3 205/55R16 91H (*) RFT tavsiye eder misiniz?

Bu boyutta olmasa da ya da RFT olmasa da kullanan var mıdır?

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Son zamanlarda alan kullanan var mı pirelliyi? Snowcontrol nasıldır? Eşimin polosuna alayım diyorum...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...