İçeriğe Yönlendir

Enjektör Kaçırması

Yasin Mehmet Özdemir

Recommended Posts

Murat Altındal
(düzenlendi)

son 2 haftadır sanki benim aracımdada değişik bir koku var gibi, kaloriferi açınca geliyo gibime geldi çok anlayamadım çünkü çok az geliyo, ne kokusu olduğunu anlayamadım, sizce ne yapmam gerekir? yani sadece kontrol ettirsem bi sıkıntı olup olmaması konusunda şüphelerim var sorun varsa yaptırırım. dışarıdan bakınca usta anlayabilirmi oringlerde ve enjektör pullarında sıkıntı olduğunu?

tarihinde Murat Altındal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasin Mehmet Özdemir

Aracınız kaç km'deydi?

110.000 km civarı

son 2 haftadır sanki benim aracımdada değişik bir koku var gibi, kaloriferi açınca geliyo gibime geldi çok anlayamadım çünkü çok az geliyo, ne kokusu olduğunu anlayamadım, sizce ne yapmam gerekir? yani sadece kontrol ettirsem bi sıkıntı olup olmaması konusunda şüphelerim var sorun varsa yaptırırım. dışarıdan bakınca usta anlayabilirmi oringlerde ve enjektör pullarında sıkıntı olduğunu?

Başlarda koku az geliyor gittikçe ağırlaşıyor.

Yorum bağlantısı
Murat Altındal
Enjektörde kaçak varsa usta sesten anlıyor. Benimkini periyodik bakımda söylemişti 3.enjektörde kaçak var pulların değişmesi lazım diye. 1 ay kadar sonra götürdüm tüm pullar değişti. Gerçektende 3.enjektörde kaçak varmış. Tıs tıs diye hava kaçırır gibi ses çıkıyordu eskiden. http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?/topic/226434-enjektor-temizligi-ve-pul-degisimi-yapildi/

faydalı bir paylaşım olmuş erhan teşekkürler ben en iyisi bir pompacıya enjektörlere baktırayım...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mazot mu, balata mı, küf mü.. ? Nasıl kokuyor.. ?

Yorum bağlantısı
Murat Altındal
(düzenlendi)

Mazot mu, balata mı, küf mü.. ? Nasıl kokuyor.. ?

mazot olmadığı kesin, balatada değil, sanki küf gibi ama ben emin olabilmek en iyisi yarın iyi bir test yapayım sonra cvp yazarım....

Yorum bağlantısı
Erhan Ay

acaba enjektör sorunu bendedemi var.Neden derseniz...? sakaryadan istanbula gittim...malasef istanbul trafiginde 2 saat dur kalk yaptıktan sonra içeriye mazot kokusu gelmeye başladı...ertesi gün çalıştırdığımda normaldi..sonra fark ettimki trafikte dur kalklarda mazot kokusu içeriye geliyor.Mazot sarfiyatımda arttı.şöyle diyeyim 20tl mazot ile 75 km gibi az bir rakam mesafe yapıyorum.Ve arabayı park ettikten sonra arabın kaput bölümünden mazot kokusu arabanın etrafını sarıyor.Benim korkum enjektör temizliği ile halledilemiyecek bir durummudur yoksa değişim mi olacak ? Yani bu değişim işi olursa 2000 tl gibi bir rakam tutar sanırım.Sakaryada bildiğiniz güzel bir pompacı varmıdır acaba.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

mazot olmadığı kesin, balatada değil, sanki küf gibi ama ben emin olabilmek en iyisi yarın iyi bir test yapayım sonra cvp yazarım....

Klasik havalandırma bakterisi demekki..

Dezenfekte ettirmelisiniz..

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Erhan Bey araç çalışırken fısfıs ya da tıstıs ya da çıt çıt gibi ses yapıyorsa rolantide benzer sıkıntıdır. Özelikle motor soğukken çalıştırın kaputu açıp hava filtre kutusunun arkasına kulağınızı verin bakalım benzer ses var mı. İlerleyen durumlarda çok bariz bir ses daha da ilerleyen durumda ise hafif duman çıkmaya bile başlıyor motordan.

Yorum bağlantısı
Erhan Ay
(düzenlendi)

evet motordan duman cıkıyor.geçenlerde bir yere park ettim bir baktım sol tekerin dibinden duman çıkıyor.acele işim vardı daha sonraki günlerde park etmeden önce çalışır durumda kaputu acıp bir baktım duman geliyor ve mazot kokusu var.yani enjektör değişimine doğrumu gidiyoruz yoksa temizlikle halledilebilecek bir konumu veya oring değişimi ile ?

ERHANLAR KARIŞTI GALİBA :)

tarihinde Erhan Ay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

pul ve oring değişimi ve enjektör temizliği yeterli ama enjektörlerinizde sıkıntı çıkarsa o ayrı

Yorum bağlantısı
Erhan Ay

inşallah onlarla kurtulurum...hiç enjektör değiştirecek büçtem yok bugunlerde malasef : :nea:(

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

Klasik havalandırma bakterisi demekki..

Dezenfekte ettirmelisiniz..

peki bu dezenfekte işini sanayide kim yapar? klimacılarmı?

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

25 lira civarlarında özel spreyler var satılan forumda yazıldı biraz ararsanız bulursunuz

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

25 lira civarlarında özel spreyler var satılan forumda yazıldı biraz ararsanız bulursunuz

peki bu spreyi arabanın neresine sıkacaz ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bir ürün daha vardı, bulamadım bir türlü, hortumuydu, içine sıkmaydı falan yok, arabanın arka kotuk tarafında tabana koyuyorsunuz, arabanın bütün havalandırmaları açık ve tam güçte çalıştırıyorsunuz, camlar kapalı, iç dolaşım açık (dışardan hava almayacak) sonra spreyin düğmesine basıp püskürürken arkaya tabana koyup kapıları kapatıp bırakıyorsunuz, içerisi sis oluyor ve galiba tüp bittikten sonra 10 dk. kadar daha bekliyorsunuz, komple sistem dezenfekte oluyor.

Bu ürünü bilen varsa haber versin lütfen.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Altındal
(düzenlendi)

Bir ürün daha vardı, bulamadım bir türlü, hortumuydu, içine sıkmaydı falan yok, arabanın arka kotuk tarafında tabana koyuyorsunuz, arabanın bütün havalandırmaları açık ve tam güçte çalıştırıyorsunuz, camlar kapalı, iç dolaşım açık (dışardan hava almayacak) sonra spreyin düğmesine basıp püskürürken arkaya tabana koyup kapıları kapatıp bırakıyorsunuz, içerisi sis oluyor ve galiba tüp bittikten sonra 10 dk. kadar daha bekliyorsunuz, komple sistem dezenfekte oluyor.

Bu ürünü bilen varsa haber versin lütfen.

http://www.hepsibura...goryId=20035744 bahsettiğin ürün bu

olabilirmi?

teşekkürler....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hah budur işte, sağol. Bunu alıp kullanayım, sorun yok ama temiz kalsın sistem.

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

Hah budur işte, sağol. Bunu alıp kullanayım, sorun yok ama temiz kalsın sistem.

ben teşekkür ederim nasıl kullanılacağını yazdığın için, bi şey daha sorabilirmiyim arabayı yeni aldığım ve çevremde fiestası olan arkadaş olmadığı için, ,iç havalandırma nasıl açılıyor klimanın altındaki ac yazan tuşdanmı?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

AC zaten klima demek, onun solundaki araç sembolü içindeki u şeklindeki ok resmi olan tuşa basacaksın, ışık yanarken iç havalandırmadasın, fan açıkken basarsan havanın birden çok daha güçlü üflediğini ve sesin arttığını duyacaksın.

Fiesta_ST500_0888.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ha birde fikir açısından, ben teyp çerçevesini gri karbon fiberle kapladım, vites kolunun altındaki halkayıda kapladım süper oldu, sende yapmak istersen sana örnek olur, yalnız vites koluna bak, bizimkilerden daha kısa, sanki kesip kısaltmışlar gibi.

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

Ha birde fikir açısından, ben teyp çerçevesini gri karbon fiberle kapladım, vites kolunun altındaki halkayıda kapladım süper oldu, sende yapmak istersen sana örnek olur, yalnız vites koluna bak, bizimkilerden daha kısa, sanki kesip kısaltmışlar gibi.

çok teşekkürler ali abi gerçekten karbon fiber ayrı bir güzellik katmış arabaya, ileride yapabilirim, vitesde ilk gördüğümde resmi bi acayip gelmişti gerçektende kısaymış, bence şık olmuş vites kolu...
Yorum bağlantısı
Murat Altındal

bugün kullandım bakalım dezenfektanı, bir kaç güne sonuçlarını yazarım, ama ilk izlenimin güzeldi, arabada değişik bir koku oluştu. :)

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Kadir Çorap

merhaba arkadaşlar uzun zamandır takip ettiğim foruma yeni üye olabildiğim için geç olsada enjektör pulları hakkındaki sorunumu dile getirmek istiyorum.

arkadaşlar aracımda çıtçıtçıtçıt sesleri gelmesi üzerine ustaya götürdüm götürmeden önce forumdan izlediğim video sonrası problemi bulmuştum bu enjektör pullarından geldiğini anladım neyse ustaya götürdüm ustada aynı şeyi söyledi ve enjektör pullarını değiştirdik Ses kesildi ancak 3-4 gün sonra araçla daha 100 kilometre yapmadan ses tekrar gelmeye başladı ve ustaya götürüp aynı problemin tekrar ettiğini söylediğimde bir yerin yalama oldugunu söyledi ama neresi dedi tam aklıma gelmiyor hallederiz getir dedi aracı götürdüm aracı aldım gayet güzel ses yoktu ancak aradan 2 hafta geçti 300 kilometre bile yol yapmadım yine ses yapmaya başlıyor bu problemi kökünden çözmek istiyorum beni araçtan soğuttu resmen sabah arabayı çalıştırdığımda bu sesi duyunca canım araca binmek istemiyor aracımı üzmem hor kullanmam işten eve evden işe gelirim bu problemi neden yaşarım anlamadım ustadamı problem var yoksa araçtamı problem var anlamış değilim önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...